Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Se euxaristw poluuu...den eixes omws ponous periodou?

Στις αποβολές( επειδή βίωσα 2) όταν λέμε πόνο εννοούμε πόνο τρελό στη μέση( σαν να ανοίγει στα δύο) οι πόνοι περιόδου που αναφέρεις είναι συσπάσεις μήτρας φυσιολογικό ταφές σε όλο το πρώτο τρίμηνο κ μετά στην κυησγ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Στις αποβολές( επειδή βίωσα 2) όταν λέμε πόνο εννοούμε πόνο τρελό στη μέση( σαν να ανοίγει στα δύο) οι πόνοι περιόδου που αναφέρεις είναι συσπάσεις μήτρας φυσιολογικό ταφές σε όλο το πρώτο τρίμηνο κ μετά στην κυησγ

Kalimeraaa se euxaristw poluu...otan isoun eguos kai sou erxotan san periodo to test evgaine thetiko h arnitiko?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Λογω χασίμοτο κ αντιφωσφολιπιδικο έφτασα στην εξωσωματική..να χιλιοψαχτεις

Έχεις δίκιο @Finally Αυτό που δεν καταλαβαίνω, γιατί δεν μας παίρνουν ένα τυπικό ιστορικό πριν ξεκινήσουμε; Πρέπει πρώτα να έχουμε επαναλαμβανόμενες αποτυχίες για να μας καθοδηγήσουν; Ή μήπως και να ξέρουμε τις πιθανές αιτίες, δεν διορθώνονται; Εσένα τι διαφορετικό σου κάνανε; κορτιζόνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

Βρε κορίτσια τι είναι αυτό το πράγμα, μαύρισε η σελίδα του Ιανουαρίου! @Smurf88 εσύ πιάνεσαι για του Φεβρουαρίου, κράτα γερά! @Bellaki τι να πω, εντύπωση μου κάνει που δεν σου τη μετράνε. Eμένα βάσει των τιμών του αίματος μου αλλάζανε τις δόσεις, γιατί τα υπερηχογραφικά φαίνονταν μια χαρά. Στην Ελλάδα είσαι; @love30 πώς ακριβώς εξηγείται αυτό το "τα σκότωνε η οιστραδιόλη"; Εμένα μου είπαν ότι κάθε ωοθηλάκιο παράγει περίπου 200μονάδες οιστραδιόλης, άρα όσο περισσότερα έχεις τόσο περισσότερο θα ανεβαίνει. Στην δική μου περίπτωση έπρεπε να είναι maximum 3.200 αλλά πήγε 10.000!

Θέλω να ψαχτώ και ανοσολογικά, γιατί έχω θυρεοειδίτιδα χασιμότο, με πολλά αντισώματα. Κανείς βέβαια δεν μου είπε τίποτα για αυτό.

Κεφάλι ψηλά!

Ελλάδα είμαι. Τελικά σήμερα στον τελευταίο υπέρηχο πάλι δε μου έκαναν αίματος.Την Πέμπτη ωοληψία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Bellaki κι εγώ από ότι έχω δει εδώ οι περισσότεροι μετράνε την οιστραδιόλη. Μία φίλη μου όμως που έκανε βραχύ τον Δεκέμβριο δεν της μέτρησαν καθόλου κατά τη διέγερση παρά μόνο τη μέρα της ωοληψίας.

Και σήμερα, πάλι δέ μου πήρανε αίμα.  Μόνο καρδιογράφημα γιατί την Πέμπτη είναι η ωοληψία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Finally είπε:

