Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2018


Recommended Posts

@Stelvan εμένα μου έκανε τουρ στο μητέρα την Παρασκευή η μαια, για να νιώσω άνετα με τους χώρους και καλά έβλεπα λοιπόν τις κοπέλες που περίμεναν Στα μποξακια όπως τα λένε για να γίνει η διαστολη κι αντί να ξεαγχωθω τα χρειάστηκα επίσης ? Που να φώναζε και καμία.... 

@mommy86καλωστο κορίτσι :) φυσικά και να μπεις! Πες μας τι θα Σου πει σήμερα ο γιατρός σου... εγώ είμαι 34&1 και έχω κι εγώ ραντεβού σήμερα! Άντε να δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ μόλις γύρισα από το γιατρό, όλα καλά μας είπε, η μπεμπουλα είναι 2.350 γρμ, τα ινομυωματα μου είπε να μην με προβληματίζουν καθόλου Ότι έχουν πάει την άκρη... θα με δει ξανά στις 19 του μήνα που θα έχω μπει και στο μήνα μου. Αυτααααααα, περιμένω τα δικά σας νέα @mommy86 @Stelvan @Gina83 @Angiegk @babyboom

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!! Λευτέρη πολυ ωραια τα νεα σου!!! Δεν εχεις πια τιποτα να ανησυχείς! Ολα κυλουν πολυ ομορφα νομίζω!! 

Εγω πηγα στο γιατρο, ο μικρος ειναι 1942 γραμμάρια!! Ειναι τελεια και αυτος και εγω. Πλακουντας οκ και ψηλα, doppler πολυ καλο, οποτε ηρεμησα κ γω, γιατι ειχα στο νου μου μηοως λογω ζαχαρου επειρεαζοταν το μωρο. Ευτυχώς ολα καλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημερα!!!!!!μπραβο.και στις δυο για τα μωρακια σας!!!!!!εμεις πλεον ειμαστεβστο τελος σε 4 μερες κλεινω 39 κ.μπαινω 40 εβδ.ο.μπεμπουλης δειχνει να.πςρναει.καλα....προσπαθω νανσυνελθω απο επιπεφυκιτιδα που με.κολλησε η.μικρουλα.μου ωστε να.μη κολλησω το.μωρο....ευχομαι.να.κατσει.λιγες μέρες ακομα μεσα....πεμπτη εχω υπερηχο να δουμε πως παει!!!! πριν δεκα μερες ηταν 3350......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο μένα!!! Καλή Μεγάλη εβδομάδα να έχουμε!!! @mommy86καλωσήρθες!!! Πολυ χαίρομαι που όλα πάνε καλά για όλες μας! Εγώ δεν εχω κανενα νέο, την Παρασκευή εχω ραντεβού στο γιατρό, θα είμαι σχεδόν 33 εβδ. Εδώ βέβαια δεν κάνουν υπερήχους, ντοπλερ κτλ οπότε δεν θα εχω αναλυτικές πληροφορίες για βάρος του μωρού αλλα όπως κ να χει μια επίσκεψη στο γιατρό με ηρεμεί αν μου πει οτι όλα είναι καλά.

Περναει ο καιρός και σε λίγο θα έχουμε τα μωρά μας αγκαλια, μου φαίνεται απίστευτο!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mommy86 ΚΙ εμας στο ντοπλερ ηταν 1950γρμ :P επισης πλακουντας προσθιος ψηλος!!! Αντε όλα καλα να μας πανε <3 λιγη διαφορα εχουμε... ποτε σου εχει πει ότι θα γεννησεις?

@Stelvanπω πω πραγματικα καποια από αυτές τις μερες πολύ συντομα θα μπουμε να μας πεις ότι γεννησες <3 αντε αντε με το καλο, όλα καλα!!!!Θα πας μετα το Πασχα? εκτος απροοπτου...

