Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναμονή!


Elli37

Recommended Posts

Είναι κάπως επίπονο να μην ξέρες τι γίνεται,να φαντάζεσαι ότι κάτι καλό θα γινει ενώ όλα τα στοιχεία δείχνουν πως κάτι δεν πάει καλα.Με έχει προβληματίσει πολύ,ότι η τελευταία μέρα περιόδου 26/11/17 δεν συμφωνεί  με την τιμή χωριακης την Τετάρτη 10/1/18 74,2.Ελαβα υπόψη μου και την τελευταία επαφη(γιατί τα σημειώνω όλα)26/12/17.Μετα από τόσα τεστ στο σπίτι αρνητικά ξαφνικά την Τετάρτη 10/1 αχνό θετικό ακολουθεί χωριακη,την Παρασκευή 115,2 αλλά το τεστ σπιτιού θετικότατη.Θα μου πείτε γιατί τόσα τεστ,συμβουλές που άκουσα για να δω αν πάει καλά το όλο θέμα.Το περίεργο,ο γιατρός με είδε 2 φορές την μια μου έδωσε duphaston 13/12,παρολο που του είπα ότι έχω ελεύθερες επαφές και πήγα εκεί γιατί μετά από επαφή είχα αιμορραγία χωρίς όμως καμία πάθηση να βρει ούτε μικρόβιο,παρά μόνο την κύστη 13χιλ που δεν έπαιζε ρόλο,ξανά 3/1 επίσκεψη χωρίς περίοδο με εξέτασε 2 λεπτά και δεν είδε κάτι αλλά ήταν σίγουρος ότι θα αδιαθετησω γιατί λέει το ενδομήτριο ήταν στο ενδιαμεσο(ούτε ξέρω τι σημαίνει αυτό).Και μετά από όλα αυτά τον πήρα εχτές και απάντηση του ήταν,αφήστε το καλύτερα δεν πάει καλά το θέμα,κόψτε τα utrogestan κάντε μια χωριακη την Τρίτη και βλέπουμε που παει(εξωμητριο η αποβολή).Επεμενα όμως ότι η χωριακης δεν ήταν στις 48 ώρες αλλά σε λιγότερο χωρίς να ξέρω αν παίζει ρόλο,μου είπε συνεχίστε τα και βλεπουμε?.Προσπαθω να βρω μια άκρη,και ίσως είμαι υπερβολική η κουραστική,αλλά είμαι πρησμένη παντού,με πονάκια και τραβήγματα χαμηλά,και διαβάσω και περίπτωσης με χαμηλή χωριακη και χαμηλή αύξηση και παίρνω θάρρος,ίσως δεν πρέπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κατάλαβα καλά είναι η αλήθεια αυτά που λες. Τελευταία περίοδος 26-11 άρα έπρεπε γύρω στις 17/12 να αδιαθετήσεις. Δεν αδιαθέτησες ποτέ; Είχες επαφές ως τότε; Τι έγινε πήδηξες μία περίοδο; Λες ότι η πρώτη χοριακή είναι 10/1 που είναι 2 κύκλους μετά και όχι έναν. Εκτός αν κάποια ημερομηνία που ανέφερες είναι λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου 26/11/17 τελείωσε στης 3/12.Ειχα επαφές 10/12. 13/12. 24/12. 26/12. Κατά της 3/1/18 έκανα τεστ στο σπίτι αρνητικά.περιμενα και στης 8/1 ήταν καφέ υγρά και σταμάτησαν την ίδια μέρα,Έτσι την Τετάρτη το απόγευμα έκανα χωριακη και βγήκε 74,5 την Παρασκευή το πρωί την επανέλαβα βγήκε 115,5.και τεστ στο σπίτι θετικά,πήρα και παίρνω utrogestan μήπως καταφέρω κάτι θετικό γιατί σας έγραψα παραπάνω τι είπε ο γιατρός.περιμενω την Τρίτη να ξανακάνω χωριακη.απλα έχω μπερδευτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπα μπερδεύτηκα τέλειος. 

1. Τη κύκλο έχεις;

2. Τα duphaston για πιο λόγο στα έδωσε;

3. Όταν λες αιμορραγία; ήταν μετά από τα duphaston;

4.οταν λέει ότι το ενδομήτριο είναι ενδιάμεσα θέλει να πει ότι προχωράει για να μεγαλώσει το πάχος του.

