Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

Συγγνώμη κορίτσια αλλά έτρεχα σήμερα να τελειώσω όλες της δουλειές ώστε να μην έχω τίποτα για τις επόμενες βδομάδες. Λοιπόν πήγα σήμερα το πρωί μια χαρά είπε το ενδομήτριο 12 χιλιοστά ήταν τέταρτη κάνουμε εμβρυομεταφορα θα δούμε πόσα έμβρυα θα επιζήσουν μου λέει πάτε να δούμε πόσα θα βάλουμε οπότε άλλο άγχος τώρα πόσα θα αντέξουν στην αποψυξη αν θα τα καταφέρουν αχ κορίτσια μου όλο άγχος είμαστε ξεκίνησα και τα ουτρογεσταν σήμερα σαν ναρκομανής νιώθω άσε που έχω χάσει και το ύπνο όλο σκέφτομαι σκέφτομαι σκέφτομαι και στο τέλος δεν θυμάμαι τίποτα 

Με το καλό όλα καλά θα πάνε.!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!! Εγώ αυτές τις μέρες έχω μια ναυτία που με ταλαιπωρεί και κάθε λίγο και λιγάκι τρώω γτ μόνο το φαγητό με κάνει να νιώθω καλύτερα!! Την Τετάρτη έχουμε τον 2ο μας υπέρηχο όπου περιμένουμε να ακούσουμε καρδουλες!! 

Με το καλό να πείτε με τον γιατρό όλα όσα σας απασχολούν και περιμένουμε νέα σου!! 

@Sunshine 88 μην αγχώνεσαι, η κατάψυξη έχει βελτιωθεί τόσο πολύ που δεν χάνεται σχεδόν κανένα έμβρυο!! Σημασία είναι να είναι καλής ποιότητας και να μπορέσει να προχωρήσει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock βγάζουν απο την κατάψυξη μόνο οτι είναι να βάλουν, ο,τι βγαίνει δεν ξαναμπαίνει!! Αλλά παίζει μεγάλο ρόλο σε ποιο στάδιο τα έχουν καταψύξει, ας πούμε εγώ που είχα βλαστοκύστες τα βγάλανε τη μέρα που κάναμε εμβρυομεταφορα, έχω ακούσει για περιπτώσεις όπου τα έχουν καταψύξει 1η ή 2η μέρα και όταν τα βγάζουν τα αφήνουν να πάνε 3η ή 5η, ενώ άλλες τα έχουν βάλει 1η ή 2η, τίποτα δεν είναι στάνταρ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Συγγνώμη κορίτσια αλλά έτρεχα σήμερα να τελειώσω όλες της δουλειές ώστε να μην έχω τίποτα για τις επόμενες βδομάδες. Λοιπόν πήγα σήμερα το πρωί μια χαρά είπε το ενδομήτριο 12 χιλιοστά ήταν τέταρτη κάνουμε εμβρυομεταφορα θα δούμε πόσα έμβρυα θα επιζήσουν μου λέει πάτε να δούμε πόσα θα βάλουμε οπότε άλλο άγχος τώρα πόσα θα αντέξουν στην αποψυξη αν θα τα καταφέρουν αχ κορίτσια μου όλο άγχος είμαστε ξεκίνησα και τα ουτρογεσταν σήμερα σαν ναρκομανής νιώθω άσε που έχω χάσει και το ύπνο όλο σκέφτομαι σκέφτομαι σκέφτομαι και στο τέλος δεν θυμάμαι τίποτα 

Με το καλο κοπελα μου!Ολα να πανε κατ ευχην!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@nikona μου σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!! Εγώ αυτές τις μέρες έχω μια ναυτία που με ταλαιπωρεί και κάθε λίγο και λιγάκι τρώω γτ μόνο το φαγητό με κάνει να νιώθω καλύτερα!! Την Τετάρτη έχουμε τον 2ο μας υπέρηχο όπου περιμένουμε να ακούσουμε καρδουλες!! 

Με το καλό να πείτε με τον γιατρό όλα όσα σας απασχολούν και περιμένουμε νέα σου!! 

@Sunshine 88 μην αγχώνεσαι, η κατάψυξη έχει βελτιωθεί τόσο πολύ που δεν χάνεται σχεδόν κανένα έμβρυο!! Σημασία είναι να είναι καλής ποιότητας και να μπορέσει να προχωρήσει!! 

Ευχαριστώ κορίτσι άρχιζαν οι αναγουλες υπομονή θα περάσουν τα έμβρυα τα έχει χαρακτηρίσει άριστα αλλά ποιος ξέρεις ?? θα δείξει τέλος του μήνα οπότε υπομονή και γερά νεύρα από μεριά μου ?? πιο πολύ με κουράζει η διαδικασία της παρακολουθήσεις άντε άνοιξε πόδια κάθε δύο μέρες τόσο συχνά ούτε όταν γνωρίστηκα με τον άντρα  μου ??ήμασταν κάι μικρά τότε .

