Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ευρύτερη οικογένεια.......!


Recommended Posts

Άβολο ζήτημα αλλά.......αναρωτιέμαι, πόσο παρεμβαίνουν οι οικογένειές σας σε ζητήματα περί εγκυμοσύνης και παιδιού?? Εννοώ, σε ζητήματα, γιατρών, σπιτιών, επιλογών, ονομάτων κτλ κτλ κτλ??????????? Έχω την εντύπωση πως όλες οι ελληνικές οικογένειες λίγο πολύ....απλώς βιώνω μια εντελώς  διαφορετική μεταχείριση από τότε που έμεινα έγκυος, με ενοχλεί λίγο που πλέον ΌΛΟΙ έχουν μια άποψη για τα πάντα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλιά παπούτσια έχεις????? Αν όχι, να σου δώσω μερικά ζευγάρια να τους γράφεις!!!! Κοίτα τον εαυτό σου και να είσαι ήρεμη τώρα που κουβαλάς μια ζωούλα και μην ασχολείσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολοι μα ολοι...κ οσοι λενε πως δν τ εχουν αυτο λενε ψεματα!!

ειμαι εγκυος 26+6 ,κ απο τν αρχη ειχα κτ ψιλοθεματακια!!

Ναι οκ καποιοι θελουν κ ν βοηθησουν,αλλοι απλα ν πουν κτ ετσι γτ μπορουν..

ου γ τ ονομα;! Η πεθερα μ τ παιζει λαρτζ κ ομως βαζει τς φυτιλιες τς! Αλλα μ τν χαρα θ μεινει καθως μ τν αντρα μ αυτα τ ειχαμε πει απο τν αρχη!!

η μαμα μ λεει ν μν κανω ετσι κ ας γεννηθει πρωτα η μπεμπα μ κ ας φτασουμε μ τ καλο στο σταδιο τς βαφτισης!! Η μαμα πιστευει πολυ στην γλωσσοφαγια κ στο οτι οταν γκρινιαζεις κτ θ παει στραβα εστω κ σ ελαχιστο!

η μαμα μ κ η πεθερα μ εχουν τ ιδιο ονομα,η μαμα μ δν τ θελει τ ονομα τς κ λεει πως τς αρεσει αυτο π εχουμε επιλεξει μ τν αντρα μ!!

γυρνα σ ολους κυριολεκτικα τν πλατη σ..κ ασε τν μπαινακη κ τν βγαινακη ν κανει τν δουλεια τ...

κοιτα ν εισαι καλα εσυ κ τ μωρο σ,γτ τ καταλαβαινει ολα!! Κ οσο υπομονη ν κανουμε καποια στιγμη σ επηρεαζει!!κοιτα τν αντρα σ κ ασε τς αλλους ν λενε τ δικα τς!!

απο προσωπικη πειρα,επειδη μενω μ τν πεθερα μ η οποια στην αρχη ηταν τελεια! Πιο καλη κ απο τν μαμα μ,δν επαψε ποτε ν ειναι ενας τριτος ανθρωπος!τωρα πια ομως ειναι αλλος ανθρωπος κ δν μπορει ν καταλαβει κανεις γτ εγινε ετσι!!προφανως παντα ετσι ηταν απλα τ εκρυβε!ν πω πως εχω παρει τν μοναχογιο τς...Απο 4.5μηνων μενω στην μαμα μ..στις 6 τ μηνα μπαινω στον 7ο..αποφασισαμε μ τν αντρα μ πως αυτο ηταν τ καλυτερο γ εμενα κ τ μπεμπα μ!κ εδω θ σαραντισω απλα θ ερθει εδω ο αντρας μ ν μεινει γ εκεινο τ διαστημα !

ε κ μετα απο απριλιο φανταζομαι θ μαζευτουμε στο ιδιο σπιτι,αν κ συζηταμε ν παμε σ ενοικιο μεχρι ν τελειωσουμε τ δικο μας!!

