Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθούμε παρα πολυ καιρό


Recommended Posts

Καλημέρα σας!!

Κουράγιο σε όλες μας!!

Εγω με τον άντρα μου προσπαθούμε τα τελευταία 2 περίπου χρονια..Μας έχουν τύχη παρα πολλα!! Αρχικά βρήκαμε οτι ο σύζυγος μου είχε κυρσοκυλη μετά κάναμε μια επέμβαση και το ξεπέρασε. Πριν ένα χρόνο βρήκαμε οτι εχω πολύποδα στις ωοθήκες και τον αφαίρεσα. Στη συνεχεια μένω εγκυος περίπου τέτοιο καιρό και συνειδητοποιούμε πως εχουμε κι οι δυο το στίγμα!!

Εγω γνώριζα για μένα αλλα Οχι ο άντρας μου. Αναγκαστήκαμε και κάναμε Τριφό καύση, όπου το μωρό ηταν πάσχων. 

Περασαμε ένα γολγοθά. Το ψάξαμε παρα  πολυ και δυστυχώς θα ηταν πολυ βαριάς μορφής. Κάναμε λοιπον διακοπή.Δεν ειναι κατι που Ξεπερνιέται ομως.... Συνέχισαμε την προσπάθεια και μετά από 6 μήνες έκανα μια σαλπιγγογραφεια όπου φάνηκε πως εχω συμφησεις καίω χρειάστηκε να κάνω παλι χειρουργείο για να τις αφαιρέσω. Βάλαμε κι ένα σπιράλ για προληπτικούς λόγους το οποίο αφαίρεσα στην πρώτη περίοδο μετά το χειρουργείο. Ειχαμε ελεύθερα επαφές και σημερα βρίσκομαι στην 34η μερα (εχω καθυστέρηση δλδ 4 μερες). Έκανα χθες ένα τεστ βγήκε αρνητικό. Απογοητεύτηκα πάλι...

Και τωρα περιμένω...Διαβάζω δικές σας εμπειρίες και αποφάσισα πως ήρθε η ωρα με κάποιον να τα μοιραστώ. Οι δικοί σου άνθρωποι παντα θα σου λένε μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν.. ομως οποία δεν τα έχει περάσει δεν μπορεί να καταλαβει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά!
Εδώ μέσα, αλλά και γενικά, θα βρεις πολλές διαφορετικές γυναίκες με διάφορες ιστορίες.
Γυναίκες που προσπαθούσαν πολύ καιρό, γυναίκες που είχαν προβλήματα και τα  ξεπέρασαν, άλλες που προσπάθησαν και πέτυχαν αμέσως μια εγκυμοσύνη και άλλες που προσπαθούν ακόμα. 
Είμαστε εδώ για να μιλάμε και να μοιραζόμαστε. Αυτό που λέμε πάντα είναι πως όσο δεν έχει έρθει περίοδος πάντα υπάρχει ελπίδα και πως όταν υπάρχουν προβλήματα υγείας συμβουλευόμαστε και ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού μας. Σου εύχομαι να έχεις το 2018 ένα γερό μωρό να συμπληρώσει την ευτυχία της οικογένειάς σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maraki15 είπε:

Καλημέρα σας!!

Κουράγιο σε όλες μας!!

Εγω με τον άντρα μου προσπαθούμε τα τελευταία 2 περίπου χρονια..Μας έχουν τύχη παρα πολλα!! Αρχικά βρήκαμε οτι ο σύζυγος μου είχε κυρσοκυλη μετά κάναμε μια επέμβαση και το ξεπέρασε. Πριν ένα χρόνο βρήκαμε οτι εχω πολύποδα στις ωοθήκες και τον αφαίρεσα. Στη συνεχεια μένω εγκυος περίπου τέτοιο καιρό και συνειδητοποιούμε πως εχουμε κι οι δυο το στίγμα!!

Εγω γνώριζα για μένα αλλα Οχι ο άντρας μου. Αναγκαστήκαμε και κάναμε Τριφό καύση, όπου το μωρό ηταν πάσχων. 

