Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

Άσχετη ερώτηση ήθελα να πω 1ον κ 2ον ήθελα να πω συγχαρητήρια σε όλες τις κοπελίτσες που παει καλά η εγκυμοσύνη σας χαίρομαι πολύ με αυτά π διαβάζω κ ελπίζω κ το δικό μου σπορακι να μεγαλώνει φυσιολογικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μόλις γύρισα!!! Είδαμε το εμβρυάκι μας που αντιστοιχεί και σε 2 μέρες μεγαλύτερο (ημερολογιακά είμαι 6+2 κι αυτό φαίνεται για 6+4) και είδαμε και μια γλυκιά καρδούλα να πάλλεται!!!! Την πιο γλυκιά καρδούλα του κόσμου!!!!! Μου είπε ο γιατρός ότι όλα τα βλέπει μια χαρά και είναι αισιόδοξος, και έχω ραντεβού ξανά την άλλη Τετάρτη για να δούμε για μία ακόμη φορά ότι μεγαλώνει σωστά ανάλογα με την εβδομάδα του και θα ακούσουμε και ηχητικά την καρδούλα!!!!!! Είμαστε τρελά ευτυχισμένοι!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και για εμάς και για όλες τις κοπέλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια γεια σας και απο μένα εγω είμαι στην 9η εβδομαδα και απο την 6η εβδομαδα εχουν αρχισει εμετοι και ναυτιες και εκει που νομιζα οτι ειμαι μονη μου σε αυτον τον κοσμο , αφου καμια απο τισ γνωστες μου δεν ειχαν συμπτωματα μπηκα εδω και ειδα οτι υπαρχουν κι αλλες σαν και εμενα. Η αληθεια ειναι οτι μεχρι στιγμης δεν το εχω ευχαριστηθει αφου ειμαι ολη μερα με ναυτιες,φουσκωματα, και εμετους :cry: και περα απο αυτα εχω και δυσκυλοιοτητα .. Μου εδωσε ενα χαπι ο γιατρος για τις ναυτιες αλλα καποιες φορες δεν ενεργει. Ειμαι σε απογνωση ουτε να φαω ουτε να πιω νερο ουτε να δουλεψω .... υπαρχει καποια κοπελα  που εχει παρει αναρωτικη αδεια απο τον γιατρο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @asteroskoni και καλως ηρθες!!! Ναι, κι εμένα μου έλεγαν ότι είναι πολυ νωρίς για συμπτώματα, αλλά από τέλη 5ης εβδομάδας ταλαιπωρούμαι πολύ με το στομάχι, για την ακρίβεια νιώθω διαρκώς άρρωστη... Δεν έχω κάνει ακόμα εμετό, αλλά είμαι πάντα ένα βήμα πριν, δεν παλεύεται η κατάσταση. Από χθες είμαι ελαφρώς καλύτερα και σήμερα που πήγα στη δουλειά μετά την άδεια Χριστουγέννων ανακάλυψα πως ίσως βοηθάει λίγο επειδή ψιλοξεχνιέσαι (όσο γίνεται). Δεν έχω ζητήσει αναρρωτική, δε ξέρω αν είναι κάποια κοπέλα που έχει πάρει να σε βοηθήσει, αλλά αν έχεις και εμετούς είναι πολύ ζόρικα τα πράγματα. Απλώς εγώ δεν τους έχω ενημερώσει ακόμα καν για την εγκυμοσύνη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια κι εγώ σήμερα ήμουν χάλια. Οι αναγούλες έρχονται και φεύγουν μόλις φάω κάτι π.χ. μια φρυγανιά αλλά έχω θέμα με τις ζαλάδες. Δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι κατευθείαν ζαλίζομαι και να σκεφτείτε πως κάθομαι πρώτα λίγο πριν σηκωθω. Σήμερα είχα κι ενα σχεδόν λιποθυμικό επεισόδιο με το που πήγα τουαλέτα την ώρα της ούρησης. Λέω σχεδόν γιατί ζαλίστηκα κι έπεσα αλλά είχα ακόμη κάποιες αισθήσεις όπως την ακοή. Τη βγάζω συνεχώς στο κρεβάτι κι έχω βαρεθεί. Δεν αντέχω άλλο. Έχω κουράσει πολύ και τον αντρούλη μου. Με αγχώνει και η ιδέα ότι Δευτέρα επιστρέφω στην δουλειά. Δεν ξέρω αν θα έχω συνέλεθει. Εμένα πάντως ο γυναικολόγος μου μου είπε πως όποτε χρειαστώ μπορώ να πάω να μου γράψει άδεια αλλά τότε δεν είχα ρωτήσει περισσότερες λεπτομέρειες γιατί ήμουν ακόμη μια χαρά. Μήπως να ανοίξουμε αλλού θέμα για αναρρωτική άδεια να το δουνε κοπέλες που έχουν πάρει; Δεν ξέρω πόσες μέρες σύνολο δικαιούμαστε. Βέβαια εγώ το έμαθα μια βδομάδα πριν σταματήσω τη δουλεια και ήμουν μια χαρά. Τώρα σκέφτομαι πως θα είναι κάπως να μην ξέρουν τίποτα και να τους έρθει απλώς ένα χαρτι αναρρωτικής λόγω κύησης. Εκτός του ότι δεν ήθελα να το πω ακόμη μιας και μόνο στη μαμά μου το έχουμε πει προς το παρόν. Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

