Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

στις On 17/5/2018 at 2:30 ΜΜ, ο/η elenian είπε:

Οχι νομιζω θα δεθει και εκει.. Ισως καλυτερα επιπεδη γιατι στηριζεται κατω..Δεν ξερω..

Τέλεια ! Αν με βολέψει με τις καρέκλες μου , κάτι τέτοιο θα πάρω !
:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε; Μιλάμε πιο πολύ στην ομάδα στο fb κι εδώ έχουμε ψιλοχαθεί. Πώς πάτε; Εμένα τα νέα μου είναι ότι δυστυχώς επειδή πήγαινα παρα πολύ συχνά τουαλέτα (κάθε 5-10 λεπτά και είχα και πόνο σαν περιόδου χαμηλά το βράδυ έντονο - αφήστε που χέστηκα ότι γεννάω πρόωρα!!) τελικά ο γιατρός είπε πως έχω κατά πάσα πιθανότητα ουρολοίμωξη κ με ξεκίνησε αντιβίωση ευρέως φάσματος άμεσα ώστε να προλάβουμε μη φύγει το μικρόβιο και πάει στα νεφρά όπου εκεί θα ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα. Βασικά η μπέμπα έχει εδώ και καιρό όλο το κεφαλάκι της πάνω στην κύστη μου και ο γιατρός το αποδίδει εκεί επειδή πιέζει συνέχεια. Κατα τ'άλλα παραγγείλαμε την κούνια και την αλλαξιέρα μας και ετοιμαζόμαστε να βάψουμε το δωμάτιό μας! Είστε όλες καλά;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby Περαστικά σου! Μεγια τα ψώνια σας ? 

εμείς φτιάξαμε επιτέλους την βαλιτσα μου χθες και αύριο θα φτιάξουμε και του μωρού για να είμαι έτοιμη... Παρασκευή έχω γιατρό και λογικά από εδώ και πέρα θα με βάζει κάθε εβδομάδα ραντεβού... Χθες έκανα και τις τελευταίες (νομίζω) εξετάσεις, αίματος - ούρων - στρεπτοκοκου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2018 at 9:17 ΜΜ, ο/η Σπουργιτακι είπε:

Τέλεια , Άντε με το Καλό !

Πότε έχεις ΠΗΤ ; Τι περιμένεις ; 
Εγώ 29/08 και περιμένω αγοράκι ! ❤️ 

26/08 κοριτσάκι [smilie=binkybaby.g:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Marina84 είπε:

@babybaby Περαστικά σου! Μεγια τα ψώνια σας ? 

εμείς φτιάξαμε επιτέλους την βαλιτσα μου χθες και αύριο θα φτιάξουμε και του μωρού για να είμαι έτοιμη... Παρασκευή έχω γιατρό και λογικά από εδώ και πέρα θα με βάζει κάθε εβδομάδα ραντεβού... Χθες έκανα και τις τελευταίες (νομίζω) εξετάσεις, αίματος - ούρων - στρεπτοκοκου...

Πες μας τι εβαλες μεσα να παρουμε ιδεες :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, τα δικά μου τα νέα ειναι πολυ ευχάριστα!!! Αν θυμάστε κάποιες σα είχα πει για την πρόωρη γήρανση πλακούντα και καθυστέρηση ανάπτυξης εμβρύου που αντιμετώπισα στην πρώτη εγκυμοσύνη. Ε λοιπόν πριν ενα μηνα μου είπε η ειδικευομενη που με παρακολουθούσε οτι αρχησε να γερνάει παλι κλπ. Αλλα δεν μου έλεγε λεπτομέρειες και το βασικότερο ειναι οτι δεν μου έβαλε εξετάσεις αιματος και ειδικά την έμμεση Coombs που ειναι πολυ σημαντική. Έτσι λοιπόν στο τελευταίο ραντεβού της ειπα οτι θα ήθελα να με δει και γυναικολόγος για πρώτη φορα στους 7 μήνες γιατι πρεπει να παρακολουθούμε συχνότερα και η απάντηση της ηταν: αν θες να σε παρακολουθεί γυναικολόγος να πας σε απογευματινά ραντεβού ή σε κλινικές. Και εκει τρελάθηκα εγω και της λέω ενα οκ και φεύγω. Εν τέλη άλλαξα εννοείτε γιατρό με μια άλλη παααρα πολυ καλή που μου την σύστησε η μαία μου και θα πα4ει αμοιβή για να έρθει στην γέννα αλλα απο το πρώτο ραντεβού έμεινα παρα πολυ ευχαριστημένη, θεώρησε απαράδεκτο το οτι εχω να κάνω την Coombs απο τον Μάρτιο και μπορεί να εχω αναπτύξει αντισώματα χωρίς να το ξέρουμε και αυριο θα πάρω τα αποτελέσματα... μου έδωσε και το προσωπικό της Κιν. και το σημαντικότερο για μένα ειναι οτι ειναι κατα της καισαρικής(εφόσον δεν υπάρχει σοβαρός λόγος φυσικά)... 

