Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα @Mama2015 να σου ζησει η μπεμπα σου και να ειναι καλοτυχη και υγιης!! Εγω ακομα περιμενω, αυριο εχω ΠΗΤ αλλα δεν τη βλεπω προθυμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου! Εμας τελικα δεν μας έκανε την χάρη ο μπέμπης να γυρισει να πάρει θέση..παραμένει σε ισχιακη κ εγκάρσια προβολή κ κανονίσαμε προγραμματισμένη καισαρική...αυριο Πέμπτη 23/08! Θα ειμαι 38+5.

Η καρδια μου κοντευει να σπάσει απο αγωνία,άγχος,ανυπομονησία να πανε ολα καλα να παρω το μωρακι αγκαλίτσα! Να δω πως θα περάσει η σημερινή μερα κοριτσιαααααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2018 at 12:03 ΠΜ, ο/η Mama2015 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου..γέννησα και εγω ανήμερα 15 Αυγούστου την μπεμπα μας - πλέον Παναγιωτα- θα έμπαινα με πρόκληση εκείνη την ημέρα αλλα μας πρόλαβε πριν μου χορηγήσουν τους τεχνιτους... χωρίς επισκληρισιο τελικά.. απο τις 8,30 γέννησα στις 16:00 με βάρος 3.100γρ.. ρε κορίτσια στην πρώτη μου δεν ήμουν τόσο ευσυγκινητη όσο τωρα.. κλαίω για το παραμικρό.. αλλα ειμαι τοοοοοοσοευτυχισμενη.. εύχομαι σε όλες μια τελεια εγκυμοσύνη και να κρατήσετε σύντομα τα μωράκια σας!!!  

Οπως καταλαβενετε με ενα νήπιο και ενα νεογέννητο θα εχω πολυ περιορισμένο χρόνο να μπαίνω ??????

Κοριτσάκι μου να σας ζήσει η μπέμπα σας. Να είναι γερή κ ευλογημένη. Μην αγχώνεσαι για τα κλάματα στο 40ήμερο ολα θα στρώσουν. Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Εμας τελικα δεν μας έκανε την χάρη ο μπέμπης να γυρισει να πάρει θέση..παραμένει σε ισχιακη κ εγκάρσια προβολή κ κανονίσαμε προγραμματισμένη καισαρική...αυριο Πέμπτη 23/08! Θα ειμαι 38+5.

Η καρδια μου κοντευει να σπάσει απο αγωνία,άγχος,ανυπομονησία να πανε ολα καλα να παρω το μωρακι αγκαλίτσα! Να δω πως θα περάσει η σημερινή μερα κοριτσιαααααα...

Με το καλό κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε και αύριο θα κρατάς το μωρακι σου υγιέστατο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Εμας τελικα δεν μας έκανε την χάρη ο μπέμπης να γυρισει να πάρει θέση..παραμένει σε ισχιακη κ εγκάρσια προβολή κ κανονίσαμε προγραμματισμένη καισαρική...αυριο Πέμπτη 23/08! Θα ειμαι 38+5.

Η καρδια μου κοντευει να σπάσει απο αγωνία,άγχος,ανυπομονησία να πανε ολα καλα να παρω το μωρακι αγκαλίτσα! Να δω πως θα περάσει η σημερινή μερα κοριτσιαααααα...

Με το καλο!!!!! Όλα θα πανε τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mama2015 να σου ζησει το κοριτσακι σου! Να ειναι παντα υγιης και ευτυχισμένη και να απολαμβανετε ολοι μαζι ομορφες οικογενειακες στιγμες με πολλη πολλη αγαπη! Συγχαρητηρια για το φτ χωρις επισκληριδιο! Κρυβουμε μεγαλη δυναμη  εμεις οι γυναικες! Απλως δεν το εχουμε καταλαβει!

@NicolVall με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια! Αυριο θα ζησεις μια μαγικη στιγμη!

