Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η olga86 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!!μολις γυρισα απο την αυχενικη!ολα καλα ευτυχως!θα βγουν και οι αιματολογικες σε 3-4 μερες. φυλο δεν καταφεραμε να δουμε αλλα μας αφησε υπονοουμενα για κοριτσακι! τρελαθηκε ο αντρας μου απο χαρα! ονειρευεται απο τωρα την 2η κορη!

Μπραβο κοπελα μου! Πολυ χαιρομαι!!! Ολοι οι φυσιολογικοι αντρες θελουν κορες!!!! Μονο ο δικος μου θελει αγορι σε σημειο που απορω δλδ... χαχαχα ο,τι και να ειναι βεβαια παντα χαρα μας δινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια να σας ρωτήσω κατι; απο ρούχα εγκυμοσύνης τι έχετε κανει; προσωπικα τζιν δεν αντεχω πλεον καθολου ούτε με ανοιχτό κουμπωμα αλλα η γυναικολόγος μου λεει να κανω λιγη υπομονή με κολαν και να αγοράσω κατευθείαν καλοκαιρινά καθως άνοιξη και καλοκαίρι θα περασω το μεγαλύτερο κομματι της εγκυμοσύνης. Εσεις έχετε παρει ήδη κατι;

Κοριτσι μου εγω είχα πάρει 3-4 χοντρά κολλάν και για απο πάνω απλά ψώνισα μεγάλα νούμερα και δεν είχα πάρει ειδικά εγκυμοσύνης γιατι ηταν πανάκριβα και το ίδιο θα κάνω και τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Μπραβο κοπελα μου! Πολυ χαιρομαι!!! Ολοι οι φυσιολογικοι αντρες θελουν κορες!!!! Μονο ο δικος μου θελει αγορι σε σημειο που απορω δλδ... χαχαχα ο,τι και να ειναι βεβαια παντα χαρα μας δινει!

Ε δεν ειναι μόνο ο δικος σου και ο δικος μου έτσι ειναι και όλο του το σόι.. στο πρώτο έλεγαν αγόρι αγόρι και γέννησα κοριτσι πήρε το σόι μια κρυάδα και τωρα στο δεύτερο φαντάσου η πεθερά μου είχε πει -άντε και μακάρι αυτη τη φορα να ειναι αγόρι- δηλαδή τι? Αν ειναι κοριτσι το πετάμε στον καιαδα???????? Και μάλλον κοριτσι ειναι παλι έτσι μας είπαν στην αυχενική και οταν το έμαθε ηταν λες και της είπαν οτι κυοφορώ τον διάολο, συγνώμη κιόλας!!!!!!Ο άντρας μου δεν το κάνει τόσο έντονα αλλα το πετάει καμία φορα οτι θέλει αγόρια..ήδη ακομα στον 4ο μηνα ειμαι και συζητάει για 3ο για να κάνει γιο λες και ειμαι κουνέλα εγω και άλλη δουλειά δεν εχω αλλα θα γεννάω μωρά μεχρι να κάνω γιο!!!! Ααααααντε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ποτε ξεκινήσατε να μη σας κουμπώνουν τα τζιν???

Εμενα εδω και 2 εβδομάδες και αυριο μπαίνω 17η εβδομάδα.. αλλα βρήκα το κόλπο. Στην τρύπα του τζιν, περνάμε ενα λαστιχάκι κουζίνας και το πιάνουμε απο το κουμπί.. αρκεί το τζιν να μην μας σφίγγει απο κάτω η ραφή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Εμενα εδω και 2 εβδομάδες και αυριο μπαίνω 17η εβδομάδα.. αλλα βρήκα το κόλπο. Στην τρύπα του τζιν, περνάμε ενα λαστιχάκι κουζίνας και το πιάνουμε απο το κουμπί.. αρκεί το τζιν να μην μας σφίγγει απο κάτω η ραφή!

Α αργησες πολυ!! Τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Γενικά προσέξτε να μην πιέζεται η κοιλιτσα σας καθόλου με ρούχα... οικονομικά ρούχα εγκυμοσύνης έχει και το h&m όχι όλα τα καταστήματα του αλλά αρκετά, κάντε ένα τηλ πριν και ρωτήστε. Επίσης και τα prenatal  αν βγάλεις κάρτα μέλους έχει αρκετά οικονομικά ρούχα. Δείτε το! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Γενικά προσέξτε να μην πιέζεται η κοιλιτσα σας καθόλου με ρούχα... οικονομικά ρούχα εγκυμοσύνης έχει και το h&m όχι όλα τα καταστήματα του αλλά αρκετά, κάντε ένα τηλ πριν και ρωτήστε. Επίσης και τα prenatal  αν βγάλεις κάρτα μέλους έχει αρκετά οικονομικά ρούχα. Δείτε το! 

