Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατρός


mariatzo

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.ελπιζω να είστε όλες καλά.θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια κάποιον καλό αιματολογο στη Γλυφάδα η στις τριγύρω περιοχές Αργυρούπολη Ηλιούπολη κτλ.εχω βρει κάποιους στο ίντερνετ.αλλα λέω μήπως έχει καμία εμπειρία.η έστω αν ξέρετε κάποιον καλό και πάνω απ όλα άνθρωπο όχι να κοιτάει την τσέπη μόνο.ευχαριστω πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα  κοπέλα μου καλά είμαστε να σαι και εσύ. Αιματολογο εμένα είναι Ιλίσια. Δύσκολο ο αιματολογος να στ αρπάξει την επίσκεψη  θα πάρει εξετάσεις και αν υπάρχει  θέμα αγωγη συνήθως άλλοι είδους γιατροί τ αρπάζουμε ν τέλος πάντων είναι αρκετές κοπέλες που μπορούν να σε βοηθήσουν όλες μας έχουμε περάσει από αιματολογο  και πολλοί καλοί αιματολογοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κάνει εξέταση για θρομβοφιλια.τελος της εβδομάδας θα βγει και δεν ξέρω αν πρέπει να την πάω στον γυναικολόγο η σε αιματολογο κατευθείαν.θα ήθελα να έβρισκα έναν μα την πήγαινα κατευθείαν.σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και εμενα ο αιματολόγος μου στα Ιλίσια είναι και παίρνει αίμα στο ιατρείο του για να εξέτασει αν υπάρχει θρομβοφιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariatzo είπε:

Έχω κάνει εξέταση για θρομβοφιλια.τελος της εβδομάδας θα βγει και δεν ξέρω αν πρέπει να την πάω στον γυναικολόγο η σε αιματολογο κατευθείαν.θα ήθελα να έβρισκα έναν μα την πήγαινα κατευθείαν.σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

και ο γυναικολόγος στη διαβάζει και αν δει ότι υπάρχει θέμα σε στέλνει σε αιματολογικές. Έχεις κάνει και μεταλλάξεις. Μην αγχώνεσαι κάτσε να πάρεις απαντήσεις. Είχα βγει και εγώ θετική σε δύο μεταλλάξεις αλλά προληπτικά παίρνω σαλοσπιρ και αντιπικτηκες μετά από εμβρυομεταφορα. Από μόνη σου έκανες η είχες κάποιο θέμα πχ παλινδρόμηση κύηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα δυο παλινδρομες μέσα σε 3 μήνες.και όταν έκανα τη δεύτερη απόξεση έκανα και την εξέταση της θρομβοφιλιας.μου είπε ο γιατρός ότι πιθανότατα να είναι αυτό.ξερω γω τι έχω κάνει.μου είπε ο γιατρός ότι τα έχω κάνει όλα όσον αναφορά την θρομβοφιλια.12 παράγοντες έχω κάνει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Είχα δυο παλινδρομες μέσα σε 3 μήνες.και όταν έκανα τη δεύτερη απόξεση έκανα και την εξέταση της θρομβοφιλιας.μου είπε ο γιατρός ότι πιθανότατα να είναι αυτό.ξερω γω τι έχω κάνει.μου είπε ο γιατρός ότι τα έχω κάνει όλα όσον αναφορά την θρομβοφιλια.12 παράγοντες έχω κάνει

 

Λυπάμαι. Μπορεί να ναι και τυχαίο γεγονός αλλά μπορεί ναι να ευθύνεται η θρομβοφιλια .Μη στεναχωριέσαι  το καλό είναι ότι εχεις σύλληψη  αλλά να βρεις τι ευθύνεται και να τ'αντιμετωπίσετε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Κορίτσια τι ειναι η θρομβοφιλια;Ποτε πρέπει να κανεις αυτην την εξεταση;

ανωμαλία στην Πηξη του αίματος .Συνηθως γίνεται σε γυναίκες που έχουν επαναλαμβανόμενες παλινδρομες κλήσεις. Εμείς που προσπαθούμε τις κάνουμε προληπτικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρυοτυπο δεν έχω κάνει.αν γίνει πάλι κάτι κακο την επόμενη φορά μακάρι όχι θα κάνω τότε.τα αυτοανοσα που μου είπες τι είναι? Μπορεί να είναι και τυχαίο Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω.τυχαιο 1 φορά πες και άλλα και δεύτερη.μπορει δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Καρυοτυπο δεν έχω κάνει.αν γίνει πάλι κάτι κακο την επόμενη φορά μακάρι όχι θα κάνω τότε.τα αυτοανοσα που μου είπες τι είναι? Μπορεί να είναι και τυχαίο Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω.τυχαιο 1 φορά πες και άλλα και δεύτερη.μπορει δεν ξέρω 

