Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

@nikonaοι πολύποδες είναι άτιμα πράγματα, βγαίνουν . Αν και δεν ξέρουμε την αιτία , εγω όσες φορές έβγαλα ήταν μετά από περίοδο έντονου στρες και θλίψης μετά απο συγκεκριμένα γεγονότα που θυμάμαι. Πρόσφατα έβγαλα ένα στον τράχηλό τον Σεπτέμβρη και μου τον αφαίρεσε στο ιατρείο ο γιατρός με λαβιδίτσα. Οπότε συμβαίνουν αυτά. Πόσα έμβρυα έχεις κατάψυξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@loralora κι εγώ για δεύτερη φορά βγάζω. Πέρσι τον Μάρτιο αφαιρέσαμε έναν ενδομητριο πάλι. Τι να πω δεν ξέρω. Έχω τρία εμβρυα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nikona είπε:

@loralora κι εγώ για δεύτερη φορά βγάζω. Πέρσι τον Μάρτιο αφαιρέσαμε έναν ενδομητριο πάλι. Τι να πω δεν ξέρω. Έχω τρία εμβρυα.

Nikona  μου βαρέθηκα τις υστεροσκοπήσεις... Έκανα το Νοέμβρη για πολύποδα (μέσα σε δύο χρόνια αφαίρεσα 4) και ο γιατρός μου, μου είπε να μην περιμένω άλλο για εξωσωματική, να την κάνω αμέσως μετά το χειρουργείο ,γιατί ο οργανισμός μου δε θα σταματήσει να βγάζει τέτοια πράγματα.. ! Μαζί με αυτό έχω και αδενομύωση (ενδομητρίωση πάνω στη μήτρα)η οποία δεν θεραπεύεται.. οπότε άσ'τα να πάνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2018 at 5:50 ΜΜ, ο/η Mairh32 είπε:

@jazz μου καλη επιτυχια να εχεις! κανω κι εγω καταστολη εμενα μου τις κανει ο αντρας μου τις ενεσεις, ειμαστε μαζι κι εγω περιμενω να αδιαθετησω μαλλον θα ειμαστε μαζι στην αναμονη.

@Mairh32 κανεις ενεσεις καταστολης καθε μερα? εγω εκανα μια arvekap 3,75 εφαπαξ κ τωρα θα περιμενω να αδιαθετησω κ να ξεκινησω διαγερση 2η μερα. αν δεν αδιαθετησω ως την 14η μερα απο την ενεση καταστολης θα παω να με δει ο γιατρος κ βλεπουμε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

@Mairh32 κανεις ενεσεις καταστολης καθε μερα? εγω εκανα μια arvekap 3,75 εφαπαξ κ τωρα θα περιμενω να αδιαθετησω κ να ξεκινησω διαγερση 2η μερα. αν δεν αδιαθετησω ως την 14η μερα απο την ενεση καταστολης θα παω να με δει ο γιατρος κ βλεπουμε.......

@jazz κάνω κάθε μέρα εγώ άσε, περιμένω να αδιαθετησω τη τρίτη εσύ ποτέ;;δηλ.μολις αδιαθετησουμε ξεκινάμε διέγερση;;εγώ ήδη νιώθω πόνους περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

@jazz κάνω κάθε μέρα εγώ άσε, περιμένω να αδιαθετησω τη τρίτη εσύ ποτέ;;δηλ.μολις αδιαθετησουμε ξεκινάμε διέγερση;;εγώ ήδη νιώθω πόνους περιόδου.

εγω γυρω στις 17-19.. πολυ κοντα ειμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Nikona  μου βαρέθηκα τις υστεροσκοπήσεις... Έκανα το Νοέμβρη για πολύποδα (μέσα σε δύο χρόνια αφαίρεσα 4) και ο γιατρός μου, μου είπε να μην περιμένω άλλο για εξωσωματική, να την κάνω αμέσως μετά το χειρουργείο ,γιατί ο οργανισμός μου δε θα σταματήσει να βγάζει τέτοια πράγματα.. ! Μαζί με αυτό έχω και αδενομύωση (ενδομητρίωση πάνω στη μήτρα)η οποία δεν θεραπεύεται.. οπότε άσ'τα να πάνε..

