Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λέτε να είμαι έγκυος; ;


mammy ri

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια είμαι νέο μέλος.Εχω αγχοθει πολύ...Και θα ήθελα τις συμβουλές σας . Λοιπόν τελευταία περιοδος 1 Νοέμβρη στις 14 Νοέμβρη είχαμε  επαφή μόνο στις 14 όμως.Ο κύκλος μου είναι σχεδόν σταθερός 29 ημέρες(μερικές φορές όμως μπορεί να είναι και μια μέρα πάνω κατω)δηλαδή η 28 η 30.Ρε κορίτσια λέτε να έχω μείνει έγκυος; ;το θέλω πολύ..Δεν έχω συμπτώματα ιδιαίτερα το μόνο είναι ότι έχω πολύ φούσκωμα στην κοιλιά και κάποια πονάκια χαμηλά..το στήθος δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει διαφορά γιατί έχω αρκετό άγχος και όλα μου φαίνονται περίεργα...Ευχαριστώ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα είναι πιθανά!! Νομίζω όμως οτι την απάντηση δεν μπορούμε να σου την δώσουμε εμείς αλλά μια εξέταση χοριακης!!! Μην ψάχνεις για συμπτώματα, εγκυμοσύνη και περίοδος έχουν τα ίδια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Όλα είναι πιθανά!! Νομίζω όμως οτι την απάντηση δεν μπορούμε να σου την δώσουμε εμείς αλλά μια εξέταση χοριακης!!! Μην ψάχνεις για συμπτώματα, εγκυμοσύνη και περίοδος έχουν τα ίδια!!! 

Mariloux ευχαριστώ για την απάντηση..Απλά νομίζω ότι είναι ακόμα νωρίς για να κανω χοριακη αφού περιμένω περιοδο στις 29 Νοεμβρη.θα φανεί κάτι στην χοριακη από τωρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mammy ri είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι νέο μέλος.Εχω αγχοθει πολύ...Και θα ήθελα τις συμβουλές σας . Λοιπόν τελευταία περιοδος 1 Νοέμβρη στις 14 Νοέμβρη είχαμε  επαφή μόνο στις 14 όμως.Ο κύκλος μου είναι σχεδόν σταθερός 29 ημέρες(μερικές φορές όμως μπορεί να είναι και μια μέρα πάνω κατω)δηλαδή η 28 η 30.Ρε κορίτσια λέτε να έχω μείνει έγκυος; ;το θέλω πολύ..Δεν έχω συμπτώματα ιδιαίτερα το μόνο είναι ότι έχω πολύ φούσκωμα στην κοιλιά και κάποια πονάκια χαμηλά..το στήθος δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει διαφορά γιατί έχω αρκετό άγχος και όλα μου φαίνονται περίεργα...Ευχαριστώ πολύ..

Καλημερα! Είναι νωρίς για συμπτώματα κοριτσι μου...Υπομονή και με ευχάριστα νέα στο τέλος του μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες και εγώ αυτό λέω να περιμένω λίγο ακόμα μέχρι τις 29 και μετά να κάνω ένα τεστακι...Πάντως αν είμαι θα είναι το καλύτερο δώρο Χριστούγεννων που έχω πάρει ποτέ. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mammy ri είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι νέο μέλος.Εχω αγχοθει πολύ...Και θα ήθελα τις συμβουλές σας . Λοιπόν τελευταία περιοδος 1 Νοέμβρη στις 14 Νοέμβρη είχαμε  επαφή μόνο στις 14 όμως.Ο κύκλος μου είναι σχεδόν σταθερός 29 ημέρες(μερικές φορές όμως μπορεί να είναι και μια μέρα πάνω κατω)δηλαδή η 28 η 30.Ρε κορίτσια λέτε να έχω μείνει έγκυος; ;το θέλω πολύ..Δεν έχω συμπτώματα ιδιαίτερα το μόνο είναι ότι έχω πολύ φούσκωμα στην κοιλιά και κάποια πονάκια χαμηλά..το στήθος δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει διαφορά γιατί έχω αρκετό άγχος και όλα μου φαίνονται περίεργα...Ευχαριστώ πολύ..

