Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΑΜΗΛΗ ΑΥΞΗΣΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ


Melina_P

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! 

Καινουρια εδώ. Πήρα την απόφαση να γράψω, γιατί θα τρελαθώ με αυτά που γίνονται... 

Η τελευταία μου περίοδος ήταν 8/12. Την τελευταία εβδομάδα ένιωθα μέσα μου ότι κάτι συμβαίνει και αποφάσισα την α Δευτέρα, 8/1 χωρίς να έχω ακόμα καθυστέρηση, να πάω να κάνω εξέταση β χοριακης (την προτίμησα από τεστ εμπορίου για αξιοπιστία). Η τιμή ήταν 345.4 και η γυναικολογος μου είπε να την επαναλάβω σήμερα. Σήμερα το πρωί λοιπόν, την έκανα ξανά, με 2 ημέρες καθυστέρηση πλέον, και η τιμή της ανέβηκε ελάχιστα, συγκεκριμένα είναι 499,4. Η γιατρός μου έδωσε ουτροτζεσταν και φιλισιν και μου είπε να πάω την Παρασκευή να με δει. Μου είπε ότι δεν ανεβαίνει καλά και μπορεί να προετοιμάζεται για αποβολή, από την άλλη μου είπε ότι την πρώτη εξέταση την έκανα νωρίς...

 Τι πιστεύετε;;; Έχω ελπίδες;;; Έχω πελαγώσει πραγματικά γιατί το θέλω πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   H αληθεια ειναι οτι η πρωτη τιμη σου χωρις καν καθυστερηση, ηταν παρα πολυ καλη. Η' δευτερη ομως δειχνει ή οτι ανεβηκε ελαχιστα ή οτι πεφτει. Δηλ χθες μπορει να πηγε απο 345 στο 550 πχ κ μετα μα ερχισε την καθοδο..

   Ευχομαι να παρει τα πανω!! Ο,τι κ να συμβει παντως, να εισαι ψυχραιμη..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΕΛΙΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ είπε:

Καλησπέρα σας! 

Καινουρια εδώ. Πήρα την απόφαση να γράψω, γιατί θα τρελαθώ με αυτά που γίνονται... 

Η τελευταία μου περίοδος ήταν 8/12. Την τελευταία εβδομάδα ένιωθα μέσα μου ότι κάτι συμβαίνει και αποφάσισα την α Δευτέρα, 8/1 χωρίς να έχω ακόμα καθυστέρηση, να πάω να κάνω εξέταση β χοριακης (την προτίμησα από τεστ εμπορίου για αξιοπιστία). Η τιμή ήταν 345.4 και η γυναικολογος μου είπε να την επαναλάβω σήμερα. Σήμερα το πρωί λοιπόν, την έκανα ξανά, με 2 ημέρες καθυστέρηση πλέον, και η τιμή της ανέβηκε ελάχιστα, συγκεκριμένα είναι 499,4. Η γιατρός μου έδωσε ουτροτζεσταν και φιλισιν και μου είπε να πάω την Παρασκευή να με δει. Μου είπε ότι δεν ανεβαίνει καλά και μπορεί να προετοιμάζεται για αποβολή, από την άλλη μου είπε ότι την πρώτη εξέταση την έκανα νωρίς...

 Τι πιστεύετε;;; Έχω ελπίδες;;; Έχω πελαγώσει πραγματικά γιατί το θέλω πολύ. 

καταρχην εκανες χοριακη σε μικροβιολογο? μονο τοτε κ μαλιστα δυο φορες στον ιδιο εχει βαση για συζήτηση ,,,,τι εννοεις του εμποριου? κ τις δυο φορες? δεν θεωρω αξιοπιστο αυτο.....μακαρι να ειναι ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα χοριακη σε ιδιωτικο νοσοκομειο στην Αθηνα. αυτο που εννοω ειναι οτι προτιμησα να παω να κανω εξεταση αιματος απο το να κανω ενα τεστ εγκυμοσυνης απο καποιο φαρμακειο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2018 at 2:31 ΜΜ, ο/η ΜΕΛΙΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ είπε:

Καλησπέρα σας! 

Καινουρια εδώ. Πήρα την απόφαση να γράψω, γιατί θα τρελαθώ με αυτά που γίνονται... 

Η τελευταία μου περίοδος ήταν 8/12. Την τελευταία εβδομάδα ένιωθα μέσα μου ότι κάτι συμβαίνει και αποφάσισα την α Δευτέρα, 8/1 χωρίς να έχω ακόμα καθυστέρηση, να πάω να κάνω εξέταση β χοριακης (την προτίμησα από τεστ εμπορίου για αξιοπιστία). Η τιμή ήταν 345.4 και η γυναικολογος μου είπε να την επαναλάβω σήμερα. Σήμερα το πρωί λοιπόν, την έκανα ξανά, με 2 ημέρες καθυστέρηση πλέον, και η τιμή της ανέβηκε ελάχιστα, συγκεκριμένα είναι 499,4. Η γιατρός μου έδωσε ουτροτζεσταν και φιλισιν και μου είπε να πάω την Παρασκευή να με δει. Μου είπε ότι δεν ανεβαίνει καλά και μπορεί να προετοιμάζεται για αποβολή, από την άλλη μου είπε ότι την πρώτη εξέταση την έκανα νωρίς...

