Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

στις πριν 49 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Θες το χαρτι απο το κεντρο,βιβλιαριο, ταυτοτητα, αριθμο λογαριασμου,αποδηξη απο το κεντρο ωχ δεν θυμαμε αν θελει κατι αλλο!! Καποια στιγμη τα καταθεταμε στο ικα τωρα την τελευταια φορα πηγα στα γραφεια του εοπυυ εφοσον ειναι ολα εφκα τωρα!!!!!σου λενε και απο το κεντρο τι χαρτια θελουνε!

ευχαριστωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Οχι καθε φορα που κανεις εξωσωματικη και εισαι ασφαλισμενη ! Εγω τα πηρα μεσα σε μια εβδομαδα!!!! Αριθμο πρωτοκολλου να περνετε ετσι τους αναγκαζετε να περασουνε την αιτυση αμεσως !!!!

τλκ κάθε φορά τα παίρνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια επειδη εχω μπερδευτεί λιγακι με το επίδομα... ισχυει το ίδιο ποσό για καθε εμβρυομεταφορά που κάνει το ζευγάρι?

Πικοκάκι όχι δεν ισχύει για κάθε εμβρυομεταφορά αλλά για κάθε ολοκληρωμένη προσπάθεια εξωσωματικής. Δηλαδη κάθε φορά που γίνεται διεγερση ωοληψια γονιμοποιηση και εμβρυομεταφορα.

Αλλά από ότι εχω διαβάσει δίνουν κι ενα μικρότερο ποσό για μη ολοκληρωμενη εξωσωματική. Για αυτό ομως δεν γνωριζω λεπτομέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Πικοκάκι όχι δεν ισχύει για κάθε εμβρυομεταφορά αλλά για κάθε ολοκληρωμένη προσπάθεια εξωσωματικής. Δηλαδη κάθε φορά που γίνεται διεγερση ωοληψια γονιμοποιηση και εμβρυομεταφορα.

Ημαρτον! Λες και τα ζευγαρια δε δίνουν χρήματα για επόμενη εμβρυομεταφορα και είναι δωρεαν.... τι να πω... χαλαλι ομως ας ερθει το μωρακι μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

τλκ κάθε φορά τα παίρνεις?

Καθε φορα που κανεις ωολυψια και εμβρυομεταφορα περνεις 350€ τωρα π.χ. εγω θα κανω μονο εμβρυομεταφορα αρα λογικα θα παρω καποιο ποσο αλλα οχι 350€ αυτα ξερω τωρα αν ειναι και κατι αλλο δεςν γνωριζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Love30 έχεις ξαναπάρει δηλαδή κάποιο επίδομα μόνο μετά την εμβρυομεταφορά;;

Γιατι εγ΄ψ από το χαρτί που μας εδωσαν καταλαβαινω ότι αν δεν ολοκληρωθεί η διέγερση και σταματησει πχ στην γονιμοποιηση μονο τοτε  δινουν τα μισα.

Μονο για εμβρυομεταφορα δεν εχω διαβασει πουθενα οτι δινουν καποιο ποσο. Θα θελα ομως να ξερω αν κανω λαθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Love30 έχεις ξαναπάρει δηλαδή κάποιο επίδομα μόνο μετά την εμβρυομεταφορά;;

Γιατι εγ΄ψ από το χαρτί που μας εδωσαν καταλαβαινω ότι αν δεν ολοκληρωθεί η διέγερση και σταματησει πχ στην γονιμοποιηση μονο τοτε  δινουν τα μισα.

Μονο για εμβρυομεταφορα δεν εχω διαβασει πουθενα οτι δινουν καποιο ποσο. Θα θελα ομως να ξερω αν κανω λαθος.

Ειναι η πρωτη φορα που θα κανω μονο εμβρυομεταφορα τις αλλες τα εκανα απο την αρχη γι'αυτο ειπα για την ολοκληρομενη προσπαθεια!!! μου ειπανε πως κατι περνεις λιγοτερα ομως μονο με εμβρυομεταφορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2018 at 2:52 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Και  ο δικός μου με θεωρούσε υπερβολική ότι ήθελα να κανω ελέγχο τα παντα σε αιματολογο και έτσι έκλεισα μόνη μου ραντεβού στο τμήμα αποβολών στο ελενα και η αιματολογος εκεί ήταν μια καταπληκτική γυναίκα που ειλικρινά μόνο υπερβολή δεν είδε σε μένα αλλά έκανε τα παντα ώστε να αποκλείσουμε τον κάθε ενδεχόμενο έκανα ένα σωρό εξετάσεις ανοσολογικες και για αυτονοσα και βγήκε ότι έχω ένα θεματάκι με την θρομποφιλια και με μια πρωτεΐνη .

Όσες μένουνε Αθήνα έχουμε την δυνατότητα χωρίς να πληρώσουμε τίποτα να κάνουμε όλες της απαραίτητες εξετάσεις σε δημόσια νοσοκομεία προληπτικά και μόνο.

sunshine είσαι πολύ ενήμερη μπράβο σου**διαβάζεις για όλα αυτά Έτσι?στο Έλενα πλην της θρομβοφιλιας τι άλλη εξέταση έκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

sunshine είσαι πολύ ενήμερη μπράβο σου**διαβάζεις για όλα αυτά Έτσι?στο Έλενα πλην της θρομβοφιλιας τι άλλη εξέταση έκανες?