Λογω χασίμοτο κ αντιφωσφολιπιδικο έφτασα στην εξωσωματική..να χιλιοψαχτεις

@Finally και γω έχω χασιμότο αλλά δεν παίρνω κάτι καθώς ο θυροειδής λειτουργεί σωστά. Τι θα μας συμβούλευες πριν ξεκινήσουμε εξωσωματική;  Εγώ είμαι σε φάση αναμονής αποτελεσμάτων βιοψίας στον αριστερό μαστό μετά από ευρήματα ασβεστωμάτων που μου χουν πει πως είναι καλά αλλά λόγω εξωσωματικής πρέπει ν υπάρχρι κι η βούλα.  Βέβαια κρατώ στο μυαλό μου κ την άλλη όψη κ φρικάρω .. Αλλά ρωτάω γτ δεν ρωτάνε οι γιατροί για τέτοια θέματα κ μπορεί να  είναι αιτία αποβολών. Όπως επίσης ζήτησα από γιατρό να μου γράψει για θρομβοφιλία κ μου πε είναι πάρα πολλές εξετάσεις αλλά δν τις έγραψε .. μόνο λέει το κέντρο,  αλλά προσωπικά θέλω να ξέρω περισσότερα από πριν για να προσέξω κάτι παραπάνω,  αν τελικά μπορέσουμε ν πάμε σε αυτό τοδρόμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα! Είμαι καινουργιο μέλος και καινούργια εγκυμονούσα! Είμαι 7 εβδομάδων κ περιμένω να κάνω τον πρώτο μου υπέρηχο! Προσπαθούσαμε 6 μήνες με το φίλο μου, μέχρι που το Γενάρη έγινε η δουλειά! Δεν ξέρω από που να αρχίσω! Έχω άγχος να πάνε όλα καλά, έχω άγχος κ με το γιατρό, γιατί μόνο μια επίσκεψη του είχα κάνει πριν για τεστ Παπ και να τον ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Βέβαια με καθησύχασε και μου εξήγησε διάφορα πράγματα, δυο ώρες ήμουν εκεί. Είναι στο Ιασώ. Εύχομαι σε όλες σας να πραγματοποιηθούν οι προσπάθειές σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρνητικοτατο κορίτσια. Δεν αγχωνομαι. Σε 10 μέρες θα πάω να μιλήσω με το γιατρό, ο οποίος το φυσάει κ δεν κρυώνει, κ να δουμε τι μπορούμε να διορθώσουμε ώστε να έχουμε περισσότερες πιθανότητες στην επόμενη. Πιθανόν δεν ηταν καλη η ποιότητα των ωαρίων αν κ έδειχναν καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacockπραγματικα λυπαμε πολυ και σε καταλαβενω αλλα δεν ξερω τι να σου πω ...... Παρε δυναμεις και ξαναξεκηνα!!!!!!??

@ouraniaμου και εσυ το ιδιο δυναμεις και παμε παρακατω δυναμικα!!!??

@Antelope μου με απλα λογια μου το ειπανε ετσι  αλλα τις αλλες φορες ημουν παρα πολυ πρισμενη!!!!

@Bellaki τι να σου πω για την οιστραδιολη πως ξερει τις μοναδες που θα πρεπει να παρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bellaki μα σοβαρα καθόλου εξετάσεις??? Πλάκα κάνουν??? Εμένα σε κάθε υπέρηχο εκανα κ εξετάσεις κ τον επερνα τηλ να του πω τιμές κ να δουμε αν προχωράμε καλα και αν πρεπει να αλλαξουμε δοσολογία στις ορμόνες. Όπως επίσης @Castrop rauxel ξέρω πως εμβρυομεταφορά χωρις υπέρηχο είναι απλά απαράδεκτη...Πως σκατά ξέρει που είναι ο καθετήρας??? Εμένα πχ. κάνει σκαλοπάτι ο τράχηλος (του χέσω τπτ) και πάλευε ο καημένος σχεδόν 10 λεπτα να τον περάσει στην θέση που πρέπει. Κ όλη την ώρα κοιτούσαν τον υπέρηχο, κ πάρτο λίγο δεξιά, πάρτο λίγο πιο βαθιά, λες κ πάρκαρε ήταν... Τον λυπήθηκα τον καλό μου τόσο βογκητό που έριξε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ νομίζω επειδή το ξεκάθαρο πρόβλημα ήταν το σπέρμα, δεν μπήκαν καν στον κόπο να ξεψαχνίσουν εμένα.

Έλα μου όμως που υπερπηδήσαμε το εμπόδιο του σπέρματος με μικρογονιμοποίηση και πάλι τζίφος...

