Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2018


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια όμορφα! Υπάρχουν κοριτσάκια που έμαθαν αυτές τις μέρες πως περιμένουν μωράκι? Εγώ το εμαθα προχθες!!Είμαι 4 εβδομάδων και αν όλα πάνε καλά θα έχω ΠΗΤ γύρω στις 10/9!!!Εύχομαι να μαζευτούμε πολλές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ΠΗΤ (σύμφωνα με δικούς μου υπολογισμούς γιατί Τετάρτη θα πάω στο γιατρό) έχω 27/8. Αλλά ξέρω πως πάνω στην ΠΗΤ λίγες γεννάνε. Οπότε μπορεί να σου ρθω και Σεπτέμβριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδωωωωωωωωωωωω!!!!!!! Λογικα για Σεπτέμβριο παω... @babybaby τελικα παντού θα βρισκόμαστε οι 2 μας. Χαχαχα Χαχαχα @olga86 πως τα πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.... εγώ σύμφωνα με την έναρξη της τελευταίας περίοδου τώρα διανύω την 5η εβδομαδα. Έκανα 2 χοριακες μια μια μέρα πριν την καθυστέρηση κ μια με δυο μέρες καθυστέρηση. Κανονικα ο διπλασιασμός. Ο γιατρός μου είπε να ξεκινησω φυλλικο να μην κανώ αλλη εξέταση κ θα παω 26/01 όπου θα κανουμε υπέρηχο. Μου λέτε πως θα περασουν οι μέρες?? Καθε μερα με τρώει αν το καλουλι μου είναι καλά. Αναπτυσεται σωστα. Ο αντρας μου με μαλώνει και μου λέει ποιος ο λόγος να μην σκέφτομαι θετικα. Εδώ που τα λέμε δεν έχει και αδικο. Πως να αποβαλλω το αγχος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Erka είπε:

Καλημέρα.... εγώ σύμφωνα με την έναρξη της τελευταίας περίοδου τώρα διανύω την 5η εβδομαδα. Έκανα 2 χοριακες μια μια μέρα πριν την καθυστέρηση κ μια με δυο μέρες καθυστέρηση. Κανονικα ο διπλασιασμός. Ο γιατρός μου είπε να ξεκινησω φυλλικο να μην κανώ αλλη εξέταση κ θα παω 26/01 όπου θα κανουμε υπέρηχο. Μου λέτε πως θα περασουν οι μέρες?? Καθε μερα με τρώει αν το καλουλι μου είναι καλά. Αναπτυσεται σωστα. Ο αντρας μου με μαλώνει και μου λέει ποιος ο λόγος να μην σκέφτομαι θετικα. Εδώ που τα λέμε δεν έχει και αδικο. Πως να αποβαλλω το αγχος? 

Καλημερα!Βρες κατι να απασχολησεις το μυαλο σου!Πλεξε κατι ,διαβασε ,κανε ασκησεις αναπνοης και χαλαρωσης και γενικα οτιδηποτε σε κανει να  μην σκεφτεσαι διαρκως το μωρακι σου!Μια χαρα ασφαλη ειναι και αναπτυσσεται κανονικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/12/2017 at 9:31 ΠΜ, ο/η olga86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια όμορφα! Υπάρχουν κοριτσάκια που έμαθαν αυτές τις μέρες πως περιμένουν μωράκι? Εγώ το εμαθα προχθες!!Είμαι 4 εβδομάδων και αν όλα πάνε καλά θα έχω ΠΗΤ γύρω στις 10/9!!!Εύχομαι να μαζευτούμε πολλές!

Μπραβο κοπελα μου!Μια τελειομηνη ,υπεροχη εγκυμοσυνη να εχεις!Ευχομαι να σε ακολουθησω όπως και ολα τα κοριτσια μας που προσπαθουν τοσο καιρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα!Βρες κατι να απασχολησεις το μυαλο σου!Πλεξε κατι ,διαβασε ,κανε ασκησεις αναπνοης και χαλαρωσης και γενικα οτιδηποτε σε κανει να  μην σκεφτεσαι διαρκως το μωρακι σου!Μια χαρα ασφαλη ειναι και αναπτυσσεται κανονικα!!!!

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου. Ξεκιναω δουλειά σήμερα. Οποτε ελπίζω να ξεχαστω. Εν τω μεταξύ κρυολογησα κιόλας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου. Ξεκιναω δουλειά σήμερα. Οποτε ελπίζω να ξεχαστω. Εν τω μεταξύ κρυολογησα κιόλας... 

