Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2018


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες και τις αγωνίστριες!!! Εύχομαι στις μεν καλή & τελειόμηνη εγκυμοσύνη και στις δε, με θετική σκέψη και χωρίς απογοητεύσεις, σύντομα να μας ενημερώσετε για τα χαρμόσυνα νέα σας!! Εγώ που λέτε έχω ΠΗΤ στις 07/05/2018, μία μέρα πριν τα γενέθλια μου δλδ... Βέβαια, η μάνα μου λέει οτι έπρεπε κι εγώ να είχα βγει στις 06/05 αλλά μάλλον περνούσα καλά εκεί!! χαχα 

Περιμένω νέακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μωράκια Απριλίου θέλουν να σας στείλουν την αγάπη τους. Μπορούν να συμμετέχουν εδω παρακαλώ;;;;;χαχαχαχαχααχα!!! ΠΗΤ 12/4!! Με το καλό τα μωράκια μας!!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/11/2017 at 2:56 ΜΜ, ο/η Fainareti είπε:

Τα μωράκια Απριλίου θέλουν να σας στείλουν την αγάπη τους. Μπορούν να συμμετέχουν εδω παρακαλώ;;;;;χαχαχαχαχααχα!!! ΠΗΤ 12/4!! Με το καλό τα μωράκια μας!!!! <3

Καλημέρα Fainareti μου!!! Φυσικά και είναι και για τα μωράκια Απριλίου γιατί και μένα αυτή είναι η τελική μου αλλά δεν ξέρω αν θα την εξαντλήσει!! Με το καλό όλα τα μωράκια να έρθουν στις αγκαλιές όλων μας!!

 

στις On 21/11/2017 at 5:32 ΜΜ, ο/η Λευτέρης είπε:

Κι εγώ έχω ΠΗΤ 13/05 :) με βάση την αυχενική 10/05! 

Με το καλό τ μωράκια μας ❤️ Εύκολα και με υγεία! 

Τι καλά Λευτέρη!!! Όλα να πάνε τέλεια εύχομαι και με το καλό το μωράκι!!! Πότε με το καλό έχεις β' επιπέδου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μου πει φαντάζομαι στο επόμενο ραντεβού ο γυναικολόγος που έχω τέλος του μήνα... γενικά τραβήχτηκα πολύ άσχημα με νοσοκομεία αυτό το διάστημα και δεν είπαμε και πολλά τέτοια... εσυ ποτε θα την κανεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια;; Τώρα εύχομαι να είναι όλα καλά... Εμείς κλείσαμε για 03/01 στις 9 το πρωί, θα είμαστε η πρώτη εξέταση του χρόνου!! πέφτει ανάμεσα απο Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά η ημερομηνίας μας αλλά τότε όλοι είναι κλειστά σε διακοπές. Λογικά κι εσύ τότε είναι να την κάνεις αφού παίζουμε στις ίδιες ημερομηνίες πάνω κάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γενναω τέλος Φεβρουαρίου το πρώτο μου μωρακι και θα ήθελα να ευχηθώ σε ολα τα μωράκια Μαΐου να έρθουν με το καλό με υγεία! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι καλάααα!!! Μαζευόμαστε σιγά σιγά!! Φυσικά καλή & τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες τις μανούλες!!

κι εγω @babyboom κατά πάσα πιθανότητα κοριτσάκι έχω! Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου για την καθιερωμένη μας επίσκεψη οπότε θα τον ρωτήσω αν αυτός βλέπει τίποτα ή θα πρέπει να περιμένω μέχρι τις 03/01!!! Γερά μωράκια πάνω απ'όλα. Σήμερα που λέτε, με προβλημάτισε που η γενική ούρων μου έδειξε αρκετά επιθήλια, ελπίζω να μη χρειαστεί να μου χορηγηθεί καμιά αντιβίωση... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

Επίσης η ώρα η καλή! Μαζί δηλ σχεδόν γενναμε. Β επιπέδου έχεις στις 3-1? Εμένα μου είπαν να πάω γύρω στις 20-25/12... Μήπως μου είπαν νωρίς ή εσένα αργά;;;

Είσαι από Αθήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

@babybooom χθες που είχα συνάντηση με τον γιατρό μου και κοίταξε τις ημερομηνίες μου,μου είπε οτι απο 28/12 και μετά μπορώ να πάω οπότε η 03/01 είναι μια χαρά μου λέει! Μήπως τελικά εσένα σου είπαν λίγο νωρίς να πας;;. 

Υπάρχει και στο ίντερνετ ένα προγραμματάκι που μπορείς να ελέγξεις και μόνη σου απο πότε μέχρι πότε μπορείς να πας. Απο Λάρισα είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΕVI1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

@babybooom χθες που είχα συνάντηση με τον γιατρό μου και κοίταξε τις ημερομηνίες μου,μου είπε οτι απο 28/12 και μετά μπορώ να πάω οπότε η 03/01 είναι μια χαρά μου λέει! Μήπως τελικά εσένα σου είπαν λίγο νωρίς να πας;;. 