σορυ π σας ζαλισα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον φταίει το ότι έχω ξεμείνει από παπούτσια!χαχαχαχ Νευριάζω πάρα πολύ , σίγουρα και λόγω ορμονών......πραγματικά είναι στιγμές που νιώθω απλά αόρατη και πως υπάρχει μόνο το μωρό! Εμφανίστηκε προχτές θεία που είχα να μιλήσω 3 χρόνια (!!!!!!) κ μου έλεγε τι να τρώω!!!!(ξέρει αυτή) ΟΛΟΙ ξερουν πλέον το καλό......η μάλλον το καλύτερο!Όλη μερα ακούω και κάτι, εγώ άποψη για το σώμα μου δν μπορώ να έχω.......Δυστυχώς οι ελληνικές οικογένειες.........Όσο για πεθερές....πάντα μα πάντα θα είναι τρίτα πρόσωπα κατ εμέ. Εγώ έχω ψυχρές σχέσεις πλέον γιατί με κατηγόρησε εμμέσως πλην σαφώς οτι τύλιξα το ανήλικο με το παιδί , ενώ δεν είναι κατάλληλη η περίοδος (έπρεπε να την ρωτήσω μάλλον πότε θα απαυτωθώ) Βέβαια επειδή δεν νομίζω πως υπάρχει άντρας που θα ανοίξει πόλεμο με τη μανούλα του, αλλά επιλέγουν να το παίζουν διπλωματικά , κρατάω κ εγώ τυπικές σχέσεις κ πάνω απόλα αξιοπρεπείς. Τώρα για το όνομα.......θα πέσει γέλιο!Τα πεθερικά μου είναι τρομεράααα συντηρητικά και μάλλον θα στραβώσουν άσχημα με το άσχετο όνομα. Να διευκρινίσω βεβαίως, πως επειδή είναι "μεγάλοι άνθωρποι" έχει ξεκαθαριστεί πως στο παιδί δεν θα έχω βοήθεια.....αλλά θα έχουν μόνο δικαιώματα φυσικά!!!!Άλλαξα θεματολογία, αλλά θα σκάσω!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κ εμενα η πεθερα μ ειναι 70....(ο αντρας μ ειναι 31)..ο πεθερος μ αυτος ο αγιος ανθρωπος δυστυχως εχει φυγει απο τν ζωη...! κ ενω θεωρει πως θ εχει συνεχως τ παιδι αυταπαταται.... κ δν τν εχουμε ενημερωσει ακομη πως δν θ σαραντησω καν εκει αλλα στη μαμα μ....εκει παιζει ν μ κοψει κ τν καλημερα..χαχα κ ας μενουμε στο ιδιο σπιτι.... ν πω πως τ ενα μερος μ τ αλλο εχουν 40 λεπτα αποσταση....

επειδη εχω περασει πολλα απο κτ ξαδερφια τ αντρα μ κ η πεθερα μ ηταν παντα μ τ μερος τς αποφασισα τν εγκυμοσυνη μ ν τν ζησω μακρυα απο εκει ..κ εφοσον ο αντρας μ τ δεχτηκε αυτο τωρα παρα τ προβληματα τς προσπαθω ν τν απολαυσω οσο γινεται..2 κ κτ ψιλα μηνες μ εμειναν...!!  ευτυχως ομως ο αντρας μ σ ολα αυτα ειναι μαζι μ.... μ τν επηρεαζει καπου καπου ειδικα οταν λειπω,αλλα μετα ο αντρας μ επιστρεφει στα δικα μας κ εκεινη απλα τν προσπερναμε....! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xamogelo βρε τι  καθεσαι και στεναχωριεσαι? υπαρχει περιπτωση ποτε το  ΞΕΝΟ ΑΙΜΑ να σε πονεσει??/( τους λεω ετσι γιατι αυτοι με εχουν πει ετσι πρωτοι!!!οτι ειμαι ΞΕΝΗ!)

εννοειται κ μενα ειναι μεγαλοι ανθρωποι κ 'δε μπορουν".........για να με προσβαλλουν ομως κ να λενε μπροστα μου ποιο χοντρομπαζο συχωριανή τους με προικα θελανε για νυφη τους ειναι υγιεστατη..... κοντα σε αυτα να εχεις και πολλα χρονια μεγαλυτερες γεροντοκορες  κορες τους που δε σε πανε ουτε με σφαιρες. θα προσπαθησω να μαθουν για το μωρο οταν ...παω να γεννησω που λεει ο λογος !!!!!δεν το εχουμε πει .

