Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Μπλε επρεπε να κανουμε ενα νεο δε γινόταν!

@Castrop rauxel ειχες κανα συμπτωμα για αυτο? Γενικα με αγχωνουν οι σαλπιγγες δεν ξερω! Δεν ειχα σκεφτει ποτε οτι θα μπορουσαν να προκαλουν τοσα προβληματα και επειδη δε φαινονται και στους τυπικους υπερηχους που κανουμε με αγχωνουν. Τελοσπαντων θα πανε ολα καλα παντως!

 

@zoi.ko μικρη εισαι, ασε μας!

Αυτό θα ρωταγα κι εγώ τώρα για τα συμπτώματα μια και ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν τα καταφέρουμε σε 6 μήνες θα πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφια.Ρώτησα βέβαια και μου είπε ότι αν υπάρχει θέμα δεν φαίνεται ούτε με υπέρηχο ούτε με κολποσκοπηση και δεν είναι απαραίτητο να συνοδεύεται με συμπτώματα.

@Kat-Cat πότε έχεις γενέθλια να σου στείλω λουλουδάκια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Αυτό θα ρωταγα κι εγώ τώρα για τα συμπτώματα μια και ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν τα καταφέρουμε σε 6 μήνες θα πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφια.Ρώτησα βέβαια και μου είπε ότι αν υπάρχει θέμα δεν φαίνεται ούτε με υπέρηχο ούτε με κολποσκοπηση και δεν είναι απαραίτητο να συνοδεύεται με συμπτώματα.

@Kat-Cat πότε έχεις γενέθλια να σου στείλω λουλουδάκια????

Τον Ιούλιο!!! αχαχαχ. Υπουλες οι σαλπιγγες!!!! Γιαυτο με αγχώνουν οι ρημάδες γιατί κανεις τις εξετασεις σου στον γιατρο σου, τους υπερηχους σου, τα τεστ ωορρηξιας σου, ολα τελεια, ο κυκλος σταθερος, και ερχεται μετα η φαση που μπορει να μη μενεις και να ευθυνονται οι σαλπιγγες. Πραγματικα αν ηξερα οτι δεν εχουν ολη τη διαδικασια που εχουν για να κανεις την εξεταση, και την αντιβιωση που πρεπει να παρεις κλπ και φαινονταν με εναν απλο υπερηχο θα είχα παει να την κανω απο μονη μου. Αλλα επειδη εχουν διαδικασια και φοβαμαι μην κανω και καμια βλακεια μονη μου, και παιρνεις και αντιβωση που δεν εχω παρει ποτε θα περιμενω και εγω να περασει ο καιρος να ρθει το καλοκαιρι και να παω στο γιατρο μου οπως μου ειπε και εκεινος. Αλλά θα σκάσω ως τοτε. Καθε φορα που μου ρχεται η περιοδος, επειδη ξερω οτι ειχα επαφη σε γονιμες μερες λεω δεν μπορει δε θα λειτουργησαν οι σαλπιγγες. Επισης οι αιτιες ποιες ειναι?  Ή τυχαία παθαίνουν απόφραξη πχ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Τον Ιούλιο!!! αχαχαχ. Υπουλες οι σαλπιγγες!!!! Γιαυτο με αγχώνουν οι ρημάδες γιατί κανεις τις εξετασεις σου στον γιατρο σου, τους υπερηχους σου, τα τεστ ωορρηξιας σου, ολα τελεια, ο κυκλος σταθερος, και ερχεται μετα η φαση που μπορει να μη μενεις και να ευθυνονται οι σαλπιγγες. Πραγματικα αν ηξερα οτι δεν εχουν ολη τη διαδικασια που εχουν για να κανεις την εξεταση, και την αντιβιωση που πρεπει να παρεις κλπ και φαινονταν με εναν απλο υπερηχο θα είχα παει να την κανω απο μονη μου. Αλλα επειδη εχουν διαδικασια και φοβαμαι μην κανω και καμια βλακεια μονη μου, και παιρνεις και αντιβωση που δεν εχω παρει ποτε θα περιμενω και εγω να περασει ο καιρος να ρθει το καλοκαιρι και να παω στο γιατρο μου οπως μου ειπε και εκεινος. Αλλά θα σκάσω ως τοτε. Καθε φορα που μου ρχεται η περιοδος, επειδη ξερω οτι ειχα επαφη σε γονιμες μερες λεω δεν μπορει δε θα λειτουργησαν οι σαλπιγγες. Επισης οι αιτιες ποιες ειναι?  Ή τυχαία παθαίνουν απόφραξη πχ?

