Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Εμένα έχουν περάσει και τέσσερα χρόνια από τότε την είχα κάνει στο Ρέα όλοι άψογη εκεί αλλά η πιο άβολη εξετάσει για μένα ίσως επειδή ήταν και αρχή τότε και όλα τα έβλεπα βουνό. Πάρε μια ώρα πριν 2 buscopan plus γιατί η αλήθεια είναι πονάει λίγο???

@Sunshine 88 λες ε; Εμένα απλά μια αντιβίωση μου ειπε προληπτικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AngelaMakσαλπιγγογραφια θα κανεις λογικα! Καλητερα ειναι ητε εχει θεμα ο αντρας σου με το σπερμα ητε οχι την σαλπιγγογραφια να την κανεις μια χαρα σου ειπε ο γιατρος σου και μην ανχονεσε φτιαχνει αν υοαρχει προβλημα με το σπερμα! Το αν ποναει ηοχι οπως πολυ καλα ειπανε και τα κοριτσια ειναι και θεμα οργανισμου! Ειναι σαν πονοι περιοδου η αλυθεια ειναι πως νιοθεις αβολα αλλα πρεπεινα την κανεις να εισαι συγουρη πως πα παρακατω! Καλα αποτελεσματααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η AngelaMak είπε:

@Mairh32 θα κάνουμε την Τρίτη και τα 2, ο γυναικολόγος μου ειπε οπωσδήποτε και τα 2.

εσας τι σαα πρότειναν για θεραπεία;

Αφού έκανε ορμονικές και υπέρηχο πήρε βιταμίνες και ένα χαπακι για τη προλακτίνη αλλά πάλι έγκυος δεν έμεινα.τωρα προχωράμε σε εξωσωματική.εσεις πόσο καιρό προσπαθείτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@AngelaMakσαλπιγγογραφια θα κανεις λογικα! Καλητερα ειναι ητε εχει θεμα ο αντρας σου με το σπερμα ητε οχι την σαλπιγγογραφια να την κανεις μια χαρα σου ειπε ο γιατρος σου και μην ανχονεσε φτιαχνει αν υοαρχει προβλημα με το σπερμα! Το αν ποναει ηοχι οπως πολυ καλα ειπανε και τα κοριτσια ειναι και θεμα οργανισμου! Ειναι σαν πονοι περιοδου η αλυθεια ειναι πως νιοθεις αβολα αλλα πρεπεινα την κανεις να εισαι συγουρη πως πα παρακατω! Καλα αποτελεσματααααα!!!!

@love30 σε ευχαριστώ παρά πολυ.... εισαι γλυκύτατη!!!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου!!Πως είσαι?Να ρωτήσω αν θυμάσαι το κόστος του καρυότυπου ζεύγους και θρομβοφιλίας?

Καλημέρα κοπελα μου αν μενεις Αθηνα καρυοτυπο ζευγους δωρεαν στο αλεξανδρας η ευαγγελισμο αν θελεις σιυ στελνω τηλ αλλιως σε ιδιωτικο εργαστηριο γυρω στα 120 ευρω το ατομο εαν εχεις ιδιωτικη ασφαλεια παιρνεις καποια εκπτωση καθως αν εχεις και καποια καρτα υγειας.για θρομβοφιλιας δε γνωρίζω θα το ψάξω όμως..και θα γραψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Αφού έκανε ορμονικές και υπέρηχο πήρε βιταμίνες και ένα χαπακι για τη προλακτίνη αλλά πάλι έγκυος δεν έμεινα.τωρα προχωράμε σε εξωσωματική.εσεις πόσο καιρό προσπαθείτε;

Κλείσαμε πλέον ένα χρόνο γεμάτο.... πριν ένα μήνα παρακολούθησα τον κύκλο αλλα ωορρηξία γιόκ... τον παρακολουθούμε και αυτόν τον μήνα και μου ειπε θα κανεις όλες τις εξετάσεις. Και ώρα απλά περιμένω ποτε θα έρθει η Τρίτη Χαχα. 

Αν το σπερμα έχει θέμα, τι κάνουνε; Μπορώ να αποφύγω εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η AngelaMak είπε:

@Mairh32 θα κάνουμε την Τρίτη και τα 2, ο γυναικολόγος μου ειπε οπωσδήποτε και τα 2.

