Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Καλημερα κοριτσια!!και χρονια πολλα σε ολες!!!εγω σημερα ειχα παλι αιμοραγια...μιλησα με τη γιατρο...και το παρακολουθουμε...μιλαμε καθε μια ωρα...ηταν αρκετο η αληθεια ειναι...επαθα σοκ...δε ξαναειδα βεβαια απτις 10..το πρωι ετσι κι αλλιως θα παω μαιευτηριο και βλεπουμε..
    • @irened91 και εγώ με βλέπω και στη γέννα με εμετούς να είμαι!ας είναι καλά τα μικρά μας και δεν πειράζει!Τι χάπια παίρνεις???Δεν μου έχει πει τίποτα ο γιατρός βέβαια τώρα κάνω μια φορά τη βδομάδα  και μπορεί και ούτε τόσο...
    • Πως σε καταλαβαίνω  και εγώ αγχώνομαι και φοβάμαι και πολλές φορές νιώθω να καταπιεζω κάποια συναισθήματα  η φόβους που θέλω να εκφράσω Γιατί μου λένε ότι είμαι υπερβολική και ότι σκέφτομαι συνέχεια αρνητικά,αλλά είναι φυσιολογικό νομίζω να μην είμαστε συνέχεια μέσα στην τρελή χαρά.
    • Καλημέρα και χρόνια πολλά!! Ναι βρε κορίτσια κι εγώ αυτό πιστεύω με τα κιλά ότι θα τα χάσουμε. Απλά δε θέλουν οι γιατροί να βάλουμε πολλά για δική τους ευκολία στη γέννα. Επίσης το άλλο κορυφαίο που έμαθα είναι πως εμείς που έχουμε εμετούς και ειδικά εγώ που έχω μέχρι τώρα εφόσον κάνουμε φυσιολογικό τοκετό θα τα βγάλουμε κι εκείνη την ώρα. Είναι φυσιολογικό επειδή τόσους μήνες συνηθίσαμε όταν ζοριζομαστε να κάνουμε εμετό θα μας βγει και την ώρα της γέννας. Ξεκίνησα και χάπια γι αυτό το θέμα γιατί το πολύ το ζόρι μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις και δεν το θέλουμε. Γι αυτό κοπέλες όσες έχετε ακόμα εμετούς να το πείτε στο γιατρό σας για να μην έχετε κανένα απρόοπτο. Εμένα ήθελε να μου ξεκινήσει τις ενέσεις πάλι και προσπάθησα να το αποφύγω και λέω ας πάρω καλύτερα τα χάπια κι αν δω ότι δεν κάνουν τίποτα τότε αναγκαστικά ενέσεις.  Τελοσπαντων κορίτσια μου να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα και πάλι χρόνια πολλά στον απανταχού Ελληνισμό. Εύχομαι να έρθουν καλύτερες μέρες και να φύγουμε απ' αυτό τον βούρκο που κυλάμε ως χώρα. Να δούνε τα παιδάκια μας την Ελλάδα που μάθαμε στα βιβλία της ιστορίας. Την ένδοξη, γεμάτη υπερηφάνεια και ήρωες, Ελλάδα μας. 
    • Κορίτσια καλημέρα!  Έναν προβληματισμό μου να παραθέσω:  πόσες ενοχές μπορεί να δημιουργήσει σε μια γυναίκα η προβολή της εγκυμοσύνης ως μιας περιόδου που οφείλει να πετά διαρκώς στα σύννεφα; μιλάω σε κάποιους για φόβο, αγωνία και άγχος και με κοιτούν παράξενα ή με θεωρούν υπερβολική. Αφού παιδεύτηκα 5χρόνια να μείνω έγκυος θα πρέπει τώρα να είμαι μέσα στην υπεραισιοδοξία και την τρελή χαρα. και όμως, είμαι άνθρωπος! Και ναι, φοβαμαι, αγχώνομαι, τρομάζω μέχρι να δω το μωρό μου, όπως και χαίρομαι πολύ οταν με κλοτσαει και οταν το ονειρευομαι. κατάλαβα ότι καταπιέζοντας τα αρνητικά συναισθήματά μου νιώθω χειρότερα... Ας μη θέλουμε να φαινόμαστε υπερανθρωποι και ας διεκδικουμε το δικαίωμα να μην είμαστε πάντα καλά....
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...