@Gina83 απιστευτο πραγματικα ρε συ.... ποτε λεγαμε για θετικα τεστ και αυχενικες και ποτε τωρα για 33 εβδομάδες... περναει πολύ γρηγορα ο καιρος ρε συ...... Όλα καλα ευχομαι και ελπιζω σε ολες μας!!!! Με γρηγορους ευκολους καλους και ανώδυνους τοκετους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως σας βρηκα κορίτσια μου! 

@Stelvan μια ανασα εισαι απο το να κρατήσεις το πλασματακι σου αγκαλιτσα!!!! Με το καλοοοοοο. Περαστικά κιολας και γρήγορα εύχομαι. 

@Λευτέρης και @Gina83 ειμαστε κοντα και με τιε δυο!!! Εγω σημερα ξεκινησα να διανυω την 33 βδομαδα! Ειμαι 32 +1 μέρας. Αλλα θα γεννησω μαλλον στην 38(ελπιζω οχι νωρίτερα)  λογω ζαχαρου..ακομη δυστυχώς δεν εχω σταθεροποιησει το ζαχαρο μου, ουτε με την ινσουλινη αν και ειμαι τυπος και υπογραμμος και με τη δίαιτα μου.. Οποτε μιλαμε πια για 38 βδομαδες... Μεσα Μαΐου δηλαδη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mommy86 αυτό πάντα με μπερδεύει για κάποιο λόγο... δηλαδή εγώ που είμαι 34+3 διανύω την 35; ένα μωρό θεωρείται τελειομηνο που λένε μετά την 37η όταν είσαι δηλαδή 36+1;!;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμα σου πω.. Και γω εχει λιγες μερες που το εμαθα!! Πηρα να κλεισω για ντοπλερ πριν ακριβως απο μια βδομάδα. Ημουν 31+1 και η κοπελα μου λεει. Κυρία μου ειστε ηδη 32  εβδομαδων! Λεω "εεε ειμαι 31+1 μερας"  και μου ειπε "αυτο λεω και εγω! Ειστε 32 βδομαδων"...οποτε ναι! Εισαι 35!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!

πως είστε; πως περάσατε; εγώ χθες έκανα τουρ στην Αττική, από λούτσα-Ωρωπό-Θρακομακεδόνες- σπίτι τα φτυσα.... άρχισα να πονάω μέση πλάτη κοιλιά και χεστηκα πάνω μου κορίτσια... συνειδητοποίησα ποσό κοντά είμαι και τρόμαξα... 35+1 σήμερα.... 

@Stelvan γέννησες;;;; 

τα υπόλοιπα κορίτσια, πως είστε; @mommy86 @Gina83 @Angiegk @babyboom η @EVI1986 που είναι ρε παιδιά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Αληθώς Ανέστη! Χρονια πολλα σε ολες μας και με το καλο να δεχτούμε τα μωρακια μας!!! @Λευτέρης ειμαστε πιο κοντα απο οσο νομίζουμε!!!! Κοιτα,  ασε τα πολλα σουρτα φερτα και κατσε λιγακι γιατι μετα θα ψαχνουμε τις μερες που ειχαμε λιγο χρονο για καθισιο!! Χαχαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λευτέρης μια ανασα ακομηηηηηη!!! Φαντάζομαι εισαι σε ανυπομονησια???? Αχουυυ τι ωραια που εφτασε η ωρα να γνωρίσεις το μωράκι σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχχαχα χαχαχαχαχαχα

Οοολα θα πανε  τελεια, θα εχεις μια φανταστική γεννα και μετα θα παρακαλαμε ολες να εχουμε μια τοσο εύκολη γεννα!  Σ' εφτιαξα??? Θα κανεις ενα αψου και θα βγει το μωρο ετσι ευκολα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !!! @Λευτέρης συγχαρητήρια ... Αντε Αντε έφτασες στο τέλος .... κ στην αρχή της απόλυτης ευτυχίας !!!!!!

