Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κάνεις μεγάλο λάθος, αγαπητή μου. Δλδ, ότι πληρώνεις και μάλιστα αδρά είναι κατ'ανάγκη καλύτερο και πιο αξιόπιστο? Εγώ πέρυσι έκανα και τους 3 μεγάλους υπέρηχους στο δημόσιο νοσοκομείο, πλήρωσα την συμμετοχή - γιατί μετά έγινε δωρεάν - και όλα κύλησαν ομαλά. Τώρα αν έχουμε εθιστεί να μας εκμεταλέυονται σε θέματα υγείας και συνδέουμε την τιμή με την αξιοπιστία, αυτή είναι μια άλλη συζήτηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κάνεις μεγάλο λάθος, αγαπητή μου. Δλδ, ότι πληρώνεις και μάλιστα αδρά είναι κατ'ανάγκη καλύτερο και πιο αξιόπιστο? Εγώ πέρυσι έκανα και τους 3 μεγάλους υπέρηχους στο δημόσιο νοσοκομείο, πλήρωσα την συμμετοχή - γιατί μετά έγινε δωρεάν - και όλα κύλησαν ομαλά. Τώρα αν έχουμε εθιστεί να μας εκμεταλέυονται σε θέματα υγείας και συνδέουμε την τιμή με την αξιοπιστία, αυτή είναι μια άλλη συζήτηση.

ειναι η πρωτη μ εγκυμοσυνη κ εχω κ ενα αλφα ιστορικο..οποτε προτιμω ν παω καπου π εχουν παει ολες οι γνωστες μ εμειναν ικανοποιημενες,ειναι πιστοποιημενος ιατρος,κ μ μια εμπειρια περιπου 15 χρονων...

κ οχι σ ενα νοσοκομειο π κανουν τ δικα τς... κ αν εχεις τυχει ισως πετυχεις καλο γιατρο..

ο καθενας ακολουθει τ προγραμμα π θελει...

κ η θεια μ τ εκανε ολα στο δημοσιο νοσοκομειο,καθε φορα ειχε αλλο γιατρο κ περνουσε απιστευτη ταλαιπωρια καθε φορα...

λογω τν θεματων μ δν μπαινω σ αυτη τν διαδικασια...

ισως αν τοσο πολυ δν εβγαινα οικονομικα ν τ δοκιμαζα ετσι....δν ξερω....

σιγουρα υπαρχουν κ παρα πολλοι καλοι γιατροι ,αλλα ν εχεις κ την τυχη ν πεσεις σ αυτους...

οπως κ επσης στα ιδιωτικα δν ειναι παντα καλοι...

υποκειμενικα ειναι ολα αυτα....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και αν λάβω υπόψη μου τη χρονολογία που γράφεις στο όνομά σου, σε περνάω και μερικά χρονάκια, είχα και διάφορα θέματα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης όπως διαβήτη κύησης, υμενώδη πρόσφυση πλακούντα, λίγο τσιμπημένη πίεση και φυσικά με παρακολουθούσε γυναικολόγος ιδιωτικά, όπως και ενδοκρινολόγος. Η ίδια η γυναικολόγος που με παρακολουθούσε ιδιωτικά μου είπε να πάω στο νοσοκομείο και να με παρακολουθούν και να κάνω τους υπερήχους γιατί, όπως χαρακτηριστικά μου είπε, είναι σχεδόν κοροιδία για την ίδια εξέταση που την κάνει ο ίδιος υπερηχογραφιστής και στο νοσοκομείο και στο ιατρείο του να σου παίρνει στο ιατρείο του το σκαλπ! Μπορεί να έχει καλύτερο μηχάνημα στο ιατρείο του? Σημασία έχει να νιώθουμε καλά με αυτό που κάνουμε, να μην αγχωνόμαστε γιατί στην εγκυμοσύνη το άγχος είναι το δυνατότερο διλητήριο! Καλές εγκυμοσύνες σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stelvan είπε:

Εγώ για το Έλενα λέω ....απλά ψάχνω να βρω ένα καλό που να μη ζητάει τα μαλλιά της κεφαλής του.....Γιατί δεν.Είμαι.πρόθυμη να πληρώσω καμία.Μεγάλη ταριφα.....αττικό έψαξα Αλλά.Όλοι οι καλοί ζητούσαν πολλά....τι να.Πω ....

δεν κατάλαβα....το Ελενα δεν έιναι δημόσιο?

