Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2018


Recommended Posts

Erka  μου πόσο χαίρομαι για σένα!!!!?????????Μπράβο κοπέλα μου!!! Κοίτα τώρα να τηρείς τις οδηγίες του γιατρού σου!

Ξάπλα κι μην κάνεις τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Κορίτσια μου ειχα αρκετό αιματακι χθες. Όμως Πηγα στον γιατρό. Λοιποοοοον....... το Μωρακι μου είναι καλα κ η καρδουλα του χτυπαει, το αιματακι οφείλεται στο οτι δεν έχει κολλήσει Καλα ο πλακούντας. Οποτε ξαπλα αυστηρα. Θα παω παλι την αλλη Τρίτη. 

Εύχομαι ό,τι καλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Κορίτσια μου ειχα αρκετό αιματακι χθες. Όμως Πηγα στον γιατρό. Λοιποοοοον....... το Μωρακι μου είναι καλα κ η καρδουλα του χτυπαει, το αιματακι οφείλεται στο οτι δεν έχει κολλήσει Καλα ο πλακούντας. Οποτε ξαπλα αυστηρα. Θα παω παλι την αλλη Τρίτη. 

Μπράβο κοριτσι μου! Αρα ξαπλα ξεκούραση κ ολα θα πανε περίφημα!

εγώ πάω σήμερα για υπέρηχο κ θελω να του πω για τις αναγούλες κ τις καούρες που εχω σε καθημερινη βάση σχεδον καθε φορα που θα φαω κ κατι μηπως μου δωσει κατι κ με ανακουφίζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NicolVall είπε:

Μπράβο κοριτσι μου! Αρα ξαπλα ξεκούραση κ ολα θα πανε περίφημα!

εγώ πάω σήμερα για υπέρηχο κ θελω να του πω για τις αναγούλες κ τις καούρες που εχω σε καθημερινη βάση σχεδον καθε φορα που θα φαω κ κατι μηπως μου δωσει κατι κ με ανακουφίζει 

Αναμένουμε τα νέα σου.... ε κατι θα σου δώσει... Γενικα όμως να ξέρεις οι έγκυες χωνευουμε κανονικά σε 8 ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Erka είπε:

Αναμένουμε τα νέα σου.... ε κατι θα σου δώσει... Γενικα όμως να ξέρεις οι έγκυες χωνευουμε κανονικά σε 8 ώρες. 

Ναι όταν τρώμε :Ρ... εγω ζήτημα να μπορω να φαω δυο πιρουνιες ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Ναι όταν τρώμε :Ρ... εγω ζήτημα να μπορω να φαω δυο πιρουνιες ... 

Αντε.... θα υπαρχει λύση. Περιμένουμε λοιπόν τα νέα σου αν θέλεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anria είπε:

Erka  μου πόσο χαίρομαι για σένα!!!!?????????Μπράβο κοπέλα μου!!! Κοίτα τώρα να τηρείς τις οδηγίες του γιατρού σου!

Ξάπλα κι μην κάνεις τίποτα!!!!

Να σαι καλά αγαπη μ. Εσυ πως είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαι Erka μου σε ευχαριστώ!

Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά κι να είμαι όσο είναι δυνατόν αισιόδοξη.  Έχω αγωνία έως την Πέμπτη που θα πάμε στην γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για το αιματακι που έχεις... 

Είχα κι εγώ όχι λίγο αλλά πολυ μεγάλη αιμορραγία στην δευτερη εγκυμοσινη μου λόγω αποκόλλησης... Ήμουν σε ακινησία 3 εβδομάδες. Η συνέχεια της εγκυμοσύνης ήταν πολύ όμορφη χωρίς κανένα πρόβλημα! Οπότε κι εσύ οπωσδήποτε πρέπει να είσαι ξαπλωμένη. Απόλαυσε το κιόλας μιας κι όταν θα έρθει με το καλό το μωρό θα χρειαστεις δυναμεις!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Anria είπε:

Καλά είμαι Erka μου σε ευχαριστώ!

Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά κι να είμαι όσο είναι δυνατόν αισιόδοξη.  Έχω αγωνία έως την Πέμπτη που θα πάμε στην γιατρό...

Όλα καλα θα πανε εσυ Πέμπτη εγώ την παραπανω Τρίτη. Να μας ενημερώσεις αν θέλεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Anria είπε:

Όσο για το αιματακι που έχεις... 

Είχα κι εγώ όχι λίγο αλλά πολυ μεγάλη αιμορραγία στην δευτερη εγκυμοσινη μου λόγω αποκόλλησης... Ήμουν σε ακινησία 3 εβδομάδες. Η συνέχεια της εγκυμοσύνης ήταν πολύ όμορφη χωρίς κανένα πρόβλημα! Οπότε κι εσύ οπωσδήποτε πρέπει να είσαι ξαπλωμένη. Απόλαυσε το κιόλας μιας κι όταν θα έρθει με το καλό το μωρό θα χρειαστεις δυναμεις!!!?

Στην αρχή είχες το αίμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Anria είπε:

Όσο για το αιματακι που έχεις... 

Είχα κι εγώ όχι λίγο αλλά πολυ μεγάλη αιμορραγία στην δευτερη εγκυμοσινη μου λόγω αποκόλλησης... Ήμουν σε ακινησία 3 εβδομάδες. Η συνέχεια της εγκυμοσύνης ήταν πολύ όμορφη χωρίς κανένα πρόβλημα! Οπότε κι εσύ οπωσδήποτε πρέπει να είσαι ξαπλωμένη. Απόλαυσε το κιόλας μιας κι όταν θα έρθει με το καλό το μωρό θα χρειαστεις δυναμεις!!!?