Καλησπέρα. Έχουμε πολλά κοινά! Εγώ τελευταία περίοδο είχα 31/10 , μία επαφή στις 13 , κύκλο κατά μέσο όρο 29 ημέρες! Είναι πολύ νωρίς για να νιώσουμε κάτι, φαντάσου ότι έχει περάσει μόνο μια εβδομάδα. Ελπίζω και εύχομαι να έχει γίνει σύλληψη και να πάνε όλα καλά και για τις δυό μας! Αναμένω νέα σου και φυσικά ραντεβού 29-30 του μήνα για να κάνουμε το τεστάκι μας. Και μακάρι να είναι θετικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

misofeggaro  εύχομαι τα καλύτερα με ένα θετικοτατο τεστακι..Ναι είναι πολύ νωρίς ακόμα..Ελπίζω τέλος Νοέμβρη να έχουμε καλά αποτελέσματα και να γεμίσουμε χαρά..Εγώ επίσης από χθες έχω υγρά λες και κατουριεμαι πάνω μου και νιώθω λίγο πόνο στα πλάγια στο στήθος και έκανα και θερμομετρηση και έχω 36.8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχομαι ολοψυχα και στις 2 με ενα θετικο τεστ στο τελος του μηνα! Μακαρι να λειτουργησε αυτη η μια φορα! :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααα ρε κορίτσια να ρωτήσω κατι;;έχω διαβάσει παντού για να δεις τι κύκλο έχεις πρέπει να δεις τους τελευταίους 6  μήνες...Εγώ έχω μπερδευτεί λιγάκι μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε::τελευταίοι 6 μήνες περιόδου 14 Ιουλίου,16 Ιουνίου, 1 Αυγούστου, 6 Σεπτεμβρίου, 5 Οκτωβρίου και 1 Νοέμβρη..Απλά ψάχνω να βρω τις γόνιμες έχω ένα ημερολόγιο στο κινητό αλλά έχω μπερδευτεί λίγο μου κρατάει η περίοδος 7 ημέρες  την έβδομη το μεσημέρι συνήθως έχω καθαρίσει...Αν μπορεί καμιά να με ξεμπερδέψει..γιατί πχ για τον μην Νοέμβριο το ημερολόγιο μου έλεγε ημέρα ωορρηξιας 15η ισχύει η όχι...;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και για να μην μετράτε τις ημερομηνίες.. τον Ιούλιο μου ηρθε την 29η τον Αυγούστο 27η ,Σεπτέμβρη 29η, τον Οκτώβρη 30η και τώρα τον Νοέμβρη 28η. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η mammy ri είπε:

Και για να μην μετράτε τις ημερομηνίες.. τον Ιούλιο μου ηρθε την 29η τον Αυγούστο 27η ,Σεπτέμβρη 29η, τον Οκτώβρη 30η και τώρα τον Νοέμβρη 28η. .

Καλημέρα! Ο κύκλος σου θεωρείται σταθερός να ξέρεις στις 28-29 μέρες. Οπότε 15-16 Νοέμβρη είναι οι επίμαχες ημερομηνίες. Ωστόσο πρέπει να προσπαθείς εκείνες τις μέρες γενικότερα για να είσαι σίγουρη. Δηλαδή από 13/11 έως και 18/11 περίπου...Ελπίζω σε θετικό αποτέλεσμα γρήγορα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η mammy ri είπε:

misofeggaro  εύχομαι τα καλύτερα με ένα θετικοτατο τεστακι..Ναι είναι πολύ νωρίς ακόμα..Ελπίζω τέλος Νοέμβρη να έχουμε καλά αποτελέσματα και να γεμίσουμε χαρά..Εγώ επίσης από χθες έχω υγρά λες και κατουριεμαι πάνω μου και νιώθω λίγο πόνο στα πλάγια στο στήθος και έκανα και θερμομετρηση και έχω 36.8

mammy ri εγώ δεν έχω κάποιο σύμπτωμα ακόμα. Τον προηγούμενο μήνα είχα 4 μέρες καθυστέρησης οπότε τώρα λέω να είμαι συγκρατημένη. Μας εύχομαι όμως τα καλύτερα! 