εσας τι σαα πρότειναν για θεραπεία;

Βέβαια σου εύχομαι να βγουν όλες τέλειες κ να προσπαθειτε ξεαγχωτοι γτ αυτό κατάλαβα είναι ο πιο δυνατός εχθρός το άτιμο το άγχος!μόλις πάρεις καλά αποτελέσματα θα τα ξεχάσεις όλα κ πόνους κ όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Βέβαια σου εύχομαι να βγουν όλες τέλειες κ να προσπαθειτε ξεαγχωτοι γτ αυτό κατάλαβα είναι ο πιο δυνατός εχθρός το άτιμο το άγχος!μόλις πάρεις καλά αποτελέσματα θα τα ξεχάσεις όλα κ πόνους κ όλα.

Σε ευχαριστώ πολυ!!! Γιατί βλέπεις και οι δυο ειμαστε τρελαααα αγχωμένοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AngelaMak είπε:

@Sunshine 88 λες ε; Εμένα απλά μια αντιβίωση μου ειπε προληπτικά...

Οπωσδήποτε μαζί με βιμπραμισιν αλλά δεν θυμάμαι για πόσες μέρες πήρα αντιβίωση. Εγώ και τωρα που έπαθα υπερδιέγερση μόνο το μπουσκοπαν με ηρεμουσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κοπελα μου αν μενεις Αθηνα καρυοτυπο ζευγους δωρεαν στο αλεξανδρας η ευαγγελισμο αν θελεις σιυ στελνω τηλ αλλιως σε ιδιωτικο εργαστηριο γυρω στα 120 ευρω το ατομο εαν εχεις ιδιωτικη ασφαλεια παιρνεις καποια εκπτωση καθως αν εχεις και καποια καρτα υγειας.για θρομβοφιλιας δε γνωρίζω θα το ψάξω όμως..και θα γραψω

Eυχαριστώ πολύ!!Είμαι εκτός Αθηνών!!!Ωραία όταν μάθεις και για θρομβοφιλία μας λες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Eυχαριστώ πολύ!!Είμαι εκτός Αθηνών!!!Ωραία όταν μάθεις και για θρομβοφιλία μας λες!!!!

Marilia  ,ο καρυοτυπος πλέον γράφεται. Εκανατον Νοεμβριο. Πληρώνεις μόνο 13,50€ για τον καθένα . Για θρμβοφιλια να υπολογίζεις γύρω στα200-250€. Αναλόγως τι θα σου γράψουν. Ψαξτο όμως κ σε νοσοκομείο μήπως γινονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AngelaMak είπε:

Κλείσαμε πλέον ένα χρόνο γεμάτο.... πριν ένα μήνα παρακολούθησα τον κύκλο αλλα ωορρηξία γιόκ... τον παρακολουθούμε και αυτόν τον μήνα και μου ειπε θα κανεις όλες τις εξετάσεις. Και ώρα απλά περιμένω ποτε θα έρθει η Τρίτη Χαχα. 

Αν το σπερμα έχει θέμα, τι κάνουνε; Μπορώ να αποφύγω εξωσωματική;

Φυσικά κ μπορείς βρε μη κοιτάς εμένα εμείς έχουμε πολύ χαμηλή κινητικότητα δε σημαίνει ότι θα έχει κ σένα ο άντρας σου γιατί όπως τα περιγράφει κάτι με την ωορρηξία σου πρέπει να παίζει.ε κάνες ορμονολογικες τι δειξανε;στον υπέρηχο δείχνει το ωάριο να μεγαλώνει;ακριβώς έτσι ημουνα πριν ένα μήνα που δεν ήξερα γιατί, μην αγχωνεσαι θα το βρείτε κ θα το αντιμετωπισετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η jazz είπε:

Marilia  ,ο καρυοτυπος πλέον γράφεται. Εκανατον Νοεμβριο. Πληρώνεις μόνο 13,50€ για τον καθένα . Για θρμβοφιλια να υπολογίζεις γύρω στα200-250€. Αναλόγως τι θα σου γράψουν. Ψαξτο όμως κ σε νοσοκομείο μήπως γινονται

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!!Μπορεί να την γράψει ιδιώτης αιματολόγος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2018 at 7:16 ΜΜ, ο/η Mairh32 είπε:

Φυσικά κ μπορείς βρε μη κοιτάς εμένα εμείς έχουμε πολύ χαμηλή κινητικότητα δε σημαίνει ότι θα έχει κ σένα ο άντρας σου γιατί όπως τα περιγράφει κάτι με την ωορρηξία σου πρέπει να παίζει.ε κάνες ορμονολογικες τι δειξανε;στον υπέρηχο δείχνει το ωάριο να μεγαλώνει;ακριβώς έτσι ημουνα πριν ένα μήνα που δεν ήξερα γιατί, μην αγχωνεσαι θα το βρείτε κ θα το αντιμετωπισετε.