ζητάνε και εκεί λεφτά????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ανοίξατε δύο μεγάλα θέματα!

@gogoylaaa μου σχεδόν σε όλα τα δημόσια νοσοκομεία ζητάνε. Τώρα είναι και κάποια ζευγάρια που δίνουν από μόνα τους. Δεν ξέρω τι είναι σωστό ή λάθος, αλλά εγώ στο δημόσιο νοσοκομείο δεν θα έδινα, γιατί ο γιατρός εκεί είναι εργαζόμενος που πληρώνεται από το κράτος για την δουλειά που κάνει. Ενώ ο ιδιώτης, είναι ελεύθερος επαγγελματίας, το ιατρείο του είναι η πηγή εσόδων του και επιπλέον πληρώνει ενοίκια, μισθούς, φόρο και εισφορές. Αν ο γιατρός του δημοσίου πιστεύει ότι ο μισθός του δεν ανταποκρίνεται στις υπηρεσίες του, μπορεί κάλλιστα, να παρατηθεί και να γίνει ιδιώτης. 

Τώρα όσον αφορά που επιλέγει ο καθένας, να απευθυνθεί για τις εξετάσεις και για την παρακολούθηση και για την γέννα, έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες. Το οικονομικό, τα πιστεύω, τις προσωπικές προτιμήσεις, τις επιλογές που έχει ή δεν έχει...οπότε όλα είναι σχετικά. π.χ. στο νοσοκομείο της πόλης μου δεν γίνονται οι μεγάλοι υπέρηχοι. Οι εγκυμονούσες δηλαδή έχουν δύο επιλογές, ή πάνε στο νοσοκομείο του γειτονικού νομού (1 ώρα δρόμο με διόδια) ή πάνε στους ιδιώτες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Αχ ανοίξατε δύο μεγάλα θέματα!

@gogoylaaa μου σχεδόν σε όλα τα δημόσια νοσοκομεία ζητάνε. Τώρα είναι και κάποια ζευγάρια που δίνουν από μόνα τους. Δεν ξέρω τι είναι σωστό ή λάθος, αλλά εγώ στο δημόσιο νοσοκομείο δεν θα έδινα, γιατί ο γιατρός εκεί είναι εργαζόμενος που πληρώνεται από το κράτος για την δουλειά που κάνει. Ενώ ο ιδιώτης, είναι ελεύθερος επαγγελματίας, το ιατρείο του είναι η πηγή εσόδων του και επιπλέον πληρώνει ενοίκια, μισθούς, φόρο και εισφορές. Αν ο γιατρός του δημοσίου πιστεύει ότι ο μισθός του δεν ανταποκρίνεται στις υπηρεσίες του, μπορεί κάλλιστα, να παρατηθεί και να γίνει ιδιώτης. 

Τώρα όσον αφορά που επιλέγει ο καθένας, να απευθυνθεί για τις εξετάσεις και για την παρακολούθηση και για την γέννα, έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες. Το οικονομικό, τα πιστεύω, τις προσωπικές προτιμήσεις, τις επιλογές που έχει ή δεν έχει...οπότε όλα είναι σχετικά. π.χ. στο νοσοκομείο της πόλης μου δεν γίνονται οι μεγάλοι υπέρηχοι. Οι εγκυμονούσες δηλαδή έχουν δύο επιλογές, ή πάνε στο νοσοκομείο του γειτονικού νομού (1 ώρα δρόμο με διόδια) ή πάνε στους ιδιώτες. 

αυτά τα γνωρίζω δυστυχώς  και εγώ τώρα σε ιδιώτη πηγαίνω και όλες τις εξετάσεις κανονικά τις κάνω αλλα είναι πολλά ήδη τα έξοδα, δεν γίνετε να πληρώνεις 5 κ 6 χιλιάδες για το ιδιωτικό είναι πάρα πολλά σίγουρα είναι καλύτερα αλλα....., συμφωνώ να μην παίρνει λεφτά ο γιατρός στο δημόσιο αλλά αν θέλεις και είναι ο γιατρός καλός μπορείς να δώσεις μόνη σου κάτι όχι και να ζητήσει όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η gogoylaaa είπε:

αυτά τα γνωρίζω δυστυχώς  και εγώ τώρα σε ιδιώτη πηγαίνω και όλες τις εξετάσεις κανονικά τις κάνω αλλα είναι πολλά ήδη τα έξοδα, δεν γίνετε να πληρώνεις 5 κ 6 χιλιάδες για το ιδιωτικό είναι πάρα πολλά σίγουρα είναι καλύτερα αλλα....., συμφωνώ να μην παίρνει λεφτά ο γιατρός στο δημόσιο αλλά αν θέλεις και είναι ο γιατρός καλός μπορείς να δώσεις μόνη σου κάτι όχι και να ζητήσει όμως.

