Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

Σου εύχομαι ολόψυχα η επόμενη να σε ανταμείψει.Σε ποιο κέντρο νοσοκομείο πας? Τέσσερα δηλαδή ωάρια πήρατε και γονιμοπποηθηκαν όλα τι φάρμακα πήρες?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Sunshine δυστυχώς δεν ξέρω καθόλου από αυτά. Την επόμενη φορά που θα κάνω κι εγώ εμβρυομεταφορά θα φροντίσω να ρωτήσω τον γιατρό για να τα μάθω.

Πώς πάει εσένα το ενδομήτριο;;;

Σήμερα ήμουν στον γιατρό δεν είναι ακόμα έτοιμο περιμένουμε Δευτέρα θα πάω πάλι παίρνω δύο το πρωί δύο το μεσημέρι και ένα το βραδυ cycaclur 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η karen είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα η επόμενη να σε ανταμείψει.Σε ποιο κέντρο νοσοκομείο πας? Τέσσερα δηλαδή ωάρια πήρατε και γονιμοπποηθηκαν όλα τι φάρμακα πήρες?  

Ευχαριστώ Κάρεν μου και σε σένα εύχομαι το ίδιο.

Πάω στο embryoclinic στη Θεσσαλονίκη.

Ωάρια πήραμε επτά, τα 5 ήταν ώριμα και γινομοποιήθηκαν τα 4 και έφτασαν σε βλαστοκύστες.

Από φάρμακα πήρα για καταστολή αρβεκαπ και μετά γκονάλ και οβιτρελ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Σήμερα ήμουν στον γιατρό δεν είναι ακόμα έτοιμο περιμένουμε Δευτέρα θα πάω πάλι παίρνω δύο το πρωί δύο το μεσημέρι και ένα το βραδυ cycaclur 

Άντε μακάρι τη Δευτέρα να έχει ετοιμαστεί Sunshine!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστώ Κάρεν μου και σε σένα εύχομαι το ίδιο.

Πάω στο embryoclinic στη Θεσσαλονίκη.

Ωάρια πήραμε επτά, τα 5 ήταν ώριμα και γινομοποιήθηκαν τα 4 και έφτασαν σε βλαστοκύστες.

Από φάρμακα πήρα για καταστολή αρβεκαπ και μετά γκονάλ και οβιτρελ.

Μισή Αθήνα Μιση Θεσσαλονίκη είμαστε εδώ επαρχία ελάχιστες  ???Θ Α πατε σε αυτόν το κύκλο? Πέντε χάσατε τον ένα καλά ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Μισή Αθήνα Μιση Θεσσαλονίκη είμαστε εδώ επαρχία ελάχιστες  ???Θ Α πατε σε αυτόν το κύκλο? Πέντε χάσατε τον ένα καλά ειναι

Μέσα στην εβδομάδα θα πάμε στο κέντρο να με δούνε και θα το συζητήσουμε. Από το τηλέφωνο δεν είπαμε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Σήμερα ήμουν στον γιατρό δεν είναι ακόμα έτοιμο περιμένουμε Δευτέρα θα πάω πάλι παίρνω δύο το πρωί δύο το μεσημέρι και ένα το βραδυ cycaclur 

Να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά ενδομητριο πόσο? Με την καργΑκου είσαι η γαβαρη παπαριστειδη? Τα άσπρα πινει0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μέσα στην εβδομάδα θα πάμε στο κέντρο να με δούνε και θα το συζητήσουμε. Από το τηλέφωνο δεν είπαμε κάτι.

Καλά ναι από το τηλ τι να κουβεντιασεις.θα σου κάνει υπερΉχο και Τ λέτε γραφείο αν νιωθεις έτοιμη και μπορείτε συνέχισε και σε αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλά ναι από το τηλ τι να κουβεντιασεις.θα σου κάνει υπερΉχο και Τ λέτε γραφείο αν νιωθεις έτοιμη και μπορείτε συνέχισε και σε αυτό. 

Εγώ νιώθω πολύ έτοιμη και ανυπομονώ Κάρεν μου απλά θέλω να είναι όλα καλά και να μην κάνουμε βιαστικές κινήσεις. Αυτό μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η karen είπε:

Να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά ενδομητριο πόσο? Με την καργΑκου είσαι η γαβαρη παπαριστειδη? Τα άσπρα πινει0

Με τον γαβαρη τα άσπρα γιατί τα καφέ τα πετάμε στα σκουπίδια χιχιχιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εγώ νιώθω πολύ έτοιμη και ανυπομονώ Κάρεν μου απλά θέλω να είναι όλα καλά και να μην κάνουμε βιαστικές κινήσεις. Αυτό μόνο.