Υπάρχει και στο ίντερνετ ένα προγραμματάκι που μπορείς να ελέγξεις και μόνη σου απο πότε μέχρι πότε μπορείς να πας. Απο Λάρισα είμαι.

Μαλλον

Τεσπα το πινακακι θες ν μου πεις σε ποιο site το βρήκες;

Κατά τ αλλά όλα καλά;

Εγώ ήσυχα.αρχισα ν καταλαβαίνω λίγο το μίνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου και.με.το. καλοκαι ολες να κρατησουμε τα μωρακια μας...εχω ΠΗΤ 12/4......και τη Δευτέρα εχω β επιπεδου....ανυπομονωωωω!!!!!!μαλλον αγορακι αυτη τη τη φορα...εζω ηδη μια.μπουμπου που κοντευει τα 2,5!!!!!τα φιλιά μου σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/11/2017 at 9:50 ΜΜ, ο/η Stelvan είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και.με.το. καλοκαι ολες να κρατησουμε τα μωρακια μας...εχω ΠΗΤ 12/4......και τη Δευτέρα εχω β επιπεδου....ανυπομονωωωω!!!!!!μαλλον αγορακι αυτη τη τη φορα...εζω ηδη μια.μπουμπου που κοντευει τα 2,5!!!!!τα φιλιά μου σε ολες!!!!!

Τέλεια! Η ώρα η καλή και με το καλό και η β επιπέδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/11/2017 at 9:50 ΜΜ, ο/η Stelvan είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και.με.το. καλοκαι ολες να κρατησουμε τα μωρακια μας...εχω ΠΗΤ 12/4......και τη Δευτέρα εχω β επιπεδου....ανυπομονωωωω!!!!!!μαλλον αγορακι αυτη τη τη φορα...εζω ηδη μια.μπουμπου που κοντευει τα 2,5!!!!!τα φιλιά μου σε ολες!!!!!

με το καλό κ ο γιόκα σου!!!!!

να τα χαίρεσαι και τα 2 σου ζουζούνια!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μια απορία μέλλουσες μανούλες...καταλάβατε καθόλου το μωρό σας; Εγώ κανα 2-3 φορές σαν κυματάκι και 2 σκουντηγματάκια!! Να πω την αλήθεια μου χθες πίεζα κι εγώ λίγο την κοιλία μου και όντως αντέδρασε αλλά θεωρώ οτι είναι νωρίς για να την νιώθω συχνότερα. Αυτή τη βδομάδα μπήκα στην 18η!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕVI1986 είπε:

Έχω μια απορία μέλλουσες μανούλες...καταλάβατε καθόλου το μωρό σας; Εγώ κανα 2-3 φορές σαν κυματάκι και 2 σκουντηγματάκια!! Να πω την αλήθεια μου χθες πίεζα κι εγώ λίγο την κοιλία μου και όντως αντέδρασε αλλά θεωρώ οτι είναι νωρίς για να την νιώθω συχνότερα. Αυτή τη βδομάδα μπήκα στην 18η!!

Είναι το πρώτο σου μωρό;;; συνήθως το πρώτο αργείς να το καταλάβεις.το δεύτερο πιο εύκολα.μη πιέζεις την κοιλιά σου όμως γτ Μπορεί άθελά σου να ξεκινήσεις συσπάσεις...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μωράκια Μαΐου 2017 σας στέλνουν φιλια!!! Χαχα Έτσι κ εμεις πέρυσι μιλουσαμε κ ανταλλασαμε εμπειρίες.. 

Η μπεμπα μου γεννηθηκε 26/05/2017 με ΠΗΤ 4/06

Εύχομαι τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες και με το καλο να παρετε τα μωρακια σας αγκαλιτσα!!!!!! :-):-):-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/12/2017 at 8:17 ΜΜ, ο/η ΕVI1986 είπε:

Έχω μια απορία μέλλουσες μανούλες...καταλάβατε καθόλου το μωρό σας; Εγώ κανα 2-3 φορές σαν κυματάκι και 2 σκουντηγματάκια!! Να πω την αλήθεια μου χθες πίεζα κι εγώ λίγο την κοιλία μου και όντως αντέδρασε αλλά θεωρώ οτι είναι νωρίς για να την νιώθω συχνότερα. Αυτή τη βδομάδα μπήκα στην 18η!!

Έκλεισα κι εγώ β επιπέδου 8.01, θα σκασωωωωωω μέχρι τότε!!!! 

