Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματέγχυση - λέμε τις εμπειρίες μας


DianaT

Recommended Posts

Αγαπητά κορίτσια, οποία από εσάς έχει κάνει σπερματέγχυση και τι έχετε να πείτε , εγώ έκανα την Πέμπτη και τώρα περιμένω :confused:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η DianaT είπε:

Αγαπητά κορίτσια, οποία από εσάς έχει κάνει σπερματέγχυση και τι έχετε να πείτε , εγώ έκανα την Πέμπτη και τώρα περιμένω :confused:

Καλως ορισες κοπελα μου!Δεν εχω κανει σπερματεγυση παρα μονο μια προσπαθεια εξωσωματικης.Σε περιπτωσειςοπως η δικη μου ,περναμε αμεσως σε εξωσωματικη.Ετσι μ ειχε πει ο γιατρος μου.

Εσυ θα εχεις μεγαλυτερη εμπειρια απο εμενα  να μου πεις για την διαδιακασι σιγουρα,μια και εχεις κανει και γνωριζεις.

Αυτες τις ημερες σκεφτομουνα να κανω προσπαθεια για σπερματεγχυση ,αλλα ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι ολοκληρη διαδιακασι,θελει εξετασεις ,διεγερση και τα σχετικα...Γενικα με απετρεψε και ετσι το παμε με φυσικο τροπο...

Απ οτι διαβασα και μ ειπαν και τα κοριτσια εδω ,ενδείκνυται για γυναικες κατω των 35 και εγω ειμαι 10 πλας!Οσο για τα ποσοστα επιτυχιας ...κυμαινονται ,οπως φυσικα και οι εξωσωματικες.Τελικα ειναι ολα θεμα τυχης και πως θα λειτουργησει ο οργανισμος μας.Αυτο καταλαβα.Να εισαι αισιοδοξη και να σκεφτεσαι θετικα!

Σου ευχομαι πολυ καλη επιτυχια και να πανε ολα περιφημα!Να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχαριστα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@DianaT καλή επιτυχία με το καλό να έχεις ένα θετικοτατο τεστ..!!! Εγώ ήταν να κάνω το Νοέμβριο αλλά δεν μας έκατσε..! Άνοιξες ένα πολύ καλό θέμα άνοιξες..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια ! @Athena D. Εγώ έχω πολυκυστικες ωοθήκες, όποτε ήταν η διέγερση μονόδρομος, το σπερμα είναι καλό, ελπίζω να πάνε όλα καλά, απλά δε με έστειλε ο γιατρός να δούμε τις σάλπιγγες. Κατά τα αλλά η διαδικασία ήταν πολύ απλή, πήγα κατευθείαν για δουλειά, μου είπε να μην κάνω γυμναστική και να μην στρεσσαρο:|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η DianaT είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια ! @Athena D. Εγώ έχω πολυκυστικες ωοθήκες, όποτε ήταν η διέγερση μονόδρομος, το σπερμα είναι καλό, ελπίζω να πάνε όλα καλά, απλά δε με έστειλε ο γιατρός να δούμε τις σάλπιγγες. Κατά τα αλλά η διαδικασία ήταν πολύ απλή, πήγα κατευθείαν για δουλειά, μου είπε να μην κάνω γυμναστική και να μην στρεσσαρο:|

Καλη επιτυχία κ παλι!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή επυτυχια εγώ είχα κάνει πριν δύο χρόνια στο Ιασώ και δεν είχε ευτυχία .Τα ποσοστά της σπερματεγχυσης είναι λίγα σχεδόν ίδια με το φυσιολογικό αλλά σένα αλλαζει λόγο ανωρρικτου κυκλου εφ'όσον εκανες διέγερση βλέπω σύντομα να μας ανακοινώσεις τα νέα σου ?? δύο ξάδερφες μου λόγο πολυκυστηκων τα έχουν καταφέρει έτσι μάλιστα η μια πέρσι με τον γιατρό μου είναι 5 μηνών τώρα.Καλη επυτυχια και πάλι πολλά φιλιά ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η DianaT είπε:

@karen είχες θετικά αποτελέσματα ? 

Δυστυχώς όχι και δεν ταιριάζαν στο ιστορικό μου αυτή η μέθοδος. Μακάρι με ευχάριστα μια γυναίκα που δεν υπάρχει, θέμα για σύλληψη ναι την συστήνω οικονομική ναι μεν χαμηλά ποσοστά αλλά πας ακριβώς στην Ωορρηξία επεξεργασμένο σπέρμα Ε όσο να ναι αναιβαζεις λίγο τα ποσοστά από φυσική σύλληψη. Αλλά πολλές φορές χωρίς εξετάσεις απαρΙτητες μας βάζουν για σπερμΤεγχυσεις και Μετ εξετάσεις Κ Μετ λένε εξωσωματική ποιος ο λόγος τότε τέλος πάντων μην αγχώνεσαι να σαι ήρεμη κΙ μην ψάχνει Ποσοστά και εμπειρίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έκανα εγώ αλλά δεν πέτυχε. τελικά έμεινα μόνη μου έγκυος, αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε. καλή επιτυχία σου εύχομαι και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η karen είπε:

Δυστυχώς όχι και δεν ταιριάζαν στο ιστορικό μου αυτή η μέθοδος. Μακάρι με ευχάριστα μια γυναίκα που δεν υπάρχει, θέμα για σύλληψη ναι την συστήνω οικονομική ναι μεν χαμηλά ποσοστά αλλά πας ακριβώς στην Ωορρηξία επεξεργασμένο σπέρμα Ε όσο να ναι αναιβαζεις λίγο τα ποσοστά από φυσική σύλληψη. Αλλά πολλές φορές χωρίς εξετάσεις απαρΙτητες μας βάζουν για σπερμΤεγχυσεις και Μετ εξετάσεις Κ Μετ λένε εξωσωματική ποιος ο λόγος τότε τέλος πάντων μην αγχώνεσαι να σαι ήρεμη κΙ μην ψάχνει Ποσοστά και εμπειρίες 

Κατάλαβα, ναι κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή, τι να λέμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4 εκανα και μετανιωνω πικρα...εννοειται οτι ημουν κατω των 30 με αριστο σπερμα και ειχα κανει σαλπιγγογραφια..το κοστος ηταν τελικα οσο μιας εξωσωματικης ασε που επαιρνα και σερπαφαρ που ειναι χειροτερα απο τις ορμονες εξωσωματικης..απεκτησα 2 παιδια με εξωσωματικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Finally είπε:

4 εκανα και μετανιωνω πικρα...εννοειται οτι ημουν κατω των 30 με αριστο σπερμα και ειχα κανει σαλπιγγογραφια..το κοστος ηταν τελικα οσο μιας εξωσωματικης ασε που επαιρνα και σερπαφαρ που ειναι χειροτερα απο τις ορμονες εξωσωματικης..απεκτησα 2 παιδια με εξωσωματικες

Τι κάνεις πως είσαι τα μωρά σου? Πόσο πήγαμε τώρα? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

Τι κάνεις πως είσαι τα μωρά σου? Πόσο πήγαμε τώρα? ???

σχεδων 9 μηνων και 3,5 χρονων!!!Καλα ειμαστε την παλευουμε!Ο συζυγος προσπαθει να με πεισει να βαλουμε και τα 2 τελευταια το επομενο φθινοπωρο...αλλα δεν πειθομαι χαχα εσυ τι κανεις κοριτσακι μου ;;Διαβαζω τα ποστ σου συχνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Finally είπε:

4 εκανα και μετανιωνω πικρα...εννοειται οτι ημουν κατω των 30 με αριστο σπερμα και ειχα κανει σαλπιγγογραφια..το κοστος ηταν τελικα οσο μιας εξωσωματικης ασε που επαιρνα και σερπαφαρ που ειναι χειροτερα απο τις ορμονες εξωσωματικης..απεκτησα 2 παιδια με εξωσωματικες

Finally συγχαρητήρια να σου ζήσουν..εννοειται και να το κάνεις αυτό που σου λέει ο άντρας σου τι πρόβλημα υπήρχε αν επιτρέπεται?σε ιδιωτικό προχωρήσετε? Αθήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Finally είπε:

σχεδων 9 μηνων και 3,5 χρονων!!!Καλα ειμαστε την παλευουμε!Ο συζυγος προσπαθει να με πεισει να βαλουμε και τα 2 τελευταια το επομενο φθινοπωρο...αλλα δεν πειθομαι χαχα εσυ τι κανεις κοριτσακι μου ;;Διαβαζω τα ποστ σου συχνα!!!

Μπράβο χερομαι.Σοβαρα να βάλεις και τ αλλά δύο? Παρά πέρα. Εγώ την χαζό παλεύω από ψυχολογικό τομέα. Αναμένω την δοτρια.Πως πέρασαν οι μήνες ακόμη σε θυμάμαι  έγκυος την μέρα που γέννησες είχα και εγώ μια εμβρυομεταφορα μου.?Ένα και ένα ή κάνω λαθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2018 at 6:10 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

σχεδων 9 μηνων και 3,5 χρονων!!!Καλα ειμαστε την παλευουμε!Ο συζυγος προσπαθει να με πεισει να βαλουμε και τα 2 τελευταια το επομενο φθινοπωρο...αλλα δεν πειθομαι χαχα εσυ τι κανεις κοριτσακι μου ;;Διαβαζω τα ποστ σου συχνα!!!

Να τα χαίρεστε κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Κορίτσια σπερμοδιαγραμμα γράφει ο γυναικολόγος ή έχει καταργηθεί? 

