Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε προσπάθεια τον Δεκέμβριο ??


Sunshine 88

Recommended Posts

Καλησπέρα!!Σήμερα ξεκίνησα την πρώτη μου ένεση για την πρώτη εξωσωματική ελπίζω τα Χριστούγεννα να πάρω έναν ωραίο δώρο ???.

Ποιές άλλες θα είναι μαζί μου στην αναμονή του θαύματος τον Χριστουγέννων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα!!Σήμερα ξεκίνησα την πρώτη μου ένεση για την πρώτη εξωσωματική ελπίζω τα Χριστούγεννα να πάρω έναν ωραίο δώρο ???.

Ποιές άλλες θα είναι μαζί μου στην αναμονή του θαύματος τον Χριστουγέννων 

Καλη επιτυχία ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή αρχή @Sunshine 88.να πάνε όλα καλά κορίτσι μου.

Εγώ αν όλα πάνε όπως τα υπολογίζουμε θα ξεκινήσω κοντά στις δεκατέσσερις του μήνα. 

Πιο πρωτόκολλο ακολουθείς και με τι φάρμακα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @Sunshine 88 καλή αρχή & καλή επιτυχία!!! Εύχομαι το 2017 να φύγει αφήνοντας μας το καλύτερο δώρο!!! Εγώ έχω ξεκινήσει προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων, τα οποία θα βάλουμε την ερχόμενη Παρασκευή!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sunshine88 καλή επιτυχία εύχομαι. Εγώ ξεκίνησα τον Νοέμβριο με την καταστολή και τώρα είμαι στη φάση της διέγερσης.

Μακάρι όλεςνα έχουμε καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία σε όλες μας μακάρι να πάρουμε το πολυπόθητο δώρο αυτά τα Χριστούγεννα.???

Εγώ κάνω Bemfola τον 225 κάθε απόγευμα την Δευτέρα η τρίτη θα πάω να με δει ο γιατρός η προσπάθεια θα γίνει στο Έλενα με το Γαβαρη 

Οι ενέσεις μου φαίνονται εύκολη υπόθεση ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikona είπε:

Sunshine88 καλή επιτυχία εύχομαι. Εγώ ξεκίνησα τον Νοέμβριο με την καταστολή και τώρα είμαι στη φάση της διέγερσης.

Μακάρι όλεςνα έχουμε καλά αποτελέσματα!!!

Εγώ κάνω κοντό πρωτόκολλο χτες έκανα την πρώτη δόση τής διεγερσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2017 at 7:52 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα!!Σήμερα ξεκίνησα την πρώτη μου ένεση για την πρώτη εξωσωματική ελπίζω τα Χριστούγεννα να πάρω έναν ωραίο δώρο ???.

Ποιές άλλες θα είναι μαζί μου στην αναμονή του θαύματος τον Χριστουγέννων 

Καλημέρα  εύχομαι ότι καλύτερο πρώτη τελευταία και τη, έτη να ναι. Μακάρι φέτος τα Χριστούγεννα να σας ανταμείψει όλες σας με θετικές χοριακες... Καλή επιτυχία  ελπίζω και εγώ να ξανά ξεκινήσω καταστολη18του μήνα αναμένουμε να αδιαθετησει η δότρια .??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!! ??

@karen κοπέλα μου τι όμορφα νέα!! Χαίρομαι πολύ που βρέθηκε δότρια... Με το καλό, να σας πάνε όλα όπως επιθυμείτε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2017 at 10:54 ΠΜ, ο/η nikona είπε:

Sunshine88 καλή επιτυχία εύχομαι. Εγώ ξεκίνησα τον Νοέμβριο με την καταστολή και τώρα είμαι στη φάση της διέγερσης.

Μακάρι όλεςνα έχουμε καλά αποτελέσματα!!!

nikona, πες μου λιγο για το μακρυ πρωτόκολλο.. θα το κανω Ιανουαριο. ο γιατρος μου ειπε οτι συγχρονιζει καλυτερα τα ωαρια ως προς το μεγεθος.. πως γινεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα  εύχομαι ότι καλύτερο πρώτη τελευταία και τη, έτη να ναι. Μακάρι φέτος τα Χριστούγεννα να σας ανταμείψει όλες σας με θετικές χοριακες... Καλή επιτυχία  ελπίζω και εγώ να ξανά ξεκινήσω καταστολη18του μήνα αναμένουμε να αδιαθετησει η δότρια .??????????????

