Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

Και αν τον ηθελες για οποιο δυποτε λογο σοβαρο η και οχι τι θα σου λεγανε? Για να πας για αλλη σου ειπανε αμεσως ομως ε!!! Ετσι τους βολευει μην κανεις βιαστηκες κυνησεις ψαχτο!ειχα παει και εγω σε τετοιο κεντρο  3πρωτες φορες και τωρα που τα σκςφτομαι εκνευριζομαι!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsia mou kalisperaa...ithela na rwtisw poia kopela apo dw exei piasei apo exoswmatikh. ? Kai se poses prospatheies?

@Finally  @Mariloux @Sunshine 88

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsia mou peite mou opoia thelri thn empeiria ths...♡♡me to kalo kai ta mwrakiaaaa

Εγώ 10 του μηνα έβαλα δύο παγωτινια 2ημερων 24 του μηνα πρώτη θετική χοριακη 30 του μηνα είδα σακο την Τετάρτη είδαμε και καρδιακή λειτουργία. Ξεκίνησα με 225 bemfola meta 150 monades και 5 orgalutran βραχύ πρωτόκολλο έκανα .

Τώρα πριν από την προσπάθεια ψαχτηκα με αιματολογο ενδοκρινολογο και τρεις μήνες έκανα αγωγή με ινοφερτ φακελάκι το πρωί και ινοφερτ πλας το βράδυ κάθε μεσημέρι έπαιρνα γλουκοφαζ και pregnacare conception δεν ξέρω αν βοήθησαν και αυτά έχω πολυκυστηκες και ένα θέμα με την κινητικότητα στο σπέρμα.Αυτα καλή επυτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Εγώ 10 του μηνα έβαλα δύο παγωτινια 2ημερων 24 του μηνα πρώτη θετική χοριακη 30 του μηνα είδα σακο την Τετάρτη είδαμε και καρδιακή λειτουργία. Ξεκίνησα με 225 bemfola meta 150 monades και 5 orgalutran βραχύ πρωτόκολλο έκανα .

Τώρα πριν από την προσπάθεια ψαχτηκα με αιματολογο ενδοκρινολογο και τρεις μήνες έκανα αγωγή με ινοφερτ φακελάκι το πρωί και ινοφερτ πλας το βράδυ κάθε μεσημέρι έπαιρνα γλουκοφαζ και pregnacare conception δεν ξέρω αν βοήθησαν και αυτά έχω πολυκυστηκες και ένα θέμα με την κινητικότητα στο σπέρμα.Αυτα καλή επυτυχια

Koritsaki mou se euxaristw poluuu me kalipses...ta farmaka sta edwse giatros?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsaki mou se euxaristw poluuu me kalipses...ta farmaka sta edwse giatros?

Πέρασα επιτροπή και όλη η διαδικασία φαρμακα καλύφθηκε από το εοππυ αν εννοείς τα φαρμακα της εξωσωματικής. Τα υπόλοιπα που γράφω εκτός του γλουκοφαζ είναι βιταμίνες το γλουκοφαζ μου το έδωσε ενδοκρινολογος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

@love30 είχες δει ροζ-καφε πριν τη χοριακή ή λαθος θυμαμαι?

Αιμα κανονικα και πολυ αλλα δεν ηταν τιποτα συμβενει ειπε ο γιατρος η παλυνδρομη ηταν τυχαιο γεγονος οταν καναμε υπερηχο ηταν και ο σακος μηκρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μια φιλη μου που εκανε χοριακη την περασμενη Τεταρτη βγηκε θετικο και ειδε αιμα χθες εκανε και υπερηχο και της ειπε εχει και αλλο αιμα που θα βγει!!! Δεν ξερω πραγματικα  νομιζω θα φοβαμε να παω τουαλετα χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Και μια φιλη μου που εκανε χοριακη την περασμενη Τεταρτη βγηκε θετικο και ειδε αιμα χθες εκανε και υπερηχο και της ειπε εχει και αλλο αιμα που θα βγει!!! Δεν ξερω πραγματικα  νομιζω θα φοβαμε να παω τουαλετα χαχχα

Χαχαχα εγώ πάω με μιση καρδιά και όταν βλέπω καθαρό χαρτί λες και κερδίσω μάχη βγαίνω από την τουαλέτα με άλλο αέρα όταν βλέπω καφέ τρέμω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Χρησιμοποιεί καποια κοπέλα προγεστερόνη vasclor?

