Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@anni7,καλο πραγμα η εργασιοθεραπεια αλλα και η δουλεια πρεπει να εχει τα ορια της..

@Kat-Cat,φυσικα και δεν μονοπωλεις το τοπικ..Γι'αυτο δεν υπαρχει αλλωστε;?;Για να γραφουμε τους προβληματισμους μας..

Αχ βρε κορίτσια,τι είναι αυτό το πράγμα με τη δουλειά;?;Νιώθω ότι μου εξαντλει ολη μου την ενέργεια..Ασε που αν γίνει οτιδήποτε δυσαρεστο μου χαλάει την διαθεση..Μια εβδομάδα έχω άδεια και νιώθω άλλος άνθρωπος...???

Έχω τόσο καλή διάθεση που πιστεύω ότι αυτός ο μήνας μπορεί να είναι και ο τυχερός μου..??

Να ρωτήσω και κάτι άλλο..Εκανα κάποιες ορμονικές εξετάσεις και έδειξαν ότι έχω πολυκυστικες ωοθήκες,κατι που δεν φαινόταν στον υπέρηχο..Επειδη η γιατρός μου εχε καταλάβει ότι έχω αγχωθεί,ειδικά με αυτό που μου είπε,μου έδωσε μια αγωγή με δύο σκευάσματα..Το glucophage 850 και το inofert combi...Τα εχετε ακουσει;?, Ξερει καμία σας αν βοηθάνε στη σύλληψη;?;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο..Εκανα κάποιες ορμονικές εξετάσεις και έδειξαν ότι έχω πολυκυστικες ωοθήκες,κατι που δεν φαινόταν στον υπέρηχο..Επειδη η γιατρός μου εχε καταλάβει ότι έχω αγχωθεί,ειδικά με αυτό που μου είπε,μου έδωσε μια αγωγή με δύο σκευάσματα..Το glucophage 850 και το inofert combi...Τα εχετε ακουσει;?, Ξερει καμία σας αν βοηθάνε στη σύλληψη;?;

Τα ινοφερτ τα έπαιρνε η κολλητή μου για 2 μηνες, ειναι 6 μηνών έγκυος τωρα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

@anni7,καλο πραγμα η εργασιοθεραπεια αλλα και η δουλεια πρεπει να εχει τα ορια της..

@Kat-Cat,φυσικα και δεν μονοπωλεις το τοπικ..Γι'αυτο δεν υπαρχει αλλωστε;?;Για να γραφουμε τους προβληματισμους μας..

Αχ βρε κορίτσια,τι είναι αυτό το πράγμα με τη δουλειά;?;Νιώθω ότι μου εξαντλει ολη μου την ενέργεια..Ασε που αν γίνει οτιδήποτε δυσαρεστο μου χαλάει την διαθεση..Μια εβδομάδα έχω άδεια και νιώθω άλλος άνθρωπος...???

Έχω τόσο καλή διάθεση που πιστεύω ότι αυτός ο μήνας μπορεί να είναι και ο τυχερός μου..??

Να ρωτήσω και κάτι άλλο..Εκανα κάποιες ορμονικές εξετάσεις και έδειξαν ότι έχω πολυκυστικες ωοθήκες,κατι που δεν φαινόταν στον υπέρηχο..Επειδη η γιατρός μου εχε καταλάβει ότι έχω αγχωθεί,ειδικά με αυτό που μου είπε,μου έδωσε μια αγωγή με δύο σκευάσματα..Το glucophage 850 και το inofert combi...Τα εχετε ακουσει;?, Ξερει καμία σας αν βοηθάνε στη σύλληψη;?;

ευχαριστω κοριτσι μου, τα χαπια αυτα ειδικα τα δευτερα τα παιρνουν πολλες κοπελες και βοηθουν τα ωραια εχω ακουσει πολυ καλα λογια. Νομιζω σου δωσε καλη αγωγη και να την ακολουθησεις. Με τη δουλεια αστα να πανε. Δεν πηγα σημερα και νιωθω αλλος ανθρωπος, και απο αυριο με περιμενει ο κακος χαμος, αλλα οκ τουαχιστον να ξεχαστω λιγο (η να μου σπασουν τα νευρα περισσοτερο παιζει πολυ και αυτο). Τουλαχιστον να περασει γρηγορα το διμηνακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Δεν με ζαλίζεις καθόλου, τα θυμάμαι ούτως ή άλλως.. δεν μου τα θυμίζεις εσύ :P

Ο γιατρός μου είχε πει ότι οι ιστολογικές ίσως να δείξουν ίσως και όχι..πιο ειδικού και συγκεκριμένου τύπου
είναι ο καρυότυπος αν το λέω σωστά , αλλά έχει και 450,00 ευρώ .. Και υπάρχει περίπτωση και αυτή η εξέταση 
να μη δείξει.. όταν ρωτήσαμε τον γιατρό τι προτείνει μου είπε ξεκάθαρα πως δεν θα τον χαλούσαν καθόλου τα 450,00 ευρώ και δεν έδωσε απάντηση στο ποιά εξέταση είναι πιο σωστό να γίνει..
Μπορώ να σου στείλω φωτο την εξέταση να δεις τι λέει η ιστολογική πάντως..

