Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joy26 είπε:

@Δημητριαννα με το καλό κορίτσι μου. Καλώς ήρθες!! Κορίτσι κ γω ?? 

@Joy26 σε ευχαριστω πολύ πολύ!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι απο δω κορίτσια!! 

@Κατερίνα21 να σου ζήσει το μωράκι σου!!!  Να ειναι γερό και να το καμαρώνεις όπως επιθυμεις!! Οταν έχεις το χρόνο γράψε μας δυο λόγια για την εμπειρια, να κάνουμε εικόνες κι εμείς που περιμένουμε...! ?

@Δημητριαννα καλωσήρθες στην παρέα, με το καλο κι εσύ!! Ελπίζω να έχουμε ενα δροσερό καλοκαίρι, γιατι θα το περάσεις όλο σε προχωρημένη εγκυμοσυνη! ?

Εγω κορίτσια σήμερα μπαίνω στον 9ο, αύριο εχω γιατρό και εδώ και λίγες μερες με έχει πιάσει μια μανία με τις προετοιμασίες, τα ψώνια και το δωμάτιο... (δεν είχα κανει τίποτα ως τωρα!) Ευτυχώς εχω ακόμα φουλ ενέργεια.. παρόλο που τα βραδιά δυσκολεύομαι να κοιμηθώ, όλο στριφογύριζω και σηκώνομαι τουλάχιστον τρεις φορές α τουαλέτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας βρε κορίτσια! 

Να σας ζήσουν όσες γεννήσατε!! Να είστε καλά να καμαρώνετε τα μπεμπάκια σας!!

Εγώ ειμαι σήμερα 38+1... περιμένω από μερα σε μέρα. Η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι λίγο. Αναπνοή, κίνηση, ύπνος... όλα δύσκολα!! Έχει γυρίσει η μπέμπα 2 μήνες τώρα και έχει κατέβει και κάτω κάτω, τόσο κάτω που νομίζω θα μου ξεκολλήσει το... κάτω μέρος!! Έχει πάρει θέση και είναι έτοιμη! Είναι ήδη 3,400 από βάρος οπότε, άντε, ήρθε η ώρα της!! Φοβάμαι πολύ τον τοκετό (είναι το πρώτο μου) και το όλο 'μετά'΄αλλά φαντάζομαι ότι είναι φυσιολογικό. Πολύ άγχος βρε κορίτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@The Baby To Be σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κ εγώ ακόμα μαζεύω πραγματα πλένω σιδερώνω κ προσπαθώ να συγκεντρώσω οτι μπορω! Ενέργεια έχω κ εγω αλλά με αυτη την ζεστη καταναλώνεται γρήγορα... εχω κ δυσφορία αρκετές ωρες της ημέρας ξαπλώνω αριστερα πονάω ξαπλώνω δεξια πονάω μου φαινεται θα κανω πραξη το «κοιμαται όρθια» χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tatouska αχ αντε με το καλο κ με μισό πόνο εύχομαι κοπέλα μου!!! Εχεις βρει κανα κόλπο να καταφέρνεις να κοιμάσαι ή να μην παιδεύεσαι; Να πεις κ σε εμας που το περνάμε κ ειμαστε ακομα στον 8ο! Λογικο που το σκεφτεσαι έντονα κ το φοβάσαι, εδω το σκεφτομαι εγώ που ειμαι ακομα σχεδον 32η εβδομαδα το τι θα γινει πως θα γεννήσω πως θα ειναι... τοσο άγχος !!!

Σιγουρα θα ειναι μια ξεχωριστή εμπειρία για όλες μας εύχομαι ολόψυχα να ειναι ομως τοσο ευχαριστη οσο η χαρα που θα μας δωσει!!!! Να πανε ολα καλά κ να κρατάμε γερά μωράκια αγκαλια μας ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

@tatouska αχ αντε με το καλο κ με μισό πόνο εύχομαι κοπέλα μου!!! Εχεις βρει κανα κόλπο να καταφέρνεις να κοιμάσαι ή να μην παιδεύεσαι; Να πεις κ σε εμας που το περνάμε κ ειμαστε ακομα στον 8ο! Λογικο που το σκεφτεσαι έντονα κ το φοβάσαι, εδω το σκεφτομαι εγώ που ειμαι ακομα σχεδον 32η εβδομαδα το τι θα γινει πως θα γεννήσω πως θα ειναι... τοσο άγχος !!!