α και το σημαντικότερο ειναι οτι δεν γέρασε καθόλου ο πλακούντας μου, πιθανόν ήθελαν να με οδηγήσουν στην καισαρική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τα δικά μου τα νέα ειναι πολυ ευχάριστα!!! Αν θυμάστε κάποιες σα είχα πει για την πρόωρη γήρανση πλακούντα και καθυστέρηση ανάπτυξης εμβρύου που αντιμετώπισα στην πρώτη εγκυμοσύνη. Ε λοιπόν πριν ενα μηνα μου είπε η ειδικευομενη που με παρακολουθούσε οτι αρχησε να γερνάει παλι κλπ. Αλλα δεν μου έλεγε λεπτομέρειες και το βασικότερο ειναι οτι δεν μου έβαλε εξετάσεις αιματος και ειδικά την έμμεση Coombs που ειναι πολυ σημαντική. Έτσι λοιπόν στο τελευταίο ραντεβού της ειπα οτι θα ήθελα να με δει και γυναικολόγος για πρώτη φορα στους 7 μήνες γιατι πρεπει να παρακολουθούμε συχνότερα και η απάντηση της ηταν: αν θες να σε παρακολουθεί γυναικολόγος να πας σε απογευματινά ραντεβού ή σε κλινικές. Και εκει τρελάθηκα εγω και της λέω ενα οκ και φεύγω. Εν τέλη άλλαξα εννοείτε γιατρό με μια άλλη παααρα πολυ καλή που μου την σύστησε η μαία μου και θα πα4ει αμοιβή για να έρθει στην γέννα αλλα απο το πρώτο ραντεβού έμεινα παρα πολυ ευχαριστημένη, θεώρησε απαράδεκτο το οτι εχω να κάνω την Coombs απο τον Μάρτιο και μπορεί να εχω αναπτύξει αντισώματα χωρίς να το ξέρουμε και αυριο θα πάρω τα αποτελέσματα... μου έδωσε και το προσωπικό της Κιν. και το σημαντικότερο για μένα ειναι οτι ειναι κατα της καισαρικής(εφόσον δεν υπάρχει σοβαρός λόγος φυσικά)... 

α και το σημαντικότερο ειναι οτι δεν γέρασε καθόλου ο πλακούντας μου, πιθανόν ήθελαν να με οδηγήσουν στην καισαρική..

Μπράβο !Συγχαρητήρια!

Να έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτο σου και πιστη και όλα καλά θα πάνε !

Με το καλό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σπουργιτακι είπε:

Μπράβο !Συγχαρητήρια!

Να έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτο σου και πιστη και όλα καλά θα πάνε !

Με το καλό !

Σε ευχαριστω παρα πολυ!! Εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι?? Νομίζω κοντά είμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ!! Εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι?? Νομίζω κοντά είμαστε!!

Είμαι στην 28 η εβδομάδα ???

Εσύ;

Πως περασαν ετσι οι εβδομαδες;

Οταν ειχα κανει εγγραφη ήμασταν ολες στις αρχες του α τριμήνου και τώρα έχουμε μπει στο τριτο τριμηνο? Άλλες μαλιστα μετρουν αντιστροφα....