Περασαμε ένα γολγοθά. Το ψάξαμε παρα  πολυ και δυστυχώς θα ηταν πολυ βαριάς μορφής. Κάναμε λοιπον διακοπή.Δεν ειναι κατι που Ξεπερνιέται ομως.... Συνέχισαμε την προσπάθεια και μετά από 6 μήνες έκανα μια σαλπιγγογραφεια όπου φάνηκε πως εχω συμφησεις καίω χρειάστηκε να κάνω παλι χειρουργείο για να τις αφαιρέσω. Βάλαμε κι ένα σπιράλ για προληπτικούς λόγους το οποίο αφαίρεσα στην πρώτη περίοδο μετά το χειρουργείο. Ειχαμε ελεύθερα επαφές και σημερα βρίσκομαι στην 34η μερα (εχω καθυστέρηση δλδ 4 μερες). Έκανα χθες ένα τεστ βγήκε αρνητικό. Απογοητεύτηκα πάλι...

Και τωρα περιμένω...Διαβάζω δικές σας εμπειρίες και αποφάσισα πως ήρθε η ωρα με κάποιον να τα μοιραστώ. Οι δικοί σου άνθρωποι παντα θα σου λένε μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν.. ομως οποία δεν τα έχει περάσει δεν μπορεί να καταλαβει!!

Κοπέλα μου!

Προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη και το καλό δε θαργήσει να έρθει!

Είμαι κι εγώ σαυτές που προσπαθούν για 2ο παιδάκι εδώ και 2μιση χρόνια. Στο διάστημα αυτό δυστυχώς είχαμε ένα σοβαρό χειρουργείο του συζύγου και μετά από αυτό ένα απογοητευτικό σπερμοδιάγραμμα. Δεν το βάζουμε κάτω όμως! Θέλει δύναμη και υπομονή και θα ανταμειφθούμε όλες δεν μπορεί!

Εύχομαι η καθυστέρηση σου να είναι εγκυμοσύνη. Γιατί δεν κάνεις 1 χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβαμαι.. και το τεστ το έκανα με πολυ άγχος!!Εχω απογοητευτεί τον τελευταίο καιρό!Ειπα θα το αφήσω κι οτι γινει!

Εχω σκεφτεί τα παντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου @Maraki15 καλως ήρθες και καλη χρονια. Μου κινησε το ενδιαφερον το μηνυμα σου οσον αφορα τη μεσογειακη αναιμια γιατι οι γονεις μου εχουν και οι δυο στιγμα (εχουν 2 παιδια και μια εγκυμοσυνη που επρεπε να διακοπει) και εγω εχω στιγμα και ο αντρας μου εχει ενα γονιδιο λανθανον. Οταν το εμαθα (πριν μεινω εγκυος, οταν ετοιμαζομασταν να παντρευτουμε και να αρχισουμε προσπαθειες) εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου. Ευτυχως στη δικη μας περιπτωση το μωρο αν συγκληρονομησει και τα δυο "χαλασμενα" γονιδια μας (απευκταια περιπτωση) θα εχει πιο "βαρυ" στιγμα, τη λεγομενη ενδιαμεση μεσογειακη αναιμια, οπου στην ουσια μας εξηγησαν οτι δε θα ειναι αρρωστο, απλα θα ειναι σα να εχει πιο βαρια αναιμια. Μας ειπαν οτι δε χρειαζεται λοιπον να κανουμε αμνιοπαρακεντηση, εφοσον δεν εχουμε σκοπο να ρίξουμε ενα τετοιο κατα τ αλλα υγιες εμβρυο. Κι αυτο αποφασισαμε οτι θα κανουμε. Θα μαθουμε αν τυχον συγκληρονομησε τα γονιδια τη μερα που θα γεννηθει.