@karen  ποτέ έπρεπε να σε ενημερώσουν δεν ξέρω καθόλου πως είναι αυτές η διαδικασίες που την κάνεις την προσπάθεια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 όλη η διαδικασία είναι ασ'τα να πάνε, αλλά μπροστά στο όνειρο μας θα υποστούμε πολλά!! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλα και σε λιγες μέρες να πάρεις μια τεράστια χοριακή!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sunshine Μου με το καλό σου εύχομαι να τα μεταφέρετε και να γαντζωθούν στην μήτρα σου. Είναι η πρώτη σου φορα;;;Όσο για το ανοιγμα ποδιων ετσι ειναι. Εχεις απολυτο δικιο. Κι εγω το αισθανθηκα οταν εκανα την διεγερση.

Μαριλου μου αρχισαν οι αναγουλες ε;;;; Υπομονη!!!! Με το καλό να ακούσετε τισ καρδούλες!!! Θα ειμαστε εδώ να περιμένουμε τα νέα σου αύριο!

Κι εγώ αύριο κορίτσια θα πάω στο κεντρο να μιλησουμε. Ειμαστε κ τρεις ωρες δρομο, εχουμε κουραστει με ολα αυτα τα δρομολογια αλλα τι να κανουμε.

The baby to be???? Περιμένω τα νεα σου!!

Σας φιλώ όλες κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσια μόλις ήρθα σπίτι λοιπόν όλα πήγαμε καλά χοριακη μετά από 14 μέρες μου ειπε

Με το καλο μια μεγαααααλη χωριακη!!! ?

Αντε να ανοιξεις τη νεα χρονια με ευχαριστα να ακολουθησουμε σιγα σιγα και οι υπολοιπες ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό @Sunshine 88 να παρεις στα χερια σου τεραστια χοριακή!!!!!! :) Τωρα όσο μπορείς ψυχραιμία και υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Εγω έχω ξεκινάει προσπάθεια από περισυ... πριν ένα μήνα όμως έμαθα οτι δεν κανω ωορρηξία... οποτε το παίρνω ως νέο ξεκίνημα το 2018!! Θα κανω υστεροσαλπιγγογραφημα σε 2 εβδομάδες και πάλι έλεγχο ωορρηξία σ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσια μόλις ήρθα σπίτι λοιπόν όλα πήγαμε καλά χοριακη μετά από 14 μέρες μου ειπε

Sunshine μπραβο!!! Με το καλο να εχετε μια ωραια θετικη χοριακη. Στο ευχομαι ολοψυχα. 

Κι εμεις θα κανουμε την επομενη 

εμβρυιμεταφορα τελικα στον επομενο κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AngelaMak είπε:

Καλησπέρα!!! Εγω έχω ξεκινάει προσπάθεια από περισυ... πριν ένα μήνα όμως έμαθα οτι δεν κανω ωορρηξία... οποτε το παίρνω ως νέο ξεκίνημα το 2018!! Θα κανω υστεροσαλπιγγογραφημα σε 2 εβδομάδες και πάλι έλεγχο ωορρηξία σ...

Καλα αποτελεσματα ευχομαι στην σαλπιγγογραφοα σου!! Μακαρι να πετυχετε συλληψη το συντομοτερο! 

Καλως ηρθες στην παρεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Sunshine μπραβο!!! Με το καλο να εχετε μια ωραια θετικη χοριακη. Στο ευχομαι ολοψυχα. 

Κι εμεις θα κανουμε την επομενη 

εμβρυιμεταφορα τελικα στον επομενο κυκλο.

Ευχαριστώ κορίτσι καλή επυτυχια και σε σένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Καλα αποτελεσματα ευχομαι στην σαλπιγγογραφοα σου!! Μακαρι να πετυχετε συλληψη το συντομοτερο! 

Καλως ηρθες στην παρεα!!!

Ευχαριστώ πολυ!!! Ειμαι καινουρια βλέπεις στην παρέα.... και είμαι πολυ Μα πολυ αγχωμένη και φοβητσιαρα!!! Χαχα δεν περίμενα να φτάσω σε σημείο να ψάχνομαι, όποτε έχω ένα έξτρα αγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσια μόλις ήρθα σπίτι λοιπόν όλα πήγαμε καλά χοριακη μετά από 14 μέρες μου ειπε

Με το καλό όλα καλά να πανε..ξεκουράσου και προσπάθησε να μην ανχωνεσαι ,??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Sunshine μπραβο!!! Με το καλο να εχετε μια ωραια θετικη χοριακη. Στο ευχομαι ολοψυχα. 