Δηλαδή εχεις ήδη δύο παιδακια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Άργησα λίγο να σας απαντήσω.. Που λέτε έκανα 3 τεστ εγκυμοσύνης.. Και τα 3 θετικά... Σήμερα είχα ραντεβού με την γιατρό μου.. Τελευταία περίοδος 15/12... Κάναμε κολπικό υπερηχογράφημα.. Το ενδομήτριο πολύ παχύ.. Μου λέει η γιατρός κάτι αρχίζει να δημιουργείται, είσαι έγκυος όμως δεν φαίνεται καθαρά ο σάκος.. Στην ουσία είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών.. Αύριο πάω για χοριακή... Φοβάμαι πολύ.. Εσείς τι λέτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Άργησα λίγο να σας απαντήσω.. Που λέτε έκανα 3 τεστ εγκυμοσύνης.. Και τα 3 θετικά... Σήμερα είχα ραντεβού με την γιατρό μου.. Τελευταία περίοδος 15/12... Κάναμε κολπικό υπερηχογράφημα.. Το ενδομήτριο πολύ παχύ.. Μου λέει η γιατρός κάτι αρχίζει να δημιουργείται, είσαι έγκυος όμως δεν φαίνεται καθαρά ο σάκος.. Στην ουσία είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών.. Αύριο πάω για χοριακή... Φοβάμαι πολύ.. Εσείς τι λέτε???

Δεν έχεις κανει καμία χοριακη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Αύριο η πρώτη.......

Λογικό την ημερομηνία που είσαι να ζοριζεται να δει ακόμη και τον σακο. Κι εγώ 5+3 πηγα για τον πρώτο υπέρηχο. Τι σε αγχωνει ακριβώς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Λογικό την ημερομηνία που είσαι να ζοριζεται να δει ακόμη και τον σακο. Κι εγώ 5+3 πηγα για τον πρώτο υπέρηχο. Τι σε αγχωνει ακριβώς? 

Που δεν φαινόταν ακόμα καθαρά.. Μήπως έχει γίνει κάτι.. Εσύ πότε είδες τον σάκο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anria είπε:

NicolVall  μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις!!!! Έχουμε αγωνία!!!!

Κορίτσια μου τωρα γύρισα από τον γιατρο...ανάμεικτα συναισθήματα!!! Το μωρακι μας καλά κ ζωηρό κ η καρδούλα του χτυπάει βροντερά κ γρήγορα αλλά μου βρήκαν στην καλλιέργεια κολπικού το μικρόβιο ουρεοπλασμα κ θα πρεπει απο την 13η εβδομαδα να αρχίσω αντιβίωση κ εγω κ ο σύζυγος.. αυτο με εχει στεναχωρήσει πολύ κ με εχει αγχώσει. Εχει καμια σας ιδεα αν ειναι κατι πραγματικα επικίνδυνο ; Ο γιατρός μου δεν ηταν κ πολυ ανήσυχος βεβαια αλλά δεν ξερω μηπως ηταν χαλαρός για να μην ανησυχήσει εμενα πολυ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Που δεν φαινόταν ακόμα καθαρά.. Μήπως έχει γίνει κάτι.. Εσύ πότε είδες τον σάκο???

Εχθές 6+3. Όταν πηγα 5+4 μου έδειξε ένα μαύρο πραγμα τόσο μικρό ηταν ο σακος. Καλε μην αγχωνεσαι. Εγώ όταν πηγα Φαντασου ειχα ήδη αιμα. Εσυ που όλα ειναι Κομπλε? Μα δεν σου είπε κατι ανησυτικο η κανω λαθος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Άργησα λίγο να σας απαντήσω.. Που λέτε έκανα 3 τεστ εγκυμοσύνης.. Και τα 3 θετικά... Σήμερα είχα ραντεβού με την γιατρό μου.. Τελευταία περίοδος 15/12... Κάναμε κολπικό υπερηχογράφημα.. Το ενδομήτριο πολύ παχύ.. Μου λέει η γιατρός κάτι αρχίζει να δημιουργείται, είσαι έγκυος όμως δεν φαίνεται καθαρά ο σάκος.. Στην ουσία είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών.. Αύριο πάω για χοριακή... Φοβάμαι πολύ.. Εσείς τι λέτε???

@Voulitsa94 κοριτσι μου κ εμενα μεχρι σχεδον 6 εβδομάδων δεν ειχε δει τιποτα! Μην αγχωνεσαι!!!

Καλη τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

Κορίτσια μου τωρα γύρισα από τον γιατρο...ανάμεικτα συναισθήματα!!! Το μωρακι μας καλά κ ζωηρό κ η καρδούλα του χτυπάει βροντερά κ γρήγορα αλλά μου βρήκαν στην καλλιέργεια κολπικού το μικρόβιο ουρεοπλασμα κ θα πρεπει απο την 13η εβδομαδα να αρχίσω αντιβίωση κ εγω κ ο σύζυγος.. αυτο με εχει στεναχωρήσει πολύ κ με εχει αγχώσει. Εχει καμια σας ιδεα αν ειναι κατι πραγματικα επικίνδυνο ; Ο γιατρός μου δεν ηταν κ πολυ ανήσυχος βεβαια αλλά δεν ξερω μηπως ηταν χαλαρός για να μην ανησυχήσει εμενα πολυ

 

Είναι το πιο ακίνδυνο μικρόβιο που υπαρχει. Στα 19 μου το ειχα κολλήσει η γυναικολόγος τοτε μου είχε πει πως στις 3000 γυναίκες το έχουν οι 2999 και πώς είναι τόσο ακίνδυνο που ούτε στις έγκυες δεν δίνουν αντιβιωση. Αυτα μου χε πει Τοτε. Μην ανησυχείτε και συγχαρητήρια για το ζωηρό μωρακι σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...