Ωχ @Bellaki εχεις ταλαιπωρηθεί κι εσύ με όλα αυτά. Ας ελπίσουμε να μην σου ξαναβγει τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ολα να πανε καλα!!! @Bellakiκατα την διαρκεια εγκυμοσηνης υπαρχει περιπτωση να ξαναβγουνε και αν ναι τι γινεται? Καλα να σου πανε ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η jazz είπε:

@Mairh32 κανεις ενεσεις καταστολης καθε μερα? εγω εκανα μια arvekap 3,75 εφαπαξ κ τωρα θα περιμενω να αδιαθετησω κ να ξεκινησω διαγερση 2η μερα. αν δεν αδιαθετησω ως την 14η μερα απο την ενεση καταστολης θα παω να με δει ο γιατρος κ βλεπουμε.......

τι ειναι η ενεση καταστολης? κ εγω περιμενω να αδιαθετησω για διεγερση....αλλα δεν εχω κανει κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η antzy9 είπε:

τι ειναι η ενεση καταστολης? κ εγω περιμενω να αδιαθετησω για διεγερση....αλλα δεν εχω κανει κατι

Καταστολή κανείς όταν ακολουθείς το μακρύ πρωτόκολλο καταστέλλουν πρώτα τις ορμόνες στις ωοθήκες ώστε να ελέγχουν καλύτερα το κύκλο κάπως έτσι δεν τα ξέρω κ πολύ καλά.ε συ μάλλον ακολούθησε το βραχύ πρωτόκολλο είναι ανάλογα τη κάθε περίπτωση το επιλέγει ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Κοριτσια ολα να πανε καλα!!! @Bellakiκατα την διαρκεια εγκυμοσηνης υπαρχει περιπτωση να ξαναβγουνε και αν ναι τι γινεται? Καλα να σου πανε ολα!

Ο γιατρός μου έχει πει οτι δεν μας πειράζει κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μόνο πριν. Δε δημιουργεί πρόβλημα κατα τη διάρκεια. Πάντως μια εγκυμοσύνη λειτουργεί ως φάρμακο σε όλα αυτά που βγαίνουν στο σώμα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ωχ @Bellaki εχεις ταλαιπωρηθεί κι εσύ με όλα αυτά. Ας ελπίσουμε να μην σου ξαναβγει τίποτα.

Στη λέξη ταλαιπωρία έχει τη φωτογραφία μου.. χαχα και πόσα ακόμα που δεν έχω αναφέρει! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε όλες τις μέλλουσες μανούλες...με την αρχη της περιόδου μου σε 9 μέρες περίπου ξεκινάω την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικης ..στην πρώτη δεν τα πήγαμε Καλά...χαλια δηλαδή. ..εκανα μακρύ πρωτόκολλο με daronda και puregon ..εκανα 22  ωαρια γονιμοποιηθηκαν δυστυχως τα 5 και αυτά κακης καλής ποιότητας όποτε δεν προχώρησα σε εμβρυονεταφορα  ..μεγαλη απογοήτευση μεγάλος ο πόνος  ..εκανα εξετάσεις μας ξετιναξαν βασικά αλλά όλα τέλεια  . ..ετυχε μου είπαν...τωρα ξεκινάω ξανα σε λίγες μέρες σε βράχυ πρωτόκολλο από την δεύτερη μέρα με puregon ..καλη επιτυχία σε όλες μας !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gina 955 είπε:

Γεια σε όλες τις μέλλουσες μανούλες...με την αρχη της περιόδου μου σε 9 μέρες περίπου ξεκινάω την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικης ..στην πρώτη δεν τα πήγαμε Καλά...χαλια δηλαδή. ..εκανα μακρύ πρωτόκολλο με daronda και puregon ..εκανα 22  ωαρια γονιμοποιηθηκαν δυστυχως τα 5 και αυτά κακης καλής ποιότητας όποτε δεν προχώρησα σε εμβρυονεταφορα  ..μεγαλη απογοήτευση μεγάλος ο πόνος  ..εκανα εξετάσεις μας ξετιναξαν βασικά αλλά όλα τέλεια  . ..ετυχε μου είπαν...τωρα ξεκινάω ξανα σε λίγες μέρες σε βράχυ πρωτόκολλο από την δεύτερη μέρα με puregon ..καλη επιτυχία σε όλες μας !!!!

