Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως βγαίνουν οι μαρκαδόροι???


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας και παλι. Εχω ενα θεματάκι με την μικρή, ξεκινήσαμε την ζωγραφική με μαρκαδόρους και θελω να μου πείτε πως μπορω να βγάλω τα χρώματα απο τα ρούχα της, τα χέρια και τα μούτρα της, και τις ζωγραφιές πάνω σε παρκέ πάτωμα.. μόνο τις ζωγραφιές στον τοίχο ήξερα απο πριν και τις έβγαλα. Αλλα το παρκέ φοβάμαι να πειραματιστώ γιατι μαυρίζει εύκολα. Α επίσης έβαψε και το έπιπλο της τηλεόρασης και αυτο ξεβαφει εύκολα.. ειναι σκούρο χρωμα μασίφ.. οποία βοήθεια καλοδεχούμενη!!! Εχω ενα ζωγραφισμένο σπίτι και ολα αυτά επειδή μαγείρεψα και την άφησα απο τα ματια μου για λιγο!!!!!!!:shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα... Αν και θα σου πω τι έκανα... Και εμένα ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 18 μηνών αύριο ακριβώς....εδω και 2 μήνες ζωγραφίζει... Δηλ μουτζουρωνει για την ακρίβεια... Πήραμε τους μαρκαδόρους που είναι για μωρά δηλ ξεπλενονται  εύκολα.... Από ρούχα και στ 30 βγαίνουν από Τ σώμα χέρια πρόσωπο.... Με αφρόλουτρο από έπιπλα.... Εδώ κλαίμε.... Στον καναπέ Τ παιδικου έκανα ολόκληρη επιχείρηση να βγει δυσκολεύτηκα αλλα γενικά φεύγουν.... Ο παιδίατρος Μ λέει είναι ότι καλύτερο για την ανάπτυξη Τ παιδιού η ζωγραφική  Κ ας σου ζωγραφίσει Κ Τ ταβάνι.... Ε μόνο εκεί δεν έφτασε.... Γενικά επειδή έχουμε  ασχοληθεί πολύ μαζί της σαν πρώτο παιδί στην οικογένεια είναι πολύ ανεπτυγμένη σωματικά(παρολο που δε είμαστε 2 μέτρα νορμάλ υψος) και πνευματικά.... Μιλάει Κ κάνει μικρές μικρές προτασουλες τώρα τελευταια... Αλλά χαλάλι μπροστά στην ανάπτυξη Τ. Παιδιού τα έπιπλα... Θα βρούμε  λύση... Αυτά σκέφτομαι και δεν κάνουμε σαν τρελοί που θα κάναμε πριν τ παιδί αν πάθαιναμε κάτι τέτοιο.... (πρώην υποχόνδριοι) Χαχαχαχ ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena28 δεν βγαίνουν με αφρόλουτρο... με παιδικό που την έκανα μπάνιο και την έτριψα και πολυ με το σφουγγάρι αλλα τίποτα.. ειναι σαν μικρός μπογιατζής!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρεις τι έχω παρατηρήσει.... Αν βάψει χέρια πόδια προσωπο  Κ αργήσω να την πλύνω... Τότε δε φεύγουν αμέσως αν Τ πάρω χαμπάρι έγκαιρα βγαίνουν ειδικά ο μωβ μαρκαδόρος είναι δύσκολος Κ ναι είναι σα μπογιατζηδες χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena28 είπε:

Ξέρεις τι έχω παρατηρήσει.... Αν βάψει χέρια πόδια προσωπο  Κ αργήσω να την πλύνω... Τότε δε φεύγουν αμέσως αν Τ πάρω χαμπάρι έγκαιρα βγαίνουν ειδικά ο μωβ μαρκαδόρος είναι δύσκολος Κ ναι είναι σα μπογιατζηδες χαχα 

Ααα αυτο δεν το ήξερα.. θα τα πλένω κατευθείαν μόλις την βλεπω.. μεχρι στιγμής ζωγραφίζαμε με ξυλομπογιές απο την δικιά σας ηλικία της έδινα να κραταει μολύβι και να κάνει έστω γραμμές αλλα τωρα είδε μαρκαδόρους σε μια φιλενάδα της και πήρε έναν ροζ στο σπίτι. Έλα όμως που τελείωσε και επειδή είχε συνηθίσει με τις ξυλομπογιές, μου έφερνε τον μαρκαδόρο να τον ξύσω στην ξύστρα και μετα ούρλιαζε που δεν έβαφε παλι, χαχαχα.. οπότε πήγα και της πήρα μια 12αδα που γραφει επάνω οτι βγαίνει εύκολα και λέω α ωραια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 months later...

Μαμα ακομα δεν ειμαι αλλα οταν προσεχα τα ανηψια μου,ειχαμε μονο μαρκαδορους που βγαινουν με νερο...Σκιες απο τους μαρκαδορους εμεναν αλλα με τα πλυσιματα εβγαιναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...