Εγω δεν είμαι σίγουρη, έχω την αίσθηση ότι κάτι νιώθω αλλά δεν είμαι και σίγουρη ότι είναι το μπεμπακι! Μπήκα κι εγώ 18η προχθές... άντε μα δούμε :) 

με το καλό όλα τα μωράκια μας :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου πως πανε.οι.κοιλιτσες και τα μωρακια σας;;;;εγω μολις εκανα εξετασεις και παω δουλεια...πλεον καταλαβαινω συνεχεια το μωρο μου....και βλεπω σε ορισμενα σημεια  μοκις κλοτσισει να.ανασηκωνεται η κοιλια εχει πολυ πλακα....23 βδομαδα ειμαστε...ρε κοριτσια να.ρωτησω πως πατε απο κιλά;;;;εγω ειχα παρει ενα μεχρι το τεταρτο ...καο στο πεμπτο πηρα 3.5.... ο ενδοκρινολογος μου μου την ψιλλοειπε αλλα τι.να.κανω πειναω .....τωρα δεν εχω παρει αλλα .....αλλα μεχρι.το τελος σιγουρα θα παρω κ αλλα.....έρχονται και οι γιορτές!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2017 at 6:18 ΜΜ, ο/η Λευτέρης είπε:

Έκλεισα κι εγώ β επιπέδου 8.01, θα σκασωωωωωω μέχρι τότε!!!! 

Εγω δεν είμαι σίγουρη, έχω την αίσθηση ότι κάτι νιώθω αλλά δεν είμαι και σίγουρη ότι είναι το μπεμπακι! Μπήκα κι εγώ 18η προχθές... άντε μα δούμε :) 

με το καλό όλα τα μωράκια μας :) 

τέλεια!!! Εγώ άρχισα να την καταλαβαίνω συχνότερα την μικρούλα μου, ειδικά μετά από γλυκό κάνει χαμό!!

στις On 12/12/2017 at 7:05 ΠΜ, ο/η Stelvan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου πως πανε.οι.κοιλιτσες και τα μωρακια σας;;;;εγω μολις εκανα εξετασεις και παω δουλεια...πλεον καταλαβαινω συνεχεια το μωρο μου....και βλεπω σε ορισμενα σημεια  μοκις κλοτσισει να.ανασηκωνεται η κοιλια εχει πολυ πλακα....23 βδομαδα ειμαστε...ρε κοριτσια να.ρωτησω πως πατε απο κιλά;;;;εγω ειχα παρει ενα μεχρι το τεταρτο ...καο στο πεμπτο πηρα 3.5.... ο ενδοκρινολογος μου μου την ψιλλοειπε αλλα τι.να.κανω πειναω .....τωρα δεν εχω παρει αλλα .....αλλα μεχρι.το τελος σιγουρα θα παρω κ αλλα.....έρχονται και οι γιορτές!!!!!!

εγώ είμαι στον 5ο και πήρα 3 κιλά, βέβαια ήμουν αρκετά αδύνατη οπότε ποτέ κανείς δε μου είπε τίποτα!! Φυσικά προσπαθώ να προσέχω πλέον γιατί είχα αρχίσει να τρώω κάτι βράδια απέξω και τελικά αυτό που κατάφερα ήταν να παχύνω τον άντρα μου... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/12/2017 at 10:36 ΜΜ, ο/η babybooom είπε:

Είναι το πρώτο σου μωρό;;; συνήθως το πρώτο αργείς να το καταλάβεις.το δεύτερο πιο εύκολα.μη πιέζεις την κοιλιά σου όμως γτ Μπορεί άθελά σου να ξεκινήσεις συσπάσεις...

 

ναι το πρώτο μου είναι! Όχι δε θα την ξαναπιέσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε;; Εγώ ακόμα δουλεύω και τρέχω...σήμερα μου έχει κολλήσει η ιδέα οτι δεν πολυνιώθω την μικρή μου και έχω ψιλοφρικάρει,την αισθάνομαι ώρες ώρες σα κυματάκι ενώ αυτή συνήθιζε να αλλάζει θέση ολόκληρη την κοιλιά. και να ρίχνει ξύλο!.πφφφ τι να κάνω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας !!!! Με το καλό τα μωράκια μας !!!!!!!!! Εγω έχω τελική 19/05 ..... ❤️❤️❤️

 Evi1986 μήπως επειδη είσαι σε κίνηση όλη μέρα δεν την καταλαβαίνεις ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να υποδεχτείς το μπουμπουκάκι σου!!!! Τελικά, τώρα ήρθα στη δουλειά μου,ηρέμησακαι έβαλα το χέρι μου και οκ την ένιωσα...ίσως και να γύρισε και να την νιώθω αλλιώς απλά με είχε συνηθίσει σε πιο βαρβάτα χτυπήματα!!! 

Εσείς πως τα πάτε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...