Καλημέρα! Όχι δε γράφεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2018 at 6:06 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Μπράβο χερομαι.Σοβαρα να βάλεις και τ αλλά δύο? Παρά πέρα. Εγώ την χαζό παλεύω από ψυχολογικό τομέα. Αναμένω την δοτρια.Πως πέρασαν οι μήνες ακόμη σε θυμάμαι  έγκυος την μέρα που γέννησες είχα και εγώ μια εμβρυομεταφορα μου.?Ένα και ένα ή κάνω λαθος.

Σωστα θυμασαι!!! ;) ο καιρος περναει γρηγορα!! Τον αλλο μηνα γενναει φιλη του αντρα μου απο τη δουλεια 46 ετων διδυμα απο τον Σφακιανουδη με δοτρια κ δοτη..με το καλο ευχομαι κ σε σενα!! Να ρθουν 2 μπεμπακια μαζι..υγ η κοπελα εκανε 16 εμβριομεταφορες με δικα της κ εμεινε με την πρωτη στη δωρεα..

Τωρα για τα εμβρια μας να σου πω δε το σκεφτομουν..ο αντρας μου επιμενει γι ηθηκους λογους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2018 at 10:12 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Finally συγχαρητήρια να σου ζήσουν..εννοειται και να το κάνεις αυτό που σου λέει ο άντρας σου τι πρόβλημα υπήρχε αν επιτρέπεται?σε ιδιωτικό προχωρήσετε? Αθήνα?

Σε μας δε βρεθηκε ποτε σαφης αιτια..ειμαστε ανεξηγητα υπογονιμοι..εχω μεν δυο αυτοανοσα που δυσκολευουν αλλα η Λευκου μου ειπε οτι πολλες μενουν κ με αυτα..σκεψου πως μετα την πρωτη γεννα η αυτοανοση θρομβοφιλια εφυγε κ εμεινε το χασιμοτο που ναι αυτοανοσο θυροειδη αλλα μενουν ανετα με αυτο αν ειναι ρυθμισμενο .τι να πω αβυσσος. Προσωπικα πιστευω αυτο το λιγο λιγο με εμποδιζε..εκανα κ τις 4 σε ιδιωτικο.Ξεκινηαα ιδιωτικα διοτιμου φουσκωσαν τα μυαλα οτι θα πετυχω με την πρωτη. Ηθελα να ξεμπερδευω κ φυσικα νταντεμα. Η αληθεια ειναι αυτη..Πηγα στον Μαντουδη πετυχα αλλα παλλινδρομησε γοα χρωμοσωμικους τυχαιους λογους( το εψαξα μετα) το ιδιο κ στη Δευτερη που ηταν μονο εμβριομεταφορα. Επειδη φοβηθηκα ηθελα προεμφυτευτικο κατι που γινεται σεδημοσιο μονο στα Γοαννενα.Αφου γυρισαολη την Αθηνα κατεληξα Μαστρομηνα η Τζεφερακο..για δικους μου λογους πηγα στον δευτερο. Δεν καναμε προεμφυτευτικο γιατι ο τοτε εμβριολογος Τριανταφυλλου ,διαφωνουσε με επιχειρηματα..εμεινα εγκυοςγεννησα κ μετα απο περιπου 2 χρονια πηγα πι για εμβριομεταφορα..Γεννησα Μαη..κι εχω αλλα 2 καταψυξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2018 at 6:10 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

σχεδων 9 μηνων και 3,5 χρονων!!!Καλα ειμαστε την παλευουμε!Ο συζυγος προσπαθει να με πεισει να βαλουμε και τα 2 τελευταια το επομενο φθινοπωρο...αλλα δεν πειθομαι χαχα εσυ τι κανεις κοριτσακι μου ;;Διαβαζω τα ποστ σου συχνα!!!

Να σου ζήσουν και μπράβο στο σύζυγο!! go for it λέω εγω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Finally είπε:

Σωστα θυμασαι!!! ;) ο καιρος περναει γρηγορα!! Τον αλλο μηνα γενναει φιλη του αντρα μου απο τη δουλεια 46 ετων διδυμα απο τον Σφακιανουδη με δοτρια κ δοτη..με το καλο ευχομαι κ σε σενα!! Να ρθουν 2 μπεμπακια μαζι..υγ η κοπελα εκανε 16 εμβριομεταφορες με δικα της κ εμεινε με την πρωτη στη δωρεα..

Τωρα για τα εμβρια μας να σου πω δε το σκεφτομουν..ο αντρας μου επιμενει γι ηθηκους λογους

καλησπέρα με το καλό η φίλη σου .και εσύ με τον Σφακιανουδη?μείνατε ικανοποιημένες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

καλησπέρα με το καλό η φίλη σου .και εσύ με τον Σφακιανουδη?μείνατε ικανοποιημένες?

Oχι Μαντουδη κ Τζεφερακοεγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...