@babybaby τι ωραία!!!! Μπράβο αγάπη μου...

Δικαιούστε αναρρωτική από το ΙΚΑ όση χρειάζεστε. Δεν υπάρχει όριο νομίζω. 

Καλό είναι να ρωτήσετε στο οικείο ΙΚΑ και θα σας πουν και χαρτιά και διαδικασία για άδεια εγκυμοσύνης και λοχείας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω η αλήθεια είναι το ειπα απο νωρις γιατι απο την 6 εβδομαδα αρχισαν τα συμπτωματα και δεν γινοταν να μην το πω αφου θα με εβλεπαν  ποσο χαλια ειμαι.. αυτο με την αναρρωτικηθα ηθελα    πολυ να μας απαντησει καποια κοπελα αν εχει παρει τους πρωτους μηνες την εγκυμοσυνης . Μακαρι  να μας περασουν μετα την 14η μετραω τις εβδομαδες σαν φανταρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η asteroskoni είπε:

Εγω η αλήθεια είναι το ειπα απο νωρις γιατι απο την 6 εβδομαδα αρχισαν τα συμπτωματα και δεν γινοταν να μην το πω αφου θα με εβλεπαν  ποσο χαλια ειμαι.. αυτο με την αναρρωτικηθα ηθελα    πολυ να μας απαντησει καποια κοπελα αν εχει παρει τους πρωτους μηνες την εγκυμοσυνης . Μακαρι  να μας περασουν μετα την 14η μετραω τις εβδομαδες σαν φανταρος 

  Οποτε θελεις παιρνεις αναρρωτικη για οσο καιρο θελεις.. Αρκει να βρεις εναν γιατρο του εοπυυ μα σου την γραψει.. Θα γραψει εκει οτι εχει πχ μια αποκολληση κ θα παει ο αντρας σας το χαρτι αυτο στο ικα μαζι με την ταυτοτητα σας κ.α. Εγω απο την αρχη της κυησης καθε μηνα ανανεωνα την αναρρωτικη μου!! Καποια στιγμη μονο δουλεψα που ενιωθα πολυ καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

  Οποτε θελεις παιρνεις αναρρωτικη για οσο καιρο θελεις.. Αρκει να βρεις εναν γιατρο του εοπυυ μα σου την γραψει.. Θα γραψει εκει οτι εχει πχ μια αποκολληση κ θα παει ο αντρας σας το χαρτι αυτο στο ικα μαζι με την ταυτοτητα σας κ.α. Εγω απο την αρχη της κυησης καθε μηνα ανανεωνα την αναρρωτικη μου!! Καποια στιγμη μονο δουλεψα που ενιωθα πολυ καλα..

Αυτο μαλλον ισχύει για το δημόσιο για τον ιδιωτικό τομέα χλωμο το κοβω να μπορεις να ληψεις οσο θες πριν γεννησεις. Ευχαριστώ παντως κοριτσια θα παω και στον γιατρο την Δευτερα  και θα τον ρωτησω για τα παντα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η asteroskoni είπε:

Αυτο μαλλον ισχύει για το δημόσιο για τον ιδιωτικό τομέα χλωμο το κοβω να μπορεις να ληψεις οσο θες πριν γεννησεις. Ευχαριστώ παντως κοριτσια θα παω και στον γιατρο την Δευτερα  και θα τον ρωτησω για τα παντα . 