Ναι κανω υπέρηχο...ειμαι 7η μέρα κύκλου και ετοιμάζονται 3 ωαριακια.... ορμονικές έκανα πριν κανα μήνα. Όλα οκ απλά η προλακτινη ήταν στο 30. Όμως ο γυναικολόγος μου ειπε να μην ασχοληθώ καθόλου με αυτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα μετά από μεγάλη μελέτη και αγωνια αποφάσισα αύριο να πάω για χοριακη θα είμαι 12 ημέρα από την εμβρυομεταφορα ε δεν παίζει κάτι θα δείξει Όχι και τίποτα αλλά να επιστρέψω στην δουλειά μου αν είναι αρνητικό η να πιο με όρεξη της καραμέλες αν είναι θετικό ???.

Ας ελπίζουμε ο θεούλης να είναι μαζί μου και η Παναγίτσα να κάνει το θαύμα της για όλες μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι νέα στην παρέα και αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας κάποιο καιρό δεν τολμούσα να γράψω (ίσως λόγω φόβου/γρουσουζιάς, δεν ξέρω ακριβώς για ποιο λόγο). Εύχομαι σε όλες γρήγορα με μωράκι! Εμείς έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες από τον Οκτώβρη-Νοέμβρη περίπου και για την ώρα περιμένω να αδιαθετήσω στις 28/1. Ως τότε αναμονή και βλέπουμε! Καλή συνέχεια σε όλες!

@Sunshine 88 καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μετά από μεγάλη μελέτη και αγωνια αποφάσισα αύριο να πάω για χοριακη θα είμαι 12 ημέρα από την εμβρυομεταφορα ε δεν παίζει κάτι θα δείξει Όχι και τίποτα αλλά να επιστρέψω στην δουλειά μου αν είναι αρνητικό η να πιο με όρεξη της καραμέλες αν είναι θετικό ???.

Ας ελπίζουμε ο θεούλης να είναι μαζί μου και η Παναγίτσα να κάνει το θαύμα της για όλες μας 

κοριτσάκι μου γλυκοοοο και εγώ θα πηγαιναααα...καλα αποτελέσματα ππεριμένουμε νεααα σου ευχαρησταα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

κοριτσάκι μου γλυκοοοο και εγώ θα πηγαιναααα...καλα αποτελέσματα ππεριμένουμε νεααα σου ευχαρησταα

@Sunshine 88 @Μπεμπελουκα

Καλα αποτελέσματα!!! Σας εύχομαι ένα τεραααααστιο χαμόγελο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μετά από μεγάλη μελέτη και αγωνια αποφάσισα αύριο να πάω για χοριακη θα είμαι 12 ημέρα από την εμβρυομεταφορα ε δεν παίζει κάτι θα δείξει Όχι και τίποτα αλλά να επιστρέψω στην δουλειά μου αν είναι αρνητικό η να πιο με όρεξη της καραμέλες αν είναι θετικό ???.

Ας ελπίζουμε ο θεούλης να είναι μαζί μου και η Παναγίτσα να κάνει το θαύμα της για όλες μας 

Αχ στο εύχομαι ολόψυχα να είναι τεράστια η χοριακη σου!!!!!?σου στελνω ένα ελεφαντάκι που είναι τυχερό  για γονιμότητα  χαχα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η AngelaMak είπε:

Ναι κανω υπέρηχο...ειμαι 7η μέρα κύκλου και ετοιμάζονται 3 ωαριακια.... ορμονικές έκανα πριν κανα μήνα. Όλα οκ απλά η προλακτινη ήταν στο 30. Όμως ο γυναικολόγος μου ειπε να μην ασχοληθώ καθόλου με αυτο. 