Χαμομηλακι στο φουλ με μελι!Βοηθαει παρα πολυ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Χαμομηλακι στο φουλ με μελι!Βοηθαει παρα πολυ !!!!

Κανει το χαμομήλι ρε συ? Πίνω μέλι με νερό και λεμόνι. Αστα και μπουκωσε και η μύτη ολίγον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Erka είπε:

Κανει το χαμομήλι ρε συ? Πίνω μέλι με νερό και λεμόνι. Αστα και μπουκωσε και η μύτη ολίγον. 

Ααα λες να μην επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη;;;Ειναι οτι πιο αγνο απο τα βοτανα.Ρωτησε και τον γιατρο σου να μην ταλαιπωρησε με το κρυολογημα,ειναι πολυ σπαστικο.Παντως μην παρεις τιποτα ρινικο σπρευ χωρις να ρωτησεις γιατρο γιατι τα περισσοτερα εχουν κορτιζονη και απαγορευονται σε εγκυμοσυνη.Περαστικααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Ααα λες να μην επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη;;;Ειναι οτι πιο αγνο απο τα βοτανα.Ρωτησε και τον γιατρο σου να μην ταλαιπωρησε με το κρυολογημα,ειναι πολυ σπαστικο.Παντως μην παρεις τιποτα ρινικο σπρευ χωρις να ρωτησεις γιατρο γιατι τα περισσοτερα εχουν κορτιζονη και απαγορευονται σε εγκυμοσυνη.Περαστικααααααα

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Όχι εννοείται θα το αφήσω να κανει τον κύκλο του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Μόλις μου ήρθε λίγο αίμα ροζ. Θα παρω χαπια. Είμαι σκατα. Ψυχολογία στο μειον. Δεν ξέρω τι στο καλό πήγε στραβα. 

  Προγεστερονη κ ξαπλα κοριτσακι μου.. Ειχα κ εγω αιματακι στις μερες σου.. Ευχομαι ολα να σου παν καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Μου έδωσε ένα χαπι ουτροτζεσταν καπως έτσι. Κ γιατί είχες αιμα? 

   Αυτα επαιρνα κι εγω..! 6 χαπια των 100 mg την ημερα. Καταληξαμε οτι μαλλον ηταν καποια ευαισθησια του τραχηλου.. Εμφανισα 4 φορες αιμα μεχρι να φτασω 2,5 μηνων.

   Επισης νομιζω οτι πρεπει να σου γραψει αδεια ο γιατρος σου. Εστω για 1-2 βδομαδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Erka είπε:

Εγώ πήρα των 200mg. Και καθε φόρα που είχες αίμα ακινησία? 

 Εγω ημουν κρεβατωμενη ολο το πρωτο τριμηνο αλλα οχι αυστηρα.. Δηλ πηγαινα καμια βολτα με το αμαξι σε κανεναν φιλο κ καθομουν στον δικο του καναπε.. Η' πηγαινα για φαι αλλα δεν προχωρουσα καθολου. Οσες φορες ειχα εμφανισει αιμα ηταν επειδη για καποιο λογο κουραζομουν. Πχ μια μερα πηγα στο μικροβιολογικο κ επειδη παρκαραμε μακρια, κ ανεβηκα 2 οροφους σκαλες μετα ειχα αιματακι. Βεβαια καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Εκανες εξαταση προγεστερονης? Μονο ενα χαπι παιρνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

 Εγω ημουν κρεβατωμενη ολο το πρωτο τριμηνο αλλα οχι αυστηρα.. Δηλ πηγαινα καμια βολτα με το αμαξι σε κανεναν φιλο κ καθομουν στον δικο του καναπε.. Η' πηγαινα για φαι αλλα δεν προχωρουσα καθολου. Οσες φορες ειχα εμφανισει αιμα ηταν επειδη για καποιο λογο κουραζομουν. Πχ μια μερα πηγα στο μικροβιολογικο κ επειδη παρκαραμε μακρια, κ ανεβηκα 2 οροφους σκαλες μετα ειχα αιματακι. Βεβαια καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Εκανες εξαταση προγεστερονης? Μονο ενα χαπι παιρνεις?

Όχι δεν μ πε να κανώ κ το φυλλικο παίρνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Όχι δεν μ πε να κανώ κ το φυλλικο παίρνω 

Συγγνωμη, εννοουσα μονο 1 χαπι προγεστερονης παιρνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Ναι πρωί μεσημέρι βρσδυ 

  Αρα παιρνει 600mg την ημερα!! Εισαι τελεια! Μην αγχωνεσαι, κατσε κ χαλαρωσε..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...