Η γνώμη μου είναι να πας σε αιματολογο . Υπάρχουν αυτοανοσα που πυροδοτουνται μόνο όταν υπάρχει εγκυμοσύνη. Οποτε και αρνητική να είσαι, όταν μείνεις έγκυος πρέπει να επαναλαβεις κάποιες εξετάσεις. Αν υπάρχουν ενδείξεις βέβαια,κι αυτό θα το κρινει ο αιματολόγος. Κάνε και καρυοτυπο βρε κούκλα μου, γιατί να περιμένεις να έχεις κι άλλη κακή έκβαση ,θεός φυλαξει, ενώ μπορείς να το προλάβεις... Καλή συνέχεια στις προσπάθειες σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρυοτυπο ζεύγους εννοείς ε? Τα αυτοανοσα που λες είναι τύπου θυροειδη και τέτοια? Έχω υποθυρεοειδισμο Χρόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariatzo είπε:

Καρυοτυπο ζεύγους εννοείς ε? Τα αυτοανοσα που λες είναι τύπου θυροειδη και τέτοια? Έχω υποθυρεοειδισμο θ Χρόνια.

Όχι , θυροειδής βλέπουμε με ορμονικές εξετάσεις. Νομίζω όμως οτι ο υποθυρεοειδισμός χασιμοτο ανήκει στα αυτοανοσα. Και θέλει παραπάνω ψάξιμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι σε αγωγή για τον θυροειδη.το χασιμοτο έχω είναι αυτοανοσο.ημουν σε αγωγή και κατά τ διάρκεια της εγκυμοσύνης.για τον καρυοτυπο που μ είπες αν εννοείς ζεύγους το σκέφτομαι να τι κάνω.σε μικροβιολογικο πάμε να δώσουμε αίμα? Στην αρχή κατάλαβα καρυοτυπο εμβρύου νομίζω έτσι λέγεται κ αυτό.μου είπε ο γιατρός αν ξαναγίνει τότε θα κάνουμε στο έμβρυο.γι αυτό σου είπα παραπάνω ότι αν ξαναγίνει θα κάνω.θα δούμε τώρα τι θα βγει στην εξέταση της θρομβοφιλιας και βλέπουμε.αυριο θα την πάρω μάλλον.μετα απο 10 μέρες +

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μικροβιολογικό κανε την πριν ξεκινήσεις πάλι προσπάθειες  μια από τις σημαντικες εξέτασες ο Καρυοτυπος  ζεύγους  και πόσο μάλλον όταν έχουμε ιστορικό δυο παλινδρομες.Εχεις και ένα από τ αυτοανοσα την αγωγή κάνεις? Αργούν της θρομβοφιλιας δυστυχώς υπομονή. Καλά αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην εγκυμοσύνη έπαιρνα θυροξινη των 112mg.τωρα παίρνω των 88mg.τελος του μήνα έχω πάλι εξετάσεις.εσυ είσαι υπέρ του να κάνω τον καρυοτυπο ζεύγους ε? Είχα ρωτήσει και τ γιατρό και μου είχε πει να μην μπω σε τέτοιες διαδικασίες ακόμα.αλλα εγώ το σκέφτομαι πολύ.σ ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι από μενα!

@mariatzo οι γιατροί δύστυχως δύσκολα προτείνουν εξετασεις στα ζευγάρια... δε ξερω για ποιο λόγο... ευτυχως που ψαχνόμαστε και λίγο από μονες μας! Γνωμη μου δε χάνεις τιποτα να κάνετε και τον καρυότυπο ζεύγους, θα πεις ότι τουλάχιστον το εχεις δει κι αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα βρεις μέγαλες διαφορές τιμών ψάξε  εχουν και πρόσφερες συνέχεια και καλά κεντρα ασυζητητί  για εμένα να την κάνεις καρυοτυπο .πρεπει να βρεθούν τα αίτια των παλινδρομων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο περιμένω την εξέταση της θρομβοφιλιας.θα δω αυτή πρώτα και από βδομάδα θα το κανονίσω.ευχαριστω κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...