Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα μου ειπε μεχρι 18η κ αυτα κ τα Σαλοσπίρ! Μετα οχι! Καλα αποτελέσματα στην β επιπέδου κοριτσι μου! Ανυπομονώ κ εγω!!! 02/04 παω για ραντεβου κ λογικα τοτε θα μου πει να κλείσω κ για την β´

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα το φυλλικό ειναι μαζι με το σίδηρο... Αλλα ρε κορίτσια αυτό που πρεπει ο σιδηρος να χει διαφορα ώρας απο το ασβέστιο..με τρελαινει γιατι πρέπει να σηκωθω πρωι να παρω σίδηρο μετα σε καμια ωρα να φαω κατι και μετα αφου εχει περασει δίωρο να παρω το ασβέστιο... Ταλαίπωρια καθε πρωι!! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με την βιταμίνη D θελω να τον ρωτησω εχω δει και αλλη κοπελα να παίρνει.. Απο πια εξέταση φαινεται αν έχεις ελειψει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια αν εξαιρέσετε τσα ουτροτζεσταν κ τα σαλοσπιρ τα αλλά θεωρούνται βιταμίνες ...αλλα κ πάλι όλα για καλο τα περνουμε...εγω εχω αλλο θεμα ξεχναω τα 2α χαπια δηλ το 2ο σιδηρο το 2ο μαγνησιο...με τις δουλειές τ τρέξιμο τ σπιτιού βάζω υπενθύμιση αλλά πολλές φορές ξεχνάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΜΠΟΜΠΑΚΙ είπε:

Σχετικά με την βιταμίνη D θελω να τον ρωτησω εχω δει και αλλη κοπελα να παίρνει.. Απο πια εξέταση φαινεται αν έχεις ελειψει;; 

Κορίτσι κάνεις εξεταση για βιταμίνη D3, γράφεται από τον γιατρό και οι περισσότερες Ελληνίδες έχουμε ανεπάρκεια... Εμένα φαντάσου ο γιατρός μου την δίνει σε όλες χωρίς καν εξεταση... 

@Rena28 αφού παίρνεις κάθε μέρα έστω το ένα από τα δύο πάλι καλά, εγώ που παίρνω από ένα κάποιες μέρες ξεχνάω να το πάρω και αυτό :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω παίρνω βιταμίνη d3 είχα έλλειψη με τα χάπια ανέβηκε ικανοποιητικά κ κάθε μήνα μου έχει τον επανέλεγχο στ εξετάσεις μου...οπως κ τη Β12 ενώ στ 1η εγκυμοσύνη δεν έκανα τέτοιες εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω δεν εχω κανει καμια απο τις δυο!!! Και ουτε μαγνήσιο ηθελε να μου δωσει απλα επειδή παθαίνω κράμπες μου το εδωσε.. Αλλα βλεπω καποιες κοπέλες το παιρνουν και για τους πόνους στη κοιλίτσα χαμηλια... Εμενα οταν με πιανιυν οτι και να παρω δεν με ηρεμεί... Παντως αφου πηγα παλι προγενετιστη και τα δε ολα οκ και επειδή φοβόμουν μηπως κανω συσπάσεις γιατι είχα κατι πετρώματα στη κοιλίτσα ειδε το τράχηλο και ειπε μην ανησυχω με 35mm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παιρνω φιλισιν κ σίδηρο απο το κρεβάτι ακομα ώστε να κοιμηθώ κανα μισαωρακι παραπανω κ μετα να σηκωθω να ετοιμαστώ ώστε μεχρι να παω γραφείο να μπορέσω να φαω κ να πιω, κατα τις 14:00 παιρνω Σαλοσπίρ μετα που τρωω παιρνω το χαπι για την αναιμία,το ασβέστιο κ ενα συμπλήρωμα με ω3 κ β12, κ το βραδυ ουτροτζεσταν κ το 2ο σίδηρο 

Γενικα ολη μέρα πινω χαπια!!!!εχω βαλει προγραμμα γιατι αλλιως τα χάνω !