Εγώ την χρησιμοποίησα απο την ημέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι την 7η εβδομάδα κύησης!! Τι σε προβληματίζει;

 

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsia mou peite mou opoia thelri thn empeiria ths...♡♡me to kalo kai ta mwrakiaaaa

Εγώ στην 1η μου εξωσωματική έκανα βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές (gonal & certotide), πήραμε 19 ωάρια και καταλήξαμε με 6 βλαστοκυστες, έκανα 3 εμβρυομεταφορες (μόνο στη 2η έμεινα έγκυος και δυστυχώς παλινδρομησε την 8η εβδομάδα) 

Στην δεύτερη εξωσωματική άλλαξα γιατρό και πρωτόκολλο, μακρύ αυτή τη φορά με daronda & gonal πήραμε 15 ωάρια και καταλήξαμε επίσης με 6 βλαστοκύστες.. Κάναμε εμβρυομεταφορα 2 μήνες μετά την ωοληψια και αφού είχε προηγηθεί στον προηγούμενο κύκλο ένα scratching ενδομητριου και καταστολή με μια arvekap των 3,75.. Η εμβρυομεταφορα έγινε με κατεψυγμένα εμβρυα και αυτή τη στιγμή διανυω την 12η εβδομάδα και έχω δυο ζουζούνια στην κοιλιτσα μου!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Εγώ την χρησιμοποίησα απο την ημέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι την 7η εβδομάδα κύησης!! Τι σε προβληματίζει;

 

Εγώ στην 1η μου εξωσωματική έκανα βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές (gonal & certotide), πήραμε 19 ωάρια και καταλήξαμε με 6 βλαστοκυστες, έκανα 3 εμβρυομεταφορες (μόνο στη 2η έμεινα έγκυος και δυστυχώς παλινδρομησε την 8η εβδομάδα) 

Στην δεύτερη εξωσωματική άλλαξα γιατρό και πρωτόκολλο, μακρύ αυτή τη φορά με daronda & gonal πήραμε 15 ωάρια και καταλήξαμε επίσης με 6 βλαστοκύστες.. Κάναμε εμβρυομεταφορα 2 μήνες μετά την ωοληψια και αφού είχε προηγηθεί στον προηγούμενο κύκλο ένα scratching ενδομητριου και καταστολή με μια arvekap των 3,75.. Η εμβρυομεταφορα έγινε με κατεψυγμένα εμβρυα και αυτή τη στιγμή διανυω την 12η εβδομάδα και έχω δυο ζουζούνια στην κοιλιτσα μου!!! 

 

Me to kalo ta zouzounakiaaa souuu.. .apo oti katalavainw paixei polu to rolo tou kai o giatros?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Mariloux σου προκαλεσε αιματακι΄ή καφε εκκρίσεις που και που  η vasclor?

 

Ναιαιαιαιαι και αυτός ήταν και ο λόγος που την σταμάτησα, υπάρχει περίπτωση όπως βάζεις το ειδικό απλικατερ να τραυματίσεις τον τράχηλο!! Σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα, γιατί έχω χάσει μερικά επεισόδια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux Δεν βαζω το απλικατερ μεχρι μεσα γιατί το εχω στο νου μου μην τραυματιστω.. τι να πω... ουφ! 29/01 είχα εμβρυομεταφορά και αυριο εχω χοριακή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Me to kalo ta zouzounakiaaa souuu.. .apo oti katalavainw paixei polu to rolo tou kai o giatros?

Προσωπικά θεωρώ πως παίζει βασικό ρόλο ο γιατρός, απο το ποιο πρωτόκολλο θα σε βάλει να ακολουθήσεις μέχρι και τον τρόπο με τον οποίο θα κάνει την εμβρυομεταφορα!! 

Με το καλό σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν σύντομα να έχουν πολλά μωράκια στην αγκαλιά τους!! 

@love30 την arvekap την έκανα την ημέρα που έκανα και το scratching κάπου 20 μέρες μετά την περίοδο.. 

@peacock μου μέσα απο την καρδιά μου σου εύχομαι να πάρεις μια τεράστια χοριακή!!! ❤❤ Και εγώ δεν το έβαζα πολύ μέσα αλλά να που είχα κάθε μέρα καφέ εκκρίσεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αα εγω μονο για την ωολυψια ειχα κανει averkap! Ετσι ειχα και εγω καφε εκκρισεις!

@peacock καλα αποτελεσματα να πανε ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Χρησιμοποιεί καποια κοπέλα προγεστερόνη vasclor?

Κ εγώ την είχα χρησιμοποιήσει παλιότερα,σε σπερματεγχυση όμως..δεν είχα αίμα ή καφέ αλλα θυμάμαι οτι είχα τραυματιστεί λίγο..ειδικά προς τις τελευταίες μέρες που ήταν ήδη γεμάτο το σύστημα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Εγώ έκανα 4 έπιασα σε όλες στις δύο είχα παλλινδρομες κ από τις άλλες 2 τα παιδιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η love30 είπε:

Και μια φιλη μου που εκανε χοριακη την περασμενη Τεταρτη βγηκε θετικο και ειδε αιμα χθες εκανε και υπερηχο και της ειπε εχει και αλλο αιμα που θα βγει!!! Δεν ξερω πραγματικα  νομιζω θα φοβαμε να παω τουαλετα χαχχα

Κ στις δύο εγκυμοσύνες είχα αιμορραγία κι όλα πήγαν καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...