Ιούνιο εγώ χαχαχαχαχα!Η @Castrop rauxel είπε ότι της συνέβη εξαιτίας μικριβιου.Απίστευτο μουακούγεται.....δλδ γίνεται ωορρηξία και όλα κανονικά και όχι γονιμοποίηση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε σεις είναι τρομερά ύπουλες οι σάλπιγγες... Εγώ αν δεν τα καταφέρω σε αυτόν ή τον επόμενο θα πάω για σαλπιγγογραφία...

Αν και έχω διαβάσει ότι δεν είναι επίπονη εξέταση, ή καλύτερα εξαρτάται τον άνθρωπο, δε θέλω καθόλου να μπω σε τέτοια τραβήγματα :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

Τώρα που το είπες θυμήθηκα! Ε οοοοχιιιιι χαχαχα σε ευχαριστώ πολύ δλδ αλλά μικρή δεν είμαι.....38!

@zoi.ko την πηρες την καλη σου τη κουβεντα!!τυχερη!! 

@Castrop rauxel με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι εγω την καταλαβαινω την @Kat-Cat και εγω αν φαω κολλημα με κατι τελειωσε , εμμονη! Πεθαινω και τετοια. Καντην κοπελα μου την εξεταση να βρεις την υγεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat συμφωνώ με την @Μπλε αν σου έχει καρφωθεί νομίζω είναι καλύτερο να πάρεις τον γιατρό σου κ να συζητήσεις τις ανησυχίες σου και να του ζητήσεις να κάνεις την εξέταση.

Αν το αποφασίσεις κάντο άμεσα γιατί έχω διαβάσει ότι δεν πρέπει να έρθεις καθόλου σε επαφές πριν την εξέταση λόγω του σκιαγραφικού που χορηγούν.

Επίσης, το άλλο που διάβασα είναι ότι αυτό το σκιαγραφικό καθαρίζει τελείως τις σάλπιγγες (αν δεν υπάρχει πρόβλημα) και αυξάνει τις πιθανότητες σύλληψης! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki Εγω;;; αχαχχαχα ΧΑΛΙΑ ειμαι! αχαχαχ Ειναι αστειο αλλα μην κοιτατε που δεν σας γκρινιαζω!Τωρα ομως που με ρωτας θα γκρινιαξω. Κουρελι απ το αγχος ειμαι....Σκεφτομαι το διαφραγμα στην μητρα και τις αποβολες και τους πρωορους τοκετους και εχουν λιωσει τα δαχτυλα στο google :P Καλε δεν σας ειπα για την δευτερη χοριακη; δεν θυμαμαι ΚΑΘΟΛΟΥ. 2766 ηταν , μια χαρα. Αλλα ναι γενικα, μονο αγχος. Ασε που μου εχει καρφωθει οτι η γυναικολογος δεν θυμαται οτι εχω το διαφραγμα και οτι θα επρεπε να μου δωσει και αλλα φαρμακα μεχρι να με δει (ετσι μονη μου το αποφασισα αυτο) και την εχω πρηξει στα τηλεφωνα την γυναικα και ντρεπομαι να την παρω να της πω "εεεε θυμαστε οτι εχω αυτο στην μητρα;;; μηπως να παρω κανα φαρμακο;" Αυταααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

@Kukki Εγω;;; αχαχχαχα ΧΑΛΙΑ ειμαι! αχαχαχ Ειναι αστειο αλλα μην κοιτατε που δεν σας γκρινιαζω!Τωρα ομως που με ρωτας θα γκρινιαξω. Κουρελι απ το αγχος ειμαι....Σκεφτομαι το διαφραγμα στην μητρα και τις αποβολες και τους πρωορους τοκετους και εχουν λιωσει τα δαχτυλα στο google :P Καλε δεν σας ειπα για την δευτερη χοριακη; δεν θυμαμαι ΚΑΘΟΛΟΥ. 2766 ηταν , μια χαρα. Αλλα ναι γενικα, μονο αγχος. Ασε που μου εχει καρφωθει οτι η γυναικολογος δεν θυμαται οτι εχω το διαφραγμα και οτι θα επρεπε να μου δωσει και αλλα φαρμακα μεχρι να με δει (ετσι μονη μου το αποφασισα αυτο) και την εχω πρηξει στα τηλεφωνα την γυναικα και ντρεπομαι να την παρω να της πω "εεεε θυμαστε οτι εχω αυτο στην μητρα;;; μηπως να παρω κανα φαρμακο;" Αυταααααααα

χαχαχαχ τελικά το άγχος του να είσαι μάνα ξεκινάει το δευτερόλεπτο που μας μπαίνει η ιδέα στο μυαλό κ δε φεύγει ποτέ!!