 

Συγκινητικό !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η elenian είπε:

Πες μας τι εβαλες μεσα να παρουμε ιδεες :-*

Έβαλα πολλά και θα γελάτε ?? αλλά θα γεννησω πρώτα ο Θεός σε δημόσιο και δεν ξέρω αν θα έχουν έστω και τα βασικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ απο εμένα κοριτσάκια! 27+2 κ εγώ σε ετοιμασίες για την διαμόρφωση δωματίου! Όλα πάνε καλά μονο με απασχολεί το θεμα του αιματοκρίτη που για άλλον έναν μήνα πήρε την κατιούσα πάνω που είχε κάπως σταθεροποιηθεί, χαμηλά μεν αλλά σταθερός. Ελπίζω να παραμείνει έστω ετσι κ να μην χρειαστεί να μπω σε άλλες διαδικασίες ..

κατα τ’αλλα μια κούραση ενα πρήξιμο εχω αρχισει να βαραίνω πολύ ζέστη πολύ κ άντε να δουμε πως θα βγάλουμε καλοκαίρι κοριτσάκια!!! Καποιες εισαστε νωρίς με το καλό θα ξεμπερδεψετε πριν τους καύσωνες..εγω η κακομοίρα 01/09 ΠΗΤ εχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στο αιρκοντισιον!! Χαχαχα

απο κιλά πως πάτε κορίτσια μου;;; Επίσης παιδιάτρους εχετε βρει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Σπουργιτακι είπε:

Είμαι στην 28 η εβδομάδα ???

Εσύ;

Πως περασαν ετσι οι εβδομαδες;

Οταν ειχα κανει εγγραφη ήμασταν ολες στις αρχες του α τριμήνου και τώρα έχουμε μπει στο τριτο τριμηνο? Άλλες μαλιστα μετρουν αντιστροφα....

 

Συγκινητικό !!!

29η μπήκα προχθές!! Ε κ9ντα ειναι παλι χαχα!!! Όντως πως είμασταν στην αρχή και πως τωρα!!! Μακάρι όλες να έχουμε καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

@NicolVall εγω απο κιλα ειμαι καλα θα έλεγα, 29η και έβαλα 7 κιλα! Παιδίατρο εμεις έχουμε απο την πρώτη μας κόρη οπότε δν έχουμε ψάξιμο.. ούτε δωμάτιο έχουμε να ετοιμάσουμε χαχα τίποτα δεν εχω να κάνω γιατι εχουν ήδη το δωμάτιο τους και αφού θα ειναι και δυο κοριτσάκια δεν θα κάνω καμία αλλαγή.. μόνο καινούργια καλαθα θα αγοράσω γιατι της κόρης μου την είχα δανείσει και χάλασε, οπότε θα πάρω αυριο μια πολυ όμορφη που βρήκα να την πλένω τα υφάσματα και να την βάλω στην κρεβατοκάμαρα γιατι τους πρώτους μήνες θα την εχω μαζί μας και μετα θα παει με την Αδερφη της στο παιδικό! 

Παρεπιπτοντως ούτε εγω εχω fb για αυτο βρίσκομαι μόνο εδω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2018 at 7:29 ΠΜ, ο/η NicolVall είπε:

Καλημέρα κ απο εμένα κοριτσάκια! 27+2 κ εγώ σε ετοιμασίες για την διαμόρφωση δωματίου! Όλα πάνε καλά μονο με απασχολεί το θεμα του αιματοκρίτη που για άλλον έναν μήνα πήρε την κατιούσα πάνω που είχε κάπως σταθεροποιηθεί, χαμηλά μεν αλλά σταθερός. Ελπίζω να παραμείνει έστω ετσι κ να μην χρειαστεί να μπω σε άλλες διαδικασίες ..