ουτε κι εγω θελω να βγαλω ονομα. βγαζω φλυκταινες και μονο στη σκεψη. γιατι να τους το βγαλω?για γλυψιμο ?η για να ικανοποιηθει ο εγωισμος τους? σαμπως θα με συμπαθησουν/?ουτε με σφαιρες δε με πανε ..τους πηρα το μοναχογιο !!!και δεν ειμαι και ντοπια !!!! οποτε...στην πυρα!!

κ χω ψυχρες κ τυπικες σχεσεις εχω κ μιλαμε μια φορα το χρονο. ουτε χρονια πολλα στην γιορτη μου δε μου λενε., οταν εφυγε ο πατερας μου , 20 χρονιΑ νεοτερος τους, (!)  αντι για συλληπητηρια μου ειπαν μες στα μουτρα "συμβαινουν αυτα !!!!' Πολύ σκληροι ανθρωποι ολο το σοι. 

ξενο αιμα ηταν ειναι και θα ειναι παντα. παρτε το χαμπαρι και ΜΗΝ ΠΛΗΓΩΝΕΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. και μην ακουσω καμια να λεει η πεθερα της ειναι ενας αγγελος η κουνιαδα της τη λατρευει κλπκλπ.... δεν εχουν ιδεα και δε θελουν να ξερουν τι λενε με τις κορουλες τους πισω απο την πλατη της .....

καλα που τα τελευταια χρονια δε ζω στην ελλαδα....απο αυτη την αποψη  ΤΟ ΜΟΝΟ καλο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια συμπάσχετε και με βοηθάτε αλλά και θυμώνω παράλληλα!!!!Κάνουμε πολλή υπομονή......Εγώ είχα την ψευδή εντύπωση πως δεν θα με ενοχλήσει ποτέ κανείς (εφόσον δεν ενοχλώ και δεν είχα δώσει κ@λο και ήμουν τυπική και από μακριά και αγαπημένοι)...ε....μένω έγκυος και γίναμε ξαφνικά πολλοί!!!!!!!Θα σας πω το πλέον τραγικό και ασυγχώρητο.....ο αδερφός του καλού μου (γεροντοπαλίκαρος 41 χρ.) μου τηλεφώνησε όταν ήμουν αρχές εγκυμοσύνης και μου είπε πως καλύτερα θα ήταν να ρίξω το παιδί.......καταλαβαίνετε επίπεδο και θράσος ????? Το φυσάω και δεν κρυώνει.....Δυστυχώς αντιλαμβάνομαι πως σε κάθε σόι υπάρχουν οι πληγές. Απλά εως τώρα ήμουν εντελώς αποστασιοποιημένη και έχω πάθει σοκ, έχω χάσει τον ύπνο μου από τα νεύρα. γενικά τρομερή παρεμβατικότητα...σοκαριστική θα έλεγα!ένα κομμάτι της ελληνικής κουλτούρας που πραγματικά απεχθάνομαι!!!!Άκου θα μου κόψει την καλημέρα επειδή στο σπίτι ΜΟΥ θέλω να κάνω ό,τι θέλω εγώ και ο άντρας μου...τρομερά πράγματα!!!!!Και εμείς πάντως αποφασίσαμε τα πάντα να γίνουν κεκλεισμένων......ούτε τη μάνα μου δεν θέλω γιατί την πιάνουν κάτι παθολογικές παρεμβατικότητες και φοβάμαι μην μπουκάρει μέσα όταν θα γεννάω!χαχαχαχχα Άλλη αυτή!Επειδή ζω μακριά, θέλει να αφήσω δουλειά και σπίτι κ να πάω να βγάλουμε την εγκυμοσύνη παρέα.......μπρρρρρρρρρρρρρρρρρ Καλημέρα σε όλες!!!!

@papaki όλα καλά προχωράνε?Εγώ σήμερα έχω αυχενική!Στέλνω συναδελφικούς χαιρετισμούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xamogelo με το καλο ! περιμενω αποτελεσματα PAPP-A ,  τιμη αυχενικης  καλη ηταν παντως ! εκει με τη θρομβοφιλια καΙΓΟΜΑΙ γιατι 21 δεκεμβριου θα βγουν τα τελικα αποτελεσματα και τρεμω μη συμβει τιποτα.... 

