Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

Καρεν μου χαίρομαι που προχωράτε καλά!! Ευχομαι όλοψυχα να σας πάνε όλα τέλεια!!!

Love30 περαστικα σου! Με το καλό κι εσύ να μεταφέρεις τα εμβρυάκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Με το καλό Sunshine. Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Γιατί ο γιατρός επιμένει για ένα εμβρυο;;;Το συζητήσατε;

Λέει λογο ηλικίας αλλά σκέφτομαι επειδή είμαι στο δημόσιο μάλλον δεν ξέρω εγώ πάντως επιμένω δυνατά να βάλουμε δύο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω αδιαθετησα εχθες το απογευμα, τρεις μερες αφου σταματησα τα φαρμακα. Εχω ομως πολυ πονο στην κοιλια που ελαττωνεται μεν με παυσιπονα αλλα δεν περναει εντελως. Επισης ποναει και η μεση μου.

Υπαρχει περιπτωση να οφειλεται στην εξωσωματικη αυτος ο πονος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια εγω αδιαθετησα εχθες το απογευμα, τρεις μερες αφου σταματησα τα φαρμακα. Εχω ομως πολυ πονο στην κοιλια που ελαττωνεται μεν με παυσιπονα αλλα δεν περναει εντελως. Επισης ποναει και η μεση μου.

Υπαρχει περιπτωση να οφειλεται στην εξωσωματικη αυτος ο πονος?

Καλημερα @nikona μου ! Εγω αδιαθετησα 5 ημερες άφου σταματησα την φαρμακευτικη αγωγη. Ωστοσο δεν ποναω σχεδον καθολου, αν και γενικοτερα υποφερω απο δυσμηνορροια... Ισως ετυχε να πονας.... γενικοτερα πονας οταν εισαι αδιαθετη ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Λέει λογο ηλικίας αλλά σκέφτομαι επειδή είμαι στο δημόσιο μάλλον δεν ξέρω εγώ πάντως επιμένω δυνατά να βάλουμε δύο ??

Sunhine ευχομαί με το καλο ! Ολα να πανε καλα και να ακουσεις μονο ευχαριστα σε 2 εβδομαδες ! Σου στελνω θετικη ενεργεια ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/1/2018 at 3:47 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Γεια σου  ?καλή χρονιά γλυκιά  μου με υγεία αγάπη χαρές και θετικές χοριακες.Εγω είναι 9 μέρα περιμένω τηλ από κέντρο για εμβρυομεταφορα .Εσυ πως είσαι πως πέρασες? ?????

Karen σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια ! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημερα @nikona μου ! Εγω αδιαθετησα 5 ημερες άφου σταματησα την φαρμακευτικη αγωγη. Ωστοσο δεν ποναω σχεδον καθολου, αν και γενικοτερα υποφερω απο δυσμηνορροια... Ισως ετυχε να πονας.... γενικοτερα πονας οταν εισαι αδιαθετη ? 

Εμμανουήλ από τότε που θυμάμαι πάντα οταν αδιαθετούσα πονούσα πολύ κυτρίως τη δεύτερη μέρα. Σε σημείο που έκανα και εμετούς. Εννοείται δεν μπορούσα να πάω όυτε δουλειά. Απλά από τον Μάρτιο που έκανα χειρουργείο για την αφαιρεση της κυστης ενδομητρίωσης και του πολύποδα ειχε μειωθει ο πονος παρα πολύ σχεδον επινα μονο ενα ντεοπν προληπτικά. Τωρα όμως πάλι επανηλθε από ότι βλπεω και στεναχωρέθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Εμμανουήλ από τότε που θυμάμαι πάντα οταν αδιαθετούσα πονούσα πολύ κυτρίως τη δεύτερη μέρα. Σε σημείο που έκανα και εμετούς. Εννοείται δεν μπορούσα να πάω όυτε δουλειά. Απλά από τον Μάρτιο που έκανα χειρουργείο για την αφαιρεση της κυστης ενδομητρίωσης και του πολύποδα ειχε μειωθει ο πονος παρα πολύ σχεδον επινα μονο ενα ντεοπν προληπτικά. Τωρα όμως πάλι επανηλθε από ότι βλπεω και στεναχωρέθηκα.