Σιγουρα θα ειναι μια ξεχωριστή εμπειρία για όλες μας εύχομαι ολόψυχα να ειναι ομως τοσο ευχαριστη οσο η χαρα που θα μας δωσει!!!! Να πανε ολα καλά κ να κρατάμε γερά μωράκια αγκαλια μας ??

Μπα.. κανένα κόλπο! Στριφογυρνάω όλη νύχτα. Σηκώνομαι παω για νερο/τουαλέτα. Χαιδεύω τον γάτο μου. Ξαναξαπλώνω και πάμε πάλι!!!! Προπόνηση για μετά. Να πω την αλήθεια βέβαια αυτό μου συμβαίνει μόνο την τελευταία εβδομάδα. Μέχρι πρότεινως κοιμόμουν μια χαρά. Μόνο μια φορά ξύπναγα για κατουρημα.

Αχ να πανε ολα καλά για όλες μας κορίτσια!!! Μακάρι!

(χεσμεντεν λεμε!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

Καλημέρα κι απο δω κορίτσια!! 

@Κατερίνα21 να σου ζήσει το μωράκι σου!!!  Να ειναι γερό και να το καμαρώνεις όπως επιθυμεις!! Οταν έχεις το χρόνο γράψε μας δυο λόγια για την εμπειρια, να κάνουμε εικόνες κι εμείς που περιμένουμε...! ?

@Δημητριαννα καλωσήρθες στην παρέα, με το καλο κι εσύ!! Ελπίζω να έχουμε ενα δροσερό καλοκαίρι, γιατι θα το περάσεις όλο σε προχωρημένη εγκυμοσυνη! ?

Εγω κορίτσια σήμερα μπαίνω στον 9ο, αύριο εχω γιατρό και εδώ και λίγες μερες με έχει πιάσει μια μανία με τις προετοιμασίες, τα ψώνια και το δωμάτιο... (δεν είχα κανει τίποτα ως τωρα!) Ευτυχώς εχω ακόμα φουλ ενέργεια.. παρόλο που τα βραδιά δυσκολεύομαι να κοιμηθώ, όλο στριφογύριζω και σηκώνομαι τουλάχιστον τρεις φορές α τουαλέτα... 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!Δοξα το Θεό, μέχρι ώρας δεν έχω ταλαιπωρηθεί αφού είμαι μπροστά από τον ανεμιστήρα..χιχιχ

Ελπίζω να συνεχίσω έτσι...από καούρες βέβαια, άλλο τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Joy26 είπε:

@Δημητριαννα με το καλό κορίτσι μου. Καλώς ήρθες!! Κορίτσι κ γω ?? 

με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Λοιπόν ακούστε έκανα ενα ιστολόγιο με θέματα σχετικά με την εγκυμοσύνη και μητρότητα κλπ και τρέχω έναν διαγωνισμό με αν5ικουνουπικο της frezyderm. Οποίες θέλετε πάρτε μέρος κατα καιρούς θα βγαίνουν διαγωνισμοί ? δείτε και την σελίδα εχει λίγα ακομα αλλα ωραια θέματα!!! (Εμ τι θα έλεγα οτι εχει!!) ειναι το

www.mamapaidi.blogspot.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mama2015 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Λοιπόν ακούστε έκανα ενα ιστολόγιο με θέματα σχετικά με την εγκυμοσύνη και μητρότητα κλπ και τρέχω έναν διαγωνισμό με αν5ικουνουπικο της frezyderm. Οποίες θέλετε πάρτε μέρος κατα καιρούς θα βγαίνουν διαγωνισμοί ? δείτε και την σελίδα εχει λίγα ακομα αλλα ωραια θέματα!!! (Εμ τι θα έλεγα οτι εχει!!) ειναι το

www.mamapaidi.blogspot.com

@Mama2015 Καλη Αρχή σου εύχομαι τα καλύτερα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mama2015 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου!!! ?

Θα μπώ τώρα να το δω το ιστολόγιο.Έχω βγει σε άδεια και τώρα ξεκουράζομαι ,οπότε έχω χρόνο.

???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σπουργιτακι είπε:

Θα μπώ τώρα να το δω το ιστολόγιο.Έχω βγει σε άδεια και τώρα ξεκουράζομαι ,οπότε έχω χρόνο.

