Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

στις On 20/12/2017 at 10:19 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Eυχαριστω The baby to be!!! Μακαρι!! 

Εσυ τι κανεις; πες μου τα νεα σου. 

Καλά ειμαι κορίτσι μου! Απο σήμερα ξεκίνησα άδεια απο τη δουλεια για τις γιορτές! Ο γιατρος είπε να κάνουμε υπέρηχο ξανά μετα τα Φώτα. Άρχισα να σκέφτομαι μήπως να αφήσω πια τον εξωσωματικο και να γυρίσω στον παλιό μου γυναικολόγο... 

εσυ πως εισαι; πως νοιωθεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χρόνια πολλά και καλές γιορτές σε ολες με ευτυχία αγάπη !!

Έλενα και εγω με την υπερπαραγωγή στην αρχή δεξιά ήταν νεκρά μετά εμφάνισε τρία και στο τέλος είχε πιο πολλά και από την αριστερή που την θεωρούσαν "καλη" οπότε μην δώσεις βάσει η οιστραδιολη ανεβαίνει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η The Baby To Be είπε:

Καλά ειμαι κορίτσι μου! Απο σήμερα ξεκίνησα άδεια απο τη δουλεια για τις γιορτές! Ο γιατρος είπε να κάνουμε υπέρηχο ξανά μετα τα Φώτα. Άρχισα να σκέφτομαι μήπως να αφήσω πια τον εξωσωματικο και να γυρίσω στον παλιό μου γυναικολόγο... 

εσυ πως εισαι; πως νοιωθεις;;

Καλή άδεια The baby to be!! Αντε να ξεκουραστείς!! Με το καλό ο επόμενος υπέρηχος!!

Εγώ καλά ειμαι. Να σου πω την αλήθεια δεν νιώθω κάτι διαφορετικό. Μόνο που και που κανενα τσιμπηματακι χαμηλα στη μητρα. Δεν ξερω αν επρεπε να νιωθω κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλή άδεια The baby to be!! Αντε να ξεκουραστείς!! Με το καλό ο επόμενος υπέρηχος!!

Εγώ καλά ειμαι. Να σου πω την αλήθεια δεν νιώθω κάτι διαφορετικό. Μόνο που και που κανενα τσιμπηματακι χαμηλα στη μητρα. Δεν ξερω αν επρεπε να νιωθω κατι.

Ευχαριστω πολυ!!!

Οχι, δεν ειναι απαραίτητο να νοιωθεις κάτι.. ούτε εγώ ενοιωθα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα κι απο μενα ! Ποσο αγχωτικη η αναμονη για την εξεταση της χοριακης.... Τι θα κανω ως τις 27/12.... Μ εχει φαει η αγωνια.... καί απο συμπτωματα κανενα απολυτως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ σε νιώθω απόλυτα... Είναι η χειρότερη περίοδος της εξωσωματικης, χίλιες φορές καλύτερα οι ενεσεις παρά αυτή η αναμονή!! Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, όμως, δυστυχώς, είναι και αυτό μέρος της διαδικασίας!! Δεν χρειάζεται να νιώθεις οπωσδήποτε κάτι, προσπάθησε να χαλαρώσεις, ασχολήσου με κάτι που σε ευχαριστεί και σε κάνει να ξεχνιέσαι!! Αυτός ο μήνας είχε πολλές θετικές χοριακες, εύχομαι να συνεχίσουμε το σερί μας και με μια θετικη χοριακή απο εσένα!!! Fingers crossed ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η nikona είπε:

 

Αν σε βοηθάει κι εγώ στους πρώτους 2 ή 3 υπερήχους όταν πήγαινα βλέπαμε μόνο από αριστερά και τελικά αργότερα έγιναν και στη δεξιά ωοθήκη και μάλιστα πήραμε και ωάρια από έκεινη. Οπότε προσπάθησε να μην απογοητεύεσαι.

Ο γιατρός τι λέει;;;Σου αυξάνει τη δόση;;

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

 

Έλενα και εγω με την υπερπαραγωγή στην αρχή δεξιά ήταν νεκρά μετά εμφάνισε τρία και στο τέλος είχε πιο πολλά και από την αριστερή που την θεωρούσαν "καλη" οπότε μην δώσεις βάσει η οιστραδιολη ανεβαίνει;;

Κορίτσια γύρισα από τον 4ο πια υπέρηχο. Δυστυχώς ακόμα δεν πάμε καλά. Δεν έχουν μεγαλώσει καθόλου. Από προχτές που κάτι είδαμε. Έχουν μείνει σταθερά. Και από αύριο θα περνώ πιο αυξημένη δόση. @nikona και @Sunshine 88 στις πόσες μέρες πήγατε για ωοληψία  (δηλαδή πόσες μέρες κάνατε διέγερση ) εγώ σήμερα είμαι στην 10η μέρα διέγερσης και ακόμα τίποτα... Αυτή την στιγμή νοιώθω πολύ χάλια. Νοιώθω άχρηστη που ουτε ωοληψια δεν θα καταφέρω να κάνω  (να φτάσω).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