Ειμαι ιδιωτικη υπαλληλος κ αυτη την στιγμη εχω αδεια. Εννοειται οτι μπορεις να παρεις. Δηλ αν εσυ εχεις αποκοληση θα πας να δουλεψεις στο σουπερμαρκετ? Αρκει ενας γιατρος του εοπυυ να σου να σου γραψει αποκολληση. Απλα ο μισθος σου θα πληρωνεται απο το ικα κ θα ειναι περιπου 20% λιγοτερος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου Γεια σας!! @babybaby χαίρομαι τοοοσο πολύ και θα σου κάνω κ μια πρόβλεψη ....επειδη είχες υψηλή χοριακη δηλ ήδη από πριν τη καθυστέρηση και στο υπερηχο φαίνεται μεγαλύτερο θα σ έλεγα ότι περιμένεις κοριτσάκι ...αν κ θα τ μάθεις σύντομα...γιατι κ μένα πάντα ήταν 2 με 3 μέρες μεγαλύτερο από την εβδομαδα κύησης ... πάνω απ'όλα φυσικά να'ναι γερό κ δυνατό!!!που είναι!!Επειδή διαβάζω ότι ταλαιπώρηστε πολλά κορίτσια με εμετούς γύρω στα Χριστούγεννα πήρα τ γιατρό μ και τ λέω θέλω χάπι για τ εμετό ...μ έδωσε το αντεμετιλ αν τ θυμάμαι σωστά είναι και για εγκύους ...το δείχνει κ απέξω ...τ πήρα μια φορά δε κάνει τίποτα ...οι συμβουλές του...καλα αεριζομενοι χώροι ..οχι εντονα αρώματα ...μαλακτικα σπρευ κτλ. ..μικρα συχνά γεύματα κ όσο κ αν σας φαίνεται παράξενο η αφαγια είναι ότι μα ότι χειρότερο ..μια φρυγανιτσα...ενα φρούτο μια μπανάνα κάτι ανά 2μιση ώρες ...οι χειρότεροι μ εμετοί ήταν οι πρωινόι...εκανα εμετό χωρίς ν έχω φαει..δεν έβγαινε τιποτα...αλλα όλα αυτά σταμάτησαν παραμονές πρωτοχρονιας...12 Γενάρη έχω τ επόμενο ραντεβού..πολλες φορές έχω καουρες κ να σας πω ειμαι ένας άνθρωπος π πριν τις εγκυμοσύνες πέτρα ν έτρωγα θα τη χωνεύα δεν ήξερα τ σημαινει στομάχικη διαταραχή τώρα τ έπαθα ολες....ημερομηνία μ έδωσε έως 06 Ιουλίου τ αργότερο ...να ΣτΕ όλες καλά!!! μόνο καλά Νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για την άδεια φυσικά και μπορείς να πάρεις ...οι αιτίες πολλές από μια αποκολληση αλλά κ αν ζαλιζεσαι η κάνεις πολλούς εμετούς...ακομα κ δουλειά γραφείου πως θα την κανεις...έστω για λίγες μερες...πολλες κοπέλες παίρνουν κάθε μήνα αναρρωτική...στη 1η μου εγκυμοσύνη δούλευα ως 10 μέρες πριν γεννήσω κ επέστρεψα ενώ η μικρή ήταν 2 μηνών...με.μειωμένο ωράριο ..δουλειά γραφείου όμως είχα μια ευελιξία γενικα..τωρα την άφησα τη δουλειά ...από μόνη μ δεν είχα κάπου να αφήνω τ μικρή και προτίμησα εγώ από τ να τη πάω βρεφονηπιακό. τόσο νωρίς ...