Περιττό να σου πω να πάψεις να ψαχουλεύεις στο ίντερνετ κ να κάνεις υπομονή ως το ραντεβού σας... Επίσης, την έπρηξες-δε την έπρηξες αν σε βασανίζει πάρτη τηλέφωνο να σου φύγει το άγχος, δεν κάνει καλό ούτε σε σένα, ούτε στον άντρο σου αλλά ούτε κ στο μωρό!

Είμαι σίγουρη ότι στα τόσα χρόνια που κάνει αυτή τη δουλειά θα έχει συνηθίσει κ δε θα παρεξηγεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ιούνιο εγώ χαχαχαχαχα!Η @Castrop rauxel είπε ότι της συνέβη εξαιτίας μικριβιου.Απίστευτο μουακούγεται.....δλδ γίνεται ωορρηξία και όλα κανονικά και όχι γονιμοποίηση? 

Nai apo ena mikrovio pou to afeisa den asxolitgika apo tin arxi....Alla kai egw sxedon 2 xronia prospathousa na kanw paidaki kai den erxotan!!!!An kai stin laparoskopisi prospathisan na mou tis ksevoulosoun me ekeino to mple ugro alla den ta kataferan gt einai palia limoksi ??Kalutera padws oi eksetaseis na ginode amesws molis adilamvanomaste kati oso pio nwris toso to kalutero kai egw an eixa paei apo tous prwtous  mines pou den emena egkuos mporei kai na kseblokaran apo to mple ugro ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afou sizitame alitheis tha pw kati kai as kserw oti den einai swsto alla den mporwwwwww...Egw kapnizw 5 tsigara tin imera to kserw oti apa paaaaaa dropi mou kai tetoia alla auti einai i alitheia den mporw na to kopsw me pianei kati....kai idika autes tis meres 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki Καλα ΔΕΝ το συζηταμε αυτο. Εδω χθες τσακωνομουν με τον αντρα μου για το αν το παιδι κανει να ακουει σοπεν στην κοιλια (το 5εβδομαδων εμβρυο, ω ναι). Κατι θα υπαρχει παντα να μας αγχωνει απο σαλπιγγες μεχρι το χρωμα της κουνιας. Οχι οχι δεν την παιρνω λεμε. Χθες η καημενη μου μιλουσε μιση ωρα για μια ασφαλεια ιδιωτικη που θελω να κανω και υπολογιζαμε αν με συμφερει με τις εξετασεις.(α αν ενδιαφερεται καποια για ιδιωτικη ασφαλεια να καλυπτει τις εξετασεις της εγκυμοσυνης βρηκα μια και μοναδικη που σε καλυπτει ενω εισαι ηδη εγκυος) Ε την λυπαμαι.

Αισθανομαι ομως οτι υπαρχει κακο και καλο αγχος και αυτο το λεω ειδικα για την φαση της προσπαθειας για παιδακι. Το κακο αγχος ειναι αυτο που σε κανει να απογοητευεσαι , το καλο, ειναι αυτο που σε κανει να λες "θα το καταφερουμε μωρε"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel A να γεια σου , αυτο ειχε κανει η αδερφη μου. Οσο για το τσιγαρο να μην ντρεπεσαι καθολου ποιος θα σου πει τι να κανεις με την υγεια σου; Φυσικα και σου κανει κακο αλλα το τσιγαρο ειναι εξαρτηση! καπνιστες ή μη καπνιστες πρεπει να το καταλαβαινουμε ολοι αυτο και να μην πεφτουμε να φαμε τον αλλον. Μπορεις να δοκιμασεις ηλεκτρονικο , ισως σε βοηθησει να το κοψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Afou sizitame alitheis tha pw kati kai as kserw oti den einai swsto alla den mporwwwwww...Egw kapnizw 5 tsigara tin imera to kserw oti apa paaaaaa dropi mou kai tetoia alla auti einai i alitheia den mporw na to kopsw me pianei kati....kai idika autes tis meres 

@Dim83 ναι χαχαχαχαχα παράπονο δεν έχω!?.