Σου ευχομαι ολοψυχα πολυ συντομα εγκυουλα και με ενα τελειο βρεφακι στην αγκαλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Κοριτσάκι μου @Maraki15 καλως ήρθες και καλη χρονια. Μου κινησε το ενδιαφερον το μηνυμα σου οσον αφορα τη μεσογειακη αναιμια γιατι οι γονεις μου εχουν και οι δυο στιγμα (εχουν 2 παιδια και μια εγκυμοσυνη που επρεπε να διακοπει) και εγω εχω στιγμα και ο αντρας μου εχει ενα γονιδιο λανθανον. Οταν το εμαθα (πριν μεινω εγκυος, οταν ετοιμαζομασταν να παντρευτουμε και να αρχισουμε προσπαθειες) εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου. Ευτυχως στη δικη μας περιπτωση το μωρο αν συγκληρονομησει και τα δυο "χαλασμενα" γονιδια μας (απευκταια περιπτωση) θα εχει πιο "βαρυ" στιγμα, τη λεγομενη ενδιαμεση μεσογειακη αναιμια, οπου στην ουσια μας εξηγησαν οτι δε θα ειναι αρρωστο, απλα θα ειναι σα να εχει πιο βαρια αναιμια. Μας ειπαν οτι δε χρειαζεται λοιπον να κανουμε αμνιοπαρακεντηση, εφοσον δεν εχουμε σκοπο να ρίξουμε ενα τετοιο κατα τ αλλα υγιες εμβρυο. Κι αυτο αποφασισαμε οτι θα κανουμε. Θα μαθουμε αν τυχον συγκληρονομησε τα γονιδια τη μερα που θα γεννηθει.

Σου ευχομαι ολοψυχα πολυ συντομα εγκυουλα και με ενα τελειο βρεφακι στην αγκαλια σου!

Και καπου εδω ερχομαι να σου πω!πως μετα απο 32 χρονια ζωης(ενω γνώριζα πως εχω και εγω και η αδερφή μου το στίγμα) υστερα απο περισσοτερο ψαξιμο στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας στο Λαϊκό,ανακάλυψαν πως και εγω και η αδερφή μου εχουμε ενδιάμεση μεσογειακή αναιμία..Εκεινη (4 χρονια πιο μεγαλη) σε μια της καισαρική χρειάστηκε μετάγγιση,και σε ενα χειρουργειο που εκανε πριν δυο χρονια επισης..εχει 4 παιδια και ειναι μια χαρα..εγω ειμαι 32 ετων δεν χω κανει καμια μετάγγιση ακομη και σε σοβαρό πολύωρο χειρουργειο που εχω κανει,και προσπαθω 4 χρονια για παιδάκι..Αυτο που μας ειπαν ειναι πως η υπογονημοτητα ειναι κομμάτι αυτού που εχουμε,και οι μεταγγίσεις επισης(οτι δλδ ενδέχεται να χρειαστούμε καποιες μεταγγίσεις στα χρονια της ζωης μας)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Maraki15 είπε:

Νιώθω μεγαλη παρηγοριά απτά λογια σας..ειλικρινά!!

Κορίτσι μου καλως ήλθες!Καταρχας να ευχηθώ συντομα να συμμετάσχεις σε άλλο θεματάκι που θα αφορά την εγκυμοσυνη..και να σου πω πως δεν υπαρχει κανένας λογος να μην ελπίζεις..Εχετε παιδευτεί,και καμια στιγμή θα έρθει ως αποζημίωση σε ολα όσα εχετε υπομείνει!!Εγω αυτο πιστευω!και συνεχίζω υστερα απο 4 χρονια να παλεύω..πως καποια στιγμή θα αποδείξω εκει που πρεπει,αυτο που θελει να δει..και θα μας στείλει το θαύμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love αληθεια μιλας; εψαχνα πως και πως να βρω εναν ανθρωπο με ενδιαμεση μεσογειακη αναιμια, να δω οτι πραγματι ζει μια χαρα και δε μας ελεγαν αρλουμπες. Αχ δεν το πιστευω μου ρχεται να κλαψω. Δηλ κι εσυ που ζεις με αυτο θεωρεις πως δεν αξιζει να σκοτωσω ενα εμβρυο μονο και μονο αν ξερω οτι εχει ενδιαμεση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας και παλι!