@babybaby καλοπερναει η μπεμπα σου, γι αυτο!!! Θέλει δε θελει ομως πλησιαζει και η δικη της εξοδος!!! Επιτελους θα αντικρυσετε η μια την αλλη μετα απο το μεγάλο αυτο ταξιδι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Εμας τελικα δεν μας έκανε την χάρη ο μπέμπης να γυρισει να πάρει θέση..παραμένει σε ισχιακη κ εγκάρσια προβολή κ κανονίσαμε προγραμματισμένη καισαρική...αυριο Πέμπτη 23/08! Θα ειμαι 38+5.

Η καρδια μου κοντευει να σπάσει απο αγωνία,άγχος,ανυπομονησία να πανε ολα καλα να παρω το μωρακι αγκαλίτσα! Να δω πως θα περάσει η σημερινή μερα κοριτσιαααααα...

Με το καλό κ. Γερό να είναι και ας έρθει με καισαρική. Όλα καλά θα πάνε! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Εμας τελικα δεν μας έκανε την χάρη ο μπέμπης να γυρισει να πάρει θέση..παραμένει σε ισχιακη κ εγκάρσια προβολή κ κανονίσαμε προγραμματισμένη καισαρική...αυριο Πέμπτη 23/08! Θα ειμαι 38+5.

Η καρδια μου κοντευει να σπάσει απο αγωνία,άγχος,ανυπομονησία να πανε ολα καλα να παρω το μωρακι αγκαλίτσα! Να δω πως θα περάσει η σημερινή μερα κοριτσιαααααα...

Σου ευχομαι με το καλο και με ενα τυχερο και υγιες μωρακι. Πώς περασε έτσι ο καιρος.....Φοβερο!!! Ολα τα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat αυτό λέω κ εγώ...πότε έλεγα για αυχενική πότε για β´ επιπέδου ποτε ηρθε η μέρα.... ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου!!! Κ σε εσενα εύχομαι τα καλυτερα κ σύντομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

@Kat-Cat αυτό λέω κ εγώ...πότε έλεγα για αυχενική πότε για β´ επιπέδου ποτε ηρθε η μέρα.... ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου!!! Κ σε εσενα εύχομαι τα καλυτερα κ σύντομα! 

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!! Ηρθε πραγματικα η μερα... ❤️ Περιμενουμε νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

Ως πιο έμπειρες μανούλες η μέλλουσες μανούλες θέλω να μου πείτε αν κάποια από εσάς είχε καφέ εκκρίσεις το πρώτο τρίμηνο και πως το αντιμετώπισε!

Σας Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/8/2018 at 4:43 ΜΜ, ο/η NicolVall είπε:

Ευχαριστω πολυ ρε κορίτσια! Όλες να χαιρόμαστε τα μωράκια μας να ειναι γερά κ εκείνα κ εμεις! ♥️

Κορίτσι τι έγινε;; Γέννησες; όλα καλά;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro γέννησα κοριτσι μου!!!! Εναν παιδαρο 3300 υγιέστατο αν κ στριμωγμένο αρκετά κ με πολυ δύσκολη θέση! Ολα πήγαν κατευχην!! Ειμαστε στο μαιευτήριο, εχουμε ξεκινήσει εντατικά τον θηλασμό κ ευελπιστούμε Δευτέρα να είμαστε σπιτι μας! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

@misofeggaro γέννησα κοριτσι μου!!!! Εναν παιδαρο 3300 υγιέστατο αν κ στριμωγμένο αρκετά κ με πολυ δύσκολη θέση! Ολα πήγαν κατευχην!! Ειμαστε στο μαιευτήριο, εχουμε ξεκινήσει εντατικά τον θηλασμό κ ευελπιστούμε Δευτέρα να είμαστε σπιτι μας! ??

Να σας ζήσει! Υγιής και τυχερός να είναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Marina84 είπε:

Να σας ζήσει! Υγιής και τυχερός να είναι!! 