@peacock κουράγιο κοπέλα μου! Έχεις όμως κι άλλα κατεψυγμένα, έτσι δεν είναι; Δεν παίρνεις μια δύναμη από αυτό;

@ElektraGr Όσο για τα θυρεοειδικά, είχα λίγο τσιμπημένη TSH (3,9), πήρα T4, τη στρώσαμε στο 1,5-2 και υποτίθεται όλα καλά. Για τα αντισώματα όμως ούτε λόγος! Το μόνο που μου είπαν ήταν ότι θα την παρακολουθώ εντατικά όταν μείνω έγκυος (αχ, σαν όνειρο μου φαίνεται, ούτε να το γράψω δεν μπορώ) γιατί σίγουρα θα χρειαστεί αύξηση της δόσης.

βρε @Bellaki βγαίνω από τα ρούχα μου! Τον ρώτησες εσύ στον τελευταίο υπέρηχο; Ποιο είναι το σκεπτικό τους και δεν κάνουν την απλή αυτή εξέταση; Από την άλλη, λιγότερα τρυπήματα και λιγότερο άγχος αναμονής αποτελεσμάτων! Θα πας πιο χαλαρή στην ωοληψία, που εύχομαι να σου φέρει πολλά γονιμοποιήσιμα ωαριάκια!

Όσο για εσένα @Castrop rauxel μήπως σε πήραν για σιγουράκι λόγω μικρής ηλικίας και δεν σε πρόσεξαν όσο έπρεπε; Είχα δει πρόσφατα μια περίπτωση γυναίκας 50 ετών που έκανε δίδυμα. Αυτό ήταν το περιστατικό που θα έδινε credits στο κέντρο και θα είχε και διαφήμιση, και θα έβγαινε και στα κανάλια και σίγουρα έπεσαν όλοι πάνω της και βάλαν τα δυνατά τους για να μην πάει τίποτα στραβά. Όπως και για τόσους διασήμους που ακούμε. Αυτοί σίγουρα θα έχουν 24/7 παρακολούθηση σε αντίθεση με εμάς τους κοινούς θνητούς!

@ourania είσαι πολύ τυχερή που έχεις δίπλα σου τόσο καλό γιατρό. Δε θα σε αφήσει χωρίς μωρό ο κόσμος να χαλάσει!

Και για όλες μας κορίτσια, πιστεύω ότι σε αυτό το καπιταλιστικό σύστημα δεν θέλουν να τους ξεφύγει καμια γυναίκα χωρίς εγκυμοσύνη. Όχι για τη δική μας χαρά, αλλά για τα δικά τους στατιστικά, που θα εξυψώσουν το κέντρο!

@Soto μπράβο κορίτσι μου! Πόσο εύκολα μου φαίνεται ότι σου ήρθαν όλα! Πάντα τόσο τυχερή! Βέβαια και εσύ τώρα θα τραβάς τις δικές σου αγωνίες, αλλά εμένα μου φαίνεται η απόλυτη ευτυχία η κατάσταση που ζεις! Μπήκες σε ένα δρόμο που από εδώ και πέρα κάθε στάδιο θα σου διώχνει λίγο από το άγχος και θα σου προσφέρει μόνο χαρές!

Δεν ξέρω βρε κορίτσια, μερικές φορές λέω μακάρι να είχα και εγώ μια θετική χοριακή κι ας παλλινδρομούσε μετά. Ξέρω ότι ο πόνος μετά θα ήταν ακόμα πιο δυσβάσταχτος αλλά θα έβλεπα ότι έστω και για λίγο κάτι πετύχαμε.

Τώρα θέλω να περάσει ο καιρός όσο πιο γρήγορα γίνεται για την επόμενη προσπάθεια. Δεν κρατιέμαι λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@love30 θα περιμενω τα δικά σου ευχάριστα συντομα...στο ευχομαι.. :x

Ευχαριστω παρα παρα πολυ και εσυ παρακατω δυνατα και πιστη.... Τωρα τι σου λεω και θα εχεις και δικιο....αλλα ολα θα γινουν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope δυστηχως ετσι ξεκηνησα και εγω πρωτα και καλα εχει θεμα ο αντρας μου και μετα απο 3 εξωσωματικες θυμηθηκανε να κανω ταβασηκα σαλπιγγογραφια και αλλα πολλα μεχρι και διαφραγμα βρηκανε!!!!!!!