και να σου πω και το άλλο εγω μένω τώρα σε νησί και είναι να κάνω κάποιες εξετάσεις πολύ σημαντικές ξέρεις φαντάζομαι, η γιατρός μου είπε οτι για αυτες τις εξετάσεις ζητάνε 600-800 ευρω  απο οτι ξέρει!!! έπαθα σοκ πραγματικά. και έτσι αναγκαστικά θα φύγω και θα τις κάνω αλλού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή η φιλοσοφία του να του δώσεις και κάτι από μόνη σου, δυστυχώς έχει δημιουργήσει αυτό το φαινόμενο στην Ελλάδα. Μόνο αν αλλάξουμε εμείς νοοτροπία, θα αλλάξει η κατάσταση. Βέβαια και πάλι ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει αυτό που πιστεύει, αλλά να σκέφτεται μήπως με αυτό δημιουργεί κακό προηγούμενο?

Φυσικά και είναι πολλά τα λεφτά για να πας ιδιωτικά (στην Αθήνα απ όσο γνωρίζω είναι διπλάσιο το κόστος σε σχέση με την επαρχία). Και επανερχόμαστε πάλι ότι η επιλογή έχει να κάνει με πολλούς παραμέτρους, με κορυφαία παράμετρο το οικονομικό. Κάποιο δλδ θέλουν να γεννήσουν ιδιωτικά αλλά μπορεί για οικονομικούς λόγους να μην μπορούν. Απόλυτα κατανοητό και σεβαστό απ' όλους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η gogoylaaa είπε:

και να σου πω και το άλλο εγω μένω τώρα σε νησί και είναι να κάνω κάποιες εξετάσεις πολύ σημαντικές ξέρεις φαντάζομαι, η γιατρός μου είπε οτι για αυτες τις εξετάσεις ζητάνε 600-800 ευρω  απο οτι ξέρει!!! έπαθα σοκ πραγματικά. και έτσι αναγκαστικά θα φύγω και θα τις κάνω αλλού. 

Ποιες εξετάσεις?

Η ακριβότερη εξέταση που πλήρωσα ήταν η Β επιπέδου στα 150€. 

Μου κάνει εντύπωση αυτό που μου είπες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυούλες και με το καλό τα μωράκια σας <3 

Διαβάζοντας για το θέμα περί ιδιωτικού και δημοσίου, θα σας πω και τη δική μου εμπειρία. Το 2011 στο πρώτο παιδάκι μου πλήρωσα στο ΙΑΣΩ 2.200 για τη νοσηλεία και 2.000 στο γιατρό+ τη μαία.

Τον Δεκέμβριο του 2014 που γέννησα στο Αττικό (Δημόσιο Νοσοκομείο) έδωσα 150€ για νοσηλεία και 1.800 στην αμοιβή του γιατρού. Ο λόγος πληρωμής του γιατρού στο δημόσιο είναι επειδή τον επιλέγουμε εμείς και θέλουμε τον συγκεκριμένο. Εάν μία κοπέλα πάει να γεννήσει στο Δημόσιο Νοσοκομείο, δεν πληρώνει καθόλου τον γιατρό, αρκεί να την αναλάβει όποιος έχει εφημερία.  

Πάντως από το Αττικό έμεινα πολύ ευχαριστημένη, απλώς υστερεί σε σημεία (φαγητό, αναλώσιμα...). Αν έκανα τρίτο παιδάκι, πάλι το Δημόσιο θα διάλεγα! 

Με το καλόοοοοο!!!!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Ποιες εξετάσεις?

Η ακριβότερη εξέταση που πλήρωσα ήταν η Β επιπέδου στα 150€. 

Μου κάνει εντύπωση αυτό που μου είπες. 