Επικοινωνησα λοιπον σημερα με τον γυναικολόγο μου να τον ενημερώσω οτι εχω καθυστέρηση και 2(τελικα) αρνητικά τεστ κύησης. Μου ειπε πως αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Παρασκευή να παρω μια αγωγή για 5 μερες(primilut nor) και Αφου τα κόψω θα αδιαθετησω..

Μου πρότεινε στη συνεχεια τα serpafar Απτην 3η-7η μερα την περιόδου...

Γενικως μετέωρο το κλίμα..κι εχω άπειρα νεύρα..έχει πάρει κάποια από εσάς τα παραπάνω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babybaby είπε:

@Κατερινάκι/only love αληθεια μιλας; εψαχνα πως και πως να βρω εναν ανθρωπο με ενδιαμεση μεσογειακη αναιμια, να δω οτι πραγματι ζει μια χαρα και δε μας ελεγαν αρλουμπες. Αχ δεν το πιστευω μου ρχεται να κλαψω. Δηλ κι εσυ που ζεις με αυτο θεωρεις πως δεν αξιζει να σκοτωσω ενα εμβρυο μονο και μονο αν ξερω οτι εχει ενδιαμεση;;

Ναι κοπελα μου αληθεια σου λεω..Εγω δεν τον ήξερα καν ως όρο!!Η αιματολογος που ξεκίνησε να μας ξεσκονίζει το εκανε επειδη η αδερφή μου επι χρονια εμφάνιζε στις αιματολογικές αυξημένα λευκά αιμοσφαίρια..ετσι η γιατρός εξέτασε το αίμα της σε πλακάκι γιατι φοβήθηκε για λευχαιμία..και εκει διαπίστωσε πως τα μηχανιματα μετρούν τα ερυθρά της που εχουν αλλη μορφολογία λόγο ενδιάμεσης μεσογειακής αναιμίας ως λευκά!αυτη μας έστειλε στο κέντρο που σου λεω και απο κει μας ξαναφωναξαν για μοριακό έλεγχο..Το θέμα ολο ειναι πως εχουμε παντα χαμηλό αιματοκρίτη και οπως μας ειπαν ενδέχεται καποιες φορές να χρειαστούμε στην ζωη μας μετάγγιση αιματος(χωρις να ειναι απαραίτητο όμως) αυτο που πρεπει να κανουμε εφόρου ζωης ειναι να παιρνουμε φολικο οξυ..φυσικά και δεν σκοτώνεις το μωρο σου αν εχει ενδιάμεση..στην αδερφή μου ειπαν οτι ενδέχεται να εχει και ο μεγαλος της γιος..το παιδί μια χαρα ποιότητα ζωης εχει όμως!!!ειναι υγιέστατος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω μου εδωσες απεριγραπτη χαρα σημερα που εχουμε και τον πρωτο μας υπερηχο, θα το θεωρησω σα θετικο σημαδι πως ολα θα πανε καλα κι εκει!!!

Κι εγω που εχω βαρυ στιγμα εχω χαμηλο αιματοκριτη (κυμαινομαι γυρω στο 29 παντα). Εσεις εχετε ακομα πιο χαμηλο; Φυλικο οξυ παιρνω κι εγω ανα διαστηματα, εσεις το παιρνετε συνεχεια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maraki15 είπε:

Καλημέρα σας και παλι!

Επικοινωνησα λοιπον σημερα με τον γυναικολόγο μου να τον ενημερώσω οτι εχω καθυστέρηση και 2(τελικα) αρνητικά τεστ κύησης. Μου ειπε πως αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Παρασκευή να παρω μια αγωγή για 5 μερες(primilut nor) και Αφου τα κόψω θα αδιαθετησω..

Μου πρότεινε στη συνεχεια τα serpafar Απτην 3η-7η μερα την περιόδου...

Γενικως μετέωρο το κλίμα..κι εχω άπειρα νεύρα..έχει πάρει κάποια από εσάς τα παραπάνω;;

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Πριν περίπου ενάμιση χρόνο (χωρίς να έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες) είχα πάθει το ίδιο και μου έδωσε ο γιατρός τα primolut για 3 μέρες.Τη δεύτερη μου κατέβηκε και μετά μου είχε δωσει τα douphastoun. Σε εμένα έφτιαξαν τον κύκλο μου γιατί είχα κατά περιόδους προβλήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω μετα απο τέσσερα χρονια προσπάθειας ήρθε η παλινδρομη. Και παλι άδεια αγκαλια. Αν καποιος δε το περάσει δε ξερει. Γι αυτο γράφω εδω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maraki15 είπε:

Καλημέρα σας και παλι!