Ευχαριστω πολυ κοπέλα μου! Όλες να χαιρόμαστε τα μωράκια μας ! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NicolVall να σας ζησει!!! κι εγω γεννησα κορίτσια, την Κυριακη το πρωι στις 5 η ωρα εσπασαν τα νερα, πηγαμε στο μαιευτηριο αλλα δεν ξεκινουσαν οι πονοι, βαλαμε ωκυτοκινη και ξεκινησαν, αλλα δυστυχως μετα απο 15 ωρες η διαστολη μου ηταν ακομα 1, οποτε πηγαμε με καισαρικη!! Ο κορίτσαρος μου γεννηθηκε 4050 και 52 εκ. και ειναι μια σκετη γλυκα που ερωτευτηκαμε αμεσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby @NicolVall να σας ζήσουν κορίτσια!!!!! Να ειναι γερά και καλοτυχη στην ζωή τους ολα τα μωράκια του κόσμου!! Εμεις είμαστε 15 ημερών ξημερώνουμε 16 και θα παμε πρώτη φορα παιδίατρο να δούμε το βάρος μας!!! Ήδη φυσικά κανουμε εξορμήσεις κλπ αλλα μόνο μεχρι να δύσει ο ηλιος(έχουμε και τα έθιμα της λεχώνας πανάθεμά μας). Εχει τόσο ωραίο καιρό που για την μεγάλη μου ειναι κρίμα να κάθεται μεσα, ξεκινάει και το σχολείο την Δευτέρα!!! Απλά εν τέλη δεν με βόλεψε το καρότσι και τωρα λέω να αγοράσω ring sling. Εχω έναν μαρσιπο αλλα ειναι ο κλασικός και δεν βολεύει στον θηλασμό όπως αυτο.. εχει πάρει καμία και το εχει χρησιμοποιήσει???  Δεν ειναι πολυ βολικό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babybaby είπε:

@NicolVall να σας ζησει!!! κι εγω γεννησα κορίτσια, την Κυριακη το πρωι στις 5 η ωρα εσπασαν τα νερα, πηγαμε στο μαιευτηριο αλλα δεν ξεκινουσαν οι πονοι, βαλαμε ωκυτοκινη και ξεκινησαν, αλλα δυστυχως μετα απο 15 ωρες η διαστολη μου ηταν ακομα 1, οποτε πηγαμε με καισαρικη!! Ο κορίτσαρος μου γεννηθηκε 4050 και 52 εκ. και ειναι μια σκετη γλυκα που ερωτευτηκαμε αμεσως!

Κοριτσαρα μου!!!

Ευχομαι μια τρισευτυχισμενη νεα ζωη!! Ερχονται πρωτογνωρα συναισθηματα κ μεγαλες συγκινησεις...!

Καλη αναρρωση κ καλη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια απο εσάς που γεννησατε νιώθει καμία θλίψη που γέννησε? Για να γίνω ποιο κατανοητή.. στεναχωριέμαι που όλο αυτο ‘τελειωσε’.. θα ήθελα να ξαναγυρίσω στη μέρα που γεννούσα και να την ζω ξανά και ξανά.... με εχει επηρεάσει παρα πολυ... το εχει καμία??? Στην μεγάλη μου δεν θυμάμαι να το είχα πάθει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα Κορίτσια κ από εμάς πλέον!

Γεννησα   22/08 (39 εβδ) ενα υγιέστατο αγοράκι 3,600 κ.!!!

Τωρα που σαραντιζουμε κ μπαίνουμε σε πρόγραμμα σιγά σιγά βρήκα χρόνο να σας γράψω!

Εύχομαι όλες του γκρουπ μας Μωράκια Καλοκαιρι 2018 να έχετε γεννήσει κ να εχετε γερα μωράκια!

Πλέον ίσως πρέπει να κανουμε γκρουπ για τα θέματα που μας απασχολουν τώρα ύπνος,κολικοί,ταισμα κλπ....

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σπουργιτακι Να σας ζήσει κοριτσι μου!!!!!! Να ειναι γερός δυνατός υγιέστατος κ ευτυχισμένος να ζήσει σαν τα ψηλα βουνά κ να τον καμαρώνετε!!!

Εχει μείνει καμια άραγε σε αναμονή ή γεννήσαμε όλες ;

Πολυ καλή ιδεα αυτη με το γκρουπ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όποια γνωρίζει ας φτιάξει το γκρουπακι.

Έχουμε τόσα θέματα να συζητήσουμε σαν νέες μανουλες-αλλα βέβαια που χρόνος!!!

 

Το θέμα του ύπνου με απασχολεί εμένα.

Πως κλονίζεται τα μικρά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...