Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτροπή εξωσωματικης


Mairh32

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Καλημέρα! Γνωρίζει καμία πόσο καιρό κάνει πλέον η επιτροπή να γίνει απ' τη στιγμή που κανείς αίτηση;

Καλησπερα !!!! Την αιτηση που την εκανες?  τηλεφωνο περνεις και αναλογα την περιοχη σου κλεινουν ραντεβου π.χ. εγω περασα στη Λαρισα και μου κλεισανε μεσα σε 2-3 μηνες! Υπαρχει Θεσσαλονικη Αθηνα κ.α.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω τηλεφωνικα είχα κλείσει ραντεβού στης Αθήνας και ευτυχως είχαν ανοιχτες ημερομηνίες και εκλεισα ραντεβου για  2-3 εβδομάδες μετα. Καλη επιτυχία! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα Γιάννενα αλλά λένε θα σας ειδοποιήσουμε εμείς τηλεφωνικά.επισης ξέρετε αν απορρίπτουν αν δεν έχετε κάνει καμία προσπάθεια σπερματεγχυσης;έχω πολύ αγωνία φοβάμαι μη με κόψουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou mairh min nomizeis oti se exw kaexasei apla eixa kapoia themata kai den eixa xrono simera tha ton parw tilefono kai tha sou pw gia pio kedro tha mou pei!!!!eixa tin ediposei oti eixes idi perasei apo epiteopi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιαχαρα κοντινες ημερομυνιες παλια ειχα περασει για επιτροπη μετα απο μηνες ειχε αναμονη και θεσσαλονικη και Αθηνα δυο φορες και μια Λαρισα απλα την μια δεν την εκανα γιατι ειχε π3θανει ο μπαμπας μου και τα ειχα παρατησει ολα και χαθηκε η επιτροπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Geia sou mairh min nomizeis oti se exw kaexasei apla eixa kapoia themata kai den eixa xrono simera tha ton parw tilefono kai tha sou pw gia pio kedro tha mou pei!!!!eixa tin ediposei oti eixes idi perasei apo epiteopi

Χαχα καλώς την κι εδω? εννοείται ότι δε σκέφτηκα κάτι τέτοιο κι εννοείται οπότε θα είχες χρόνο.περιμενω να περάσω από επιτροπή τα έχω όλα έτοιμα κ περιμένω!εσύ τι έκανες σε ποιο στάδιο βρίσκεσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Κι εγω τηλεφωνικα είχα κλείσει ραντεβού στης Αθήνας και ευτυχως είχαν ανοιχτες ημερομηνίες και εκλεισα ραντεβου για  2-3 εβδομάδες μετα. Καλη επιτυχία! :)

Ευχαριστώ? αυτό είναι λίγο αισιόδοξο..ελπίζω να είχες και καλό αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς έχουν γίνει περισσότερες επιτροπές τώρα και είναι μικρότερη η αναμονή.εγω νόμιζα παίρνεις τηλέφωνο και σου λένε περίπου όχι όμως αυτό που μου λένε συνέχεια θα σας ενημερώσουμε εμείς κ κάθομαι σε αναμμένα καρφιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Στα Γιάννενα αλλά λένε θα σας ειδοποιήσουμε εμείς τηλεφωνικά.επισης ξέρετε αν απορρίπτουν αν δεν έχετε κάνει καμία προσπάθεια σπερματεγχυσης;έχω πολύ αγωνία φοβάμαι μη με κόψουν..

Αν εισαι ποκυ μικρη τοτε σε κοβουν αν δεν εχεις προσπαθησεις με σπερματεγχυση αν και αυτο ειναι λιγο στην ευχαιρεια της επιτροπης αν εχω προβλημα τι σπερματεγχυση να κανω ετσι για να πεδευομαι!αυτο το κανανε οταν περναγα εγω στη Λαρισα κοψανε την φιλη μου γιατι ηταν μικρη!!!!!!! Δεν μας αφηνουνε στον πονο μας λεω εγω μας τρεχουν και για τις επιτροπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Αν εισαι ποκυ μικρη τοτε σε κοβουν αν δεν εχεις προσπαθησεις με σπερματεγχυση αν και αυτο ειναι λιγο στην ευχαιρεια της επιτροπης αν εχω προβλημα τι σπερματεγχυση να κανω ετσι για να πεδευομαι!αυτο το κανανε οταν περναγα εγω στη Λαρισα κοψανε την φιλη μου γιατι ηταν μικρη!!!!!!! Δεν μας αφηνουνε στον πονο μας λεω εγω μας τρεχουν και για τις επιτροπες!