εγω μπήκα στην 35η εβδομάδα ! Εχθές πήγαμε κ είδαμε την Μπέμπα ... 2.200 ειναι !! Έκανα κ βυθοσκόπηση γιατι κατα πάσα πιθανότητα θα παω για καισαρική λόγω υψηλής μυωπίας..... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχα οολα θα πανε υπεροχα!!!! Εγω πητ εχω  29/5 αλλα λογω ζαχαρου μαλλον θα παω με πρόκληση μεσα Μαΐου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι.κανετε;;;;δε σας εχω ξεχασει τα ξημερωματα σας διαβαζω αλλα.δε.προλαβαινω να στειλω.....ο μπεμπουλης μου εγινε μιας εβδομαδας...προσπαθω με.το θηλασμο απιστευτα και να.κρατησω ισοροοπιες κ με τη κορουλα μου ...πραγμα.σουπερ δυσκολο γιατι η εξαντληση χτυπάει τη.πορτα....το μονο καλο.ειναι οτι αναρρωσα πολθ γρήγορα κ επανηλθα μιας κ.δε χρειαστηκε.να.με.κοψει ο γιατρος .....κοριτσια σας εύχομαι ολες να έχετε ενα.πολυ γρηγορο.κ.ευκολο τοκετο .....εγω ακομα.δεν εχω καταλαβει ποτε γεννησα!!!!!τα λεμε μενρον άντρα μου κ γελαμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2018 at 10:20 ΠΜ, ο/η Λευτέρης είπε:

Κοριτσιαααααα μπήκα στον 9ο σημερααααααααααα ??????

Με το καλο κοριτσι μου!!!!!!Ολα να πανε περιφημα και στον τοκετο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπέρα! πως πατε? εμεις γυρισαμε χθες από το γιατρο, η μικρη είναι πλεον 2900, μου εκανε και κολπικη εξεταση, η οποια δεν με πονεσε καθολου, μου ειπε ότι είναι σχετικα μαλακος ο τράχηλος το οποιο είναι καλο, αλλα θα φανει πως θα παει (φυσιολογικα ή καισαρικη) σε 2 εβδομάδες που θα με ξαναδει και θα ειαι 38 και 4....

Από την μια αγχωνομαι πολύ που πλησιάζω από την άλλη θελω κιολας, σαν κυκλοθυμικη νιωθω...

@Stelvanπεριεργαψε μου λιγο την εμπειρια σου στο φυσιολογικο, και την πρωτη και τη δευτερη φορα.... οοοοοταν βρεις χρονο....

@mommy86 πως εισαι εσυ???

@Angiegk όλα καλα???

@babybooomπου χαθηκες????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φτάνει η ωρααααα!!!! Εγω ειμαι καλα!!! Η κοιλια μου μονο εχει κατεβει πολυ χαμηλα και μου λενε ολοι οτι μαλλον νωρίτερα θα γεννησω!!! Εχω ραντεβου σε δυο βδομάδες... Πηγαμε γιατρο τη Δευτέρα κ το μωρο ηταν 2200!μια χαρα ειπε ο γιατρος για την "ηλικια" του! Ανυπομονώωωω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mommy86Τυχερούλα!!!!!! Άρα αναπνεεις καλύτερα ε;;; επισησ Πρέπει να σκύβεις και καλύτερα! Εμένα λίγο ακόμα και ακουμπαει το σαγόνι μου ?τέλεια το ζουζούνι σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια .... εγω πήγα την Τετάρτη κ η Μπέμπα ειναι 2475... εχει ήδη ξεκινήσει να κανει αναπνευστικές κινήσεις κ μου είπε ο γιατρός ότι πλησιάζουμε ... θα παμε ξανα την Τετάρτη ... έχω αγχωθεί λιγαααααακιιιιιιι ........ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο αναπνοή αλλο πραμα!!!! Χαχαχχα. Ακομη δε κατεβηκε το ζουζουνι σου εσενα??? Εννοια σου και θα κατεβει και θα παρεις μεγαλη ανασα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...