Έτσι ήμουν και εγώ δεν ήθελα να χάνω κύκλο για αυτό Τα φάγα

Και τα μούτρα Και τις απανωτές  αρνητικές. Όλα να τα κοιτάξε τα και  μετά εγώ να φανταστείς 5 εξωσωματικές και μόνο μια ΑΜΗ ΕιχΑ κανει.Κάλιο αργά και όλα οι πάρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Με τον γαβαρη τα άσπρα γιατί τα καφέ τα πετάμε στα σκουπίδια χιχιχιχι 

Ναι μωμε Τσέχασα σκουπίδια  και τι τα έχουν μεσα κάπου θα χρησιμεύουν αλλού. Έχει καλό εμβρυολογικο το ενας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η karen είπε:

Έτσι ήμουν και εγώ δεν ήθελα να χάνω κύκλο για αυτό Τα φάγα

Και τα μούτρα Και τις απανωτές  αρνητικές. Όλα να τα κοιτάξε τα και  μετά εγώ να φανταστείς 5 εξωσωματικές και μόνο μια ΑΜΗ ΕιχΑ κανει.Κάλιο αργά και όλα οι πάρα.....

Κάρεν μου δεν φταίμε εμείς όμως. Οι γιατροί οφείλουν να μας καθπδηγούν και όχι να βγάζουμε εμείς το φίδι από την τρύπα.

Κάποιες από μας ενημερωνόνμαστε και από το διαδίκτυο ή από εμεπιρίρες άλλων γυναικών και κάποια πράγματα τα ψιλοξέρουμε. Δεν είμαστε όμως γιατροί. Είναι υποχρέωσή τους να μας συστήνουν ότι χρειάζεται για να προλαμβάνουμε τις αποτυχίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

Ναι μωμε Τσέχασα σκουπίδια  και τι τα έχουν μεσα κάπου θα χρησιμεύουν αλλού. Έχει καλό εμβρυολογικο το ενας

Σε μας δεν χρησιμεύουν πουθενά ?? καλό φαίνετε απο τα εφτά μέτρια και κακία που άφησε τα πέντε φτάσανε σε βλαστοκυστες ενώ τα άριστα τα έβαλε κατάψυξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 εγώ είμαι 25 και ποτέ δεν τέθηκε θέμα απο τον γιατρό να βάλουμε ένα, απο κοινού αποφασίσαμε να βάλουμε 2!! Βέβαια εννοείται οτι σκεφτήκαμε και το ενδεχόμενο να υπάρξει δίδυμη κύηση.. Εγώ λόγω του οτι είχα βλαστοκύστες συνήθως έκανα εμβρυμεταφορα 18-20η μέρα κύκλου και το ενδομητριο ιδανικά πρέπει να είναι 9-9,5 mm πριν ξεκινησεις τα Utrogestan!!! Μην αγχώνεσαι, όμως, ο κύκλος αυτός είναι τεχνητός και μπορεί να τραβήξει όσο χρειαστεί για να ετοιμαστεί το ενδομητριο!!!! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Sunshine 88 εγώ είμαι 25 και ποτέ δεν τέθηκε θέμα απο τον γιατρό να βάλουμε ένα, απο κοινού αποφασίσαμε να βάλουμε 2!! Βέβαια εννοείται οτι σκεφτήκαμε και το ενδεχόμενο να υπάρξει δίδυμη κύηση.. Εγώ λόγω του οτι είχα βλαστοκύστες συνήθως έκανα εμβρυμεταφορα 18-20η μέρα κύκλου και το ενδομητριο ιδανικά πρέπει να είναι 9-9,5 mm πριν ξεκινησεις τα Utrogestan!!! Μην αγχώνεσαι, όμως, ο κύκλος αυτός είναι τεχνητός και μπορεί να τραβήξει όσο χρειαστεί για να ετοιμαστεί το ενδομητριο!!!! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλα!!! 

Το ξέρω @Mariloux  με τον ιδιωτικό γιατρό αυτα είχαμε πει δύο έμβρυα τώρα αυτές της μέρες δεν τον έχω ρωτήσει αλλά όταν μου πει την ημερα που θα κάνουμε εμβρυομεταφορα θα επιμένω για δύο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2018 at 1:46 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Για σου @karen είμαι 29 χρονών και την προσπάθεια μου την κάνω στο ελενα δεν ξέρω γιατί επιμένει τόσο πολύ για ένα και οπότε τον ρωτάω μου λέει λόγο ηλικίας. Κορίτσια συνήθως πια μέρα γίνετε η εμβρυομεταφορα και πόσο πρέπει να είναι το ενδομήτριο;;