Τώρα εσύ θα αναρωτιέσαι γιατί συνεχίζω να έχω αυτόν το γιατρό χαχαχαχα!!

Ο καρυοτυπος μπορει να γινει και σε δμοσιο νοσοκομειο  με πολυ λιγοτερα χρηματα  !!!καρυοτυπος ζευγους κανει γυρω στα 50€ με 100€ αν θυμαμαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Τα ινοφερτ τα έπαιρνε η κολλητή μου για 2 μηνες, ειναι 6 μηνών έγκυος τωρα!:)

Μακάρι να λειτουργήσουν και σε εμένα με αυτό το τρόπο..????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ευχαριστω κοριτσι μου, τα χαπια αυτα ειδικα τα δευτερα τα παιρνουν πολλες κοπελες και βοηθουν τα ωραια εχω ακουσει πολυ καλα λογια. Νομιζω σου δωσε καλη αγωγη και να την ακολουθησεις. Με τη δουλεια αστα να πανε. Δεν πηγα σημερα και νιωθω αλλος ανθρωπος, και απο αυριο με περιμενει ο κακος χαμος, αλλα οκ τουαχιστον να ξεχαστω λιγο (η να μου σπασουν τα νευρα περισσοτερο παιζει πολυ και αυτο). Τουλαχιστον να περασει γρηγορα το διμηνακι.

Θα την ακολουθησω σιγουρα..

Το ποσό σε καταλαβαίνω,δεν λέγεται..Απο τώρα σκέφτομαι ότι το Σάββατο δουλεύω...Τουλαχιστον μας σπάνε τα νεύρα στη δουλειά και δεν απασχολούμε το μυαλό μας με άλλες σκεψεις..Ας δούμε τη θετική πλευρά της υπόθεσης..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

@anni7,καλο πραγμα η εργασιοθεραπεια αλλα και η δουλεια πρεπει να εχει τα ορια της..

@Kat-Cat,φυσικα και δεν μονοπωλεις το τοπικ..Γι'αυτο δεν υπαρχει αλλωστε;?;Για να γραφουμε τους προβληματισμους μας..

Αχ βρε κορίτσια,τι είναι αυτό το πράγμα με τη δουλειά;?;Νιώθω ότι μου εξαντλει ολη μου την ενέργεια..Ασε που αν γίνει οτιδήποτε δυσαρεστο μου χαλάει την διαθεση..Μια εβδομάδα έχω άδεια και νιώθω άλλος άνθρωπος...???

Έχω τόσο καλή διάθεση που πιστεύω ότι αυτός ο μήνας μπορεί να είναι και ο τυχερός μου..??

Να ρωτήσω και κάτι άλλο..Εκανα κάποιες ορμονικές εξετάσεις και έδειξαν ότι έχω πολυκυστικες ωοθήκες,κατι που δεν φαινόταν στον υπέρηχο..Επειδη η γιατρός μου εχε καταλάβει ότι έχω αγχωθεί,ειδικά με αυτό που μου είπε,μου έδωσε μια αγωγή με δύο σκευάσματα..Το glucophage 850 και το inofert combi...Τα εχετε ακουσει;?, Ξερει καμία σας αν βοηθάνε στη σύλληψη;?;

Εγώ τα περνώ αυτά τα δύο. 2 χρόνια τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

@Rena88 μακαρι κοριτσι μου! Αλλα απο την στιγμη που το εχεις ψαξει κ πας στοχευμένα νομιζω θα λειτουργήσει :)

Απόλυτα στοχευμένα δεν πάω..Π.χ. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα τεστ ωορρηξίας γιατί πιστεύω ότι θα με αγχωσουν περισσότερο..Αλλα έχουμε συχνές επαφές,οπότε ελπίζω να τη πετύχω τη γόνιμη τη μέρα!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rena88 είπε:

Και;?Είδες κάποιο αποτέλεσμα;?