Τα H&m ειναι παρα πολυ ωραια στα εγκυμοσυνης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο ζαρασ εχεισ οικονομικα! Αν και απο τα απαραίτητα ειναι δυο κολαν γτ ανοίγει ο καιροσ κ θα βαλουμε τα φορεματακια μασ ! Για μένα το πιο σημαντικο ειναι το σουτιεν. Θελετε καλο κ σταθερο αλλα να μην σασ σφίγγει 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mama2015 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου ιδια ηλικία είμαστε και εγω 22 στα 23 παω 8 Μαρτίου και περιμένω το δεύτερο!!

Με το καλό...!!

Πόσων εβδ εισαο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια να σας ρωτήσω κατι; απο ρούχα εγκυμοσύνης τι έχετε κανει; προσωπικα τζιν δεν αντεχω πλεον καθολου ούτε με ανοιχτό κουμπωμα αλλα η γυναικολόγος μου λεει να κανω λιγη υπομονή με κολαν και να αγοράσω κατευθείαν καλοκαιρινά καθως άνοιξη και καλοκαίρι θα περασω το μεγαλύτερο κομματι της εγκυμοσύνης. Εσεις έχετε παρει ήδη κατι;

Εγώ τπτ μέχρι τώρα... δε έχω πάρει Κ κιλά... Αλλά Ελλάδα έχει ζέστη όποτε συμφωνώ μ τη γιατρό σ  .

Εγώ π δω αγγλια κάνει ακόμα κρύο μέχρι χθες χιονιζε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η olga86 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!!μολις γυρισα απο την αυχενικη!ολα καλα ευτυχως!θα βγουν και οι αιματολογικες σε 3-4 μερες. φυλο δεν καταφεραμε να δουμε αλλα μας αφησε υπονοουμενα για κοριτσακι! τρελαθηκε ο αντρας μου απο χαρα! ονειρευεται απο τωρα την 2η κορη!

Με το καλό.... καλά αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

ποτε ξεκινήσατε να μη σας κουμπώνουν τα τζιν???

εμενα αρχισαν να με ενοχλουν σχεδον αμεσως 6η βδομαδα με 7η.... παροτι εχω χασει μεχρι τωρα 4 κιλα σκεψου και παλι υπαρχει ενα πρηξιμο που κανει δυσαρεστα τα τζιν ειδικα οταν καθομαι. Ακομα και με το κολπο με το λαστιχακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

εμενα αρχισαν να με ενοχλουν σχεδον αμεσως 6η βδομαδα με 7η.... παροτι εχω χασει μεχρι τωρα 4 κιλα σκεψου και παλι υπαρχει ενα πρηξιμο που κανει δυσαρεστα τα τζιν ειδικα οταν καθομαι. Ακομα και με το κολπο με το λαστιχακι.

α ναι?  Ειναι αυτο το πρηξιμο που το ατιμο!!!! Εγω ζυγιστηκα χτες απο περιεργεια. Για να δω και αν θα παει καλα βεβαια η κυηση, πως θα παει και το θεμα αυτο. Αναγουλες ειπες σου ξεκινησαν απο την 5η? Εχω αρχισει να ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα και δεν εχω, αλλα διαβαζα οτι σε πολλες ξεκινανε μετα την 6η. Τελοσπαντων. καλα να ειμαστε... Πηρα και τη συγχυση σημερα στη δουλεια και τρομαξα γιατι δεν ενιωθα πολυ καλα γενικα απο την ταραχη μου. πρεπει να τα γραψω ολα μου φαινεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

α ναι?  Ειναι αυτο το πρηξιμο που το ατιμο!!!! Εγω ζυγιστηκα χτες απο περιεργεια. Για να δω και αν θα παει καλα βεβαια η κυηση, πως θα παει και το θεμα αυτο. Αναγουλες ειπες σου ξεκινησαν απο την 5η? Εχω αρχισει να ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα και δεν εχω, αλλα διαβαζα οτι σε πολλες ξεκινανε μετα την 6η. Τελοσπαντων. καλα να ειμαστε... Πηρα και τη συγχυση σημερα στη δουλεια και τρομαξα γιατι δεν ενιωθα πολυ καλα γενικα απο την ταραχη μου. πρεπει να τα γραψω ολα μου φαινεται....