???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Σπουργιτακι είπε:

Θα μπώ τώρα να το δω το ιστολόγιο.Έχω βγει σε άδεια και τώρα ξεκουράζομαι ,οπότε έχω χρόνο.

???

Μια χαρα τοτε!! Ε κοντευεις αν θυμάμαι καλα μαζί είμαστε περίπου! Αυριο εγω μπαίνω στην 35η εβδομάδα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Μια χαρα τοτε!! Ε κοντευεις αν θυμάμαι καλα μαζί είμαστε περίπου! Αυριο εγω μπαίνω στην 35η εβδομάδα!?

Την Τετάρτη μπαίνω στην 34 εβδομάδα,κοντά ήμαστε.

?

Είναι το 2ο μωράκι σου ,έτσι;

Πως γέννησες το 1ο;

Εμείς προς το παρον πάμε για φυσιολογικό τοκετό και θέλω να είμαι όσο καλύτερα ενημερωμένη και προετοιμασμένη όσο γίνεται ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σπουργιτακι είπε:

Την Τετάρτη μπαίνω στην 34 εβδομάδα,κοντά ήμαστε.

?

Είναι το 2ο μωράκι σου ,έτσι;

Πως γέννησες το 1ο;

Εμείς προς το παρον πάμε για φυσιολογικό τοκετό και θέλω να είμαι όσο καλύτερα ενημερωμένη και προετοιμασμένη όσο γίνεται ???

Ναι ειναι η δεύτερη μου. Την πρώτη φυσιολογικά την γέννησα και παλι για φτ παμε!!! Η δεύτερη τωρα ειναι πιο στρουμπουλη και πήρε και καλή θέση!! Η πρώτη μας είχε παιδεψει λιγο αλλα χαλάλι της.. θα δεις δεν ειναι τίποτα εφόσον εχεις κανονική εγκυμοσύνη χωρίς ευτράπελα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

@Mama2015 υπεροχο το ιστολόγιο σου! Συγχαρητήρια! Πολύ όμορφη δουλειά!

Σε ευχαριστω πααααρα πολυ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια μου καλημέρα κ καλή Κυριακή! Δεν πιστεύω να ζεσταίνεστε ;;;? πως κ που σας πετυχαίνω;

34+1 χτες πηγα γιατρό κ ο μπέμπης ακόμα σε ισχιακή προβολή δυστυχως! Μου ειπε ο γιατρός πως μεχρι κ 36 μπορεί να γυρίσει αλλιως...καισαρική!

στεναχωρηθηκα πολυ κ απογοητεύτηκα, διαβάζω από χτες πως μπορω να βοηθήσω να γυρισει αν κ ο γιατρός μου ειπε πως δεν υπάρχει κατι.. θα ξαναπάω σε 10 μέρες να δούμε...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2018 at 10:13 ΠΜ, ο/η NicolVall είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα κ καλή Κυριακή! Δεν πιστεύω να ζεσταίνεστε ;;;? πως κ που σας πετυχαίνω;

34+1 χτες πηγα γιατρό κ ο μπέμπης ακόμα σε ισχιακή προβολή δυστυχως! Μου ειπε ο γιατρός πως μεχρι κ 36 μπορεί να γυρίσει αλλιως...καισαρική!

στεναχωρηθηκα πολυ κ απογοητεύτηκα, διαβάζω από χτες πως μπορω να βοηθήσω να γυρισει αν κ ο γιατρός μου ειπε πως δεν υπάρχει κατι.. θα ξαναπάω σε 10 μέρες να δούμε...

 

Γειά σου κορίτσι! Όντως πολύ ζέστη αλλά χαλάει πάλι ο καιρός... Μην στενοχωριεσαι όλα καλά θα πάνε, και καισαρικη να χρειαστεί να κάνεις δεν πειράζει, είπαμε ότι είναι καλύτερα και για τα μωρα και για τις μαμάδες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2018 at 10:13 ΠΜ, ο/η NicolVall είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα κ καλή Κυριακή! Δεν πιστεύω να ζεσταίνεστε ;;;? πως κ που σας πετυχαίνω;

34+1 χτες πηγα γιατρό κ ο μπέμπης ακόμα σε ισχιακή προβολή δυστυχως! Μου ειπε ο γιατρός πως μεχρι κ 36 μπορεί να γυρίσει αλλιως...καισαρική!