Σε περίπτωση αζωοσπερμια κόβουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Σε περίπτωση αζωοσπερμια κόβουν?

Οχι εμεις πρωτη επιτροπη στη Θεσσαλονικη πηγαμε με ασθενοσπερμια και χωρις σαλπιγγογραφια παρακαλω και μας περασανε!δεν επρεπε !!!!!!! Μετα παμε σαν ανεξυγητη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη θα με κοψουν σα να λεμε. ομως γιατι το κανουν αυτο στο νομο δε λεει πουθενα οτι για να κανεις εξωσωματικη πρεπει να εχεις κανει πρωτα σπερματεγχυση κι αν ειναι να πεταω τα χρηματα ετσι απο δω κι απο κει στο τελος ουτε αυτη θα κανω.κι ο γιατρος τοσο ειδικος δε θα επρεπε να μου το πει οτι μπορει να με κοψουν?πφφ εμεις εχουμε μονο πολυ χαμηλη κινητικοτητα 3% δε ξερω τι θα αποφασισουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην επιτροπη επισης μπαινεις μεσα και σε ρωτανε?δηλ εχεις το δικαιωμα να μιλησεις αν σε κοψουν η ειναι καθετοι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Οχι εμεις πρωτη επιτροπη στη Θεσσαλονικη πηγαμε με ασθενοσπερμια και χωρις σαλπιγγογραφια παρακαλω και μας περασανε!δεν επρεπε !!!!!!! Μετα παμε σαν ανεξυγητη!

Ok είχες τύχη στην αίτηση που συμπληρώνει γράφει κ τα φάρμακα που θα χρειαστουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ok είχες τύχη στην αίτηση που συμπληρώνει γράφει κ τα φάρμακα που θα χρειαστουν

Δεν φτιαχνεις καμια αιτηση ενα παραπεμπτικο σου φτιαχνει ο γιατρος σου και καταπροτιμηση να ειναι ο εξωσωματικος σου και οχι απλα γυναικολογος σου γραφει και τις μοναδες και μετα στην επιτροπη σου δινουν εγκρυση με τις μοναδες που θα παρεις την πρωτη φορα γιατι μια εγκρυση ειναι δυο πορασπαθειες αρα δυο φορες μπορεις να παρεις φαρμακα απο αυτο το χαρτι και σε διαρκεια 6 μηνων  απο τη στιγμη που θα περασεις  !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ok είχες τύχη στην αίτηση που συμπληρώνει γράφει κ τα φάρμακα που θα χρειαστουν

εσυ @Μπεμπελουκα ετοιμαζεσαι για εξωσωματικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Δεν γράφει μονάδες ο γιατρός. Αν περάσεις είναι 3,600 iu και αν σου δωσει ο γιατρος χαρτι για εξτρα μονάδες κ το δεχτουν είναι αλλες 1400iu. Η έγκριση ισχύει για 2 πρόσπάθειες κ μέχρι 1 χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Καλησπέρα. Δεν γράφει μονάδες ο γιατρός. Αν περάσεις είναι 3,600 iu και αν σου δωσει ο γιατρος χαρτι για εξτρα μονάδες κ το δεχτουν είναι αλλες 1400iu. Η έγκριση ισχύει για 2 πρόσπάθειες κ μέχρι 1 χρόνο.