Ωραία,εγώ έπαιρνα τα τεστ ωορρηξίας με το χαμόγελο κ μου έβγαινε ακριβώς κάθε μήνα την ίδια μερα.αλλααα τα σπορακια είναι τεμπέλικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Κορίτσια το κλιαρ μπλου ωορηξιας τι ωρα το κάνετε;

Το πρωί κατά τις 11 το κάνω εγώ αλλά όταν βγαίνει θετικό μου είναι θετικό μέχρι το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Το πρωί κατά τις 11 το κάνω εγώ αλλά όταν βγαίνει θετικό μου είναι θετικό μέχρι το βράδυ.

Με τα πρώτα πρωινά εγω. Πιστεύεις πως πρέπει αργότερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elina98 καλως ηρθες στην παρέα θέλει λίγο χρόνο για να βγεις από δοκιμαστικό μελος μετα θα μπορεις να ανεβάσεις και φωτογραφία για να είναι θετικό το τεστ ωορρηξιας πρέπει δυο γραμμές να είναι ή ιδιες ή πρώτη πιο εντονη από της ελέγχου..  Εαν ήταν θετικό 14 ημέρα και την 15 ημέρα έπεσε, η ημέρα που εκανες ωορρηξία ήταν η 15.. γενικα τι κύκλο έχεις ;    @Girly έλα βρε κορίτσι μου μας έλειψες πολύ όμορφα τα νέα σου να ξεκουραστείς να παίζεις με το παιδάκι σου και εύχομαι να πάνε οοοολα καλά με την σπερματέγχυση σου στέλνω πολλά φιλια και όποτε μπορείς να μας γράφεις τα νέα σου 💕  @Mpourmpoulo περιμένουμε νέα από τον γιατρό σίγουρα θα είναι όλα μια χαρά και θα προχωρήσετε παρά κάτω με τις προσπάθειες σας ίσως δει αν εκανες και ωορρηξία αυτές τις μερες 😊
    • Να προστεθώ και εγώ σε αυτό το θεματάκι! Έχω και εγώ ΣΠΩ αλλά το θετικο είναι ότι κάνω ωορρηξια καθώς το παρακολουθούσαμε για αρκετούς μήνες με υπερήχους! Προσπαθούμε 1,5 χρόνο ! Είχα δυο συλλήψεις και τις δυο με σπερματεγχυνση! Η μια ήταν βιοχημικη και η άλλη ήταν παλινδρομη στην 9η εβδομάδα όπου πριν από 15 μέρες έκανα απόξεση ! Το πρόβλημα μας στην ουσια είναι το ΣΠΩ!  Τα χάπια διέγερσης δεν με πιανουν έχω αντίσταση σε αυτά και έκανα μόνο ένα ωάριο όπως και χωρίς τα χάπια αυτά! Οι ενέσεις με έπιασαν και έκανα 2 ωάρια (τελευταια εγκυμοσυνη -η παλινδρομη που ανέφερα) ! Όπως και να έχει κοριτσια μου θα τα καταφέρουμε είτε με τον απλό τρόπο είτε με τον πιο δύσκολο τρόπο (εξωσωματικη)! Μην την φοβάστε την εξωσωματικη δεν είναι και τόσο δύσκολη όλη η διαδικασία, βέβαια το χρηματικό κόστος είναι μεγάλο και γενικα λίγο χρονοβόρα διαδικασία αλλά όμως αξίζει ! Εύχομαι βέβαια να έρθει πριν μπούμε σε αυτή την διαδικασία 🙏❤️ πρέπει να το παλέψουμε γιατί το αξίζουμε όλες μας να γίνουμε μανούλες 🙏 θα περιμενω νέα σας σε αυτό το θεματάκι 🤞 σήμερα θα πάω και εγώ στον γιατρό να δούμε πως είναι η μητρα και να συζητήσουμε πως θα προχωρήσουμε και τι μας προτείνει🙏
    • Εγώ κάνω ανταύγειες μόνο, που δεν ακουμπούν τη ρίζα... οπότε φαντάζομαι ότι ούτε με φυτική θα με άφηνε. Αλλά δε με πειράζει. Είμαι αρκετά ανοιχτή ούτως η άλλως και θα ξανθίνουν κι άλλο με τον ήλιο. Και στην τελική... Χαλάλι της, της μπουμπούς μου!
    • Μακάρι να μπορέσετε κορίτσι μου!!! Θα περιμένουμε! Κ να είσαι πάντα αισιόδοξη κ να βλέπεις το ποτήρι πάντα μισό γεμάτο 😜❤️
    • Μπορεί να το έκανε κρυφά ή να έτρωγε μόνο "βλακείες" με πολλές θερμίδες και λιπαρά...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...