 Τι πιστεύετε;;; Έχω ελπίδες;;; Έχω πελαγώσει πραγματικά γιατί το θέλω πολύ. 

Μακαρι να αρχισει να ανεβαινει και να πανε ολα καλα!!!Πιστεύω οτι ολα καλα θα πανε και εχεις πολλες ελπίδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Xoris είπε:

Πιστευω οτι έχεις ελπίδες. Ειμαι παθούσα. Οπως επίσης πιστευω να έχεις εμπιστοσύνη στο/στη γιατρο σου. 

Όταν λες παθούσα;; Έχω τυφλή εμπιστοσύνη στη γιατρό μου σίγουρα, αλλά δεν παύω να είμαι και φουλ φοβισμένη και αγχωμένη....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΕΛΙΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ  πως είσαι? Εμένα  στην πρωτη εγκυμοσυνη μου είχε ανέβει λιγο η δευτερη χοριακη αλλα μετά πηγαν όλα καλά! Τα ίδια χάπια είχα πάρει κι εγώ! οπότε ξεκουρασου και να είσαι όσο πιο ηρεμη γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΕΛΙΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ολα οκ; Όταν λεω παθούσα εννοω η χοριακη δεν  ανέβαινε σωστά . Στη δικη μου περίπτωση σε αντίθεση με της @Ε.Γ.Α.δε κατέληξε καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! 

Εχω καλά νεα! Σήμερα πήγαμε στην γυναικολόγο, έκανα ξανά β χοριακη, ανέβηκε στο 845 από 499 που ήταν και η γιατρός είπε είναι καλη η αύξηση της. Μου έκανε υπέρηχο ενδοκολπικα και είδαμε τον σάκο, πρέπει να μπαίνω στην 5η εβδομάδα, άρα είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα από ότι μου είπε. Μας είπε κιόλας ότι ενδεχόμενως οι προηγούμενες τιμές της χοριακης να ήταν έτσι λόγω του ότι η εξέταση έγινε πολύ νωρίς, χωρίς ουσιαστική καθυστέρηση στον κύκλο μου.  Σκέφτομαι θετικά κι εγώ και ο σύντροφος μου, μέχρι την επόμενη βδομάδα που θα ξαναπάμε στη γιατρό και ελπίζω να πάνε όλα καλά. Η γιατρός στον ενδοκολπικο από ότι μου είπε, είδε μια νορμαλ ενδομήτριο κύηση.... Οποτε φαντάζομαι έχουμε τις πιθανότητες με το μέρος μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΕΛΙΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ , μπράβο! !!!όλα μια χαρά θα πάνε! !!!!!???

 @Xoris , δυστυχώς δεν καταλήγουν όλες οι περιπτωσεις καλά. ...κι εγώ έχω 2 βιοχημικες στο ιστορικό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΜΕΛΙΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ είπε:

Καλησπέρα! 

Εχω καλά νεα! Σήμερα πήγαμε στην γυναικολόγο, έκανα ξανά β χοριακη, ανέβηκε στο 845 από 499 που ήταν και η γιατρός είπε είναι καλη η αύξηση της. Μου έκανε υπέρηχο ενδοκολπικα και είδαμε τον σάκο, πρέπει να μπαίνω στην 5η εβδομάδα, άρα είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα από ότι μου είπε. Μας είπε κιόλας ότι ενδεχόμενως οι προηγούμενες τιμές της χοριακης να ήταν έτσι λόγω του ότι η εξέταση έγινε πολύ νωρίς, χωρίς ουσιαστική καθυστέρηση στον κύκλο μου.  Σκέφτομαι θετικά κι εγώ και ο σύντροφος μου, μέχρι την επόμενη βδομάδα που θα ξαναπάμε στη γιατρό και ελπίζω να πάνε όλα καλά. Η γιατρός στον ενδοκολπικο από ότι μου είπε, είδε μια νορμαλ ενδομήτριο κύηση.... Οποτε φαντάζομαι έχουμε τις πιθανότητες με το μέρος μας...

Μπραβο!!!!!!!!!!!!Ολα καλα να πανε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@ΜΕΛΙΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ , μπράβο! !!!όλα μια χαρά θα πάνε! !!!!!???

 @Xoris , δυστυχώς δεν καταλήγουν όλες οι περιπτωσεις καλά. ...κι εγώ έχω 2 βιοχημικες στο ιστορικό μου...

Κι εγω μια παλινδρομη πριν 3 χρονια!Αλλα δεν το βαζουμε κατω!Συνεχιζουμε μεχρι να γεννηθει ενα υγιεστατο μωρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...