Ειδες οι μεγαλυτερες ηλικιες εχουν ποιο πολυ προσοχη μαλλον!!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αntelope πραγματικά πιστευω οτι μαζί θα τα καταφέρουμε. 3 μέρες του έλεγα τζιφος, το νιώθω. Όχι αυτός, θα περιμένουμε μέχρι την μέρα που πρέπει. Αλλά του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. Έχει πέσει μέσα σε ότι μου έχει πει. Απλά αποτι καταλαβα λεει πολύ λιγότερα απο αυτά που περιμένει. Αλλά με κάνει κ αισθάνομαι τέλεια. Ειδικά αυτή η αγκαλιά, τα φιλιά και το "καλή μας επιτυχία" μετά την εμβρυομεταφορα δεν τα περίμενα με τίποτα. Το ζει μαζί σου. Μακάρι όλες να βρείτε αυτόν που θα μιλήσει στην καρδια σας και θα νιώσετε τόσο άνετα. Αισθανομαι τόσο τυχερή που βρέθηκε στο δρόμο μου. Άντε κ το τέλος πλησιάζει. Μακρύς ο δρόμος και με πολύ πόνο αλλά κάπου υπάρχει το τελος... Και όλες θα φτάσουμε εκει. Αλλες συντομα , αλλες λίγο πιο αργα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

@peacock κουράγιο κοπέλα μου! Έχεις όμως κι άλλα κατεψυγμένα, έτσι δεν είναι; Δεν παίρνεις μια δύναμη από αυτό;

Δυστυχως κοριτσακι μου δε με βοηθαει καθόλου αυτό, δε παίρνω δυναμη όχι... Ναι εχω 5 άριστες βλαστοκύστες (όπως μου εχουν πει) όμως αυτό από μόνο του δε λεει κατι... Υποτίθεται ότι το πρόβλημα μας ηταν η διαταρραχή της ωοθηλακιορρηξίας και με 1 αντε 2 εξωσωματικές θα είχαμε το επιθυμητο αποτελεσμα... Δυστυχως όμως δεν είναι ετσι.. Ο γιατρός μου έχοντας κανει αιμοτολικο-ανοσολογικό ψάξιμο και υστεροσκόπηση μου λεει οτι του είναι αδιανόητο και ότι πρεπει οπωσδηποτε να με δει και να το ψαξουμε και οτι σιγουρα κατι υπάρχει που μας τα χαλαει.. Ευτυχως νιωθω οτι ο γιατρός και το κεντρο που εχω απευθυνθεί με στηρίζουν πολύ και πιστευω οτι θα τα καταφερουμε. Το μόνο που με ανακουφίζει είναι οτι θα το ψαξουμε και δε θα με αφήσει να προχωρησω σε επόμενη εμβρυομεταφορα καθαρα για να παρει χρηματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ourania είπε:

Αρνητικοτατο κορίτσια. Δεν αγχωνομαι. Σε 10 μέρες θα πάω να μιλήσω με το γιατρό, ο οποίος το φυσάει κ δεν κρυώνει, κ να δουμε τι μπορούμε να διορθώσουμε ώστε να έχουμε περισσότερες πιθανότητες στην επόμενη. Πιθανόν δεν ηταν καλη η ποιότητα των ωαρίων αν κ έδειχναν καλά. 

Oυρανία μου βαλατε 3 ημερων ή βλαστοκύστες?

λυπάμαι πολυ για το αποτελεσμα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκια μου τι αρνητικό είναι αυτό που έχει πέσει εδώ.. ☹️☹️ 

@ElektraGr και εγώ με Χασιμότο με αρκετά υψηλά αντισώματα!! Για ένα διάστημα έπαιρνα το semed (σελήνιο) και είδα μεγάλη διαφορά στα αντισώματα!! Αυτό που έκανα είναι μετά την εμβρυομεταφορα να πάρω κορτιζόνη η οποία κατεβάζει την άμυνα του οργανισμού για να μην αποβάλλει το/α εμβρυ/οα!! Η θρομβοφιλια κοστίζει αρκετά και δυστυχώς οι γιατροί τη συστήνουν μόνο μετά απο 3 παλινδρομες ή αν υπάρχει κάποιο οικογενειακό ιστορικό!! 