Αν σου πω ότι το μόνο που βοήθησαν ήταν μετά από 1 χρόνο να ξανά βρω την περίοδο μου μόνο αυτό έχω δει σαν αποτέλεσμα. Παιδί δεν έχω πιάσει ακόμη παντός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rena88 είπε:

Απόλυτα στοχευμένα δεν πάω..Π.χ. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα τεστ ωορρηξίας γιατί πιστεύω ότι θα με αγχωσουν περισσότερο..Αλλα έχουμε συχνές επαφές,οπότε ελπίζω να τη πετύχω τη γόνιμη τη μέρα!!???

Τα τεστ δεν τα χρησιμοποίησα ποτε ουτε εγω, βεβαια παρακολουθούσα για μηνες την ωορρηξία στον γιατρο...πηγαίνελα ημουν 8-9 μηνες. Κ τελικα έμεινα έγκυος αφού σταμάτησα κ αυτη την παρακολούθηση ωορρηξίας γιατι ειπα α στο καλο περα δωθε εχω γινει εμμονική....2 μηνες μετα έμεινα έγκυος ! Μεγαλο πραγμα η ψυχολογία κ το να μην εχεις άγχος ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Θα την ακολουθησω σιγουρα..

Το ποσό σε καταλαβαίνω,δεν λέγεται..Απο τώρα σκέφτομαι ότι το Σάββατο δουλεύω...Τουλαχιστον μας σπάνε τα νεύρα στη δουλειά και δεν απασχολούμε το μυαλό μας με άλλες σκεψεις..Ας δούμε τη θετική πλευρά της υπόθεσης..???

χαχαχα, απο σπασιμο νευρων αλλο τιποτα. Εχω μπολικο απο δαυτο και πολλα μετωπα επισης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Απόλυτα στοχευμένα δεν πάω..Π.χ. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα τεστ ωορρηξίας γιατί πιστεύω ότι θα με αγχωσουν περισσότερο..Αλλα έχουμε συχνές επαφές,οπότε ελπίζω να τη πετύχω τη γόνιμη τη μέρα!!???

εμενα να ξερεις οταν ειχα πει στο γιατρο οτι αγορασα μου ειπε "πετα τα". απλα ηταν απο τις ελαχιστες φορες που δεν τον ακουσα, γιατι ειμαι σαν ανθρωπος του τρελου προγραμματισμου και εμενα δε με αγχωναν, ισα ισα, με ανακουφιζαν. Αν σε αγχωνουν εννοειται μην μπεις καν στη διαδικασια να αγορασεις. οπως λεει ο γιατρος μου 3-4 φορε τη βδομαδα επαφες ειναι η τελεια συνταγη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα καλησπερααα ναι αυτό σκέφτηκα κι εγώ όταν είδα όλο το κείμενο!Θετική θετική και που θα πάει....θα γίνει!Πως είσαι?

παντως να ξερεις σε χαιρομαι πολυ.δεν ξερω πως εισαι στη ζωη σου.παντως εδω μου βγαζεις συγκροτημενο κ ψυχραιμο ανθρωπο.πολυ σημαντικα προτερηματα.για εσενα βασικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Scooby! είπε:

Εγώ σκέφτομαι τον επόμενο μήνα να πάω να Με δει κ να του πω μήπως να αρχίσω να παίρνω τα plus

μην προτρεχεις!! μακαρι να μην χρειαστει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά δεν το συζητάμε μακάρι να μην χρειαστεί!! Αλλά θα δείξει άλλες 9 μέρες έχω! 

Βρε κοριτσια να ρωτήσω κάτι θέλω να κάνω εξετάση για φύλλικο κ d αλλά μ είπε κ παθολόγος ότι δεν μπορεί να γράψει την D σε τι γιατρό να πάω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Scooby! είπε:

Καλά δεν το συζητάμε μακάρι να μην χρειαστεί!! Αλλά θα δείξει άλλες 9 μέρες έχω! 

Βρε κοριτσια να ρωτήσω κάτι θέλω να κάνω εξετάση για φύλλικο κ d αλλά μ είπε κ παθολόγος ότι δεν μπορεί να γράψει την D σε τι γιατρό να πάω? 

γιΑ φυλλικο μην κανεις απλα παρε συμπληρωμα κακο δεν κανει. Την d εμενα μου την εγραψε η ενδοκρινολογος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Καλά δεν το συζητάμε μακάρι να μην χρειαστεί!! Αλλά θα δείξει άλλες 9 μέρες έχω! 

Βρε κοριτσια να ρωτήσω κάτι θέλω να κάνω εξετάση για φύλλικο κ d αλλά μ είπε κ παθολόγος ότι δεν μπορεί να γράψει την D σε τι γιατρό να πάω? 