@Castrop rauxel θυμάμαι πρίν πολλά χρόνια βέβαια σκέψου ήμουν.....15-16χρ που ήταν έγκυος η θεία μου και ο γιατρός -τότε- το τονίζω της είχε πει γιατί κάπνιζε πολύ ότι μπορεί να κάνει maximum 10 τσιγάρα την ημέρα. Τώρα έχει 2 παιδιά 22 χρ και 20.Το ιδανικό είναι βέβαια να μξν καπνίζεις αλλά νομίζω ότι παίζει ρόλο και η ηλικία.Ηταν 27 οταν γέννησε το πρώτο της και νομίζω ότι όταν υπάρχει θέμα εξάρτησης ας πούμε μπορεί ο γιατρός να σου πει πχ κάνε 2-3 ανάλογα. Βέβαια το πόσες έγκυες έχει τύχει να  δω με τσιγάρο στο χέρι......άστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σας προλαβαίνω καθολου! Λοιπον ναι εχω λυσσαξει με τις σαλπιγγες εχει δικιο η @Dim83. Το ειπα και σε αντρα μου αλλα μου πε ασε αλλους 2 κυκλους τουλαχιστον. φοβαμαι τα σκιαγραφικα και τις αντιβιωσεις μην τα κανω χειροτερα. Παντως @Kukki και @Μπλε και @zoi.ko θα τον παρω κατα πασχα μερια να τον ρωτησω, δε θα περιμενω μεχρι το καλοκαιρι. Δεν ειχα ποτε θεμα με μικροβια και τετοια. Ενιγουει

Μπλε καταλαβαινω το αγχος. Η βλακεια ειναι οτι δε σε αφηνει σε καμια φαση της ζωης σου. ΟΜΩΣ μην γκουγκλαρειιιιιις. Πλζζζζ οσο μπορεις. Εγω πια το τηρω, και αληθεια ειμαι πολυ πιο ηρεμη απο οσο ημουν. συνειδητοποιω δε ποσο λαθος εκανα που εψαχνα αφου αληθεια ημουν τοσο στον κοσμο μου που πιστευα οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μη συλλαβω. Τωρα ψαχνοντας και ενω προσπαθω λιγο καιρο συνεχεια σκεφτομαι καιαν αυτο και αν εκεινο και αν το αλλο. Γιαυτο το κοψα, αν και δυστυχως εμαθα πολλα που δεν επρεπε και στριφογυριζουν στο μυαλο μου. βλ σαλπιγγες που της ειχα στο γραψιμο παντα.

@Castrop rauxel απο μικροβιο εσυ ε? Παντως τωρα θα πανε ολα πολυ καλα θα το δεις. μην αγχωνεσαι καθολου.

Ξεχασα καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναφορικα με το τσιγαρο, αν και ειμαι φανατικη αντικαπνιστρια και θα σας τραβηξω τα αυτια :P να σας πω (αλλα να μην παιρνετε θαρρος) χιιχιχ, οτι η ξαδερφη μου, παντρευτηκε 38, εμεινε εγκυος καπακια 38 τυπου σε ενα δυο μηνες (φυσιολογικα), γεννησε φυσιολογικοτατα, και καπακια εκανε και δευτερο παλι φυσιολογικα ολα ουσα καπνιστρια ΚΑΙ στην εγκυμοσυνη της. Θελω να πω οτι σχετικα ειναι ολα (Εδω βλεπεις ναρκωμανεις και λες ρε φιλε πως εμεινε εγκυος και εφερε και εις περας την εγκυμοσυνη???) Ενιγουει,με μετρο ολα και δεν ειναι τα 2-3 τσιγαρα τοβασικο προβλημα σιγουρα (αν μπορειτε βεβαια κοψτε τα  :P)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai emena o giatros stin Ellada mou eixe pei oti mexri 5 6 tin imera kai polla einai to kserw oti den einai wraio alla nomizw oti kai na to kopseis maxeri me tin mia vlapteis ton eauto sou alla kai to mwro tautoxrona gt ta nevra sou den einai kala!!!Makari na erthei i mera pou den tha thelw na to murisw...twra exw na kapnisw apo tis 12 den einai oti trelenomai i oti exw nevra alla otan erthei o adras mou apo tin douleia kai exei tsigara me poianei kati thelw na kanw ena 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Δε σας προλαβαίνω καθολου! Λοιπον ναι εχω λυσσαξει με τις σαλπιγγες εχει δικιο η @Dim83. Το ειπα και σε αντρα μου αλλα μου πε ασε αλλους 2 κυκλους τουλαχιστον. φοβαμαι τα σκιαγραφικα και τις αντιβιωσεις μην τα κανω χειροτερα. Παντως @Kukki και @Μπλε και @zoi.ko θα τον παρω κατα πασχα μερια να τον ρωτησω, δε θα περιμενω μεχρι το καλοκαιρι. Δεν ειχα ποτε θεμα με μικροβια και τετοια. Ενιγουει