@peacock μου εμένα ο γιατρός μετά απο 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες στις οποιες όλα ήταν ακριβως οπως "έπρεπε" μου έκανε scratching ενδομητριου, συστήνεται σε τέτοιες περιπτώσεις!! Στην δίκη μου περίπτωση είχε αποτελεσμα... Αν θες συζήτησε το κάποια στιγμή με τον γιατρό σου να δεις τι άποψη έχει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Kalimeraaa se euxaristw poluu...otan isoun eguos kai sou erxotan san periodo to test evgaine thetiko h arnitiko?

Hμουν από εξωσωματική..δεν έκανα ποτέ τεστ μόνο χοριακες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

Έχεις δίκιο @Finally Αυτό που δεν καταλαβαίνω, γιατί δεν μας παίρνουν ένα τυπικό ιστορικό πριν ξεκινήσουμε; Πρέπει πρώτα να έχουμε επαναλαμβανόμενες αποτυχίες για να μας καθοδηγήσουν; Ή μήπως και να ξέρουμε τις πιθανές αιτίες, δεν διορθώνονται; Εσένα τι διαφορετικό σου κάνανε; κορτιζόνη;

Όλα για το χρήμα γλυκιά μου..κανείς δεν πονά κ δε συμπάσχει με το αρνητικό σου να το θυμάσαι..νούμερο είσαι για αυτούς..ένας ακόμα κύκλος..λοιπόν εγώ πήγα στο Λευκου ( ίσως έχεις διαβάσει για αυτήν) αιματολογικά ανοσολογικά κ στη Σπιναλόγκα ενδοκρινολόγος..είναι οι καλές μου νεράιδες..πήρα κορτιζόνη κ πήρα αγωγή κ για το αντιφωσφολιπιδικο..έχε υπόψη σου ότι συνήθως τα αυτοάνοσα πάνε 2-2 πριν κάνεις οτιδήποτε ψαχτα όλα αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

@Finally και γω έχω χασιμότο αλλά δεν παίρνω κάτι καθώς ο θυροειδής λειτουργεί σωστά. Τι θα μας συμβούλευες πριν ξεκινήσουμε εξωσωματική;  Εγώ είμαι σε φάση αναμονής αποτελεσμάτων βιοψίας στον αριστερό μαστό μετά από ευρήματα ασβεστωμάτων που μου χουν πει πως είναι καλά αλλά λόγω εξωσωματικής πρέπει ν υπάρχρι κι η βούλα.  Βέβαια κρατώ στο μυαλό μου κ την άλλη όψη κ φρικάρω .. Αλλά ρωτάω γτ δεν ρωτάνε οι γιατροί για τέτοια θέματα κ μπορεί να  είναι αιτία αποβολών. Όπως επίσης ζήτησα από γιατρό να μου γράψει για θρομβοφιλία κ μου πε είναι πάρα πολλές εξετάσεις αλλά δν τις έγραψε .. μόνο λέει το κέντρο,  αλλά προσωπικά θέλω να ξέρω περισσότερα από πριν για να προσέξω κάτι παραπάνω,  αν τελικά μπορέσουμε ν πάμε σε αυτό τοδρόμο.

Λοιπόν τα γράφω άλλη μια φορά..