 

γραφτους ολους μωρε..... εκει που δε πιανει μελανι....αη σηχτηρ ...

για τη μανουλα σου ομως μη μιλας ετσι ...να ξερεις ισως ειναι η μονη που σε ποναει .....  τωρα πλεον καταλαβαινεις απο συμπτωματα κλπ τι περασε για να σου δωσει ζωη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακούστε το παρακάτω:

Είμαι στο νοσοκομείο και προσπαθώ να γεννήσω, έχουν περάσει ήδη 15 ώρες αναμονής, απέξω περιμένουν ο σύζυγος και οι γονείς μου με την αδερφή μου...σκάει μύτη η πεθερά μου...φέρνει κάτι άθλιες τυρόπιτες, όπως ενημερώθηκα μετά....και λέει στον άντρα μου "άντε, παιδί μου, αν είναι έλα στο σπίτι να ξαπλώσεις λίγο και αν είναι έρχεσαι το πρωι".....την κοιτάει ο άντρας μου με μισό μάτι, της λέει "πας καλά;", πετάγεται η μάνα μου του λέει "πάνε, παιδί μου να ξεκουραστείς" (επίτιδες για να δει αντίδραση!), γυρίζει την κοιτάζει την μάνα μου της λέει "είναι δυνατόν;;;;" και γυρίζει και λέει στην μάνα του "φύγε, πάνε σπίτι, θα τα πούμε το πρωι"....Σημειωτέον, έκανα 25 ώρες για να γεννήσω, αλλά δεν πονούσε το δικό της το παιδί για να νοιαστεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA δεν εχω λογια .... ε βεβαια αν ηταν η κορουλα της ομως .... μωρε καλα λεω εγω μονο η μανα σε ποναει ....το ξενο αιμα λεει "ελα μωρε δεν ειναι τιποτα "!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papaki2017 άσε το άλλο! Το παιδί είναι φτυστό εγώ και όποτε με βλέπει μου λέει "καλέ, ίδιος ο γιός μου μικρός είναι". Εγώ κυρία, ούτε της απαντάω! Μόνο μια φορά δεν άντεξα που έλεγε ότι έχει τα μάτια μου και της είπα "είδες, πήρε και κάτι από την μάνα του το παιδί"! Ευτυχώς δεν έχω θέματα με τον άντρα μου οπότε τους γονείς του δεν τους υπολογίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχα..... την πτωχη τω πνευματι ..... εχει λυσσαξει .... γουσταρωωωωωω που λες οτι το παιδακι ειναι ιδιο εσυ...  ετσι για να μαθει !! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μμ...ολα αυτα δν ειναι τπτ..!!  ν σας γραψω αυτα π εχω περασει εγω δν φτανει μια ολοκληρη μερα....  κ προσεξτε... τ εκαναν 2 φαδερφια τ κ η πεθερα μ επειδη τ εχει μεγαλωσει σαν δικα τς επαιρνε τ μερος τς..!! 

ο αντρας  μ ειναι υοθετημενος... κ σ καποια φαση η πεθερα μ πεταξε "αν ανοιξεις τν καρδια μ πρωτα θ βρεις τν..(ανιψιο τς) κ μετα τν .... (γιο της).... αυτα τ 2 ανιψια τς 100μετρα κατω ν τν χωσουν ακομη τ χερια θα τους φιλαει..! κ κοριτσια αληθεια εκανα τ παντα γ ν τ παμε τελεια..!  σκεφτειτε τς ηλικιες κ πρωτη φορα στη ζωη τς τς εβαλα εγω ν κανουμε ολοι μαζι πρωτοχρονια..!πρωτη κ τελευταια σαφως.!  ο αντρας μ 31 κ εκεινα 35 κ 38...