Ετσι σωστα για τις 1400 ελεγα !! Μια κυρια απο τον εοπυυ στη Λαρισα μας ειχε πει να προσεχουμε να μην μας γραψει η επιτροπη τις μοναδες  και απο τις δυο προσπαθειες και εχετε μπλεξηματα να το τονισετε στο γιατρο σας !!! Πολυ καλη ηθελε να βοηθυσει μας κοιταγε τα βιβλιαρια πριν ερθουν οι γιατροι για την επιτροπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

δηλαδη θα με κοψουν σα να λεμε. ομως γιατι το κανουν αυτο στο νομο δε λεει πουθενα οτι για να κανεις εξωσωματικη πρεπει να εχεις κανει πρωτα σπερματεγχυση κι αν ειναι να πεταω τα χρηματα ετσι απο δω κι απο κει στο τελος ουτε αυτη θα κανω.κι ο γιατρος τοσο ειδικος δε θα επρεπε να μου το πει οτι μπορει να με κοψουν?πφφ εμεις εχουμε μονο πολυ χαμηλη κινητικοτητα 3% δε ξερω τι θα αποφασισουν.

Οχι καλε τι να σε κοψουν αυτο δεν ειπα πως δεν σε κοβουν για αζωοσπερμια καλε μην πανικοβαλεσε τρομαξα λεω τωρα παει την εκανα χαχ θα περασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

στην επιτροπη επισης μπαινεις μεσα και σε ρωτανε?δηλ εχεις το δικαιωμα να μιλησεις αν σε κοψουν η ειναι καθετοι??

Δυο φορες που περασα εμπενα μεσα σε ρωταγανε και μετα εβγαινες και περιμενες να σου πουνε τα αποτελεσματα την αλλη φορα μπηκαμε μαζι με τον αντρα μου και μας ειπανε εκεινη την ωρα πως μας περασανε και την τελευταια φορα δωσαμε τα χαρτια σε μια κυρια τα εκανε ετοιμα μπηκε μετα η επιτροπη τα κοιιταξε και φωναζε μια κυρια ονοματα που περναγανε και ονοματα που επρεπε να μπιυνε μεσα για καποια διευκρινηση!τιποτα δεν ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η love30 είπε:

Οχι εμεις πρωτη επιτροπη στη Θεσσαλονικη πηγαμε με ασθενοσπερμια και χωρις σαλπιγγογραφια παρακαλω και μας περασανε!δεν επρεπε !!!!!!! Μετα παμε σαν ανεξυγητη!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

δηλαδη θα με κοψουν σα να λεμε. ομως γιατι το κανουν αυτο στο νομο δε λεει πουθενα οτι για να κανεις εξωσωματικη πρεπει να εχεις κανει πρωτα σπερματεγχυση κι αν ειναι να πεταω τα χρηματα ετσι απο δω κι απο κει στο τελος ουτε αυτη θα κανω.κι ο γιατρος τοσο ειδικος δε θα επρεπε να μου το πει οτι μπορει να με κοψουν?πφφ εμεις εχουμε μονο πολυ χαμηλη κινητικοτητα 3% δε ξερω τι θα αποφασισουν.

Το δεν επρεπε ηταν για την σαλπιγγογραφια οχι για την ασθενοσπερμια η την αζωοσπερμια π.χ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Δυο φορες που περασα εμπενα μεσα σε ρωταγανε και μετα εβγαινες και περιμενες να σου πουνε τα αποτελεσματα την αλλη φορα μπηκαμε μαζι με τον αντρα μου και μας ειπανε εκεινη την ωρα πως μας περασανε και την τελευταια φορα δωσαμε τα χαρτια σε μια κυρια τα εκανε ετοιμα μπηκε μετα η επιτροπη τα κοιιταξε και φωναζε μια κυρια ονοματα που περναγανε και ονοματα που επρεπε να μπιυνε μεσα για καποια διευκρινηση!τιποτα δεν ειναι!