 Αυχενική νομίζω την λένε αν θυμάμαι, και γενικά μου έγραψε εξετάσεις αίματος και ούρων και μου είπε αν πας εδώ να ξέρεις κοστίζουν ακριβά από οτι ξέρω 600-800 και υπάρχει και η επιλογή να πας σε άλλο νησί να τις κάνεις με το εοπυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η gogoylaaa είπε:

 Αυχενική νομίζω την λένε αν θυμάμαι, και γενικά μου έγραψε εξετάσεις αίματος και ούρων και μου είπε αν πας εδώ να ξέρεις κοστίζουν ακριβά από οτι ξέρω 600-800 και υπάρχει και η επιλογή να πας σε άλλο νησί να τις κάνεις με το εοπυ.

λαθος δεν είναι η αυχενική δεν ξέρω πως λέγεται δεν γράφει κάτι πάνω στις εξετάσεις αίματος και ούρων για κάποιες παθήσεις,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κανετε;;;πως πάνε τα σπορακια σας;;;;Εγώ είμαι ακόμη σε αναζήτηση γιατρού δημοσιου...Ακούστε όμως κ πείτε μου....Μια γνωστή με σύστησε στη δική της γιατρό στο αττικό της μίλησε για μένα και μένα τη πήρα τηλ.....μου απάντησε να της στείλω μνμ.....έστειλα κ γω λέγοντας ποια είμαι κ.Ποια με στέλνει....κ.μου γράφει πείτε μου τη τελευταία περίοδο σας να υπολογίσω Ποτέ πρέπει να σας κλείσ. Ραντεβου.....απαντώ κ γω λέω τη τελευταία περίοδο....ότι Έχω ακούσει καρδιακή λειτουργία κ παίρνω αγωγή για μια νόσο του θυρεοειδή που εχω....Και έκτοτε ......τπτ.....Δεν απάντησε ....Τώρα για πείτε μου τι κανω....να της αναστείλω μνμ....σκέφτηκα ότι αν δε θέλει να.με αναλάβει τουλάχιστον ας το πει...εσείς τι λετε;;;;λίγο για αντιεπαγγελματια μου εκανε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/8/2017 at 7:11 ΜΜ, ο/η gogoylaaa είπε:

δεν κατάλαβα....το Ελενα δεν έιναι δημόσιο?

ζητάνε και εκεί λεφτά????

 

Αν ζητάνε γωγουλα τα μαλλιοκεφαλα τους ...γνωστή μου έδωσε 1500 σε γιατρό του Έλενα ο οποίος θύμωσε κιόλας γιατί 2000λέει είναι ααυτό που του αξιζει....τα γιατρουδακια περνούν 1500....,Ε μετά τον πνιγεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Stelvan είπε:

Αν ζητάνε γωγουλα τα μαλλιοκεφαλα τους ...γνωστή μου έδωσε 1500 σε γιατρό του Έλενα ο οποίος θύμωσε κιόλας γιατί 2000λέει είναι ααυτό που του αξιζει....τα γιατρουδακια περνούν 1500....,Ε μετά τον πνιγεις;;;;

εγω παντως οσες γνωστες μ γεννησαν σ δημοσια,οι γιατροι ζητησαν λεφτα..δν τς τ εδωσαν..τ ζητησαν.... κ οι περισσοτερες γεννησαν σ εφημεριες τς...

εφοσον δινουν τοσα γτ ν μν παμε στο ιδιωτικ..αλλωστε μ τν εοπυυ ολο κ κτ γλιτωνεις....οχι τρελα λεφτα,αλλα δν ειναι κ οπως πριν 5-10 χρονια π ουτε απέξω δν περνουσες...

πανω κατω  μια η αλλη ερχεται....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

εγω παντως οσες γνωστες μ γεννησαν σ δημοσια,οι γιατροι ζητησαν λεφτα..δν τς τ εδωσαν..τ ζητησαν.... κ οι περισσοτερες γεννησαν σ εφημεριες τς...

εφοσον δινουν τοσα γτ ν μν παμε στο ιδιωτικ..αλλωστε μ τν εοπυυ ολο κ κτ γλιτωνεις....οχι τρελα λεφτα,αλλα δν ειναι κ οπως πριν 5-10 χρονια π ουτε απέξω δν περνουσες...

πανω κατω  μια η αλλη ερχεται....