κατα τ’αλλα μια κούραση ενα πρήξιμο εχω αρχισει να βαραίνω πολύ ζέστη πολύ κ άντε να δουμε πως θα βγάλουμε καλοκαίρι κοριτσάκια!!! Καποιες εισαστε νωρίς με το καλό θα ξεμπερδεψετε πριν τους καύσωνες..εγω η κακομοίρα 01/09 ΠΗΤ εχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στο αιρκοντισιον!! Χαχαχα

απο κιλά πως πάτε κορίτσια μου;;; Επίσης παιδιάτρους εχετε βρει ;

Αγαπη καλημερα, σε νιωθω με τη ζεστηηηηη!!! Χτες ειχα μια ατονια αλλο πραγμα!! Ουτε να περπατησω δεν μπορω..Εχω πητ 15/8 οποτε και γω μαζι σου..  Απο πρηξιμο τωρα δεν εχω, το μονο που με παραξενεψε ειναι οτι  πηρα παπουτσια ενα νουμερο μεγαλυτερο για πρωτη φορα, και κει καταλαβα μηπως εχω πρηξιμο.. Παντα στο 36 ημουν και τωρα πηρα 37..Τι ναπω.. 

Κατα τ αλλα ψαξε για παιδιατρο ναι.. Ειναι πολυ πολυ βασικο..Εγω απο το πρωτο παιδι εχω αλλα τωρα που αλλαξαμε πολη παλι βρηκα μετα παο ψαξιμο.. Βασικα για μενα: Φιλικος προς το θηλασμο, να μην προωθει μαρκες εταιρειες και ξενα γαλατα, να μη δινει φαρμακα με το παραμικρο και οταν αρχισει τα φαγητα το μωρο να δινει φρεσκα πρωτα υλικα και οχι ετοιματζιδικες κρεμες. Ευτυχως το πακετακι το βρηκα.. χεχε. Οποτε καλο ψαξιμο και θα βρεις τον καλυτερο!! Δεν ειναι κακο να απαιτουμε το καλυτερο! Α! Και να σηκωνει τηλεφωνο οτι ωρα ναναι!!

Κατα τ αλλα εγω κοριτσια εχω αγχωθει πολυυυυυ!! Οχι για τον τοκετο οσο για τις νεες συνθηκες.. Πως θα αντιδρασει ο μεγαλος, πως θα μεινει πισω οντας εγω στο ιασω, πως θα ξανα περασω τα πρωτα δυσκολα ξενυχτια.. Ωφου!!! Ολο τετοια σκεφτομαι. Τον τοκετο δεν τον φοβαμαι, εχω την καλυτερη ομαδα στο πλαι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2018 at 12:14 ΠΜ, ο/η Marina84 είπε:

Έβαλα πολλά και θα γελάτε ?? αλλά θα γεννησω πρώτα ο Θεός σε δημόσιο και δεν ξέρω αν θα έχουν έστω και τα βασικά....

Εφτιαξα καφε..ΛΕΓΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2018 at 12:24 ΠΜ, ο/η silverstar είπε:

Είναι η διατροφή των 1800 θερμίδων, μου την έδωσε η διαβητολόγος. Μην ανησυχείς, κι εγώ στην αρχή ήμουν πολύ απογοητευμένη και αμέσως το μυαλό μου είχε πάει σε ινσουλίνες και καισαρική, αλλά οι περισσότερες περιπτώσεις ζαχάρου κύησης ρυθμίζονται με τη διατροφή, αρκεί βέβαια να την ακολουθήσεις σωστά. Την άρχισα λοιπόν χωρίς να πιστεύω ότι θα κάνει κάτι, αλλά τα αποτελέσματά της ήταν άμεσα. Ειδικά όταν είδα ότι έχασα τέσσερα κιλά σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, δεν το πίστευα. Θα ελέγχεσαι βέβαια και μπορείς να πειραματιστείς, π.χ ενώ η διατροφή επιτρέπει το λευκό ψωμί και τα δημητριακά τύπου ολικής, εγώ με τις μετρήσεις είδα ότι και τα δύο αυτά μου ανέβαζαν το ζάχαρο, και όντως διαβάζοντας τους πίνακες στα προϊόντα είδα ότι ήταν φουλ στους υδατάνθρακες. Έτσι επέλεξα την άλλη εναλλακτική, ψωμί ή φρυγανιές ολικής, τα οποία τα δέχεται το σώμα μου μία χαρά. Οπότε θα γίνεις και λίγο γιατρός του εαυτού σου παρακολουθώντας τι σε πειράζει και τι όχι, ευτυχώς αυτή η διατροφή περιέχει πολλές εναλλακτικές αν δεν πρέπει να φας κάτι. Και στο ίντερνετ υπάρχει των 1800, αλλά θα σου πει και ο διαβητολόγος πιο συγκεκριμένα. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς δεν μπαίνω συχνά εδώ και τώρα το ειδα. Πηρα κ γω την διατροφή απο τον διαβητολογο μου και την ακολουθώ. Αποτελέσματα σε κιλά δεν έχω αλλα οκ προχωράμε ? ευχαριστώ κ παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2018 at 7:29 ΠΜ, ο/η NicolVall είπε:

Καλημέρα κ απο εμένα κοριτσάκια! 27+2 κ εγώ σε ετοιμασίες για την διαμόρφωση δωματίου! Όλα πάνε καλά μονο με απασχολεί το θεμα του αιματοκρίτη που για άλλον έναν μήνα πήρε την κατιούσα πάνω που είχε κάπως σταθεροποιηθεί, χαμηλά μεν αλλά σταθερός. Ελπίζω να παραμείνει έστω ετσι κ να μην χρειαστεί να μπω σε άλλες διαδικασίες ..

κατα τ’αλλα μια κούραση ενα πρήξιμο εχω αρχισει να βαραίνω πολύ ζέστη πολύ κ άντε να δουμε πως θα βγάλουμε καλοκαίρι κοριτσάκια!!! Καποιες εισαστε νωρίς με το καλό θα ξεμπερδεψετε πριν τους καύσωνες..εγω η κακομοίρα 01/09 ΠΗΤ εχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στο αιρκοντισιον!! Χαχαχα

απο κιλά πως πάτε κορίτσια μου;;; Επίσης παιδιάτρους εχετε βρει ;

Το ξέρουμε ότι δεν έχεις fb και δε μας σνομπάρεις! Λοιπόν, εγώ είμαι σήμερα 28+3, πητ 22/8, μαζί θα τις φάμε τις ζέστες! Κιλά έχω πάρει 5μιση, κούνια, καρότσια τα πήρα και τώρα ετοιμαζόμαστε να βάψουμε το δωμάτιο! Κατα τ άλλα βρε κορίτσια βάρυνα πολύ ξαφνικά, έπεσε απότομα η διάθεση και νιώθω πίεση στην κοιλιά, πονάκια, δε μπορώ να κάθομαι πολλή ώρα με πιάνει πόνος χαμηλά στην κοιλιά, δυσκολεύομαι να κοιμηθώ γιατί δε βολεύομαι κι άρχισε και πόνος στη μέση και την πλάτη. Ενίοτε νιώθω και τις συσπασούλες μου. Εσείς τα έχετε όλα αυτά; Σήμερα έκανα τελικά και την καμπύλη ζαχάρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2018 at 8:21 ΠΜ, ο/η elenian είπε:

Εφτιαξα καφε..ΛΕΓΕ!!!!

Λοιποοοον :

Η δική μου : νυχτικα, ρομπα, σουτιέν θηλασμού, εσώρουχα μιας χρήσης, Παντόφλες, Σαμπουάν - Αφρόλουτρο - σαπούνι, Βούρτσα - Λαστιχάκια, Σφουγγάρι, Υγρό ευαίσθητης περιοχής, Οδοντόβουρτσα - Οδοντόκρεμα, Αποσμητικό, κρέμα προσώπου - ματιών, κονσιλερ - Μάσκαρα, Επιθέματα στήθους, κεραλοιφη, Πετσέτες, σερβιετες, μωρομαντιλα, Αντισηπτικό χεριών, Μπατονέτες, καλύμματα λεκανης 

Του μωρού : ζιπουνακια, φορμακια, Καλτσάκια, σεντόνια αγκαλιάς, Πανάκια ρεψίματος, Οινόπνευμα, Γάζες, Πάνες, Πετσέτες, φυσιολογικό όρο, ρούχα εξόδου, πράσινο σαπούνι, βαμβάκι, κεραλοιφη για αλλαγή πάνας.... 