Έκαστος στο είδος του..ο γυναικολόγος έχει άγνοια των αυτοάνοσων κ αιματολογικων θεμάτων..Πριν την εξωσωματική όλες πρέπει να δείτε αιματολογικά ανοσολογικά( δικά σας όχι του μέλλοντος πατέρα) ακόμη κι αν ο λόγος εξωσωματικής είναι εμφανής πχ κακο σπέρμα..διοτι η εξωσωματική ως διαδικασία αυτά τα διορθώνει..δε γινεται όμως καμία παρέμβαση στα αυτοάνοσα..θέλει ειδικό γιατρό..εγώ είχα τη Λευκου αλλά υπάρχει κ ο Αναγνώστου κ πολλοί άλλοι..δείτε κ ενδοκρινολόγο..κ εμένα η tsh μια χαρά ήταν όμως τα αντισώματα φουλ...για μένα είναι πολύ σημαντικό να τα δείτε..επειδή έχω θρομβοφιλια να πω ότι έκανα το πακέτο του γυναικολόγου το 2012 πλήρωσα 600 κ βγήκε ότι δεν έχω..όταν πήγα στη Λευκού μου έγραψε ποιες μεταλλάξεις σχετίζονται με υπογονιμότητα όλος ο έλεγχος στοίχησε 200 ( όλα τα αυτοάνοσα βιταμίνες κτλ τότε δε γραφόταν τίποτα τώρα γράφονται) κ βρήκα το φταίει..κορίτσια μην αφήνετε τίποτα στην τυχη..την επόμενη που θα ξαπλώσεις για εμβριομεταφορα να τα έχετε κάνει ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προς τα κορίτσια που δεν πέτυχαν: κλάψτε χτυπηθειτε πάρτε χρόνο αλλά... σηκωθείτε μην κοιτάει πίσω μόνο μπροστά..αν κοιτούσα πίσω δε θα ΧΑ παιδιά..6 χρόνια πόνος χειρουργεία αρνητικά παλλινδρομες..δεν κοιτάμε όμως πίσω..μια αγκαλιά κι από μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Βρε κοριτσάκια μου τι αρνητικό είναι αυτό που έχει πέσει εδώ.. ☹️☹️ 

@ElektraGr και εγώ με Χασιμότο με αρκετά υψηλά αντισώματα!! Για ένα διάστημα έπαιρνα το semed (σελήνιο) και είδα μεγάλη διαφορά στα αντισώματα!! Αυτό που έκανα είναι μετά την εμβρυομεταφορα να πάρω κορτιζόνη η οποία κατεβάζει την άμυνα του οργανισμού για να μην αποβάλλει το/α εμβρυ/οα!! Η θρομβοφιλια κοστίζει αρκετά και δυστυχώς οι γιατροί τη συστήνουν μόνο μετά απο 3 παλινδρομες ή αν υπάρχει κάποιο οικογενειακό ιστορικό!! 

@peacock μου εμένα ο γιατρός μετά απο 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες στις οποιες όλα ήταν ακριβως οπως "έπρεπε" μου έκανε scratching ενδομητριου, συστήνεται σε τέτοιες περιπτώσεις!! Στην δίκη μου περίπτωση είχε αποτελεσμα... Αν θες συζήτησε το κάποια στιγμή με τον γιατρό σου να δεις τι άποψη έχει!! 

Ποιαειχες;  τα anti tg η τα anti tpo?  Γιατι η συγκεκριμενη απο οτι ειδα  αν ειναι η ιδια αναφερα τα δευτερα .. αν ειδες αποτελεσμα κ κανουν κ για τα πρωτα ν το δοκιμασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

@peacockπραγματικα λυπαμε πολυ και σε καταλαβενω αλλα δεν ξερω τι να σου πω ...... Παρε δυναμεις και ξαναξεκηνα!!!!!!??

@ouraniaμου και εσυ το ιδιο δυναμεις και παμε παρακατω δυναμικα!!!??

@Antelope μου με απλα λογια μου το ειπανε ετσι  αλλα τις αλλες φορες ημουν παρα πολυ πρισμενη!!!!

@Bellaki τι να σου πω για την οιστραδιολη πως ξερει τις μοναδες που θα πρεπει να παρεις?

Άγνωστο  πως ξέρει τις μονάδες... θα δείξει το αποτέλεσμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αntelope είπε:

Εγώ νομίζω επειδή το ξεκάθαρο πρόβλημα ήταν το σπέρμα, δεν μπήκαν καν στον κόπο να ξεψαχνίσουν εμένα.

