Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως κορίτσια έχω αποριες... Ενω ο γιατρός μου λεει οτι είναι δυσκολο να δουμε θετικο αποτέλεσμα όταν του ειπα χτες οτι ειναι ολοστρογγυλο 0 θορυβηθηκε και ετσι αρχισαμε να ψαχνουμε τις μερες κ βρηκαμε το λαθος της κοπελας απο το κεντρο. Τωρα γιατι του εκανε εντύπωση το 0???? Θα με τρελανει το αγορι κ δεν θελω κ πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι σκέψου θετικά ???

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αλλά με τις προηγούμενες αποτυχίες ο οργανισμός μου κρατάει άμυνα..χαχα!!Δε γίνεται να είμαστε συνέχεια άτυχες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!

Κρίσιμες αυτες οι μέρες για πολλες από εμας, πλησιαζουν τα αποτελεσματα... ευχομαι σε όλες μας θετική χοριακή μεσα από την καρδιά μου..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αλλά με τις προηγούμενες αποτυχίες ο οργανισμός μου κρατάει άμυνα..χαχα!!Δε γίνεται να είμαστε συνέχεια άτυχες....

Πιστεύω ότι όλες εμείς από άμυνα και μόνο μέχρι την στιγμή της χοριακης έχουμε ένα κενό με συναισθήματα καθαρά από άμυνα και δύσκολα μπορούμε να πιστέψουμε ότι πέτυχε η να μαντεψουμε οποτε ηρεμια μιλα στα εμβρυα σου κανε τους να νιωθουν ζεστασια ?? 

Ο Θεός θα σου στείλει ένα αγγελούδι πίστεψε με.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ourania δυστυχώς έχουμε γίνει γιατροί και όπως μου λέει και η κουμπάρα μου, σε λίγο θα δώσω και για μεταπτυχιακό!!!

@Sunshine 88 πόσο δίκιο έχεις...όταν έκανα την εμβρυομεταφορά έλεγα στον γιατρό και στην μαία ότι είμαι σίγουρη πως θα πετύχουμε το στόχο αυτή τη φορά...όσο περνούσαν οι μέρες όμως έβγαιναν και οι αμφιβολίες στη φόρα!!!η αλήθεια είναι ότι νιώθω διαφορετικά από τις άλλες φορές και ελπίζω να ήρθε και η δική μου σειρά...Για όλες μας έχει ο Θεός:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Καλημερα κορίτσια!

Κρίσιμες αυτες οι μέρες για πολλες από εμας, πλησιαζουν τα αποτελεσματα... ευχομαι σε όλες μας θετική χοριακή μεσα από την καρδιά μου..

 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και σας στέλνουμε μπεμπεδοσκονη και όλες να πάρετε θετικές χοριακες ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw piga extes 13 mera meta tin emvriometafora kai ekana xoriaki simera i gunaikologos mou eipe oti einai arnitiki i xoriaki alla i progesteroni mou einai 19 kai mporei na prepei na perimenw na ksana kanw xoriaki alla den pistevw na allaksei tpt afou vgike arnitiki!!!!den ta katafera dustixws....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Egw piga extes 13 mera meta tin emvriometafora kai ekana xoriaki simera i gunaikologos mou eipe oti einai arnitiki i xoriaki alla i progesteroni mou einai 19 kai mporei na prepei na perimenw na ksana kanw xoriaki alla den pistevw na allaksei tpt afou vgike arnitiki!!!!den ta katafera dustixws....

Κορίτσι μου λυπάμαι. Ας δουμε και την επόμενη χοριακή βέβαια....Εύχομαι σύντομα να ανασυγκροτήσεις τις δυνάμεις σου για νέα προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια..κάναμε εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων στις 31/1 και περιμένω με αγωνία την χοριακή το Σάββατο!!έχω στο ιστορικό και βιοχημική και παλλίνδρομη από φυσική σύλληψη.επίσης αρκετές σπερματεγχύσεις και μια ακόμη εμβρυομεταφορά με μηδενική χοριακή!!νομίζω θα τρελαθώ μέχρι το Σάββατο....

@Smurf88 καλή επιτυχία!!!Υπομονή μέχρι αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ourania είπε:

Καλησπέρα. Εγω τελικά χοριακή πάω Δευτέρα. Μπερδευτηκαν κ μου δώσαν λάθος ημερομηνία. Πήγα σήμερα κ φυσικα πήρα ενα τεράστιο 0. Κ περνω το γιατρό κ μου λεεί γιατί πήγες σήμερα. Ε τι αυριο τι σήμερα, δεν εχει διαφορά. Μα γιατι να πας αυριο??? Τεσπα με τουτα κ με εκείνα βρήκαμε ότι με εμβρυα 3 ημερων πας για χοριακή 14 μέρες μετά. Στις 11 είναι λογικό να βγει 0... Άρα 3 μέρες ακόμα.