Μπλε καταλαβαινω το αγχος. Η βλακεια ειναι οτι δε σε αφηνει σε καμια φαση της ζωης σου. ΟΜΩΣ μην γκουγκλαρειιιιιις. Πλζζζζ οσο μπορεις. Εγω πια το τηρω, και αληθεια ειμαι πολυ πιο ηρεμη απο οσο ημουν. συνειδητοποιω δε ποσο λαθος εκανα που εψαχνα αφου αληθεια ημουν τοσο στον κοσμο μου που πιστευα οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μη συλλαβω. Τωρα ψαχνοντας και ενω προσπαθω λιγο καιρο συνεχεια σκεφτομαι καιαν αυτο και αν εκεινο και αν το αλλο. Γιαυτο το κοψα, αν και δυστυχως εμαθα πολλα που δεν επρεπε και στριφογυριζουν στο μυαλο μου. βλ σαλπιγγες που της ειχα στο γραψιμο παντα.

@Castrop rauxel απο μικροβιο εσυ ε? Παντως τωρα θα πανε ολα πολυ καλα θα το δεις. μην αγχωνεσαι καθολου.

Ξεχασα καμια?

@Kat-Cat εγώ γενικά όταν νιώθω κάτι που δεν μου έχει τύχει ξανά πάω στο ιατρείο του σαν να είναι τσιφλίκι μου χαχαχαχαχα.Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι κατά Απρίλη μεριά να πάω και να του πω έλα γράψε τη σαλπιγγογραφια  γιατί θα σκάσω.Γενικά άγχος κορίτσια έχω από παιδί και δεν μπορώ να το αποβαλλω εύκολα όχι μόνο στο θέμα παιδί....ΠΑΝΤΟΎ! Σε γιατρούς άλλων ειδικοτήτων που έχω πάει κατά καιρούς για διάφορα το πρώτο πράγμα που σου λένε είναι για το άγχος. Ευθύνεται ακόμα και για κάποιες μορφές της παλιοαρρωστιας, για πολλά αυτοανοσα κλπ κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

@Μπλε επρεπε να κανουμε ενα νεο δε γινόταν!

@Castrop rauxel ειχες κανα συμπτωμα για αυτο? Γενικα με αγχωνουν οι σαλπιγγες δεν ξερω! Δεν ειχα σκεφτει ποτε οτι θα μπορουσαν να προκαλουν τοσα προβληματα και επειδη δε φαινονται και στους τυπικους υπερηχους που κανουμε με αγχωνουν. Τελοσπαντων θα πανε ολα καλα παντως!

 

@zoi.ko μικρη εισαι, ασε μας!

Dustixos kanena apolutos simptoma.....kai odws den fenode pouthena oute se test pap oute se uperixous!!!na sou pw kati kai egw etsi tin ekana mou eixan pei na kanei o adras mou spermodiagramma kai meta egw tin laparoskopisi kai skeftika kai na pei o adras mou kai na vgoun ola kala egw pali tha prepei na tin kanw den kserw to aisthanomoun oti egw ftaiw....kai ekana tin epemvasi prin kanei o adras mou spermodaigramma.:.Kai eimai uper tis laparoskopisis giati prwton koitane ola ta gunaikologika kai an kapou vroun lathos to diorthonoun stin stigmi xwris na xreiazete na se ksana narkosoun i na ksana kaneis kapoia epemvasi!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel απο τα νευρα σιγουρα καλυτερο!!!