 

Κορίτσια γύρισα από τον 4ο πια υπέρηχο. Δυστυχώς ακόμα δεν πάμε καλά. Δεν έχουν μεγαλώσει καθόλου. Από προχτές που κάτι είδαμε. Έχουν μείνει σταθερά. Και από αύριο θα περνώ πιο αυξημένη δόση. @nikona και @Sunshine 88 στις πόσες μέρες πήγατε για ωοληψία  (δηλαδή πόσες μέρες κάνατε διέγερση ) εγώ σήμερα είμαι στην 10η μέρα διέγερσης και ακόμα τίποτα... Αυτή την στιγμή νοιώθω πολύ χάλια. Νοιώθω άχρηστη που ουτε ωοληψια δεν θα καταφέρω να κάνω  (να φτάσω).

Εγώ έκανα στην 14 μέρα του κύκλου 13 της διαίρεσης την ωοληψια από τι ξερω όμως δεν είναι στάνταρ τι σου είπε ο γιατρος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena 2 είπε:

Μου αύξησε την δόση από 225 σε 300. Ότι προχωράω πολύ αργά, και ότι γκάζια δώσουμε τώρα, θα μας δείξει...???

@elena 2  για θύμισε μου ποιές ενέσεις κανεις;;Και μπορεί όντως ο οργανισμός σου να αργήσει να πάρει μπρος προσπάθησε να μην αγχώνεσαι Εγώ όλη την φάση με της ενέσεις την είχα πάρει πολύ χαλαρά μετά από την ωοληψια με έπιασε μια περίεργη φάση ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 Αχ κοπέλα μου τι τραβάς και εσύ αυτές τις μέρες!! Δεν ξέρω τι να σου πω, εύχομαι μόνο να πάρουν μπρος και να μεγαλώσουν όσα περισσότερα γίνεται!! Αν όχι, ίσως πρέπει να αλλάξεις πρωτόκολλο, μπορεί να μην σου ταίριαξε αυτό!! Πάντως 225 δεν θεωρείται απο τις μεγάλες δόσεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

 

Κορίτσια γύρισα από τον 4ο πια υπέρηχο. Δυστυχώς ακόμα δεν πάμε καλά. Δεν έχουν μεγαλώσει καθόλου. Από προχτές που κάτι είδαμε. Έχουν μείνει σταθερά. Και από αύριο θα περνώ πιο αυξημένη δόση. @nikona και @Sunshine 88 στις πόσες μέρες πήγατε για ωοληψία  (δηλαδή πόσες μέρες κάνατε διέγερση ) εγώ σήμερα είμαι στην 10η μέρα διέγερσης και ακόμα τίποτα... Αυτή την στιγμή νοιώθω πολύ χάλια. Νοιώθω άχρηστη που ουτε ωοληψια δεν θα καταφέρω να κάνω  (να φτάσω).

Αχ βρε κορίτσι, τι περίεργο πράγμα ο οργανισμός. Δεν μπορεί κανείς να ξέρει πως θα αντιδράσει... εύχομαι με την καρδιά μου η μεγαλύτερη δόση να τον ξυπνήσει.. η διάρκεια του πρωτοκόλλου νομίζω προσαρμόζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου να ξέρεις ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα για το πώς νιώθεις. Εγώ αν θυμάμαι καλά έκανα 13 ή 14 μέρες διέγερση και μάλιστα με δόση από 300 μετά 325 και τέλος 350. Αφού όλες οι 3600 μονάδες που διακαιουμαστε μου τελειώσαν και μάλιστα εφτασαν ισα ισα.

Δεν ευθύνεσαι όμως εσύ για αυτό που συμβαίνει. Είναι αυτό που σου είπε και η baby to be. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Δεν αντιδράνε όλοι το ίδιο. Ίσως χρειάζεσαι άλλο πρωτόκολλο. Προσπάθησε να είσαι λιγο αισιοδοξη. Μπορεί τώρα με τη μεγαλύτερη δόση να ξυπνήσουν οι ωοθήκες. Πραγματικά στο εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια καλημερα κι απο μενα ! Ποσο αγχωτικη η αναμονη για την εξεταση της χοριακης.... Τι θα κανω ως τις 27/12.... Μ εχει φαει η αγωνια.... καί απο συμπτωματα κανενα απολυτως....

Εμμανουήλ υπομονή. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο παρά μονο υπομονή. Θα περασουν οι μέρες.