Ελα μην ανησυχεις, ισως απλα να ετυχε. Ο στοχος μας ειναι ιερος, οποτε focus σ'αυτον ? ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Εμμανουήλ από τότε που θυμάμαι πάντα οταν αδιαθετούσα πονούσα πολύ κυτρίως τη δεύτερη μέρα. Σε σημείο που έκανα και εμετούς. Εννοείται δεν μπορούσα να πάω όυτε δουλειά. Απλά από τον Μάρτιο που έκανα χειρουργείο για την αφαιρεση της κυστης ενδομητρίωσης και του πολύποδα ειχε μειωθει ο πονος παρα πολύ σχεδον επινα μονο ενα ντεοπν προληπτικά. Τωρα όμως πάλι επανηλθε από ότι βλπεω και στεναχωρέθηκα.

Κορίτσι μπορεί να είναι και από τα φαρμακα μην ανησυχείς η ενδομητρίωση που είχες έκανες θεραπεία καυτηριάζμο και διακοπή περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sunshine μου όχι δεν έκανα καμια θεραπεία μετά την επέμβαση με διακοπή περιόδου όυτε καυτηριασμό εστιών γιατί δεν βρέθηκε ούτε μία εστία πουθενά. Απλά μόνο η ενδομητριωσική κύστη στην ωοθήκη και η οποια αφαιρέθηκε.

Ελπίζω να είναι λοιπόν όλος αυτός ο πόνος από τα φάρμακα και όχι να χειροτέρεψε η ενδομητρίωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2018 at 1:21 ΜΜ, ο/η elena 2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.  @karen μου, γλυκό μου κοριτσάκι,τι καλά....με αυτά που διάβασα. Όμορφα ξεκίνησε το 18' για σένα, και εύχομαι να τελειώσει και έτσι.Αυτή την φορά είμαι σίγουρη πως θα πάνε όλα καλά.? Και σε λίγο καιρό θα μας ανακοινώσεις και εσύ την μεγάλη σου χοριακη. 

Τι έγεινε με εσένα δεν κατάλαβα ξεκίνησες διέγερση  και δεν είχες ανταπόκριση τι φάρμακα έπαιρνες! ????? Αχ βρε Έλενα μου περίμενες συνέχεια την αναθεματισμένο και όταν ήρθε βγήκα αλλά το φυσικό δεν τον έχετε σκεφτεί  ?Αλλαγή πρωτόκολλο? Μπαίνω από τηλ κ τρομάζω μα τα διαβάζω τα μνήματα σας. Εγώ αδθαθετησα 25 και ακόμη αίμα έχω δεν ξέρω αν είναι από την καταστολή με το καινούργιο έτος μου παν και κανένα τηλ ακομη αναμονή όλες οι προσπάθειες ίδιες μου φαινόντουσαν. Μακάρι να μπεις σύντομα σε σειρά και επιτέλους να ολοκληρώσεις την προσπάθεια σας  ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Karen σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια ! ❤

Να σαι καλά σ ευχαριστώ  πολύ πολύ κΙ ανταποδίδω  ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Sunshine μου όχι δεν έκανα καμια θεραπεία μετά την επέμβαση με διακοπή περιόδου όυτε καυτηριασμό εστιών γιατί δεν βρέθηκε ούτε μία εστία πουθενά. Απλά μόνο η ενδομητριωσική κύστη στην ωοθήκη και η οποια αφαιρέθηκε.

Ελπίζω να είναι λοιπόν όλος αυτός ο πόνος από τα φάρμακα και όχι να χειροτέρεψε η ενδομητρίωση.