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Κοριτσια μου σας ευχομαι ολοψυχα και στις 2 με ενα θετικο τεστ στο τελος του μηνα! Μακαρι να λειτουργησε αυτη η μια φορα! :mrgreen::mrgreen:

Ευχαριστούμε babybaby! Και εσύ να είσαι πάντα καλά και να έχεις ότι ποθείς.
 

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα! Ο κύκλος σου θεωρείται σταθερός να ξέρεις στις 28-29 μέρες. Οπότε 15-16 Νοέμβρη είναι οι επίμαχες ημερομηνίες. Ωστόσο πρέπει να προσπαθείς εκείνες τις μέρες γενικότερα για να είσαι σίγουρη. Δηλαδή από 13/11 έως και 18/11 περίπου...Ελπίζω σε θετικό αποτέλεσμα γρήγορα.......

Συμφωνώ με την OLY10. Γόνιμες μέρες δεν είναι μόνο η μέρα της ωορρηξίας αλλά κάποιες μέρες πριν και μετά. Οπότε με βάση τον κύκλο μας των 29 ημερών, εκείνη και μόνο η επαφή μπορεί να είναι η τυχερή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να είναι η τυχερή...Για όλες τις κοπέλες που θέλουν να αποκτήσουν παιδάκια...Ξέρω ότι με μόνο με  μία επαφή δεν είναι και εύκολο παίζουν πολλά ρόλο για να ξεκινήσει μια εγκυμοσύνη...εύχομαι πάντως μέσα από την καρδιά μου σε όλες τα καλύτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσια μου σας εύχομαι ολόψυχα  με χριστουγεννιάτικες  εγκυμοσύνες  ???????????Υπάρχει περίπτωση για εμφύτευση  ελπίζω να μην έρθει η ακατανομαατη και με θετικά τεστακια /χοριακες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Πως είμαστε σήμερα;; Εγώ ξύπνησα με πονάκια χαμηλά στο κέντρο της κοιλιάς... Δεν περνάνε οι μέρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/22/2017 at 10:16 ΠΜ, ο/η mammy ri είπε:

Και για να μην μετράτε τις ημερομηνίες.. τον Ιούλιο μου ηρθε την 29η τον Αυγούστο 27η ,Σεπτέμβρη 29η, τον Οκτώβρη 30η και τώρα τον Νοέμβρη 28η. .

   Γεια!!

   Οι πιθανες μερες ωορρηξιας σου ειναι η 13η, 14η, 15η κ 16η.  Ο κυκλος σου (27-30 ημερες) θεωρειται σταθερος. Να σημειωνεις παντα τις μερες σου κ να θεωρεις καθηστερηση απο την 31η κ μετα (του μεγαλυτερο σου δηλαδη κυκλο)..

   Η ωορρηξια κραταει 1 ημερα, απλα λεμε οτι οι γονιμες ειναι πιο πολλες 1ον γιατι δεν ειμαστε 100% σιγουρες ποτε εχουμε ωορρηξια, 2ον γιατι το σπερματοζωαριο μπορει να ζησει πολλες ωρες (αναλογα με το σπερμα) οποτε αν πχ κανεις σεξ 1 μερα πριν την ωορρηξια, το ιδιο σπερμα μπορει να γονιμοποιησει το ωαριο σου την επομενη. Κ 3ον γιατι το ωαριο ζει κ αυτο καποιες ωρες μετα την ωορρηξια κ στη συνεχεια εκφυλιζεται κ δεν μπορει πλεον να γονιμοποιηθει πχ αν εχεις ωορρηξια σημερα το βραδυ μπορεις να γονιμοποπιηθεις κ αυριο το πρωι-αναλογα με την ποιοτητα κ το "μηκος ζωης" των ωαριων σου!