Αυτααααα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 3 λεπτά, ο/η Marina84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήγαμε στο fb και το παρατησαμε το θεματακι μας... Τι κάνουν οι υπόλοιπες; πως τα πάτε; 

Καλημέρα κοριτσι μου. Εγω μοοοολις έκατσα λιγο, και η κόρη μου πήγε να παίξει στο δωμάτιο της και σιγά σιγά αρχίζουμε τις προετοιμασίες του σπιτιού καθώς αυριο μπαίνω στον 8ο.. θα βάψουμε το σπίτι, θα αλλάξουμε εν τέλη το παιδικό δωμάτιο, θα βάλουμε μονό κρεβάτι για την μεγάλη με κάγκελο αποσπώμενο και το κρεβατακι θα μπει για την μπεμπα μας. Σήμερα περιμένω και τα σαμπουάν αφρόλουτρα κρεμα συγκαματος και αντηλιακό (τελικως κατέληξα σε όλη της σειρά weleda) που τα παρειγγηλα απο φαρμακείο και παρήγγειλαν και για την μεγάλη μου τα αντίστοιχα εκτός κρέμας συγκαματος και το απόγευμα θα μου φέρουν και τα αγνοτης πήρα ενα δείγμα πάνες, απορρυπαντικό μαλακτικο και μωρομαντβλα. Νομίζω οτι τελικά το απορρυπαντικό τους ειναι απο τα ποιο αγνά αν και καλύτερο θεωρώ το ecos αλλα για πόλεις εκτός Θεσσαλονίκης και Αθήνας τα μεταφορικά ειναι τεράστια και θα μου βγαίνει 20€ το κάθε απορρυπαντικό!!! Αυτά τα νέα μας!!!!! Α και 3 Ιουλίου κλείσαμε ντοπλερ εντελώς τυπικά είπε έτσι και αλλιώς θα ειμαι 35η εβδομάδα οταν θα την κάνω!!!

εσεις τι κάνετε????? ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου. Εγω μοοοολις έκατσα λιγο, και η κόρη μου πήγε να παίξει στο δωμάτιο της και σιγά σιγά αρχίζουμε τις προετοιμασίες του σπιτιού καθώς αυριο μπαίνω στον 8ο.. θα βάψουμε το σπίτι, θα αλλάξουμε εν τέλη το παιδικό δωμάτιο, θα βάλουμε μονό κρεβάτι για την μεγάλη με κάγκελο αποσπώμενο και το κρεβατακι θα μπει για την μπεμπα μας. Σήμερα περιμένω και τα σαμπουάν αφρόλουτρα κρεμα συγκαματος και αντηλιακό (τελικως κατέληξα σε όλη της σειρά weleda) που τα παρειγγηλα απο φαρμακείο και παρήγγειλαν και για την μεγάλη μου τα αντίστοιχα εκτός κρέμας συγκαματος και το απόγευμα θα μου φέρουν και τα αγνοτης πήρα ενα δείγμα πάνες, απορρυπαντικό μαλακτικο και μωρομαντβλα. Νομίζω οτι τελικά το απορρυπαντικό τους ειναι απο τα ποιο αγνά αν και καλύτερο θεωρώ το ecos αλλα για πόλεις εκτός Θεσσαλονίκης και Αθήνας τα μεταφορικά ειναι τεράστια και θα μου βγαίνει 20€ το κάθε απορρυπαντικό!!! Αυτά τα νέα μας!!!!! Α και 3 Ιουλίου κλείσαμε ντοπλερ εντελώς τυπικά είπε έτσι και αλλιώς θα ειμαι 35η εβδομάδα οταν θα την κάνω!!!

εσεις τι κάνετε????? ??????