Νικονα Εγώ είχα ενδομητρίωση και είχα κάνει χειρουργείο αφαίρεση και διακοπή περιόδου από τι ξερω για να υπάρχει ενδομητρίωση πρέπει να έχει και εστίες μια κύστη δεν είναι λόγος από μόνος του.Το ca125 σου πόσο ηταν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2018 at 9:42 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια εγω αδιαθετησα εχθες το απογευμα, τρεις μερες αφου σταματησα τα φαρμακα. Εχω ομως πολυ πονο στην κοιλια που ελαττωνεται μεν με παυσιπονα αλλα δεν περναει εντελως. Επισης ποναει και η μεση μου.

Υπαρχει περιπτωση να οφειλεται στην εξωσωματικη αυτος ο πονος?

Καλησπέρα  και εγώ μετά από όλες τις εξωσωματικες μου πέθαινα από πόνους δεν ξέρω αν ήταν τυχαίοι η ευθύνονταν εκεί και γενικά στους κύκλους  μου ποτέ δεν ένιωθα  τίποτε άλλους κύκλους μου δίναν και καταλάβαινα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2018 at 1:38 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Καρεν μου χαίρομαι που προχωράτε καλά!! Ευχομαι όλοψυχα να σας πάνε όλα τέλεια!!!

Love30 περαστικα σου! Με το καλό κι εσύ να μεταφέρεις τα εμβρυάκια σας!!

Σε ολες μας να πάνε όλα καλά. Ποσο χρονών είσαι και γιατί δεν στα βάζει  δύο επιτρέπονται τα τρία θέλουν ηλικίες άνω 40 δεν θυμάμαι  ακριβώς βάσει νόμου. Ο γιατρός ξέρει ένα δεν πειράζει αρκετό μας είναι αρκεί να γατζωθει γερά μέσα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

Νικονα Εγώ είχα ενδομητρίωση και είχα κάνει χειρουργείο αφαίρεση και διακοπή περιόδου από τι ξερω για να υπάρχει ενδομητρίωση πρέπει να έχει και εστίες μια κύστη δεν είναι λόγος από μόνος του.Το ca125 σου πόσο ηταν;;

Sunshine το ca125 ηταν γυρω στο 40.  Ομοιως και τον Αυγουστο που ξσναεμφανιστηκαν δυο κυστες ενδομητριωσης στην ιδια ωοθηκη. Η ιστολογικη εξεταση που εγινε τον Μαρτιο μετα την εγχειρηση γραφει για κυστη εβδομητριωσης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Καλησπέρα  και εγώ μετά από όλες τις εξωσωματικες μου πέθαινα από πόνους δεν ξέρω αν ήταν τυχαίοι η ευθύνονταν εκεί και γενικά στους κύκλους  μου ποτέ δεν ένιωθα  τίποτε άλλους κύκλους μου δίναν και καταλάβαινα 

Μακαρι Καρεν μου να ειναι μονο απο αυτο γιατι με δυσκολεψαν αυτες οι ημερες με τοσο πονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καρεν μου ηταν δικη μας επιλογη να βαλουμε ενα. Ειμαι 33 ετων.

Συγνώμη  δεν κατάλαβα νόμιζα ο γιατρός σου  .Ελα μην σκέφτεσαι τίποτε άλλο από την εξωσωματική είναι τα πονάκια. Και εγώ πολύ λες και με σφάζανε πουθενά δεν βολευόμουν όλο θερμοφόρα ζεστά μπάνια Χωνομουν  στο κρεβάτι με πολλά ρούχα θερμαντικεε κρέμες και αυτή το βιολί της παυσίπονα τίποτα δεν μ έπιανε  .Τα έχουμε και αυτά. Πόσα έμβρυα έχετε? Κατάψυξη? Έχεις κάνει μια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2018 at 2:23 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Λέει λογο ηλικίας αλλά σκέφτομαι επειδή είμαι στο δημόσιο μάλλον δεν ξέρω εγώ πάντως επιμένω δυνατά να βάλουμε δύο ??