πω πω εχω αγχωθει οτι θα με κοψουνε γιατι εχουμε ικανοποιητικο αριθμο αλλα δεν εχουμε κινητικοτητα οποτε μπορει να μου πουν να κανω πρωτα σπερματεγχυση??δεν αντεχω αλλο κλαμα:( ειμαστε και μικροι κι οι δυο παει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα περάσει και αυτό όπως έχουν περάσει και ποσά αλλά.. καινούργιος κύκλος, καινούργια αρχή! Νέες ελπίδες και όνειρα που θα πραγματοποιηθούν όπως και να έχει!ειτε πολύ συντομα είτε λίγο πιο μετά! 
    • Όχι να μη σκέφτεσαι έτσι! Να σκέφτεσαι αισιόδοξα και το πιο σημαντικό ότι κανεις ωορρηξια ! Επίσης μπροστά σου έχεις πλανο ! Αν δεν..αυτόν τον μηνα τον επόμενο θα παρεις τα χάπια διέγερσης και θα πατε πιο στοχευμενα! Έχετε μπει σε μια σειρά και μάλιστα έχει στρωσει και το σπερμα! Όλα είναι με το μέρος σας λοιπόν!  μεσα από αυτό που βιωνω αρχίζω και βλέπω τον δρόμο αυτόν πιο θετικα! Υπάρχουν πόσοι τρόποι για να μας κάνουν μανούλες και θα μας κάνουν! Πρέπει να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας με θετική σκέψη !  και εμένα το άγχος μου τώρα είναι αν θα προλαβουμε να προσπαθησουμε που θα λείπει ο σύντροφος και όμως προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα όσο μπορώ! Ναι με πέρνει από κατω κατά την διάρκεια της ημέρας αλλά προσπαθω να σκέφτομαι θετικα! Έχεις τον αντρουλη σου κοντα σου και θα το παλέψετε! Εγώ δεν θα τον έχω για ένα μεγάλο διάστημα και όλο αυτό εν μέρει θα το περνάω μονη μου όπως και αυτός μόνος του! Που θα πάει όμως η φουρτούνα θα περάσει! Κάθε μια από εμας έχει τις δυσκολίες της και τα εμπόδια της όμως είμαστε καλά από υγεια και θα τα ξεπεράσουμε! Είναι δοκιμασίες που πρέπει να περάσουμε ! Θα τις περάσουμε λοιπόν και θα έρθει το θαυματακι μας!
    • Ίσως είμαι επηρεασμένη επειδή πήρα κ αντιβίωση αυτόν τον μήνα και αρρώστησα και ακομα είναι κ περίεργα το στομαχι και γενικά δν έχω πολύ όρεξη για επαφές! Δλδ αυτόν τον μήνα νομίζω θ γίνουν μηχανικές επαφές επειδή θ το πει ο γιατρός! Δν ξέρω 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️  @Παρασκευαιδουζαιρααααα εσυ μ βλέπεις ακόμα στη γυάλα σου γιατί έμενα με κυριεύσε μια απογοήτευση πάλι και ότι δν είμαι κοντά 😩🤷🏻‍♀️  
    • Αυτό σκέφτηκα κ γώ γ αυτό θεωρώ πως δν είναι καλός κύκλος! Δν ξέρω! Τον έχω ξεγράψει αυτόν τον κύκλο! Θα δείξει τις επόμενες μέρες! 
    • Κορίτσι μου έχω πάρει παρόμοια χάπια κλομιφαινη και φεμαρα! Έχω και εγώ ΣΠΩ αλλα εγώ έχω αντίσταση στα χάπια διέγερσης και έκανα 1 αυγουλακι όπως και μονη μου χωρίς τα χάπια ! Την προτελευταία φορά που τα πήρα στον κύκλο αυτό έκανα σπερματεγχυνση και είχα συλληψη άσχετα αν ήταν βιοχημικη ! Όσες φορες τα πήρα έκανα νωρίτερα ωορρηξια (14η-17η μέρα του κύκλου) και συνεπώς είχα μικρότερο κύκλο από ότι συνήθως! Από θέμα ροής στην περίοδο δεν είδα διαφορα ! Εύχομαι να έρθει το πολυπόθητο πολύ συντομα κορίτσι μου και να είσαι τυχερη και από την πρώτη φορά που θα κανεις πρόκληση🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...