εμενα κ ενδοκρινολογος κ αιματολογος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

παντως να ξερεις σε χαιρομαι πολυ.δεν ξερω πως εισαι στη ζωη σου.παντως εδω μου βγαζεις συγκροτημενο κ ψυχραιμο ανθρωπο.πολυ σημαντικα προτερηματα.για εσενα βασικα.

Ευχαριστωωω!!! Συγκροτημένη ναι ψύχραιμη εκτός θεμάτων υγείας ....γενικότερα είμαι.....δυστυχώς όλη μου την ψυχραιμία πραγματικά την εξαντλουσα στη δουλειά, γιατί είχα να κάνω με κόσμο, με αποτέλεσμα να κάνω κακό σε εμένα.Τώρα όμως και ειδικά το τελευταίο τρίμηνο που τα συνειδητοποίησα όλα αυτά είμαι ψύχραιμη,ήρεμη,χαλαρή.....δε με αναγνωρίζω! Πρέπει να πάθεις για να μάθεις που μου έλεγε και η γιαγιακα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ευχαριστωωω!!! Συγκροτημένη ναι ψύχραιμη εκτός θεμάτων υγείας ....γενικότερα είμαι.....δυστυχώς όλη μου την ψυχραιμία πραγματικά την εξαντλουσα στη δουλειά, γιατί είχα να κάνω με κόσμο, με αποτέλεσμα να κάνω κακό σε εμένα.Τώρα όμως και ειδικά το τελευταίο τρίμηνο που τα συνειδητοποίησα όλα αυτά είμαι ψύχραιμη,ήρεμη,χαλαρή.....δε με αναγνωρίζω! Πρέπει να πάθεις για να μάθεις που μου έλεγε και η γιαγιακα μου.

δε λες που σε βρηκε σε περιοδο προσπαθειας αυτη η ηρεμια!! Εισαι πολυ τυχερη αν το δεις ετσι! Εμενα το αγχος που μου προκαλει η δουλεια και χωρις κερδος κερατα που λενε θεωρω οτι μου κανει φρικτο κακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

δε λες που σε βρηκε σε περιοδο προσπαθειας αυτη η ηρεμια!! Εισαι πολυ τυχερη αν το δεις ετσι! Εμενα το αγχος που μου προκαλει η δουλεια και χωρις κερδος κερατα που λενε θεωρω οτι μου κανει φρικτο κακο!

Έχεις δίκιο κορίτσι.....σε εμένα τουλάχιστον έκανε κακό και έκανε και στην υγεία μου....μου έκανε μια ωραιότατη γαστριτιδα και 6 μήνες με χάπια.Για το κακό δε στη σχέση μου.... δεν το συζητώ.....χυνομουν στον καναπέ και δεν είχα κουράγιο ούτε καλησπέρα να του πω...... τα Σ/Κ χωρίς όρεξη για τίποτα......υπήρχε θέμα κι ας μην το καταλάβαινα! Και σε μια τελική.......διάολε δεν ήταν δική μου η εταιρεία άλλοι πλούτιζαν.  Πραγματικά έτσι όπως έτυχε αυτή τη χρονική περίοδο είναι ότι καλύτερο για μένα και το στόχο μου.

Άσχετο.....τι βροχή είναι αυτή???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Έχεις δίκιο κορίτσι.....σε εμένα τουλάχιστον έκανε κακό και έκανε και στην υγεία μου....μου έκανε μια ωραιότατη γαστριτιδα και 6 μήνες με χάπια.Για το κακό δε στη σχέση μου.... δεν το συζητώ.....χυνομουν στον καναπέ και δεν είχα κουράγιο ούτε καλησπέρα να του πω...... τα Σ/Κ χωρίς όρεξη για τίποτα......υπήρχε θέμα κι ας μην το καταλάβαινα! Και σε μια τελική.......διάολε δεν ήταν δική μου η εταιρεία άλλοι πλούτιζαν.  Πραγματικά έτσι όπως έτυχε αυτή τη χρονική περίοδο είναι ότι καλύτερο για μένα και το στόχο μου.

αχχχχχχχχ, ασε να μην ανοιξω το στομα μου με τη δουλεια, ασε ασε. Ισχυει οτι σε βρηκε σε πολυ καλη φαση αυτη η ηρεμια. Γιατι οταν με το καλο ερθει θα εισαι εκει χωρις ταραχες, χωρις στρες χωρις πιεση. Ασε που εισαι και των νοτιων προαστιων και εσυ και εχεις και το προνομιο της θαλασσας και της τελειας ηρεμιας της.....(ποσες βολτες ειχα κανει σε κακες περιοδους εκει).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...