Κι εμεις θα κανουμε την επομενη 

εμβρυιμεταφορα τελικα στον επομενο κυκλο.

Σου εύχομαι να πάμε όλα όπως τα επιθυμείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω σε ευχαριστω. 

Οσο για το ψαξιμο πιστευω οτι καμιά μας δεν περιμενε οτι θα ερθει αντθμετωπη με την υπογονιμοτητα. Οταν ξεκινησαμε ειχαμε αλλα ονειρα. 

Σου ευχομαι το καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλα αποτελεσματα ευχομαι στην σαλπιγγογραφοα σου!! Μακαρι να πετυχετε συλληψη το συντομοτερο! 

Καλως ηρθες στην παρεα!!!

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ!! Εύχομαι το καλύτερο για όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι καλή επυτυχια και σε σένα 

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσια μόλις ήρθα σπίτι λοιπόν όλα πήγαμε καλά χοριακη μετά από 14 μέρες μου ειπε

Sunshine 88Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου ..διαβασα πιο πριν ότι κανεις τη προσπάθεια στο Έλενα θα ήθελες να μου πεις κάποια πραγματάκια? πχ κόστος αν έχει καλό τμήμα και με ποιον γιατρό συνεργάζεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας. Τι κάνετε;

Εχω να σας ρωτήσω κάτι.

Σήμερα πήγα στην γυναικολόγο μου να την ενημερωσω ότι τον αλλο μηνα θα κανουμε την εμβρυομεταφορα και της εδειξα και τον υπέρηχο που μου έκανα εχθες στο κέντρο εξωσωματικής.

Μου είπε ότι το ενδομητριο μου δεν της αρέσει. Είναι λέει ανομοιογενές. Στο κεντρο που με εξετασαν δεν μου ανεφεραν κατι αλλά είπαν ότι ειναι ολα οκ. Μου ειπε λοιπόν η γυναικολογος ότι την τριτη μερα περιοδου που θα παω για υπερηχο για να δομυε το ενδομητριο αν ειναι καλο τότε θα προχωρησουμε στην μεταφορα. Αλλιως όχι και μαλλον θα κανω υστεροσκοπηση. Μου ειπε επισης οτι συμβαινει αυτη η ανομοιογενεια καμια φορα μετα απο εμβρυομεταφορα λογω των πολλων οιστρογονων που παιρνουμε για την προετοιμασια.

Σας εχει τυχει κατι τετοιο;;;Να εχετε  ανομοιογενες ενδομητριο και μετα να ειναι ολα οκ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια γεια σας. Τι κάνετε;

Εχω να σας ρωτήσω κάτι.

Σήμερα πήγα στην γυναικολόγο μου να την ενημερωσω ότι τον αλλο μηνα θα κανουμε την εμβρυομεταφορα και της εδειξα και τον υπέρηχο που μου έκανα εχθες στο κέντρο εξωσωματικής.

Μου είπε ότι το ενδομητριο μου δεν της αρέσει. Είναι λέει ανομοιογενές. Στο κεντρο που με εξετασαν δεν μου ανεφεραν κατι αλλά είπαν ότι ειναι ολα οκ. Μου ειπε λοιπόν η γυναικολογος ότι την τριτη μερα περιοδου που θα παω για υπερηχο για να δομυε το ενδομητριο αν ειναι καλο τότε θα προχωρησουμε στην μεταφορα. Αλλιως όχι και μαλλον θα κανω υστεροσκοπηση. Μου ειπε επισης οτι συμβαινει αυτη η ανομοιογενεια καμια φορα μετα απο εμβρυομεταφορα λογω των πολλων οιστρογονων που παιρνουμε για την προετοιμασια.

Σας εχει τυχει κατι τετοιο;;;Να εχετε  ανομοιογενες ενδομητριο και μετα να ειναι ολα οκ;;;;

Εγώ παλιότερα είχα υπερπλασία ενδομητρίου δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με αυτό που σου είπε ο γιατρός δηλαδή σε μερικά σημεία ήταν πιο παχύ σε αλλά όχι όταν έκανα υστεροσκοπηση το καθάριζε ο γιατρός και μετά λόγο ενδομητρίωσης έκανα διακοπή περιόδου για πάνω από έξη μήνες και έγινε ομογενής καλός κακου κανε την υστεροσκοπηση καλύτερα να τα έχουμε ψάξει όλα μετά από υστεροσκοπηση έχω ακούσει ότι είναι και πιο εύκολο η εμφύτευση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@Sunshine 88 με το καλό μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι!!!! ❤❤❤

Ευχαριστώ μαριλουξ μου βρε κορίτσια φοβάμαι με την τουαλέτα υποφέρω από δυσκοιλιότητα τι να κανω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...