5.εχεις άστατο κύκλο; 

6.μην μετράς με την τελευταία επαφή.

Συγγνώμη που σε ρωτάω έτσι απλά όπως μας τα έγραψες λίγο μπερδεύτηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κύκλος γύρω στης 30 ημέρες και κάποιες φορές μου έχει έρθει 2 φορές σε ένα μήνα αυτό έγινε και τον Νοέμβριο,γι αυτό είπε ο γιατρός δεν θεωρείται κανονικός κύκλος αλλά άστατος όποτε δεν ξέρω ακριβώς γόνιμες μέρες τις υπολογίζω βάση ενός προγράμματος στο κινητό .Τα χάπια μου τα έδωσε στης 13/12 γιατί είχα μετά από επαφή λίγο αίμα και αφού δεν είδε κάποιο μικρόβιο στην εξέταση μου τα έδωσε για 10 μέρες για να μου φτιάξει το κύκλο.Περιμενα λοιπόν στη 25/12 περίοδο όπως μου είπε αλλά τίποτα,τον παίρνω τηλ.και μου λέει περίμενε κι άλλο.3/1/18 πια κάνει τεστ τίποτα αρνητικό,ξαναπάω στον γιατρό,δεν είδε πάλι κάτι και είπε για το ενδομήτριο,είπε μάλιστα μην σε νοιάζει από ότι βλέπω έρχονται,αν όχι σε 10 μέρες κάνε χωριακη να αποκλείσουμε την εγκυμοσύνη και ξαναπάρε  Duphaston.Μαλιστα ήταν τόσο σίγουρος που μου έγραψε και ορμονικές για την 3 με 5 μέρα περιόδου,αλλά τελικά ήταν θετική η χωριακη .Εδω δεν βγάζω άκρη εγώ πως να μην μπερδευτείς και εσυ?.Τα υπόλοιπα τα έχω πει περιμένω επανάληψη χωριακης την Τρίτη ,γιατί όπως μου είπε δεν πάει καλά(αποβολή η εξωμητριο)εγώ πάντως έχω τα νεύρα μου στον αέρα,ένα στήθος πρησμένο τραβήγματα χαμηλά και πουθενά αίμα αφού δεν πάει καλά.Αρα?......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli37κατ'αρχην να πανε ολα καλα και να εχεις καλα αποτελεσματα !!!εγω ειχα εξωμυτριο αλλα η χωριακη μου ξεκηνησε απο 5 οπου 5 και πανω απο 5 θετικο αλλα οχι συγουρα καλο αλλα ανεβηκε πααααρα πολυ με πηρε πολυ για να αρχιζει να κατεβςνει αρα μηπως εσενα εξεληχθει σε κατι καλο?απλα αργει η χοριακη σου? Το μονο που κανεις ειναι να περιμενεις που ειναι το ποιο επιπονο πραγμα!!! Καλη επυτυχια ολα να πανε καλα!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόση ώρα δεν μπορούσα να στείλω μήνυμα είχε κολλήσει,να σε ρωτήσω κάτι η χωριακη σου από το 5 πήγε ψηλά σε 48 ώρες?Με μπερδεύει η τ.π μου με την μονάδα χωριακης,έχω 2 παιδιά και αυτό το μπέρδεμα πρώτη φορά μου συμβαίνει.απλα δεν τα έψαχνα τόσο και τώρα με έχει πιάσει πανικός γιατί το θέλω πολύ,αν πήγαινα για αποβολή δεν θα είχα κάτι?αιμα κάτι δεν ξέρω?ουτε σε ποια εβδομάδα είμαι δεν μπορώ να υπολογίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2018 at 6:48 ΜΜ, ο/η Elli37 είπε:

Είναι κάπως επίπονο να μην ξέρες τι γίνεται,να φαντάζεσαι ότι κάτι καλό θα γινει ενώ όλα τα στοιχεία δείχνουν πως κάτι δεν πάει καλα.Με έχει προβληματίσει πολύ,ότι η τελευταία μέρα περιόδου 26/11/17 δεν συμφωνεί  με την τιμή χωριακης την Τετάρτη 10/1/18 74,2.Ελαβα υπόψη μου και την τελευταία επαφη(γιατί τα σημειώνω όλα)26/12/17.Μετα από τόσα τεστ στο σπίτι αρνητικά ξαφνικά την Τετάρτη 10/1 αχνό θετικό ακολουθεί χωριακη,την Παρασκευή 115,2 αλλά το τεστ σπιτιού θετικότατη.Θα μου πείτε γιατί τόσα τεστ,συμβουλές που άκουσα για να δω αν πάει καλά το όλο θέμα.Το περίεργο,ο γιατρός με είδε 2 φορές την μια μου έδωσε duphaston 13/12,παρολο που του είπα ότι έχω ελεύθερες επαφές και πήγα εκεί γιατί μετά από επαφή είχα αιμορραγία χωρίς όμως καμία πάθηση να βρει ούτε μικρόβιο,παρά μόνο την κύστη 13χιλ που δεν έπαιζε ρόλο,ξανά 3/1 επίσκεψη χωρίς περίοδο με εξέτασε 2 λεπτά και δεν είδε κάτι αλλά ήταν σίγουρος ότι θα αδιαθετησω γιατί λέει το ενδομήτριο ήταν στο ενδιαμεσο(ούτε ξέρω τι σημαίνει αυτό).Και μετά από όλα αυτά τον πήρα εχτές και απάντηση του ήταν,αφήστε το καλύτερα δεν πάει καλά το θέμα,κόψτε τα utrogestan κάντε μια χωριακη την Τρίτη και βλέπουμε που παει(εξωμητριο η αποβολή).Επεμενα όμως ότι η χωριακης δεν ήταν στις 48 ώρες αλλά σε λιγότερο χωρίς να ξέρω αν παίζει ρόλο,μου είπε συνεχίστε τα και βλεπουμε?.Προσπαθω να βρω μια άκρη,και ίσως είμαι υπερβολική η κουραστική,αλλά είμαι πρησμένη παντού,με πονάκια και τραβήγματα χαμηλά,και διαβάσω και περίπτωσης με χαμηλή χωριακη και χαμηλή αύξηση και παίρνω θάρρος,ίσως δεν πρέπει.

Elli37 εχε υπομονη.. Η κολλητή μ οταν εμεινε εγκυος ειχε το ιδιο αγχος.. Η χοριακη της αυξανοταν με πολυ αργο ρυθμό και ο γιατρος ειχε υποψία για παλινδρομη.. Εν τελει και ενω οι 3 πρωτες χοριακες δεν ηταν καλες στη συνεχεια το σπορακι πηρε τα πανω του κ οι επομενες αυξανονταν κανονικα με το ρυθμο που επρεπε κ ολα πηγαν καλα. Γ αυτο σκεψου θετικα και περιμενε συμφωνα με τις οδηγιες του γιατρού σ πάντα. Ευχομαι να σ πανε ολα καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι κοπελες κι εγω μαζι μπερδευομαστε γιατι γραφεις διασκορπισμενες πληροφοριες απο εδω κ απο εκει. Αφου ζαλιστηκα βρε κοριτσι μου. Μην κοιτας την χοριακη σου με βαση την τελευταια ημερα περιοδου εφοσων δεν εχεις σταθερο κυκλο. Δεν εχει νοημα. Μας ενδιαφερει η λαλη ανοδος. Υπομονη μεχρι την επομενη χοριακη. Φανταζομαι αυριο θα την κανεις

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα λάθος και δημοσίευσα άλλου το θέμα απλά μετά έπρεπε να απαντήσω.αν έστελνα στο 1 θέμα πάλι θα το έβλεπαν?Με συγχωρείτε βρε κορίτσια λάθος,δεν τα ξέρω και καλά πρώτη φορά είναι που γράφω.Την τρίτη μου είπε η γιατρός, δηλαδή να πάρω θάρρος,αν δω άνοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με κάνατε να αισθάνομαι άσχημα που έκανα λάθος με τα θέματα απλά βοήθεια ήθελα ,ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλη μου, δε χρειαζεται να παρεξηγεισαι ή να νιωθεις ασχημα.. Καταρχην εχεις ανοιξει 3 θεματα κ οχι 2. Κ ναι, επειδη εισαι κανουργια γι αυτο σου το αναφεραμε... Για να το ξερεις κ να μην κανεις νεο αρθρο για καθε σου ερωτηση που σχετιζεται με ολο αυτο το θεμα.. Κ για την δικη μας κ για την δικη σου ευκολια!