Εγω οταν εκανα τις πρωτες προσπαθειες μου ειχανε βαλει και 3 και η ηλικια μου τοτε κατω απο 29 περιπου 25!αλλα τι να πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Sunshine τι κάνεις;; Πήγες για υπέρηχο;;;Πώς είναι το ενδομήτριο;;

The baby to be εσύ τι κάνεις;; Πώς πάει η εγκυμοσύνη σου;;

Μαριλού εσύ;;;; Ολα καλά;;

Εγώ πρώτα ο Θεός την Τετάρτη θα πάω στο κέντρο εξωσωματικής για να με δούνε και να μιλήσουμε για το πώς θα προχωρήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Sunshine τι κάνεις;; Πήγες για υπέρηχο;;;Πώς είναι το ενδομήτριο;;

The baby to be εσύ τι κάνεις;; Πώς πάει η εγκυμοσύνη σου;;

Μαριλού εσύ;;;; Ολα καλά;;

Εγώ πρώτα ο Θεός την Τετάρτη θα πάω στο κέντρο εξωσωματικής για να με δούνε και να μιλήσουμε για το πώς θα προχωρήσουμε.

Συγγνώμη κορίτσια αλλά έτρεχα σήμερα να τελειώσω όλες της δουλειές ώστε να μην έχω τίποτα για τις επόμενες βδομάδες. Λοιπόν πήγα σήμερα το πρωί μια χαρά είπε το ενδομήτριο 12 χιλιοστά ήταν τέταρτη κάνουμε εμβρυομεταφορα θα δούμε πόσα έμβρυα θα επιζήσουν μου λέει πάτε να δούμε πόσα θα βάλουμε οπότε άλλο άγχος τώρα πόσα θα αντέξουν στην αποψυξη αν θα τα καταφέρουν αχ κορίτσια μου όλο άγχος είμαστε ξεκίνησα και τα ουτρογεσταν σήμερα σαν ναρκομανής νιώθω άσε που έχω χάσει και το ύπνο όλο σκέφτομαι σκέφτομαι σκέφτομαι και στο τέλος δεν θυμάμαι τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Συγγνώμη κορίτσια αλλά έτρεχα σήμερα να τελειώσω όλες της δουλειές ώστε να μην έχω τίποτα για τις επόμενες βδομάδες. Λοιπόν πήγα σήμερα το πρωί μια χαρά είπε το ενδομήτριο 12 χιλιοστά ήταν τέταρτη κάνουμε εμβρυομεταφορα θα δούμε πόσα έμβρυα θα επιζήσουν μου λέει πάτε να δούμε πόσα θα βάλουμε οπότε άλλο άγχος τώρα πόσα θα αντέξουν στην αποψυξη αν θα τα καταφέρουν αχ κορίτσια μου όλο άγχος είμαστε ξεκίνησα και τα ουτρογεσταν σήμερα σαν ναρκομανής νιώθω άσε που έχω χάσει και το ύπνο όλο σκέφτομαι σκέφτομαι σκέφτομαι και στο τέλος δεν θυμάμαι τίποτα 

Αντε  με το καλό δυο μερούλες μείναν ελπίζω να επιβιώσουν όλα τα εμβρυακια σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κοριτσακι μου να γίνει η εμβρυομεταφορά και όλα να πανε καλα!

Μια απορία εχω βρε κορίτσια... Τα αποψύχουν όλα βαζουν 2-3 αναλογα τη περιπτωση και μετα πάλι τα καταψύχουν? Ή βγάζουν από τη καταψυξη μόνο οτι βαλουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Με το καλό κοριτσακι μου να γίνει η εμβρυομεταφορά και όλα να πανε καλα!

Μια απορία εχω βρε κορίτσια... Τα αποψύχουν όλα βαζουν 2-3 αναλογα τη περιπτωση και μετα πάλι τα καταψύχουν? Ή βγάζουν από τη καταψυξη μόνο οτι βαλουν?

Τα δικά μου είναι σε ομάδες 5×2 Δεν έχω ιδέα πόσα θα βγάλουν αλλά μάλλον 4 σκέφτομαι τι τα κάνουν μετά δεν έχω ιδέα ρώτησα αλλά μου είπαν μην ανησυχείς γι'αυτά τώρα ε πως τα ζουζούνια μου είναι γίνετε να μην ανησυχώ ???

Ευχαριστώ κορίτσια μου @karen εσύ τι νέα πως πάει η δοτρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι και όλα ξεπαγώμα πάγωμα δεν θα μείνει κανένα έτσι  ??Εσύ ότΑν θες κάΤι από την κατάψυξη τα βγάζεις όλα?ΤιπΟτε δεν ξέρω άναμενω Συνεχίζω τις ενέσεις και βλέπω μάλλον μου την κοπάνησε δεν έχω καμία ενημέρωση θα πάρω τηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...