ευτυχως ομως ο αντρας μ απο εμενα κ μετα εχει ξεκαθαρισει καποια πραγματα..!! εμας ακομη κ ζημια στο σπιτι μας εκαναν..!!  μια φορα εφτασα σ σημειο ν χωρισουμε,ειχα μαζεψει κ τ πραγματα μ εξαιτιας τς..απο τοτε κ μετα εβαλα στοχο ζωης πως ο κοσμος ν χαλασει εγω τ σπιτι μ δν θ τ διαλυσω γ αυτους..!κ αν η πεθερα ακομη κ τωρα ειναι μ αυτους χαλαλι τς,αυτη θ χασει..οχι εγω..!  κ ακομη δν τς εχουμε πει πως τ παιδι μια π θ τ δει στο μαιευτηριο(αν ερθει) κ μια λιγο πριν τ πασχα π θ σαραντισω γτ θ μενω στη μαμα μ... τ λεω ετσι γτ μενουμε μαζι κ οι 3 σ 1 σπιτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωρε κοριτσια μουμη σουΚαρς τυχει ειναι τετοιοι συγγενεις κ πεθερες...η δικια.μου, δεν ειναιείναι σε αυτο το βαθμο.....αλλα κανει το εξης ειναι στνεχεια ε το θεο στο στομα κκκ κ τη καλη κουβεντα ...κ κορουλα μου .....που εχωμε δυο γιους κ ρωρα με αξιωσε ο θεος να εχωτο κ μια.κορη.....κ της προαλλες μιλαγα με.το πεθερο στο τηλ.δεν καταλαβε πια ημουν, ....κ με στολισε....οχι βρισιες του τυπου την εχω αναγκη για το παιδι...εχω ηδη μια.κορουλα..με πηρε επειτα να μου πει οτι αυτα που ακουσα τα ελεγε για τη κουνιαδα της....ρης μιλησα κ γω πολυ σοβαρα κ της εξηγησα οτι χαζη δεν ειμαι.....ακουσα πολυ καλα ....κ τα λογια πήγαιναν για μενα ....καικαι αρχισε τα ψευτοκλαματα......ασε που τωρα μαθαμε.οτι περιμενουμε.αγορακι.κ περιμενω να δω αντιδρασεις για το ονομα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαμόγελο !!διαβαζω τις εμπειρίες της κάθε κοπέλας και φυσικά τη δικιά σου ο τίτλος είναι πολύ εύστοχος γιατί όπως κ.να το κάνουμε είναι ευρύτερη οικογένεια αλλά όπως τ λες κ εσύ ευρύτερη...οικογενεια σου θα είναι τ παιδί σ εσύ κ ο άντρας σου..εννοειται μετά η μαμά σ μπαμπάς κτλ....εγω δεν είμαι ομοιοπαθουσα...μιας και τα πεθερικά μου είναι είναι εξαιρετικά..αφου στο μαιευτήριο την 3η μέρα έμεινε η πεθερά μ η μαμά μ έπρεπε να γυρίσει σπίτι ..δε γινόταν αλλιως..τα πήγαμε μια χαρά ..υπαρχει σεβασμός στη προσωπική ελευθερία ..αλλα δε παύει να είναι ένας ξένος άνθρωπος ...η καλύτερη πεθερά να είναι θα σου πει 1000 καλά 1 κακο τ ένα κακο θα σ κατσει...η μάνα σ και να σε βρίσει π λεει ο λόγος θα τη συγχωρέσεις έτσι είναι...αλλα επειδή διαβάζω ότι σου έχουν κάνει χοντραδες κτλ....εγω θα τους απομάκρυνα όσο πιο διακριτικά μπορούσα ..αδερφο κτλ...γιατι είσαι ακόμα στην αρχή ...εχεις άλλους 6 μήνες κοντά και μετά π γεννιέται το παιδί θέλει το γερό στομάχι ...τωρα είστε πακετο.....θα βάλεις απόλυτη προτεραιότητα τη ψυχολογία σ κ μετά τ μωρο ..γιατι αν εσύ σκάσεις από τ νεύρα σου...τ μωρο τι θαπογινει...μακρια τα τοξικά άτομα ..ειδικα σε τόσο ευαίσθητες περιόδους η έστω με αυστηρά όρια αν δε μπορείς να αποφύγεις εντελώς!!Να κάνεις ένα γερο κ ομορφο μωράκι κ να τα ξεχάσεις όλα αυτά...!!Στη τελική αν ήμουν εσύ θα άκουγα όλα αυτά βερεσέ είτε μιλάνε είτε όχι το ίδιο πράγμα.. προσπάθησε το!!Όσο για τις ορμόνες κακα τα ψέμματα διογκώνει καταστάσεις κ νευριάζεις ακόμα πιο πολύ εδώ είμαι εγ κυος ούτε 10 εβδ καλά καλά κ έχω μια μικρή 17 μηνών κ πολλές φορές με νευριάζει απίστευτα οταν κανει διαφορα...(ειναι πολυυ ζωηρη)εκεί π πριν δε το πάθαινα..αλλα το ισορροπεις σιγά σιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες τα ίδια έχουμε. Όταν τους ενημέρωσα οτι έχω προωρή γήρανση των ωοθηκών και οτι πρέπει να κάνει και ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα για να δούμε μήπως συνυπάρχουν δυο ζητήματα μαζί, γύρισε και μου είπε πως αποκλίεται ο γιος της να έχει πρόβλημα και πως η ανίκανη εγώ είμαι!!!! Από τότε ούτε τηλέφωνο δεν την παίρνω. Και να σκεφτείτε είμαι η αγαπημένη της νύφη. Την άλλη μου την κατηγορούσε συνέχεια, γιατί η συμπεριφορά της είναι απαίσια. Τώρα που βλέπει πως δυσκολευόμαστε να κάνουμε μωρό ξαφνικά την αγάπησε επειδή εκείνη έχει δύο παιδιά. Αλλά και εκείνη η συνυφάδα μου δεν ειναι και λίγη. Είδα με τα μάτια μου μήνυμα να λέει στην κουμπάρα της μακάρι να μην κάνω μωρό! Πως γίνεται μια μάνα που έχει δυο μωρα να πει τετοιο πράγμα μόνο και μόνο γιατί ζηλεύει που μπήκα στην οικογένεια;;; Μια αλλη μερά όταν ήμασταν όλοι στο πατρικό του άντρα μου γύρισε ο πεθερός μου και μου λέει μπροστά από όλους (κουνιάδο,συνυφάδα,αδερφια της πεθεράς μου) ο γιος μου κάνει όνειρα να κάνει γιο να τον κάμει ποδοσφαιριστή και εσύ δε θα του δώσεις αυτή τη χαρά. Το κλάμα που έχω ρίξει δεν περιγράφεται. Όταν με το καλό μείνω έγκυος θα το μάθουν αφού γεννήσω κι ας μένουμε στην ίδια πόλη. Το έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβαζω διαβαζω και δε μπορω να συλλαβω τοση κακια και μοχθηρια.... στεναχωριεμαι ειλικρινα