Βρε αλλες δεν εχουν και ποτε αναγουλες και τετοια! Μην μπαινεις σε αυτο το τρυπακι. Ολα θα πανε καλα και φυσικα πρεπει να τα γραψεις ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Βρε αλλες δεν εχουν και ποτε αναγουλες και τετοια! Μην μπαινεις σε αυτο το τρυπακι. Ολα θα πανε καλα και φυσικα πρεπει να τα γραψεις ολα!

ναι ναι γιατι αλλιως δε θα βγει με τιποτα....Τρομαξα σημερα με μενα δηλαδη και το αγχος μου, Δυσπνοια επαθα. Ασε, εδω να λεμε για τα κιλα, και τις αναγουλες και τα τζιν. Να παρεις h&m παντως. Αν ολα πανε καλα και εγω απο κει θα παρω κανα δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι ναι γιατι αλλιως δε θα βγει με τιποτα....Τρομαξα σημερα με μενα δηλαδη και το αγχος μου, Δυσπνοια επαθα. Ασε, εδω να λεμε για τα κιλα, και τις αναγουλες και τα τζιν. Να παρεις h&m παντως. Αν ολα πανε καλα και εγω απο κει θα παρω κανα δυο

Κοπελα μου και εγω εχω περασει μια πολυ ασχημη και αγχωτικη βδομαδα αλλα δεν κανει ρε γαμωτο...Πολυ απλα με τον αντρα μου καθε μερα τσακωνομαστε διοτι ειμαι στην τσιτα. Το σπορι ομως απο λιγα κυτταρα κιολας οταν ειναι τα καταγραφει ολα...ακομα και αν πεις οτι δεν θα βαλεις σε κινδυνο την κυηση και παλι ταραζεις το σπορι ενω δεν πρεπει.

Ναι εγω την ειχα πατησει. Οπως ειπε και αλλη κοπελα παραπανω δεν εχουν σε ολα τα καταστηματα και ειχα παει στο κοντινο μου να δω τι υπαρχει και μου λενε δεν εχουμε εδω.... Εχουν στο Avenue ομως που βολευει γιατι εχει δωρεαν παρκινγκ :P Οποτε απο βδομαδα σιγα σιγα λεω να το επισκεφτω γιατι βαρεθηκα να κυκλοφορω απεριποιητη....Ξες αν δεν εχεις τι να βαλεις και βγαινεις σαν τον λετσο ε πεφτεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Κοπελα μου και εγω εχω περασει μια πολυ ασχημη και αγχωτικη βδομαδα αλλα δεν κανει ρε γαμωτο...Πολυ απλα με τον αντρα μου καθε μερα τσακωνομαστε διοτι ειμαι στην τσιτα. Το σπορι ομως απο λιγα κυτταρα κιολας οταν ειναι τα καταγραφει ολα...ακομα και αν πεις οτι δεν θα βαλεις σε κινδυνο την κυηση και παλι ταραζεις το σπορι ενω δεν πρεπει.

Ναι εγω την ειχα πατησει. Οπως ειπε και αλλη κοπελα παραπανω δεν εχουν σε ολα τα καταστηματα και ειχα παει στο κοντινο μου να δω τι υπαρχει και μου λενε δεν εχουμε εδω.... Εχουν στο Avenue ομως που βολευει γιατι εχει δωρεαν παρκινγκ :P Οποτε απο βδομαδα σιγα σιγα λεω να το επισκεφτω γιατι βαρεθηκα να κυκλοφορω απεριποιητη....Ξες αν δεν εχεις τι να βαλεις και βγαινεις σαν τον λετσο ε πεφτεις!