Ωραία μπαίνετε σε μια σειρά λοιπόν! Μου ήρθαν και εμένα χθες τα καλλυντικά του μωρού, από πάνες και εγώ αγνοτις πήρα... Όταν δοκιμάσεις το απορρυπαντικο πες μας εντυπώσεις, εγώ προς το παρόν χρησιμοποιώ το αρκαδι baby... Το δωμάτιο εμείς θα το φτιάξουμε μετά την γέννα γτ δεν προλαβαινουμε νωρίτερα... Με το καλό το ντοπλερ! Πότε έχεις τελική ημερομηνία;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marina84 είπε:

Ωραία μπαίνετε σε μια σειρά λοιπόν! Μου ήρθαν και εμένα χθες τα καλλυντικά του μωρού, από πάνες και εγώ αγνοτις πήρα... Όταν δοκιμάσεις το απορρυπαντικο πες μας εντυπώσεις, εγώ προς το παρόν χρησιμοποιώ το αρκαδι baby... Το δωμάτιο εμείς θα το φτιάξουμε μετά την γέννα γτ δεν προλαβαινουμε νωρίτερα... Με το καλό το ντοπλερ! Πότε έχεις τελική ημερομηνία;;; 

 ΠΗΤ εχω 14/8.. άντε γιατι εχει και μια ζέστη και τρελενομαι με την ζέστη χαχα!! Και εγω μετα ήθελα να αλλάξω το παιδικό αλλα φοβάμαι μήπως η μεγάλη το παρεξηγήσει οτι το κανουμε για την μπεμπα, και τελικά θα το κανουμε τωρα γιατι < μεγάλωσε πλέον και θα εχει ποιο μεγάλο και ωραίο κρεβάτι > !!!!! Οπότε.. μόνο ενα πράγμα ψάχνω να βρω φθηνά, εκείνα τα αυτοκόλλητα που πιάνουν τον τοίχο του δωμάτιο γύρω γύρω σαν κορδέλα με διαφορά σχέδια.. αν ξέρεις ή καμία άλλη κοπέλα που μπορω να βρω τέτοια καλα θα ειναι!!!!! Εσυ τι ΠΗΤ εχεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marina84 και για το Αρκάδι εχω ακούσει πολυ καλα λόγια επειδή εχει πράσινο σαπούνι αλλα ψάχνω κατι ποιο αγνό.. μη φανταστείς, στην πρώτη μου κόρη είχα chicco και προδερμ και ειναι Τίγκα χημικό αλλα δεν το ηξερα τοτε.. αααα μόλις ήρθαν τα weleda μας για αυτο άργησα να απαντήσω!!! Εχουν πολυ ωραια μυρωδιά και απαλή...το αντηλιακό όντως ειναι πααααρα πολυ μικρό 50μλ παλι καλα πήρα 3 ενα για μένα ενα για την μεγάλη και ενα για την μπεμπα χαχαχα!!! Και η κρεμα συγκαματος βασικά δεν εχει καθόλου μυρωδιά αλλα με πολυ λιγο μου απλώθηκε σε όλο το χέρι (πήρα αυτη με την μολοχα και οχι την καλεντουλα) και κορίτσια εν τέλη κατάλαβα οτι δεν χρειαζεται καθόλου η κρεμα σώματος και έτσι δεν πήρα.. θα ειναι και μεσα καλοκαιριού οπότε θα το ζεματησω το νινι!!! 

Το βράδυ θα κάνω μπάνιο την κόρη μου με το σαμπουάν αφρόλουτρο και θα δω αποτελέσματα και στην πράξη!!! Έγραφε οτι ξεμπλέκουν τα μαλλιά χωρίς να χρειαζεται μαλακτική μετα! Άντε να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mama2015 Σωστό το σκεπτικό σας για το δωμάτιο, καλά θα κάνετε! Μεγια τα καλλυντικά σας, με το καλό να τα χρησιμοποιήσετε! Ο παιδιατρος σου είπε να χρησιμοποιήσεις από τις αρχές αντηλιακό στο μωρό; Εγώ πήρα κάποια βιολογικά σε αρώματα χαμομηλι και μανταρίνι (το χαμομηλι δεν με ενθουσίασε)... Με το αρκαδι είμαι ευχαριστημένη αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και κάποια άλλα... Αυτοκολλητα εγώ θα πάρω από το artnwall αλλά δεν ξέρω αν έχει φασα που ψάχνεις εσύ, αν θέλεις ρίξε μια ματιά... ΠΗΤ 25/06 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...