στεναχωρηθηκα πολυ κ απογοητεύτηκα, διαβάζω από χτες πως μπορω να βοηθήσω να γυρισει αν κ ο γιατρός μου ειπε πως δεν υπάρχει κατι.. θα ξαναπάω σε 10 μέρες να δούμε...

 

Εγω γενικώς καθυστερημένη αυτές τις μερες διότι τελικά κάναμε τα βαψίματα κλπ στο σπίτι.. αφήστε τα σκύλο σκοτώθηκα με την πεθερά μου και έφυγα απο το σπίτι για μια ημέρα... τρελάθηκε που βάφαμε μη τυχόν και βάζαμε κανένα κάδρο σε λαθος θέση ή μήντυχον και της βγάλουμε κατι απο τους τοίχους της... ε τσαντιστηκα και εγω πήρα τα κλειδιά και έφυγα, η κόρη μου έτσι κ αλλιώς ηταν στην μαμά μου οπότε δεν είχα θέμα... και το αστείο ποιο ηταν, την Παρασκευή, μετα απο φασαρίες και καυγάδες, ήρθε στο σπίτι πρωί πρωί και επειδή εγω το βράδυ παντα βάζω σύρτη στην πόρτα λόγω του παιδιού, κόντεψε να την σπάσει που δεν μπορούσε να μπει. Μπηκε μεσα, πήγε στο παιδικό, άρπαξε το παιδι με τις πιτζάμες και έφυγε χωρίς να μου πει τίποτα και μπήκα εγω στο δωματιο και έψαχνα το παιδι.. ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ?????? και μετα απο την εβδομάδα των παθών μαζί της, απο Κυριακή με έπιασαν ψευδοσυσπασεις, θα έλεγα δυνατές.. τωρα παίζει να εχουν σπάσει και τα νερά αλλα θα δω μεχρι αυριο το πρωί πως θα παει και θα πάρω την γιατρό... ααααα μπήκα και 37 εβδομάδων, βασικά τωρα ξημερωνω 37 κ 1 αλλα οκ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ γέννησα χθες. Ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ δυστυχώς, αλλά τέλος καλό όλα καλά κι έχω τώρα ένα χαριτωμένο αγοράκι 3490 gr. Ήμουν λίγο άτυχη γιατί καταρχάς θα πήγαινα με πρόκληση, ήμουν 40 & 4 ημερολογιακά. Έτυχε κι έσπασαν μόνα τους τα νερά με την πρώτη εξέταση που μου έκαναν από κάτω, αλλά από κει και πέρα όλα εκτυλίσσονταν με ταχύτητα χελώνας. Μου έκαναν πρόκληση, στην οποία οι πόνοι πρέπει να είναι πιο επώδυνοι από τους φυσικούς, αλλά η διαστολή μου είχε κολλήσει στο 5 και το μωρό συνέχιζε να είναι ψηλά. Πέρασα έτσι ένα μαρτυρικό 12ωρο με τεχνητούς πόνους καθώς ο γιατρός μου ήταν αποφασισμένος να το προσπαθήσει μέχρι τέλους και τελικά όλα τσάμπα, δεν άλλαζε κάτι και μπήκα για καισαρική. Είχα ξεκινήσει 7 το πρωί και η καισαρική έγινε στις 8 το βράδυ με επισκληρίδιο. Αλλά μιάς και είχα πονέσει πολύ όλη την ημέρα την είδα σαν σωτηρία, και όντως ήταν μία πολύ ωραία εμπειρία που νιώθεις τα πάντα εκτός από τον πόνο.  Για κάθε γυναίκα βέβαια η εμπειρία της γέννας είναι διαφορετική, αλλά αν είναι να ταλαιπωρηθείς πολύ όπως εγώ, λέω ότι το καλύτερο είναι ή καισαρική ή φυσιολογική γέννα με επισκληρίδιο. Ο άντρας μου εν τω μεταξύ έχει θυμώσει και κατηγορεί τον γιατρό που με άφησε να υποφέρω για 12 ώρες, αλλά εγώ νομίζω ότι έκανε ό,τι μπορούσε. 

Εύχομαι καλή λευτεριά σε όλες και να μην ταλαιπωρηθεί καμία σας! Πράγματι όταν κρατάς το μωρό σου αγκαλιά όλα τα άλλα ξεχνιούνται.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...