Αχ @ourania μου!!! Εύχομαι την Δευτέρα να είναι τεράστια η χοριακή σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Den tha ksana kanw xoriaki tha perimenw tin periodo mou...den uparxei logos pistevw an itan kati tha eixe deiksei....

Λυπάμαι πολύ αλήθεια! Η επόμενη φορά εύχομαι να ειναι πιο τυχερή. Να κανεις μια τεράστια αγκαλιά το παιδάκι σου, γιατί ειναι το μεγαλυτερο βαλσαμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Λυπάμαι πολύ αλήθεια! Η επόμενη φορά εύχομαι να ειναι πιο τυχερή. Να κανεις μια τεράστια αγκαλιά το παιδάκι σου, γιατί ειναι το μεγαλυτερο βαλσαμο!

Auti itan i prwti mou skepsi kai euxaristw ton theo pou tin exw!!!euxaristw kai esena sou euxomai oti kalitero!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Castrop rauxel είπε:

Den tha ksana kanw xoriaki tha perimenw tin periodo mou...den uparxei logos pistevw an itan kati tha eixe deiksei....

Λυπάμαι όταν διαβαζω για αρνητικές χοριακές πόσο μάλλον όταν πρόκειται και για χοριακή εξωσωματικής... :(

Όσο παίρνεις προγεστερόνη ξερω πως δεν υπάρχει περίπτωση να αδιαθετησεις, θα σταματησεις τη λήψη και θα περιμενεις περιοδο? Αν σου ειπαν παντως να ξανακανεις προτείνω να δωσεις μια ακόμα ευκαιρία.. η ζωή είναι απρόβλεπτη πολλες φορές! :-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Auti itan i prwti mou skepsi kai euxaristw ton theo pou tin exw!!!euxaristw kai esena sou euxomai oti kalitero!!!

Ο,τι και να γινει ξερεις οτι εχεις το δικο σου θαυματάκι και όλα τα αλλα θα έρθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Λυπάμαι όταν διαβαζω για αρνητικές χοριακές πόσο μάλλον όταν πρόκειται και για χοριακή εξωσωματικής... :(

Όσο παίρνεις προγεστερόνη ξερω πως δεν υπάρχει περίπτωση να αδιαθετησεις, θα σταματησεις τη λήψη και θα περιμενεις περιοδο? Αν σου ειπαν παντως να ξανακανεις προτείνω να δωσεις μια ακόμα ευκαιρία.. η ζωή είναι απρόβλεπτη πολλες φορές! :-* 

Apo tin kliniki mou eipan na stamatisw ta farmaka kai otan adiathetisw na tous kalesw gia 2 prospatheia...i gunaikologos mou mou eipe na ksana kanw xoriaki...alla den nomizw na allazei kati me mia mera diafora!!!Kalutera na min kanw tpt gt xeirotera tha ginw an exw elpides!!!Alla i alitheia einai oti exw polla parapona apo autin tin kliniki kai den ksere an i deuteri mou prospatheia tha einai ekei....Den me rwtisan pote...pote itan i teleutaia mou periodos...emvruometafora mou ekanan xwris uperixo sta tufla....kai ektos apo auto nomizw oti eprepe na mou eixan parei ta waria pio nwris pistevw oti exasa arketa!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Castrop rauxel είπε:

Apo tin kliniki mou eipan na stamatisw ta farmaka kai otan adiathetisw na tous kalesw gia 2 prospatheia...i gunaikologos mou mou eipe na ksana kanw xoriaki...alla den nomizw na allazei kati me mia mera diafora!!!Kalutera na min kanw tpt gt xeirotera tha ginw an exw elpides!!!Alla i alitheia einai oti exw polla parapona apo autin tin kliniki kai den ksere an i deuteri mou prospatheia tha einai ekei....Den me rwtisan pote...pote itan i teleutaia mou periodos...emvruometafora mou ekanan xwris uperixo sta tufla....kai ektos apo auto nomizw oti eprepe na mou eixan parei ta waria pio nwris pistevw oti exasa arketa!!!

με φρίκαρες τωρα... τι εννοείς? δεν σου εκαναν υπάρηχο στην εμβρυομεταφορα? δεν ηπιες μπόλικο νερακι για να σου κανουν υπέρηχο απο την κοιλίτσα παραλληλα με την εμβρυομεταφορα? επίσης τι σε κανει να πιστευεις οτι επρεπε να γίνει νωρίτερα η ωοληψία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η peacock είπε:

με φρίκαρες τωρα... τι εννοείς? δεν σου εκαναν υπάρηχο στην εμβρυομεταφορα? δεν ηπιες μπόλικο νερακι για να σου κανουν υπέρηχο απο την κοιλίτσα παραλληλα με την εμβρυομεταφορα? επίσης τι σε κανει να πιστευεις οτι επρεπε να γίνει νωρίτερα η ωοληψία?