Δικιο εχεις ναι...θα προσπαθησω!! Αχ να πας, ειδα στο σαιτ κατι πολυ ωραια παντελονια! να μας πεις και το βρηκες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Δικιο εχεις ναι...θα προσπαθησω!! Αχ να πας, ειδα στο σαιτ κατι πολυ ωραια παντελονια! να μας πεις και τι βρηκες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

α ναι?  Ειναι αυτο το πρηξιμο που το ατιμο!!!! Εγω ζυγιστηκα χτες απο περιεργεια. Για να δω και αν θα παει καλα βεβαια η κυηση, πως θα παει και το θεμα αυτο. Αναγουλες ειπες σου ξεκινησαν απο την 5η? Εχω αρχισει να ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα και δεν εχω, αλλα διαβαζα οτι σε πολλες ξεκινανε μετα την 6η. Τελοσπαντων. καλα να ειμαστε... Πηρα και τη συγχυση σημερα στη δουλεια και τρομαξα γιατι δεν ενιωθα πολυ καλα γενικα απο την ταραχη μου. πρεπει να τα γραψω ολα μου φαινεται....

Βρε τι είναι αυτά που λες; εγώ δεν είχα ούτε μισή αναγούλα τίποτα! Αν εξαιρέσεις ότι νύσταζα συνέχεια κατά τ αλλά δεν καταλάβαινα εγκυμοσύνη. Μην αγχώνεσαι για πράγματα χωρίς λόγο (κι εγώ από ίδια έκανα αλλά στα λέω μήπως δεν την πατήσεις όπως εγώ!) Ποτε πας γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λευτέρης είπε:

Βρε τι είναι αυτά που λες; εγώ δεν είχα ούτε μισή αναγούλα τίποτα! Αν εξαιρέσεις ότι νύσταζα συνέχεια κατά τ αλλά δεν καταλάβαινα εγκυμοσύνη. Μην αγχώνεσαι για πράγματα χωρίς λόγο (κι εγώ από ίδια έκανα αλλά στα λέω μήπως δεν την πατήσεις όπως εγώ!) Ποτε πας γιατρό;

Αχ σε ευχαριστω γιατι σημερα δεν ειχα και ευχαριαστη μερα. Εχω και λιγα (ελαχιστα βεβαια μεσα στη μερα) μπεζ-χρυσα υγρα (βλεννωδη περισσοτερο) που εγω δε θελω να τα βλεπω αλλα ο γιατρος λεει φυσιολογικα ειναι μην ανηυσυχεις. Την αλλη πεμπτη - παρασκευη θα κλεισω ραντεβου! εχω ακομα μιαμιση βδομαδα!!! πφφφφ, φευγω και για ταξιδι 4-5 μερες οποτε....καλως εχοντων παντα την επομενη πεμπτη- παρασκευη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Αχ σε ευχαριστω γιατι σημερα δεν ειχα και ευχαριαστη μερα. Εχω και λιγα (ελαχιστα βεβαια μεσα στη μερα) μπεζ-χρυσα υγρα (βλεννωδη περισσοτερο) που εγω δε θελω να τα βλεπω αλλα ο γιατρος λεει φυσιολογικα ειναι μην ανηυσυχεις. Την αλλη πεμπτη - παρασκευη θα κλεισω ραντεβου! εχω ακομα μιαμιση βδομαδα!!! πφφφφ, φευγω και για ταξιδι 4-5 μερες οποτε....καλως εχοντων παντα την επομενη πεμπτη- παρασκευη!

Μπεζ χρυσά παίζει να έχεις σε όλη την διάρκεια ποσο μάλιστα στο πρώτο τρίμηνο.και όντως δεν ειναι κάτι  ανησυχητικό! Το μια μόνο μας βάζει σε αλερτ ;) να προσεχεις λίγο παραπάνω στο ταξιδάκι σου, να φοράς αθλητικά παπούτσια όχι αρβυλακια(που είναι βαριά) ή τακούνια κτλ... να περπατάς μόνο με διάλειμματα(να κάθεσαι πριν να κουραστείς) να τρως καλά και ακούς το σώμα σου! Και όλα καλά θα πάνε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λευτέρης είπε:

Μπεζ χρυσά παίζει να έχεις σε όλη την διάρκεια ποσο μάλιστα στο πρώτο τρίμηνο. Απλά να προσεχεις λίγο παραπάνω στο ταξιδάκι σου, να φοράς αθλητικά παπούτσια όχι αρβυλακια(που είναι βαριά) ή τακούνια κτλ... να περπατάς μόνο με διάλειμματα(να κάθεσαι πριν να κουραστείς) να τρως καλά και ακούς το σώμα σου! Και όλα καλά θα πάνε :) 

Σε ευχαριστω πολυ  πολυ κοριτσακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...