ΒΡΗΚΑΤΕ ΔΟΤΡΙΑ? ΜΠΡΑΒΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ. ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχία και από εμένα σε όλες σας. Εγώ περιμένω την Πέμπτη 7/12 τα αποτελέσματα της χωριακής. Για να δούμε πως πήγαν τα εμβρυάκια μας...ένα κοριτσάκι μου λείπει πια από την εικόνα της ευτυχίας μου. Έχω ήδη ένα γιο 14 χρονών από μία σχέση που είχα παλαιότερα και τώρα είμαι πια παντρεμένη και θέλουμε πολύ να γίνουμε γονείς.. εγώ ξανά βέβαια.. Αν δεν μας κάτσει.. θα πάμε και εμείς με τη μέθοδο της δώρησης... θα δεχθώ κι εγώ το δώρο θεού που δίνουν άλλες γυναίκες σε εμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφιές μόλις γύριζα απο το νοσοκομείο μεγαλώνουν τα ωαρια μου και είναι αρκετά ξανά ραντεβού την Πέμπτη συνεχίζω με της ίδιες μονάδες θα πάω σήμερα να κάνω και μια καλλιέργεια διότι από την ημέρα που άρχιζα την ένεση κάθε βράδυ έχω τρομερή κάψιμο φαγούρα. 

Καλή επιτυχία σε όλες μας και μακάρι το 2018 να ξεκινήσει με συζητήσεις για μωρουδιστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η linam είπε:

Καλη επιτυχία και από εμένα σε όλες σας. Εγώ περιμένω την Πέμπτη 7/12 τα αποτελέσματα της χωριακής. Για να δούμε πως πήγαν τα εμβρυάκια μας...ένα κοριτσάκι μου λείπει πια από την εικόνα της ευτυχίας μου. Έχω ήδη ένα γιο 14 χρονών από μία σχέση που είχα παλαιότερα και τώρα είμαι πια παντρεμένη και θέλουμε πολύ να γίνουμε γονείς.. εγώ ξανά βέβαια.. Αν δεν μας κάτσει.. θα πάμε και εμείς με τη μέθοδο της δώρησης... θα δεχθώ κι εγώ το δώρο θεού που δίνουν άλλες γυναίκες σε εμάς.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα!!!!

Για να μην μακρηγορώ τελευταία φορά αδιαθέτησα 18/10 περίμενα να αδιαθετήσω στις 26/11 (κύκλος 40 ημερών) αλλά τίποτα. Σήμερα είμαι στην όγδοο ημέρα καθυστέρησης και μόλις σήμερα έκανα δύο τέστ (όχι με πρωινά ούρα) και μου βγήκαν και τα δυο αρνητικά. Δεν μπορώ να εξηγήσω τα συμπτώματα γιατί αντίστοιχα έχω και όταν αδιαθετώ. Όλες αυτές τις ημέρες  πονάει ανά διαστήματα πολύ η κοιλιά μου και τρέχω στην τουαλέτα αλλά τίποτα...μετά μου περνάει. Αυτόν τον μήνα είχα τρεις πολύ δυνατές ημικρανικές κρίσεις, ανακατωσούρες και υπερβολικά έντονα πρησμένο στήθος σε σημείο να μην μπορώ καν να το αγγίξω.  Λέτε παρόλο που τα τεστ μου βγήκαν αρνητικά να μας ετοιμάζει κάποια έκπληξη κανένα σποράκι? Έχετε ζήσει ή ακούσει κάτι αντίστοιχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια στα κορίτσια που κανουν διέγερση ή περιμενουν αποτελεσματα αυτό το μηνα!

@karen χαίρομαι πολύ που βρηκατε δότρια! :)  Γιουπι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ  πολύ κορίτσια μου, χειρότερος μήνας μου έχω περάσει πολύ άσχημες μέρες με πολύ φόβο τρόμο ανησυχία. Από την μι θέλω να πιο τα ρημάδια τα χάπια και από την άλλη τρέμω στο τι θα μου συμβεί ξανά μετά την λήψη τους πφφφφφφ άτιμο μυαλό όλο παιχνίδια είσαι δύσκολη κατάσταση πολύ ψυχολογία ---- περίμενα πως και πως και μου έναν όλα τούμπα.  ???είναι η πρώτη μου φορά που δεν μπορώ να διαχειριστω την κατάσταση  μου.. @linam εύχομαι με μια θετική χριριακη @Sunshine 88 με πολλά γερά δυνατά ωάρια και καλή επιτυχία  σε όλες σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Ευχαριστώ  πολύ κορίτσια μου, χειρότερος μήνας μου έχω περάσει πολύ άσχημες μέρες με πολύ φόβο τρόμο ανησυχία. Από την μι θέλω να πιο τα ρημάδια τα χάπια και από την άλλη τρέμω στο τι θα μου συμβεί ξανά μετά την λήψη τους πφφφφφφ άτιμο μυαλό όλο παιχνίδια είσαι δύσκολη κατάσταση πολύ ψυχολογία ---- περίμενα πως και πως και μου έναν όλα τούμπα.  ???είναι η πρώτη μου φορά που δεν μπορώ να διαχειριστω την κατάσταση  μου.. @linam εύχομαι με μια θετική χριριακη @Sunshine 88 με πολλά γερά δυνατά ωάρια και καλή επιτυχία  σε όλες σας. 