Χμμ εσύ είσαι με το ένα έμβρυο που θέλει ο γιατρός  Και εσείς δύο σε μπερδέψα με την @nikona τι να κάνω είμαστε πολλές. Πόσο χρονών είσαι και γιατί ένα?  Ποια η αιτιολογία ηλικία? Μπα και τι άμα είσαι δημόσιο σε ποιο είσαι? Με το καλό ή εμβρυομεταφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η karen είπε:

Χμμ εσύ είσαι με το ένα έμβρυο που θέλει ο γιατρός  Και εσείς δύο σε μπερδέψα με την @nikona τι να κάνω είμαστε πολλές. Πόσο χρονών είσαι και γιατί ένα?  Ποια η αιτιολογία ηλικία? Μπα και τι άμα είσαι δημόσιο σε ποιο είσαι? Με το καλό ή εμβρυομεταφορα. 

Για σου @karen είμαι 29 χρονών και την προσπάθεια μου την κάνω στο ελενα δεν ξέρω γιατί επιμένει τόσο πολύ για ένα και οπότε τον ρωτάω μου λέει λόγο ηλικίας. Κορίτσια συνήθως πια μέρα γίνετε η εμβρυομεταφορα και πόσο πρέπει να είναι το ενδομήτριο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τα 100στησεις?Αποφεύγει γιατί ναι ηλικιακά έχεις πολλές πιθανότητες για δίδυμη κύηση σε σύγκριση με μεγαλύτερες ηλικίες εφόσονδεν υπάρχει θέμα. Και εγώ ζήταγα τρία άλλα δεν μου τα βάζαν και με κακής ποιότητας ωάρια  αν και και μοναδική φορά ήταν αυτή που πήραμε τρία αυγά. Το πάχος 7-14κυμαινεται όσο πιο παχύ τόσο καλύτερο για την σύλληψη. Αν υπάρχει λίγη ποσότητα ροής περιόδου τότε έχουμε λεπτότερο ενδομητριο και το αντίθετο. Μέρα εμβρυομεταφορας έχουμε διαφορές  από γυναίκα σε γυναίκα λόγου κύκλου ωορρηξίας συνήθως 12,13  και εξαρτάται τι αν είσαι με βλαστοκυστες η όχι. Με το καλό κάπου τα έχω μπερδευτεί Νομίζω ας με διορθωσει καμιά σας αν εντοπιστεί λάθος πληροφορία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Συγνώμη  δεν κατάλαβα νόμιζα ο γιατρός σου  .Ελα μην σκέφτεσαι τίποτε άλλο από την εξωσωματική είναι τα πονάκια. Και εγώ πολύ λες και με σφάζανε πουθενά δεν βολευόμουν όλο θερμοφόρα ζεστά μπάνια Χωνομουν  στο κρεβάτι με πολλά ρούχα θερμαντικεε κρέμες και αυτή το βιολί της παυσίπονα τίποτα δεν μ έπιανε  .Τα έχουμε και αυτά. Πόσα έμβρυα έχετε? Κατάψυξη? Έχεις κάνει μια? 

Δεν πειράχει Κάρεν μου που μπερδέυτηκες. Ευχαριστώ πάντως γιατι με καθησυχάζεις.

Όσο για τα έμβρυα έχουμε άλλα τρία στην κατάψυξη. Τα δύο μαζί και το ένα μόνο του. Η πρώτη προσπάθεια ήταν αυτή που έκανα τώρα και απέτυχε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

Για σου @karen είμαι 29 χρονών και την προσπάθεια μου την κάνω στο ελενα δεν ξέρω γιατί επιμένει τόσο πολύ για ένα και οπότε τον ρωτάω μου λέει λόγο ηλικίας. Κορίτσια συνήθως πια μέρα γίνετε η εμβρυομεταφορα και πόσο πρέπει να είναι το ενδομήτριο;;

Sunshine δυστυχώς δεν ξέρω καθόλου από αυτά. Την επόμενη φορά που θα κάνω κι εγώ εμβρυομεταφορά θα φροντίσω να ρωτήσω τον γιατρό για να τα μάθω.

Πώς πάει εσένα το ενδομήτριο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...