Επικοινωνησα λοιπον σημερα με τον γυναικολόγο μου να τον ενημερώσω οτι εχω καθυστέρηση και 2(τελικα) αρνητικά τεστ κύησης. Μου ειπε πως αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Παρασκευή να παρω μια αγωγή για 5 μερες(primilut nor) και Αφου τα κόψω θα αδιαθετησω..

Μου πρότεινε στη συνεχεια τα serpafar Απτην 3η-7η μερα την περιόδου...

Γενικως μετέωρο το κλίμα..κι εχω άπειρα νεύρα..έχει πάρει κάποια από εσάς τα παραπάνω;;

Κορίτσι μου χαλαρωσε!!παρε βαθιες ανασες και βάλε στόχο!!το 18 ειναι η χρονια μας!!!η χρονια που θα έρθουν τα σπορακια μας!!!

λοιπον πριμολουτ δεν εχω πάρει,εχω πάρει όμως ενα άλλο φάρμακο που κανει την ίδια δουλεια..οσον αφορά τα σερπαφαρ,τον Δεκέμβρη ηταν η τριτη φορά που τα πηρα στην ζωη μου..μαζι με ενέσεις και τελικά προχωρησαμε σε σπερματέγχυση..εσεις μαλλον πατε για πρόκληση και ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να χεις τα καλυτερα αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Πω πω μου εδωσες απεριγραπτη χαρα σημερα που εχουμε και τον πρωτο μας υπερηχο, θα το θεωρησω σα θετικο σημαδι πως ολα θα πανε καλα κι εκει!!!

Κι εγω που εχω βαρυ στιγμα εχω χαμηλο αιματοκριτη (κυμαινομαι γυρω στο 29 παντα). Εσεις εχετε ακομα πιο χαμηλο; Φυλικο οξυ παιρνω κι εγω ανα διαστηματα, εσεις το παιρνετε συνεχεια;;

Ολα θα πανε τελεια!!περιμενω να μάθω νεα!!ακουσατε κανα τικ τακ???

και γω στο 30 ειμαι,η αδερφή μου το δεύτερο παιδάκι της έφτασε να το γεννήσει με 24 αιματοκρίτη,για αυτο εκανε και μεταγγιση(ηταν ξαφνικό και ειχε αιμοραγια) πέρυσι που βγάλαμε τα συμπεράσματα μας επιτελους,μας ειπαν συνεχώς να το παιρνουμε..και μεις περνάμε ανα διαστήματα μεσα στα χρονια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xoris είπε:

Κι εγω μετα απο τέσσερα χρονια προσπάθειας ήρθε η παλινδρομη. Και παλι άδεια αγκαλια. Αν καποιος δε το περάσει δε ξερει. Γι αυτο γράφω εδω.. 

Ποσο πολυ λυπαμαι..δεν εχω λογια..θα σου πω μονάχα να μην το βαζεις κάτω..μιλαμε για το θαύμα της ζωης..και πρεπει να χουμε πίστη και υπομονή..θα έρθει κορίτσι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ποσο πολυ λυπαμαι..δεν εχω λογια..θα σου πω μονάχα να μην το βαζεις κάτω..μιλαμε για το θαύμα της ζωης..και πρεπει να χουμε πίστη και υπομονή..θα έρθει κορίτσι μου..

Καλημέρα. Ευχαριστω έμαθα να κάνω υπομονη η αλήθεια ειναι. Και μάλιστα σιωπηλή υπομονη για να μη φανώ υστερική αρχικά και επιπλέον σίγουρα κάποιους λόγος θα υπάρχει. Δε μπορει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Καλημέρα. Ευχαριστω έμαθα να κάνω υπομονη η αλήθεια ειναι. Και μάλιστα σιωπηλή υπομονη για να μη φανώ υστερική αρχικά και επιπλέον σίγουρα κάποιους λόγος θα υπάρχει. Δε μπορει ..