   Δεν εχει σημασια ποσες μερες εχεις περιοδο για να βρεις την ωορρηξια σου (ειτε εχεις 3 ειτε 7 ειναι το ιδιο). Φυσικα αν αλλαξει αποτομα η διαρκεια κ η ροη, το αναφερεις στον γιατρος σου..

   Μην κοιτας απο τωρα συμπτωματα-δεν μπορει να ειναι ακομα εγκυμοσυνης καθως ακομα κ να εμεινες εγκυος τωρα θα γινεται η εμφυτευση... Ολα ειναι ιδια ακομα στο σωμα σου, το οποιο φερεται σαν να περιμενει περιοδο. Τα πρωτα συμπτωματα εγκυμοσυνης ετσι κι αλλιως ειναι κοινα με αυτα τις περιοδου.. Τα συμπτωματα που αναφερεις μπορει να οφειλονται οπουδηποτε..

   Ευχομαι να ειναι ο τυχερος σου μηνας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

   Γεια!!

   Οι πιθανες μερες ωορρηξιας σου ειναι η 13η, 14η, 15η κ 16η.  Ο κυκλος σου (27-30 ημερες) θεωρειται σταθερος. Να σημειωνεις παντα τις μερες σου κ να θεωρεις καθηστερηση απο την 31η κ μετα (του μεγαλυτερο σου δηλαδη κυκλο)..

   Η ωορρηξια κραταει 1 ημερα, απλα λεμε οτι οι γονιμες ειναι πιο πολλες 1ον γιατι δεν ειμαστε 100% σιγουρες ποτε εχουμε ωορρηξια, 2ον γιατι το σπερματοζωαριο μπορει να ζησει πολλες ωρες (αναλογα με το σπερμα) οποτε αν πχ κανεις σεξ 1 μερα πριν την ωορρηξια, το ιδιο σπερμα μπορει να γονιμοποιησει το ωαριο σου την επομενη. Κ 3ον γιατι το ωαριο ζει κ αυτο καποιες ωρες μετα την ωορρηξια κ στη συνεχεια εκφυλιζεται κ δεν μπορει πλεον να γονιμοποιηθει πχ αν εχεις ωορρηξια σημερα το βραδυ μπορεις να γονιμοποπιηθεις κ αυριο το πρωι-αναλογα με την ποιοτητα κ το "μηκος ζωης" των ωαριων σου!

   Δεν εχει σημασια ποσες μερες εχεις περιοδο για να βρεις την ωορρηξια σου (ειτε εχεις 3 ειτε 7 ειναι το ιδιο). Φυσικα αν αλλαξει αποτομα η διαρκεια κ η ροη, το αναφερεις στον γιατρος σου..

   Μην κοιτας απο τωρα συμπτωματα-δεν μπορει να ειναι ακομα εγκυμοσυνης καθως ακομα κ να εμεινες εγκυος τωρα θα γινεται η εμφυτευση... Ολα ειναι ιδια ακομα στο σωμα σου, το οποιο φερεται σαν να περιμενει περιοδο. Τα πρωτα συμπτωματα εγκυμοσυνης ετσι κι αλλιως ειναι κοινα με αυτα τις περιοδου.. Τα συμπτωματα που αναφερεις μπορει να οφειλονται οπουδηποτε..

   Ευχομαι να ειναι ο τυχερος σου μηνας!!!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ήσουν κατατοπιστικοτατη...Θα περιμένω αίτηση με τον καινούργιο μήνα με το καλό θα κάνω ένα τεστ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Τι κάνεις mammy ri;
Εγώ έχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου. Πονάκια χαμηλά, υγρά, κυκλοθυμία. Τη Παρασκευή είχα πολύ έντονο πονοκέφαλο και δέκατα, 37.2. Εσύ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love1988 είπε:

Εύχομαι θετικά τεστάκια κορίτσια!!!