Καλημέρα είχα την καλη τύχη να εχω εναν εκπληκτικό ενδοκρινολογο αυτός με βοήθησε απίστευτα στο να με καθοδηγήσει διότι οι γυναικολογοι απλά δεν ασχολούνται τα θεωρούν περιττά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα είχα την καλη τύχη να εχω εναν εκπληκτικό ενδοκρινολογο αυτός με βοήθησε απίστευτα στο να με καθοδηγήσει διότι οι γυναικολογοι απλά δεν ασχολούνται τα θεωρούν περιττά 

άρα τελικά στο Έλενα τι άλλες εξετάσεις έκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

άρα τελικά στο Έλενα τι άλλες εξετάσεις έκανες?

Για αυτονοσα ανοσολογικες θρομποφιλια δεν θυμάμαι με ονόματα αλλά αν πας εκεί θα σου δώσει η αιματολογος το πακέτο όλα σχεδόν τα καλύπτει το ΙΚΑ εκτός το λύκος αυτό είχα πληρώσει μόνο να φανταστείς μου πήρε 7 φιάλες μικρές με αίμα θα δω μήπως βρω το χαρτί με της εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sunshine τι κάνεις;;;Πώς είσαι;;;;

Εγώ σήμερα έκανα μισή αρβεκαπ των 3,75 για την προετοιμασια για εμβρυομεταφορα. Θα περιμενω περιοδο και την τριτη μερα θα κανω υπερηχο και ορμονες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Sunshine τι κάνεις;;;Πώς είσαι;;;;

Εγώ σήμερα έκανα μισή αρβεκαπ των 3,75 για την προετοιμασια για εμβρυομεταφορα. Θα περιμενω περιοδο και την τριτη μερα θα κανω υπερηχο και ορμονες.

Μια χαρά @nikona κάθομαι και διαβαζω ελπίζοντας να περάσει η μέρα μπράβο αγάπη μου πολύ χαίρομαι που ξεκινάς .Έχω μόνιμος μια ζάλη από χτες που νομίζω ότι νιώθω την γη να γυρνάει αυτά τα ουτρογεσταν μου μοιάζουν με βότκα βανίλια ανυπομονώ για την Τετάρτη ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου!!Πως είσαι?Να ρωτήσω αν θυμάσαι το κόστος του καρυότυπου ζεύγους και θρομβοφιλίας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Ερώτηση!! Την Τρίτη πάω για υστεροσαλπιγγογραφημα... έχει κάνει καμία σας; Πονάει;

επισης, σε περίπτωση που υπάρχει θέμα με το σπερμα, η αντιμετώπιση είναι εύκολη; Δεν έχουμε κάνει ακόμα εξετάσεις γι αυτο και φοβάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου!!Πως είσαι?Να ρωτήσω αν θυμάσαι το κόστος του καρυότυπου ζεύγους και θρομβοφιλίας?

Στο ελενα δεν είχα πληρώσει τίποτα μόνο το λύκοςδεν καλύπτει μόνο κάνουν ένα μήνα να βγουν τα αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η AngelaMak είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Ερώτηση!! Την Τρίτη πάω για υστεροσαλπιγγογραφημα... έχει κάνει καμία σας; Πονάει;

επισης, σε περίπτωση που υπάρχει θέμα με το σπερμα, η αντιμετώπιση είναι εύκολη; Δεν έχουμε κάνει ακόμα εξετάσεις γι αυτο και φοβάμαι...

Έκανα πριν 2 εβδομάδες σε δημόσιο, πονεσα παρά πολύ ή αλήθεια είναι να πάρεις κάνα δυο παυσίπονα πριν κάνεις.βεβαια κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά.οσο για το σπέρμα εμείς εκεί έχουμε θέμα.μ ηπως είναι καλύτερα πρώτα να κοιτάξετε το σπέρμα κ μετά να κάνεις σαλπιγγογραφια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η AngelaMak είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Ερώτηση!! Την Τρίτη πάω για υστεροσαλπιγγογραφημα... έχει κάνει καμία σας; Πονάει;

επισης, σε περίπτωση που υπάρχει θέμα με το σπερμα, η αντιμετώπιση είναι εύκολη; Δεν έχουμε κάνει ακόμα εξετάσεις γι αυτο και φοβάμαι...

Εμένα έχουν περάσει και τέσσερα χρόνια από τότε την είχα κάνει στο Ρέα όλοι άψογη εκεί αλλά η πιο άβολη εξετάσει για μένα ίσως επειδή ήταν και αρχή τότε και όλα τα έβλεπα βουνό. Πάρε μια ώρα πριν 2 buscopan plus γιατί η αλήθεια είναι πονάει λίγο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Έκανα πριν 2 εβδομάδες σε δημόσιο, πονεσα παρά πολύ ή αλήθεια είναι να πάρεις κάνα δυο παυσίπονα πριν κάνεις.βεβαια κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά.οσο για το σπέρμα εμείς εκεί έχουμε θέμα.μ ηπως είναι καλύτερα πρώτα να κοιτάξετε το σπέρμα κ μετά να κάνεις σαλπιγγογραφια;

@Mairh32 θα κάνουμε την Τρίτη και τα 2, ο γυναικολόγος μου ειπε οπωσδήποτε και τα 2.

εσας τι σαα πρότειναν για θεραπεία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...