Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Παναγιά μου!!! Να προσέχεις, πωπω όσο σκέφτομαι ότι με τους εμετούς που είχα υπάρχει κι η γαστρεντερίτιδα νομίζω δεν ξερω πως θα τα έβγαζα πέρα... Και δυστυχώς αυτός που έχει δεν μπορεί να πάρει και κανένα χάπι τύπου cold and flu όπως σ ένα απλό κρύωμα. Να χρησιμοποιείτε αντισηπτικο οπωσδήποτε και χλωρίνη στην τουαλέτα, βέβαια αυτονόητα θα μου πεις αλλά τα λέω 🤷‍♀ 
    • πηγαινεις στο μικροβιολογικο (νηστικη). Σου παιρνουν αιμα μια φορα και αμεσως σου δινουν να πιεις τη γλυκοζη. Πρεπει να την πιεις σχετικα γρηγορα. Μεσα σε ενα 5λεπτο περιπου. Μετα περιμενεις 1 ωρα και σε τρυπανε για 2η φορα. Τελος περιμενεις για ακομη μια ωρα και σε τρυπανε 3η φορα και τελος. Συνολο αναμονης 2 ωρες. Μην αγχωνεσαι για την γαστρεντεριτιδα. Δεν εχεις κολλησει ακομη. Προσεξτε λιγο μεταξυ σας και ολα καλα. Μπορει να μην εχω εμπειρια απο γαστρεντεριτιδα σε εγκυμοσυνη αλλα εχω φιλες που το περασαν. Η μια μαλιστα μου ειπε οτι καθοταν και παιδευοταν μονη της μεχρι να περασει. Μετα δεν αντεξε, πηγε σε γιατρο, της εδωσε μια αγωγη που επιτρεπεται για εγκυμοσυνη και εγινε αμεσως καλα.
    • Συγχαρητηρια για την στάση σου και παλι!!!  Μακαρι ολα να πανε καλα!!! Και να ερθετε για τον ελεγχο!!! 
    • Σκέψου ότι την έχω στο δωμάτιό της από 5 1/2 μηνών, όταν κόψαμε το θηλασμό. Αλλά περνάει φάσεις. Το καλοκαίρι πχ δεν ξύπναγε. Τώρα ξυπνάει. Το είχα αποδώσει στο ότι ξεσκεπάζεται και κρυώνει και της έβαλα καλοριφέρ, αλλά τον τελευταίο καιρό ξυπνάει κάθε βράδυ σχεδόν. Που θα πάει, θα μεγαλώσουν!
    • Νικονα μου έχω φάει αρκετά χαστούκια στην ζωή και γιαυτό είμαι ευγνώμων που είμαι υγιής εγώ και όλη μου οικογένεια! Αυτό σε συνδυασμό με την αγάπη που λάμβανω καθημερινά με κάνει να νιώθω πραγματικά γεμάτη θετική ενέργεια 😊 Εννοείται πως το ιδανικό σενάριο θα ήταν να είχαμε 100% επιτυχία γονιμοποίησης αντί για 50% αλλά αλίμονο εαν δεν ήμουν ευχαριστημένη! Αχαριστία θα ήταν από μέρους μου. Θα δώσουμε την ευκαιρια σε 2 εμβρυακια μας να τα καταφέρουν!!!! Εκτός από τα εκατομμύριο φάρμακα που κάνουν δεκτικη την μήτρα μου θέλω τα σποράκια να βρουν μια ωραία ζέστη φωλίτσα, να νιώσουν φιλοξενα και να τους αρέσει να μείνουν εκεί για λίγους μήνες!  Όχι δεν θα μείνουμε Ελλάδα. Επιστρέφουμε Γερμανια την Πέμπτη.. Εκεί θα κάνω το τεστ. Εάν έχουμε ευχάριστα θα έρθω εδώ για έλεγχο. Θα το δούμε τότε!
  • Νέες συζητήσεις