καλα αυτα τα ΚΟΥΝΑΒΙΑ δε σκεφτονται οτι αυτες οι κοπελες κανουν το παιδι -αδελφο-ξαδελφο τους ευτυχισμενο και οτι ειναι συνειδητη επιλογη του ???τοσο ελλειψη κοινωνικης παιδειας ετσι ?

τουλαχιστον εμεις τους κραταμε μακρια ..... και πανω απο ολα και χιλιομετρικα !!!!!! 

και γω ετσι θελω ρε γμτ. να το μαθουν οταν βγω απο το ΡΕΑ! φοβαμαι πολυ την αρνητικη ενεργεια τους !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papaki2017 κουνάβια???? Γέλασα με την ψυχή μου.

Κοίτα, στην δική μου περίπτωση επειδή βλέπω και αμορφωσιά από μεριάς τους και έλλειψη κοινωνικής μόρφωσης και παιδείας απλά δεν τους κακίζω περαιτέρω. Τόσα ξέρουν τόσα λένε! Μέχρι εκεί μπορούν οι άνθρωποι. Με νοιάζει μόνο να μην ανακατέυονται εκεί που δεν τους σπέρνουν, πράγμα που δεν κάνουν γιατί ο άντρας μου δεν τους δίνει το παραμικρό περιθώριο! Οπότε είμαστε καλά. Τους αφήνω να λένε καμιά βλακεία που και που, άνθρωποι είναι, το δικαιούνται. Αλλά αν με ζορίσουν, θα δουν τα δόντια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...