Αλλωστε απ'οτι ειδες, ενδιαφερθηκαμε φια το θεμα σου, που σημαινει οτι τα σχολια γιναν καλοπροαιρετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elli37 είπε:

Κύκλος γύρω στης 30 ημέρες και κάποιες φορές μου έχει έρθει 2 φορές σε ένα μήνα αυτό έγινε και τον Νοέμβριο,γι αυτό είπε ο γιατρός δεν θεωρείται κανονικός κύκλος αλλά άστατος όποτε δεν ξέρω ακριβώς γόνιμες μέρες τις υπολογίζω βάση ενός προγράμματος στο κινητό .Τα χάπια μου τα έδωσε στης 13/12 γιατί είχα μετά από επαφή λίγο αίμα και αφού δεν είδε κάποιο μικρόβιο στην εξέταση μου τα έδωσε για 10 μέρες για να μου φτιάξει το κύκλο.Περιμενα λοιπόν στη 25/12 περίοδο όπως μου είπε αλλά τίποτα,τον παίρνω τηλ.και μου λέει περίμενε κι άλλο.3/1/18 πια κάνει τεστ τίποτα αρνητικό,ξαναπάω στον γιατρό,δεν είδε πάλι κάτι και είπε για το ενδομήτριο,είπε μάλιστα μην σε νοιάζει από ότι βλέπω έρχονται,αν όχι σε 10 μέρες κάνε χωριακη να αποκλείσουμε την εγκυμοσύνη και ξαναπάρε  Duphaston.Μαλιστα ήταν τόσο σίγουρος που μου έγραψε και ορμονικές για την 3 με 5 μέρα περιόδου,αλλά τελικά ήταν θετική η χωριακη .Εδω δεν βγάζω άκρη εγώ πως να μην μπερδευτείς και εσυ?.Τα υπόλοιπα τα έχω πει περιμένω επανάληψη χωριακης την Τρίτη ,γιατί όπως μου είπε δεν πάει καλά(αποβολή η εξωμητριο)εγώ πάντως έχω τα νεύρα μου στον αέρα,ένα στήθος πρησμένο τραβήγματα χαμηλά και πουθενά αίμα αφού δεν πάει καλά.Αρα?......

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.! Εγώ λέω να κάνεις υπομονή μα πας και την Τρίτη και βλέπεις τι θα είναι σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.Δεν παρεξηγιεμαι ποτέ είμαι ένας άνθρωπος με πολύ χιούμορ και αυτοσαρκασμό,με εμένα τσαντιζομαι που όταν έχω ένα πρόβλημα με πιάνει πανικός και κάνω όλο χαζομάρες.Θα κρατήσω αυτό το θέμα για τις συνομιλίες μας για να μην υπάρχει μπέρδεμα.Το εννοώ όταν λέω ότι σας ευχαριστώ γιατί εκτός από τον σύζυγο μου που είναι στο εξωτερικό και έρχεται μια στο τόσο,και δεν καταλαβαίνει λεπτομέρειες,αγωνίες και μέτρησης (παρά μόνο το αν θα ξαναγίνει μπαμπάς) είστε οι μόνες που έχω μιλήσει.Παρέα με εσάς προσπαθώ να βγάλω άκρη!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλλη μου είναι λογικό να αγωνιείς!!!Δεν πειράζει για τα θεματάκια που άνοιξες!!!Την κύηση την μετράς από την τελευταία περίοδο αλλά στην ουσία στον πρώτο υπέρηχο θα ξέρεις ακριβώς!!!Υπομονούλα μια μέρα έμεινε ακόμα για την χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είναι έτσι τότε είμαι εξωγήινος ??????,γιατί το Ψηφιακό τεστ έδειξε ότι είμαι 1-2 εβδομάδων ,γι αυτό έχει εξαντληθεί η υπομονή μου,θα δούμε αύριο έχεις δίκιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli37 είπε:

Αν είναι έτσι τότε είμαι εξωγήινος ??????,γιατί το Ψηφιακό τεστ έδειξε ότι είμαι 1-2 εβδομάδων ,γι αυτό έχει εξαντληθεί η υπομονή μου,θα δούμε αύριο έχεις δίκιο.