Καλη επυτυχια να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα μικρο νομυωμα εχω και εγω αλλα εξω απο τη μυτρα που δεν επυρεαζει πουθενα και δεμεγαλωνει γιατι το μετραει ο γιατρος συχνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gina 955 είπε:

Γεια σε όλες τις μέλλουσες μανούλες...με την αρχη της περιόδου μου σε 9 μέρες περίπου ξεκινάω την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικης ..στην πρώτη δεν τα πήγαμε Καλά...χαλια δηλαδή. ..εκανα μακρύ πρωτόκολλο με daronda και puregon ..εκανα 22  ωαρια γονιμοποιηθηκαν δυστυχως τα 5 και αυτά κακης καλής ποιότητας όποτε δεν προχώρησα σε εμβρυονεταφορα  ..μεγαλη απογοήτευση μεγάλος ο πόνος  ..εκανα εξετάσεις μας ξετιναξαν βασικά αλλά όλα τέλεια  . ..ετυχε μου είπαν...τωρα ξεκινάω ξανα σε λίγες μέρες σε βράχυ πρωτόκολλο από την δεύτερη μέρα με puregon ..καλη επιτυχία σε όλες μας !!!!

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι.κι εγώ το μακρύ κάνω τώρα και τη τρίτη ξεκιναω διέγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gina 955 είπε:

Γεια σε όλες τις μέλλουσες μανούλες...με την αρχη της περιόδου μου σε 9 μέρες περίπου ξεκινάω την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικης ..στην πρώτη δεν τα πήγαμε Καλά...χαλια δηλαδή. ..εκανα μακρύ πρωτόκολλο με daronda και puregon ..εκανα 22  ωαρια γονιμοποιηθηκαν δυστυχως τα 5 και αυτά κακης καλής ποιότητας όποτε δεν προχώρησα σε εμβρυονεταφορα  ..μεγαλη απογοήτευση μεγάλος ο πόνος  ..εκανα εξετάσεις μας ξετιναξαν βασικά αλλά όλα τέλεια  . ..ετυχε μου είπαν...τωρα ξεκινάω ξανα σε λίγες μέρες σε βράχυ πρωτόκολλο από την δεύτερη μέρα με puregon ..καλη επιτυχία σε όλες μας !!!!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία αυτή τη φορά. Καλώς ήρθες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gina 955 είπε:

Γεια σε όλες τις μέλλουσες μανούλες...με την αρχη της περιόδου μου σε 9 μέρες περίπου ξεκινάω την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικης ..στην πρώτη δεν τα πήγαμε Καλά...χαλια δηλαδή. ..εκανα μακρύ πρωτόκολλο με daronda και puregon ..εκανα 22  ωαρια γονιμοποιηθηκαν δυστυχως τα 5 και αυτά κακης καλής ποιότητας όποτε δεν προχώρησα σε εμβρυονεταφορα  ..μεγαλη απογοήτευση μεγάλος ο πόνος  ..εκανα εξετάσεις μας ξετιναξαν βασικά αλλά όλα τέλεια  . ..ετυχε μου είπαν...τωρα ξεκινάω ξανα σε λίγες μέρες σε βράχυ πρωτόκολλο από την δεύτερη μέρα με puregon ..καλη επιτυχία σε όλες μας !!!!

Καλή επιτυχία Gina!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η loralora είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως πάνε οι ενεσούλες? Έχουμε καμιά κοπέλα κοντά στην ωοληψία?

Καλημέρα!!! Την Πέμπτη κανονίσαμε ωοληψία!!!! Αύριο οι τελευταίες ενέσεις! Σήμερα έκανα και τον τελευταίο υπέρηχο και είδαμε 10 ωοθυλάκια.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Καλημέρα!!! Την Πέμπτη κανονίσαμε ωοληψία!!!! Αύριο οι τελευταίες ενέσεις! Σήμερα έκανα και τον τελευταίο υπέρηχο και είδαμε 10 ωοθυλάκια.. ?

Kαλή ωοληψία κοριτσακι μου με ποιοτικά ωαριάκια ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Καλημέρα!!! Την Πέμπτη κανονίσαμε ωοληψία!!!! Αύριο οι τελευταίες ενέσεις! Σήμερα έκανα και τον τελευταίο υπέρηχο και είδαμε 10 ωοθυλάκια.. ?

Αντε με το καλό. Μια χαρά τα 10.  Με το καλό την Πέμπτή και να είναι και τα 10 ωριμά για να μείνουν και κατάψυξη για αδερφάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Kαλή ωοληψία κοριτσακι μου με ποιοτικά ωαριάκια ευχομαι!

Σ'ευχαριστώ  πολύ peacock! Η αγωνία μεγάλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...