Κι εγω κι εγω κι εγω!!!! Αντε βρε κοριτσια να ακουμε ευχαριστα!

@misofeggaro χωρις να θελω να σε ξεσηκωσω, ολα οσα λες δεν ειναι συμπτωματα μονο περιοδου... ποτε περιμενεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα mammy ri!!! Είναι πολύ πιθανό να έμεινες έγκυος, εγώ έτσι έμεινα την πρώτη φορά έγκυος, την ημέρα της ωορρηξίας μου προσπαθήσαμε για πρώτη φορά για παιδί και βγήκε ο 11 μηνών μπομπιρακος μου! Μην αγχώνεσαι, περίμενε να έρθει η αναμενόμενη περίοδος σου, γιατί η καθυστέρηση είναι το μοναδικό σίγουρο σύμπτωμα όπως κ το τεστ εγκυμοσύνης. Εμένα πάντως τα συμπτώματα εγκυμοσύνης ξεκίνησαν από την πρώτη εβδομάδα της σύλληψης, όπου είχα απίστευτη υπνηλία. Μετά την πρώτη μέρα που ήταν να μου έρθει η περίοδος δεν μου ήρθε Κ έκανα ένα τεστ κ βγήκε θετικό. Τα συμπτώματα ήταν όπως της περιοδου Αλλά λίγο πιο έντονα, ένοιωθα έναν πόνο κάτω χαμηλά, που δεν τον ένοιωθα όταν δεν ήμουν έγκυος και περιττό να αναφέρω το πριξιμο!!!! Ήταν πολύ πιο έντονο. Αυτά ήταν τα δικά μου πρώιμα συμπτώματα της εγκυμοσύνης! Αλλά κάθε γυναίκα είναι διαφορετική, ωστόσο, ήμουν σίγουρη πριν κάνω το τεστ ότι ήμουν έγκυος 100%!!! Εύχομαι να είναι Κ το δικό σου θετικότατο!!! :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Εύχομαι θετικά τεστάκια κορίτσια!!!

Ευχαριστούμε Love1988! Και σε σένα εύχομαι ότι επιθυμείς!
 

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Κι εγω κι εγω κι εγω!!!! Αντε βρε κοριτσια να ακουμε ευχαριστα!

@misofeggaro χωρις να θελω να σε ξεσηκωσω, ολα οσα λες δεν ειναι συμπτωματα μονο περιοδου... ποτε περιμενεις;

Καλημέρα! Ο κύκλος μου είναι κατά μέσο όρο 29 ημερών, σήμερα είμαι στην 29η! Τον προηγούμενο μήνα αδιαθέτησα στις 33, οπότε είμαι συγκρατημένη. Χθες βράδυ δεν κρατήθηκα και την έκανα την κουταμάρα -  ήταν αρνητικό. Τώρα υπομονή μέχρι την Παρασκευή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Ευχαριστούμε Love1988! Και σε σένα εύχομαι ότι επιθυμείς!
 

 

Καλημέρα! Ο κύκλος μου είναι κατά μέσο όρο 29 ημερών, σήμερα είμαι στην 29η! Τον προηγούμενο μήνα αδιαθέτησα στις 33, οπότε είμαι συγκρατημένη. Χθες βράδυ δεν κρατήθηκα και την έκανα την κουταμάρα -  ήταν αρνητικό. Τώρα υπομονή μέχρι την Παρασκευή... 

    Να θεωρεις καθυστερηση οταν περασει η ημερα του μεγαλυτερου σου κυκλου κ οχι του μεσου ορου.

   Τσαμπα απογοητευση κ αγχος βρε κοριτσι μου... Ασε που μεχρι να ερθει δε θα εισαι σιγουρη γιατι θα σκεφτεσαι μηπως ηταν νωρις οταν εκανες το τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...