Κι εγώ εχω στις 28 χοριακή. Αλλά ακόμη δεν έχω αγχωθεί γιαυτό καθόλου. Οταν πλησιασουν οι μέρες μαλλον θα μου ρθει το αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

@elena 2  για θύμισε μου ποιές ενέσεις κανεις;;Και μπορεί όντως ο οργανισμός σου να αργήσει να πάρει μπρος προσπάθησε να μην αγχώνεσαι 

Κάνω altermon και Suprefact. Δεν αγχωνομαι Sunshine , στεναχωριεμαι. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

@elena 2 Αχ κοπέλα μου τι τραβάς και εσύ αυτές τις μέρες!! Δεν ξέρω τι να σου πω, εύχομαι μόνο να πάρουν μπρος και να μεγαλώσουν όσα περισσότερα γίνεται!! Αν όχι, ίσως πρέπει να αλλάξεις πρωτόκολλο, μπορεί να μην σου ταίριαξε αυτό!! Πάντως 225 δεν θεωρείται απο τις μεγάλες δόσεις!! 

Mariloux μου μακάρι να πάρουν μπρος γιατί αλλιώς δεν με βλέπω καλά φέτος τα Χριστούγεννα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ σε νιώθω απόλυτα... Είναι η χειρότερη περίοδος της εξωσωματικης, χίλιες φορές καλύτερα οι ενεσεις παρά αυτή η αναμονή!! Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, όμως, δυστυχώς, είναι και αυτό μέρος της διαδικασίας!! Δεν χρειάζεται να νιώθεις οπωσδήποτε κάτι, προσπάθησε να χαλαρώσεις, ασχολήσου με κάτι που σε ευχαριστεί και σε κάνει να ξεχνιέσαι!! Αυτός ο μήνας είχε πολλές θετικές χοριακες, εύχομαι να συνεχίσουμε το σερί μας και με μια θετικη χοριακή απο εσένα!!! Fingers crossed ? 

Μακαρι ! Για να δουμε ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Εμμανουήλ υπομονή. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο παρά μονο υπομονή. Θα περασουν οι μέρες.

Κι εγώ εχω στις 28 χοριακή. Αλλά ακόμη δεν έχω αγχωθεί γιαυτό καθόλου. Οταν πλησιασουν οι μέρες μαλλον θα μου ρθει το αγχος.

Αχ ειμαστε πολυ κοντα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε ? Τι περιεργο συναισθημα... λιγο πριν τα Χριστουγεννα και εμεις ειμαστε σπιτι, ουτε ψωνια μπορουμε να κανουμε, ουτε τα γλυκακια μας, τα μαγειρεματα μας, ουτε δωρακια εχουμε παρει... δεν μπορουμε να φροντισουμε τους αγαπημενους μας.... Ευχομαι να τους χαρισουμε  το μεγαλυτερο δωρακι που θα μπορουσαμε ! Αυτα τα χαρμοσυνα νεα που ολοι περιμενουν ! Ευχομαι σε ολη την παρεα απ τα βαθη της ψυχης μου να παρουμε μονο θετικα αποτελεσματα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Γεώργιος_Ελένη είπε:

Και εγώ δειλά δειλά :) καλή μας επιτυχία 

Καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα μας. Ευχομαι με το καλο. Σε τι φαση εισαι? Προσπαθειτε φυσιολογικα η με εξωσωματικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε ? Τι περιεργο συναισθημα... λιγο πριν τα Χριστουγεννα και εμεις ειμαστε σπιτι, ουτε ψωνια μπορουμε να κανουμε, ουτε τα γλυκακια μας, τα μαγειρεματα μας, ουτε δωρακια εχουμε παρει... δεν μπορουμε να φροντισουμε τους αγαπημενους μας.... Ευχομαι να τους χαρισουμε  το μεγαλυτερο δωρακι που θα μπορουσαμε ! Αυτα τα χαρμοσυνα νεα που ολοι περιμενουν ! Ευχομαι σε ολη την παρεα απ τα βαθη της ψυχης μου να παρουμε μονο θετικα αποτελεσματα ! 

Εμνανουηλ ευχομαι η αλλη εβδομαδα να μας φερει χαρμοσυνα μηνυματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2017 at 7:52 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα!!Σήμερα ξεκίνησα την πρώτη μου ένεση για την πρώτη εξωσωματική ελπίζω τα Χριστούγεννα να πάρω έναν ωραίο δώρο ???.

Ποιές άλλες θα είναι μαζί μου στην αναμονή του θαύματος τον Χριστουγέννων 

Κορίτσι μου καλή επιτυχία σου εύχομαι το νέο έτος να φέρει το μωράκι σας**

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!Χρόνια Πολλά με υγεία και πολλά μωράκια το 2018!!!

Αδιαθετισα Χριστούγεννα σήμερα ήμουν στον γιατρό όλα καλά άρχιζα τα cycaclur σήμερα θα με δει τρεις του μήνα πάλι ??@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  @nikona περιμένουμε τα νέα σας ?? καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...