Για βιταμινη d3 ουτε εμενα μου εχει αναφέρει κάτι  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας έχασα λίγο με τα φάρμακα αλλά ακούστε και τα δικά μου ??. Καταρχήν παίρνω το χάπι του θυρεοειδή γιατί έχω κάνει αφαίρεση. Ότι αλλες βιταμίνες κ φάρμακα πρέπει να τα παίρνω με διαφορά 4ωρων από αυτό (εφόρου ζωής όμως άσχετα με την εγκυμοσύνη??). Οπότε ξυπνάω στις 5 παίρνω το χάπι του θυρεοειδή μετά ξυπνάω μισή ώρα πριν σηκωθώ πάλι κ παίρνω το σίδηρο κατά τις 9 δλδ (ευτυχώς που δεν δουλεύω κ δεν έχω άλλες υποχρεώσεις). Το φιλισιν με βιταμίνη Β12 το παίρνω μισή ώρα πριν το φαγητό και το ασβέστιο, βιταμίνη D3 μετά το φαγητό. Και εννοείται το βράδυ το άλλο σίδηρο. Μιλάμε για τρελό κέφι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα. Ειμαι να πεσω να πεθανω. Βγηκαν τωρα οι εξετασεις ρουτινας που μας βαζουν οι γιατροι και εχω αυξημενα το sgot και το sgpt (τρανσαμινασες για το συκωτι). Τα εστειλα στο γιατρο ο οποιος ειπε οτι θελει να τα επαναλαβω σε μια εβδομαδα σε δικο του μικροβιολογικο κι αν ειναι οντως αυξημενα θα δουμε τι θα κανουμε. Τον ρωτησα τι μπορει να σημαινει και δε μου ελεγε, μου ειπε κατσε να επαναλαβεις και βλεπουμε. Διαβαζω στο ιντερνετ απειρα πραγματα οπως για χολοσταση κτλ και φοβαμαι οτι κινδυνευει το εμβρυο. Ειμαι να πεθανω ειλικρινα, αν παθει κατι το μωρο θα πεθανω. Ειχε καμια ποτε αυξημενες τρανσαμινασες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ 17 και 1 σήμερα και +3,5 κιλά. Εντός φυσιολογικών ακόμη με βαση τον γιατρο μου αλλα ανησυχω να μη ξεφυγω. Η κοιλίτσα γυμνή φαίνεται αρκετά. Με ρούχα είναι σαν να έχω φάει πολύ απλώς και να φούσκωσα. Λίγο σπαστικό αυτό. Η πρόβλεψη έπεσε μέσα σε εμένα. Όπως και αν η συλληψη γίνει με πανσέληνο ή στη χάση του φεγγαριού (που έτσι έγινε) βγάζει πάλι κορίτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε @babybaby πάλι μπαίνεις στη διαδικασία του ψαξιματος στο ιντερνετ! Δε νομίζω πως θα είναι κατι σοβαρο. Δεν θα επρεπε να εχεις καποιο συμπτωμα; Κι αυτός ο γιατρος γιατι δεν ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Ειμαι να πεσω να πεθανω. Βγηκαν τωρα οι εξετασεις ρουτινας που μας βαζουν οι γιατροι και εχω αυξημενα το sgot και το sgpt (τρανσαμινασες για το συκωτι). Τα εστειλα στο γιατρο ο οποιος ειπε οτι θελει να τα επαναλαβω σε μια εβδομαδα σε δικο του μικροβιολογικο κι αν ειναι οντως αυξημενα θα δουμε τι θα κανουμε. Τον ρωτησα τι μπορει να σημαινει και δε μου ελεγε, μου ειπε κατσε να επαναλαβεις και βλεπουμε. Διαβαζω στο ιντερνετ απειρα πραγματα οπως για χολοσταση κτλ και φοβαμαι οτι κινδυνευει το εμβρυο. Ειμαι να πεθανω ειλικρινα, αν παθει κατι το μωρο θα πεθανω. Ειχε καμια ποτε αυξημενες τρανσαμινασες;

Καταρχάς ηρέμησε κοριτσι μου, δεν κινδυνεύουν τα έμβρυα νομιζω ετσι απλα κ αν ηταν κατι πολυ επείγον δεν νομιζω πως θα περίμενε ο γιατρός μια βδομαδα! Η αληθεια ειναι πως δεν ξερω καν τι εξετάσεις εκανες σε ποια εβδομαδα εισαι; Εγω δεν θυμαμαι να εχω ελέγξει ακομα τρανσαμινασες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby μην αγχωνεσαι μπορει να εφαγες κατι την προηγούμενη και να οφείλεται εκει η αυξηση...!!! Γενικα προσεχεις τη διατροφή σου;; @beauty bunny μια χαρα πανω κατω στα ιδια ειμαστε!!!! Με λιγη προσοχη δεν θα παρουμε πολλα!!! Αλλα και να παρουμε δεν πειραζει δίκαιολογουμαστε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 17+5. Τον ακουσα για πρωτη φορα σοβαρο, γι αυτο ανησυχω κυριως. Συνηθως με κοροιδευει οταν τον παιρνω πανικοβλητη. Επισης εχω και φαγουρα, και τωρα ειδα πως ειναι κι αυτο συμπτωμα χολοστασης. Θα τρελαθω πραγματικα. Ελπιζω να κανω λαθος, αλλα ακομα κι αυτο να μην ειναι, κατι ειναι κι εχουν ανεβει αυτες οι τιμες. Δυστυχως διαβαζω πως το εμβρυο επηρεαζεται και μαλιστα πολυ αν ηταν οντως χολοσταση... απλα ευχομαι να μην ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby ουτε εμενα εχει τύχει να κανω για τρανσαμινασες αλλα δικιο εχει η @NicolVall αμα ηταν κατι ανησυχητικό θα στο χε πει εξαρχής ...δυστυχως κανουμε ολες το ιδιο λαθος και διαβάζουμε τα παντα μεσω ίντερνετ... Δεν εχει αδικο ο αντρας μου που λεει να το κλεισει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...