χαχχαχαχ!!!Το θέμα είναι πότε έγινε η σύλληψη!!!!Και αυτό με τον υπέρηχο θα το μάθείς!!!!Αφο΄υ έδιεξε το τεστ έτσι λογικά είναι σωστό!!!Και οι χοριακές σου καλές ήταν.Μερικές φορές στην αρχή δεν πέρνουν μπρός!!!Η αυριανή θα δείξει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli37 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.Δεν παρεξηγιεμαι ποτέ είμαι ένας άνθρωπος με πολύ χιούμορ και αυτοσαρκασμό,με εμένα τσαντιζομαι που όταν έχω ένα πρόβλημα με πιάνει πανικός και κάνω όλο χαζομάρες.Θα κρατήσω αυτό το θέμα για τις συνομιλίες μας για να μην υπάρχει μπέρδεμα.Το εννοώ όταν λέω ότι σας ευχαριστώ γιατί εκτός από τον σύζυγο μου που είναι στο εξωτερικό και έρχεται μια στο τόσο,και δεν καταλαβαίνει λεπτομέρειες,αγωνίες και μέτρησης (παρά μόνο το αν θα ξαναγίνει μπαμπάς) είστε οι μόνες που έχω μιλήσει.Παρέα με εσάς προσπαθώ να βγάλω άκρη!????

Εδω κοριτσι μου θα βρεις μια ανοιχτη αγκαλιά και κοριτσια πρόθυμα να σε ακουσουν και να σου δώσουν απαντηση σε οτι γνωριζουν.Εμενα με εχουν βοηθησει πολυ .Καλη επιτυχια στις προσπαθειες σου και χαλαρααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Elli37 είπε:

Τόση ώρα δεν μπορούσα να στείλω μήνυμα είχε κολλήσει,να σε ρωτήσω κάτι η χωριακη σου από το 5 πήγε ψηλά σε 48 ώρες?Με μπερδεύει η τ.π μου με την μονάδα χωριακης,έχω 2 παιδιά και αυτό το μπέρδεμα πρώτη φορά μου συμβαίνει.απλα δεν τα έψαχνα τόσο και τώρα με έχει πιάσει πανικός γιατί το θέλω πολύ,αν πήγαινα για αποβολή δεν θα είχα κάτι?αιμα κάτι δεν ξέρω?ουτε σε ποια εβδομάδα είμαι δεν μπορώ να υπολογίσω.

Δεν ανεβαινε και τοσο αποτομα αλλα ανεβενε εφτασε μεχρι ενα σημειο και μετα κατεβηκε ειπαμε πως ηταν εξωμυτριο αλλα ακαθεκτο προς την ανοδο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elli37 είπε:

Κορίτσια sos!Αποτελεσμα χωριακης μετά από πολύ αγωνία 538,5 Να θυμίσω 10/1 74,2——12/1 115,2 15/1 538,5.

 

Μπραβο κοπελα μου!! Ειδες που πηρε φορα?? Μαλλον εγινε αργα η ωορρηξια σου λοιπον..! Ευτυχως που δεν εκοψες την προγεστερονη!!!

Κ εις ανωτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μια απορία,1: δεν είναι λίγο εεεεε?

2:Με γυναικολόγο δεν μίλησα αλλά η μικροβιολόγος είπε είναι καλό αλλά περίμενε ακόμα ,ξέρω πάντα υπάρχει λόγος ανησυχίας  αλλά  να αισιοδοξώ η να κρατάω μικρό καλάθι από τις εμπειρίες σας ρωτάω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elli37 είπε:

Έχω μια απορία,1: δεν είναι λίγο εεεεε?

2:Με γυναικολόγο δεν μίλησα αλλά η μικροβιολόγος είπε είναι καλό αλλά περίμενε ακόμα ,ξέρω πάντα υπάρχει λόγος ανησυχίας  αλλά  να αισιοδοξώ η να κρατάω μικρό καλάθι από τις εμπειρίες σας ρωτάω?

Μπράβοοοοο!!!!Να χαρείς!!!Ουτώς ή άλλως φοβία πάντα έχουμε και θα έχουμε σε όλη την εγκυμοσύνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elli37 είπε:

Κορίτσια sos!Αποτελεσμα χωριακης μετά από πολύ αγωνία 538,5 Να θυμίσω 10/1 74,2——12/1 115,2 15/1 538,5.

 

Ολα καλα  μην ανχονεσε μια χαρα πανε ολα !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...