Den ipia nero oxi kai epeidi diavaza esas tou kalesa mia mera prin tous rwtisa kai mou eipan oxi den xreiazete na pieis nero...kai otan eftasa ekei skeftika oti mallon tha piw ekei nero kai pali mou eipan oxi den xreiazete!!!!otan mou evale ta emvria itan kleistos o uperixos meta afou ta evale koitakse...kai mou eipe ola kala....den thumamai akrivws poso itan tin paraskeui alla tin deutera pou piga na doun tis owthikes mou eixa 2 waria 22 kai polla alla 19 alla 17 alla 20 den mou elegan kai pote posa exw oti akouga pou legane....kai mexrti tetarti pou mou ta peiran pisteuw oti tha apeleutherothikan ta megala...pisteuw an eixa kanei kuriaki tin teleuatia enesi kai triti wolipsia tha itan kalutera....sin oti meta tin wolipsia pou mou ekanan oliki narkwsei mou eipan 3 wothilakia peirame kai arxisa na klaiw gt alla eixa fadastei!!!!mporei na kanw kai lathos alla me auta pou exw diavasei den kserw....sin oti den me rwtisan ti tha to kanw to ena emvrio den exw idea ti apegine...kai sun oti edw einai panakrivibi eksosomatiki 600 plirwsa mono ta farmaka ta alla 600 i asfaleia mou kai 1500 tin eksosomatiki egw kai alla tosa i asfaleia mou...kai pragmatika den me pernei na kanw alla lathoi(ennow an tha ksana prospathisw pali ekei)sin oti twra pou to thimithika mou eipe oti ta pada mporw na kanw meta tin emvriometafora kai varu na sikonw ta pada kanonika  sin oti den ekatsa oute  1 lepto ksaplwneni....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσακι μου ξερω ότι με υπέρηχο γίνεται η εμβρυομεταφορα, άλλωστε τα τα ωαρια δε φαίνονται από τον υπέρηχο, ο γιατρός απλά βλεπει το καθετηρακι και σε ποιο σημειο της μητρας θα τα αφήσει. Αν γνωρίζει καποιο κορίτσι κατι άλλο ας μας πει.

Τωρα σχετικά με τα ωαρια που θεωρεις οτι ίσως δεν πρόλαβες.. τι ενεσεις εκανες? πχ εγω εκανα gonal και μετα από καποιες μερες που είχα καποια λίγο πιο μεγαλα ξεκίνησα παραλληλα καθε πρωί και cetrotide για να μην σκασουν.

Για την ξαπλα μετα την εμβρυμεταφορα οι απόψεις αλλαζουν από κεντρο σε κεντρο και από γιατρό σε γιατρό. πχ ο δικός μου θελει να μείνω μιση ωρα ξαπλα και μετα 1-2 μερες να είμαι καναπε - κρεβατι και μετα να συνεχίσω τη ζωή μου κανονικά. Αλλες κοπελες όμως εδω δεν είχαν αυτες τις οδηγίες.

Το οτι δε σε ρωτησαν τι θα απογίνει αύτο το ενα εμβρυο λογικό να σε βάζει σε σκέψεις και θα ελεγα εστω τωρα να στους ρωτησεις.

Και αν το νιωθεις εννοείται γιατί οχι να ψαχτείς κι αλλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel κορίτσι μου λυπάμαι πολυ ειλικρινα.αυτο το έμβρυο δεν το κατεψυξαν για δεύτερη εμβρυομεταφορα;εκεί στο εξωτερικό θα ακολουθούν διαφορετικές διαδικασίες σίγουρα τι να πω, καλό είναι να ρωτουσες όμως μήπως κανείς απλά εμβρυομεταφορα τη δεύτερη φορά που είναι πολύ λιγότερα τα χρηματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxelλυπαμε πολυ κοριτσια μου !!! Δεν νομιζω να σκασανε απο τη στιγμη που εκανες ενεσεις τωρα πως κανανε εμβρυομεταφορα χωρις υπερηχο τι να πω ..επρεπε να σου πουνε τι εγινε  με αυτο που εμεινε ..για τα λεφτα οκ παντου τα ιδια ειναι ξεκηνας με 4.000 μετα 3.900 και .............μετα στο καπακι και αλλη εξωσωματικη οκ δεν θα κανεις εξετασεις ακκα αμεσως...,..μετα να μην προσεξεις τιποτα!!!και ναρκωση οχι μεθη!!!ευχομαι να σου πανε οοολα καλα!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sin oti tous zitisa na milisw me ton giatro kai mou kleisane radevou stis 26 Fevrouariouuuuuuuuuu diladi mexri tote kamia epafi me ton giatro egw apla den ta katafera kai auto telos ???????katse spiti

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...