Καλά από αγχος αλλο τιποτα @zoi.ko εγω τρωω και κατι κολληματα βασικα και αν μου μπει κατι στο μυαλο πω ρε παιδι μου το ξεφτιλιζω δηλαδη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat εγώ γενικά όταν νιώθω κάτι που δεν μου έχει τύχει ξανά πάω στο ιατρείο του σαν να είναι τσιφλίκι μου χαχαχαχαχα.Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι κατά Απρίλη μεριά να πάω και να του πω έλα γράψε τη σαλπιγγογραφια  γιατί θα σκάσω.Γενικά άγχος κορίτσια έχω από παιδί και δεν μπορώ να το αποβαλλω εύκολα όχι μόνο στο θέμα παιδί....ΠΑΝΤΟΎ! Σε γιατρούς άλλων ειδικοτήτων που έχω πάει κατά καιρούς για διάφορα το πρώτο πράγμα που σου λένε είναι για το άγχος. Ευθύνεται ακόμα και για κάποιες μορφές της παλιοαρρωστιας, για πολλά αυτοανοσα κλπ κλπ.

Να προσθεσω σε αυτο το σημειο οτι εχεις απολυτο δικιο!!!!! Απο εκρηξη αγχους εχω παθει στα 14 μου κριση πανικου σε οφθαλμιατρο που ειχα παει επισκεψη και δεν εβλεπα! Σκοτινιασαν ολα, μαυρη μαυριλα. Τυφλωθηκα απ το αγχος. Ω ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@Kukki Εγω;;; αχαχχαχα ΧΑΛΙΑ ειμαι! αχαχαχ Ειναι αστειο αλλα μην κοιτατε που δεν σας γκρινιαζω!Τωρα ομως που με ρωτας θα γκρινιαξω. Κουρελι απ το αγχος ειμαι....Σκεφτομαι το διαφραγμα στην μητρα και τις αποβολες και τους πρωορους τοκετους και εχουν λιωσει τα δαχτυλα στο google :P Καλε δεν σας ειπα για την δευτερη χοριακη; δεν θυμαμαι ΚΑΘΟΛΟΥ. 2766 ηταν , μια χαρα. Αλλα ναι γενικα, μονο αγχος. Ασε που μου εχει καρφωθει οτι η γυναικολογος δεν θυμαται οτι εχω το διαφραγμα και οτι θα επρεπε να μου δωσει και αλλα φαρμακα μεχρι να με δει (ετσι μονη μου το αποφασισα αυτο) και την εχω πρηξει στα τηλεφωνα την γυναικα και ντρεπομαι να την παρω να της πω "εεεε θυμαστε οτι εχω αυτο στην μητρα;;; μηπως να παρω κανα φαρμακο;" Αυταααααααα

Τι ειναι το διαφραγμα στη μητρα? (Σορρυ για την ασχετη ερωτηση αλλα δεν το χω ξανα ακουσει!) Μη μου αγχωνεσαι εχεις και ενα μπεμπε εσυ! χιχιχιιχ και οπως ειπα μην γκουγκλαρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat Ορκιζομαι θα γκουγκλαρω λιγοτερο τουλαχιστον! Υπαρχουν που λες διαφορες περιπτωσης δικερης μητρας η τεσπα διαφραγματος ουσιαστικα η μητρα μου ειναι χωρισμενη στα δυο με ενα διαφραγμα στην μεση τσουπ. Αλλες γυναικες εχουν διαφραγμα μεχρι κατω κατω κατω κατω κατω Εμενα ευτυχως σταματαει στο τελος της μητρας και δεν με επηρεαζει πουθενα αλλου εκτος απ την εγκυμοσυνη. Μπορει να αφαιρεθει αλλα εμενα  η γιατρος δεν θελει να μου το αφαιρεσει....ισως επειδη μετα μονο καισαρικη; δεν ξερω ακριβως. Αυτο συμβαινει παντως οταν σχηματιζονται τα οργανα (η μαμα μου να πω σε αυτο το σημειο οταν ηταν εγκυος σε εμενα το καταλαβε 4ων μηνων καθως καθε μηνα ειχε λιγο αιμα και το θεωρουσε περιοδο και οχι απλα  καπνιζε σαν φουγαρο ωστοσο αλλα ειχε και την αδερφη μου στο νοσοκομειο οποτε γενικα αισχος) τα οποια οργανα, μητρα νεφρα κλπ σχηματιζονται απο εξω προς τα μεσα  και οχι απο το κεντρο προς τα εξω...οποτε μπορει να συμβει να υπαρχει διαφραγμα. Εχουμε τσεκαρει και τα νεφρα μου γιατι μπορει να ειχε συμβει το ιδιο αλλα ευτυχως οχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...