Έλα μου όμως που υπερπηδήσαμε το εμπόδιο του σπέρματος με μικρογονιμοποίηση και πάλι τζίφος...

@peacock κουράγιο κοπέλα μου! Έχεις όμως κι άλλα κατεψυγμένα, έτσι δεν είναι; Δεν παίρνεις μια δύναμη από αυτό;

@ElektraGr Όσο για τα θυρεοειδικά, είχα λίγο τσιμπημένη TSH (3,9), πήρα T4, τη στρώσαμε στο 1,5-2 και υποτίθεται όλα καλά. Για τα αντισώματα όμως ούτε λόγος! Το μόνο που μου είπαν ήταν ότι θα την παρακολουθώ εντατικά όταν μείνω έγκυος (αχ, σαν όνειρο μου φαίνεται, ούτε να το γράψω δεν μπορώ) γιατί σίγουρα θα χρειαστεί αύξηση της δόσης.

βρε @Bellaki βγαίνω από τα ρούχα μου! Τον ρώτησες εσύ στον τελευταίο υπέρηχο; Ποιο είναι το σκεπτικό τους και δεν κάνουν την απλή αυτή εξέταση; Από την άλλη, λιγότερα τρυπήματα και λιγότερο άγχος αναμονής αποτελεσμάτων! Θα πας πιο χαλαρή στην ωοληψία, που εύχομαι να σου φέρει πολλά γονιμοποιήσιμα ωαριάκια!

Όσο για εσένα @Castrop rauxel μήπως σε πήραν για σιγουράκι λόγω μικρής ηλικίας και δεν σε πρόσεξαν όσο έπρεπε; Είχα δει πρόσφατα μια περίπτωση γυναίκας 50 ετών που έκανε δίδυμα. Αυτό ήταν το περιστατικό που θα έδινε credits στο κέντρο και θα είχε και διαφήμιση, και θα έβγαινε και στα κανάλια και σίγουρα έπεσαν όλοι πάνω της και βάλαν τα δυνατά τους για να μην πάει τίποτα στραβά. Όπως και για τόσους διασήμους που ακούμε. Αυτοί σίγουρα θα έχουν 24/7 παρακολούθηση σε αντίθεση με εμάς τους κοινούς θνητούς!

@ourania είσαι πολύ τυχερή που έχεις δίπλα σου τόσο καλό γιατρό. Δε θα σε αφήσει χωρίς μωρό ο κόσμος να χαλάσει!

Και για όλες μας κορίτσια, πιστεύω ότι σε αυτό το καπιταλιστικό σύστημα δεν θέλουν να τους ξεφύγει καμια γυναίκα χωρίς εγκυμοσύνη. Όχι για τη δική μας χαρά, αλλά για τα δικά τους στατιστικά, που θα εξυψώσουν το κέντρο!

@Soto μπράβο κορίτσι μου! Πόσο εύκολα μου φαίνεται ότι σου ήρθαν όλα! Πάντα τόσο τυχερή! Βέβαια και εσύ τώρα θα τραβάς τις δικές σου αγωνίες, αλλά εμένα μου φαίνεται η απόλυτη ευτυχία η κατάσταση που ζεις! Μπήκες σε ένα δρόμο που από εδώ και πέρα κάθε στάδιο θα σου διώχνει λίγο από το άγχος και θα σου προσφέρει μόνο χαρές!

Δεν ξέρω βρε κορίτσια, μερικές φορές λέω μακάρι να είχα και εγώ μια θετική χοριακή κι ας παλλινδρομούσε μετά. Ξέρω ότι ο πόνος μετά θα ήταν ακόμα πιο δυσβάσταχτος αλλά θα έβλεπα ότι έστω και για λίγο κάτι πετύχαμε.

Τώρα θέλω να περάσει ο καιρός όσο πιο γρήγορα γίνεται για την επόμενη προσπάθεια. Δεν κρατιέμαι λέμε!

Ρώτησα γιατί δε μου κάνουνε και μου είπανε οτι απλά δέ χρειάζεται! Θα μάθουμε την Πέμπτη....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...