στο μέλλον βλέπουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Rena28 τι λες για εμένα που είχα με 2 μέρες καθυστέρηση 240 χοριακή και ο υπέρηχος είναι δυο μέρες πίσω; Εγώ νομίζω πως τελείωσα με αναγούλες. Πλέον έχω μια κούραση εως εξάντληση χωρίς λόγο αφού όλη μέρα ξάπλα και είμαι κομμάτια. Δευτέρα που ξαναξεκινάω δουλειά να με δω... πόσο πιο πολύ κούραση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου κακή χρονια εύχομαι. Εγω νιώθω έντονη ναυτία τα πρωινά. Και απίστευτη κούραση. Χωρις λόγο. Εχω και το 3 χρόνο με τρέχει, εχω και τον αντρα μου καμια φορα δεν καταλαβαίνει ότι νιώθω κόπωση. Στην πρώτη εγκυμοσύνη παιδια τι να σας πω. Ήμουν δεν ήμουν το ίδιο και το αυτο. ΚΑνενα σύμπτωμα τ´ιποτα απολύτως και τοκετό 4 διαστολή δεν ενιωθα τ´ιποτα. Αυτη η εγκυμοσύνη πολυυυυυ διαφορετική. Και καμια φορα δεν το καταλαβαίνει. Πρέπει να μαζευτεί το σπίτι να κανω μπανιο το παιδι να κανεις ένα σίδερο και δεν χουμε βοήθεια. Τι να πω. Τουλάχιστον να πάνε ολα καλα μεχρι τέλους!!!! Αυτο μονο! 29 εχω αυχενική. Επισης νιώθω έντονα πείνα. Απίστευτο. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη τ´ιποτα. Τωρα πεινάω. Δεν ειναι λιγούρα, ειναι πείνα.  Αλλα προσπαθώ να τρώω συγκρατημένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena28 τετοια να μου λες!!!!!! πλακα κανω, ασφαλως είτε ειναι κοριτσι ειτε αγορι θα πεταξουμε απο τη χαρα μας!! ο γιατρος ειπε οτι μπορει ισως να φανει και στην αυχενικη, γινεται ρε κοριτσια να φανει 12η εβδομαδα το φυλο; μου φανηκε νωρις. Οσο για τα συμπτωματα καλα κρατουν.. Εχω μια αδιορατη αισθηση οτι ολο αυτο θα κρατησει εναν αιωνα! χαχαχαχ! ελπιζω στο 2ο τριμηνο να περασει! @Mariloux που εισαι; χαθηκες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν είχα κ εγώ αυτή την απορία πωε γίνεται ένα πλασματάκι 12 εβδ να φαίνεται κι όμως πολλές φορές πέφτουν μέσα αν κ πολλοί γυναικολόγοι έχουν τακτική να μη λένε φύλο στ Αυχενική ακόμα κ αν βλέπουν για να μη πέσουν εξω...στην κόρη μ μου λέει 70 % κορίτσι ήμουν όμως 13η δε ξέρω αν παίζει σημασία τώρα πήγα 12η και δε μ.ειπε λέει δε μπορώ να σου πω ειναι πολύ μικρό ..γερα να'ναι κι ότι να'ναι !!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ έχω μια εβδομάδα που νιώθω ναυτία οοοληηηη μέρα, δεν θέλω να παραπονιέμαι γτ πάντα έλεγα ας μείνω έγκυος και ας έχω όλα τα συμπτώματα αλλά πραγματικά αυτό είναι βάσανο.... Με ηρεμεί να τρώω συχνά αλλά μετά απο λίγο τσουπ να σου πάλι η ναυτία.. Και να σας πω την αλήθεια νόμιζα πως την είχα γλίτωσει απο αυτά τα συμπτώματα.. Δεν έχω όρεξη ούτε να μιλήσω, ούτε να βγω τίποτα δεν θέλω, δεν αντέχω ούτε τον άντρα μου να με αγγίζει!! Ανυπομονώ να έρθει η Τετάρτη όπου έχουμε τον 2ο μας υπέρηχο!! Εννοείται οτι διαβάζω όταν μπορώ τα νέα σας... Πολλα φιλιά ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babybaby είπε:

@Rena28 τετοια να μου λες!!!!!! πλακα κανω, ασφαλως είτε ειναι κοριτσι ειτε αγορι θα πεταξουμε απο τη χαρα μας!! ο γιατρος ειπε οτι μπορει ισως να φανει και στην αυχενικη, γινεται ρε κοριτσια να φανει 12η εβδομαδα το φυλο; μου φανηκε νωρις. Οσο για τα συμπτωματα καλα κρατουν.. Εχω μια αδιορατη αισθηση οτι ολο αυτο θα κρατησει εναν αιωνα! χαχαχαχ! ελπιζω στο 2ο τριμηνο να περασει! @Mariloux που εισαι; χαθηκες!!!

Παιδι μου, στην αυχενικη θα δεις ολοκληρο ανθρωπακι να κουνιεται σαν τρελο!!! Θα τρελαθεις σου λεω!! Αν την κανεις σε καλο κεντρο, πολυ σπανια πεφτουν εξω στο φυλο... Αλλα να σου πω κατι? Κοιτανε τοσο σημαντικα πραγματα στην αυχενικη που κι εσυ η ιδια θα ξεχασεις να ρωτησεις το φυλο.. Θυμαμαι τον γιατρο να λεει....."για να δουμε.... Αιματωνεται η καρδια"??? Καρδοχτυπι εγω μεχρι να πει μια χαρα... Μετα απο λιγο..."για να μετρησουμε το ρινικο"... Καρδιοχτυπι μεχρι να σου πουν οτι ειναι καλη η τιμη του.. Εκει θα καταλαβεις ποσο δευτερευοντης σημασιας ερωτηση ειναι αυτη του φυλου..!!

Τα καλυτερα ερχονται!! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα..

Εγω μια μερα ειμαι χαλια μια μερα καλα. Συνηθως σκ που δεν εχω δουλεια πως γινεται αυτο δεν μπορω να καταλαβω. Εγω σημερα μπηκα στην 10η εβδομαδα και εχω ραντεβου με τον γιατρο  μου εχω τοσες πολλες αποριες !! Τελος Γεναρη εχω την αυχενικη και η αληθεια ειναι με αγχωνη αν θα ειναι ολα καλα!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Και εμένα υποχώρησαν τα συμπτώματα από την Παρασκευή....ελπίζω να μην επανέλθουν!

Αλλά ρε κορίτσια....έχω μια νύστα...άλλο πράγμα!

Στην κόρη μου στην αυχενική μου είχε πει 80% κορίτσι, ήμουν 12+6 τότε. Βέβαια έχει να κάνει και με την θέση του μωρού. 

Αλλά όπως είπε και η @Rosemary μέχρι να μου δώσει το ποσοστό για τα σύνδρομα δεν με ένοιαζε τίποτα άλλο.

Και τώρα το σκέφτομαι. Την άλλη Πέμπτη θα μάθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που πάνε όλα καλά παρά τα δύσκολα συμπτώματα που έχετε μερικές!! 

Τα δικά  μου... μετά τη γαστρεντερίτιδα πέρασα 4-5 τέλειες μέρες, με βόλτες, φιλους κλπ. Επέστρεψα και στη δουλειά.  Ομως την Παραςκευη είδα αίμα.  Ευτυχώς το μωρό μου είναι μια χαρά! ❤️ Όσο για μένα, ο γιατρός είπε αποκόλληση  και μου έγραψε αναρρωτικη για 1 μήνα, για παραμονή στο σπίτι και ξεκουραση.. 

Ευτυχώς η αιμορραγία υποχώρησε τελείως και είμαι ξανά χαρούμενη και αισιόδοξη. δε σας κρύβω όμως ότι ανησύχησα πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η The Baby To Be είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που πάνε όλα καλά παρά τα δύσκολα συμπτώματα που έχετε μερικές!! 

Τα δικά  μου... μετά τη γαστρεντερίτιδα πέρασα 4-5 τέλειες μέρες, με βόλτες, φιλους κλπ. Επέστρεψα και στη δουλειά.  Ομως την Παραςκευη είδα αίμα.  Ευτυχώς το μωρό μου είναι μια χαρά! ❤️ Όσο για μένα, ο γιατρός είπε αποκόλληση  και μου έγραψε αναρρωτικη για 1 μήνα, για παραμονή στο σπίτι και ξεκουραση.. 

Ευτυχώς η αιμορραγία υποχώρησε τελείως και είμαι ξανά χαρούμενη και αισιόδοξη. δε σας κρύβω όμως ότι ανησύχησα πολύ...

Να εισαι οοοοοσο πιο χαλαρη μπορεις και να μην κουραζεσαι πολυ.Δουλειες σπιτιου και τετοια μην δινεις και πολυ σημασια!Απο την δουλεια σου δεν μπορεις να παρεις αδεια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! Και εμένα υποχώρησαν τα συμπτώματα από την Παρασκευή....ελπίζω να μην επανέλθουν!

Αλλά ρε κορίτσια....έχω μια νύστα...άλλο πράγμα!

Στην κόρη μου στην αυχενική μου είχε πει 80% κορίτσι, ήμουν 12+6 τότε. Βέβαια έχει να κάνει και με την θέση του μωρού. 

Αλλά όπως είπε και η @Rosemary μέχρι να μου δώσει το ποσοστό για τα σύνδρομα δεν με ένοιαζε τίποτα άλλο.

Και τώρα το σκέφτομαι. Την άλλη Πέμπτη θα μάθω...

Καλη επιτυχια και να πανε ολα καλα ditaki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...