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν υπάρχει κανένας λόγος τι εννοείς? Συμβαίνουν αυτά συστυχώς! Υπομονη και δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν υπάρχει κανένας λόγος τι εννοείς? Συμβαίνουν αυτά συστυχώς! Υπομονη και δύναμη!

Επειδη δε διάβασα ολα τα παραπάνω, εσυ σε τι φάση είσαι; Εγω τωρα περιμένω σε μια εβδομαδα τη περιοδο μου. Δεύτερος κύκλος μετα την απόξεση . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαίνεται φοβερό που καποιοες εδω οπως εσυ που μου απαντας και μου δίνεις πολυ κουράγιο περνούν το ίδιο με μένα την ιδια χρονική στιγμη. Πραγματικά δε ξερω που να τα πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xoris είπε:

Επειδη δε διάβασα ολα τα παραπάνω, εσυ σε τι φάση είσαι; Εγω τωρα περιμένω σε μια εβδομαδα τη περιοδο μου. Δεύτερος κύκλος μετα την απόξεση . 

Είναι σημαντικό να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη. Σημαντική παρηγοριά...Εγώ είμαι σε φάση προσπάθειας τα τελευταία 2μιση χρόνια. Ευτυχώς έχω ένα παιδάκι. Δυστυχώς έχουμε σοβαρό πρόβλημα με το σπέρμα του άνδρα μου το οποίο λόγω σοβαρού χειρουργείου είναι μόνιμο και άλυτο....Οπότε είμαι σε φάση απλά αναισθητοποίησης και πεποίθησης ότι δεν πρόκειται να καταφέρουμε κάτι με όποιο τρόπο κι αν προσπαθήσουμε.....Εσείς φυσιολογικά πετύχατε σύλληψη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Είναι σημαντικό να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη. Σημαντική παρηγοριά...Εγώ είμαι σε φάση προσπάθειας τα τελευταία 2μιση χρόνια. Ευτυχώς έχω ένα παιδάκι. Δυστυχώς έχουμε σοβαρό πρόβλημα με το σπέρμα του άνδρα μου το οποίο λόγω σοβαρού χειρουργείου είναι μόνιμο και άλυτο....Οπότε είμαι σε φάση απλά αναισθητοποίησης και πεποίθησης ότι δεν πρόκειται να καταφέρουμε κάτι με όποιο τρόπο κι αν προσπαθήσουμε.....Εσείς φυσιολογικά πετύχατε σύλληψη?

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου εμείς δυστυχώς προσπαθούμε ακομα για το πρώτο.. η συλληψη επετεύχθη έπειτα απο αγωγή με κλομιφαινη και προγεστερονη. Οι εξετάσεις βγαίνουν καλές ουτε φραγμένες σάλπιγγες ουτε νοσήματα τιποτα. Και το σπερμα καλο. Οχι άριστο αλλα καλο. Με τα δεδομένα της εποχής. Μέχρι την ένατη εβδομαδα ειχα ανεμβρυϊκο σακο. Και ετσι ήρθε και η απόξεση. Αλλα τα προηγούμενα χρονια τιποτα. Μονο με τη κλομιφαινη έγινε και παλι τιποτα δεν έγινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xoris είπε:

Καλημέρα. Ευχαριστω έμαθα να κάνω υπομονη η αλήθεια ειναι. Και μάλιστα σιωπηλή υπομονη για να μη φανώ υστερική αρχικά και επιπλέον σίγουρα κάποιους λόγος θα υπάρχει. Δε μπορει ..

Αυτο πιστευω και γω..κάποιος λόγος θα υπαρχει..ασχέτως αν δεν μπορουμε να τον καταλάβουμε..Αν μπεις βαθιά στο "γιατι" φτάνεις να χάσεις τον εαυτό σου..Οποτε πλεον πιστευω οτι ολα ειναι μέρος ενός κομματιού προετοιμασίας για την μητρότητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...