@karen μου πρπροσπάθησε να είσαι ήρεμη και θετικη ευχαριστώ πολύ και μακάρι σε όλες μας να πάνε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2017 at 10:30 ΠΜ, ο/η jazz είπε:

nikona, πες μου λιγο για το μακρυ πρωτόκολλο.. θα το κανω Ιανουαριο. ο γιατρος μου ειπε οτι συγχρονιζει καλυτερα τα ωαρια ως προς το μεγεθος.. πως γινεται??

Jazz Μου καλησπέρα. Σου απαντώ λίγο καθυστερημένα.

Λοιπόν, το μακρυ εχει τη νοοτροπία να προηγειται συνηθως μία εβδομάδα η καταστολή και μετα να ξεκιναει η διεγερση ταυτοχρονα με καταστολη. Εγω δηλαδη ξεκινησα την 16 μερα του κυκλου μια ενεση αρβεκαπ(καταστολη) καθε μερα και την τεταρτη μερα του κυκλου ξεκινησα διεγερση με γκοναλ 300 μοναδες και ταυτοχρονα μιση ενεση αρβεκαπ. Κ μεχρι στιγμης αυτό κάνω απλά μου ανεβασαν την διεγερση σε 325 μοναδες. (ισως επειδη στον υπερηχο ειδαμε μονο 3 ωοθηλακια στην αριστερη ωοθηκη).

Αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια μεχρι στιγμης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2017 at 10:30 ΠΜ, ο/η jazz είπε:

nikona, πες μου λιγο για το μακρυ πρωτόκολλο..

@jazz μου επειδή έκανα και εγώ πριν δυο μήνες το μακρύ πρωτόκολλο να σου πω την εμπειρία μου... Ξεκίνησα απο 1η μέρα του κύκλου με αντισυλληπτικά και salospir, την 21η καταστολή με daronda & μετά απο 10 μέρες ξεκίνησα διέγερση με gonal-merional για 11 μερες αρκετά μικρές δόσεις λόγω ηλικίας!! Ταυτόχρονα με τη διέγερση συνέχιζα την καταστολή (βασικά δεν τη σταματάς ποτέ, παράνομο όταν κανεις ovitrelle ή κάποιο άλλο αντίστοιχο για να γίνει ωορρηξία)... Ο γιατρός μου λέει οτι με αυτό το πρωτόκολλο εχουμε καλύτερο έλεγχο του οργανισμού, τώρα αν συγχρονίζονται καλυτερα ως προς το μεγεθος πιστεύω οτι συμβαίνει εφόσον ο οργανισμος μας "κοιμάται" λόγω της καταστολής και τα ωάρια αναπτύσσονται μόνο με βάση τις ορμόνες που παίρνουμε κατα τη διάρκεια της διέγερσης!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nikona είπε:

Jazz Μου καλησπέρα. Σου απαντώ λίγο καθυστερημένα.

Λοιπόν, το μακρυ εχει τη νοοτροπία να προηγειται συνηθως μία εβδομάδα η καταστολή και μετα να ξεκιναει η διεγερση ταυτοχρονα με καταστολη. Εγω δηλαδη ξεκινησα την 16 μερα του κυκλου μια ενεση αρβεκαπ(καταστολη) καθε μερα και την τεταρτη μερα του κυκλου ξεκινησα διεγερση με γκοναλ 300 μοναδες και ταυτοχρονα μιση ενεση αρβεκαπ. Κ μεχρι στιγμης αυτό κάνω απλά μου ανεβασαν την διεγερση σε 325 μοναδες. (ισως επειδη στον υπερηχο ειδαμε μονο 3 ωοθηλακια στην αριστερη ωοθηκη).

Αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια μεχρι στιγμης.

καλή επιτυχία ευχομαι κοριτσάκι μου! εγω απ οτι εμαθα τελικά, θα κανω μόνο μια arvekap 3,75 την 21η μερα του κυκλου και μετα οταν αδιαθετησω ξεκιναω και διεγερση..  τον Ιανουαριο με το καλό......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...