 

Είναι όσο να πεις πιο ακριβά τα ίδια ιδιωτικα....Εγώ τη κόρη μου στο μητέρα τη γέννησα με φυσιολογικο....Τώρα όμως που πρέπει να κάνω καισαρική θέλουν 1860...Και 1500 Ο γιατρός μου.....Είναι πολλά.....ειδικά με τα έξοδα που ήδη έχει το πρώτο μου ζουζουνι.....εννοείται ότι δε πρόκειται να δεχθώ να.πληρώσω τόσα λεφτά σε γιατρό δημοσιου...γι αυτό κ.Ακόμα το ψαχνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stelvan είπε:

Είναι όσο να πεις πιο ακριβά τα ίδια ιδιωτικα....Εγώ τη κόρη μου στο μητέρα τη γέννησα με φυσιολογικο....Τώρα όμως που πρέπει να κάνω καισαρική θέλουν 1860...Και 1500 Ο γιατρός μου.....Είναι πολλά.....ειδικά με τα έξοδα που ήδη έχει το πρώτο μου ζουζουνι.....εννοείται ότι δε πρόκειται να δεχθώ να.πληρώσω τόσα λεφτά σε γιατρό δημοσιου...γι αυτό κ.Ακόμα το ψαχνω....

ευχομαι κοριτσακι μ ν βρεις καποιον καλο ν μπορειτε κ ν συνεργαστειτε...   κ ολα ν σ πανε καλα.... ποτε γεννας μ τ καλο.?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

ευχομαι κοριτσακι μ ν βρεις καποιον καλο ν μπορειτε κ ν συνεργαστειτε...   κ ολα ν σ πανε καλα.... ποτε γεννας μ τ καλο.?

 

Μέχρι 13 Απρίλη φυσιολογικα...αλλά επειδή θα παω καισαρική λογω θέματος υπολογιζω Τέλος μαρτη....Εσύ Ποτέ με το καλό;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Stelvan είπε:

Μέχρι 13 Απρίλη φυσιολογικα...αλλά επειδή θα παω καισαρική λογω θέματος υπολογιζω Τέλος μαρτη....Εσύ Ποτέ με το καλό;;;;

εγω δν ξερω καθολου πως παω..εννοω πως δν εχουμε πει τπτ περι γεννας,μ ειπε ειναι νωρις ακομη κ πως δν χρειαζεται ν μ αγχωνει κ αυτο..μεχρι  τωρα δν εχω καποιο συγκεκριμενο οποτε φανταζομαι πως θ παω μ φυσιολογικο... μεχρι 11 μαρτιου μ εχει δωσει...

μ τ καλο τ ζουζουνακια μας...

εχεις κανει αυχενικη ειδες κ τ φυλο ή τωρα θ τν κανεις οπου ν ναι..?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

εγω δν ξερω καθολου πως παω..εννοω πως δν εχουμε πει τπτ περι γεννας,μ ειπε ειναι νωρις ακομη κ πως δν χρειαζεται ν μ αγχωνει κ αυτο..μεχρι  τωρα δν εχω καποιο συγκεκριμενο οποτε φανταζομαι πως θ παω μ φυσιολογικο... μεχρι 11 μαρτιου μ εχει δωσει...

μ τ καλο τ ζουζουνακια μας...

εχεις κανει αυχενικη ειδες κ τ φυλο ή τωρα θ τν κανεις οπου ν ναι..?

 

Αυχενική είναι να.κάνω περίπου τέλη Σεπτέμβρη....Εσύ έχεις κανει;;;;;στη κόρη μου μου το είπε ο υπερηχογραφιστης ότι 92%κοριτσι και έπεσε μεσα....άντε να δουμε......Έχω αγωνια....χαχαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stelvan είπε:

Αυχενική είναι να.κάνω περίπου τέλη Σεπτέμβρη....Εσύ έχεις κανει;;;;;στη κόρη μου μου το είπε ο υπερηχογραφιστης ότι 92%κοριτσι και έπεσε μεσα....άντε να δουμε......Έχω αγωνια....χαχαχαχα....

ναι καναμε στις 24 αυγουστου... κ μας ειπε 80% μπεμπααααααα!!!!!

κ απο οτι εχω ακουσει αυτος δν πεφτει εξω...εξαλλου η ζουζου τ ειχε ορθανοιχτα τ ποδαρκια τς..δν τν παιδεψε καθολου....

γερα ν ειναι κ ας κατουρανε καθιστε μωρε...χαχαχα!

καλα αποτελεσματα ν εχει ςκαλη μ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η katerinant95 είπε:

ναι καναμε στις 24 αυγουστου... κ μας ειπε 80% μπεμπααααααα!!!!!

κ απο οτι εχω ακουσει αυτος δν πεφτει εξω...εξαλλου η ζουζου τ ειχε ορθανοιχτα τ ποδαρκια τς..δν τν παιδεψε καθολου....

γερα ν ειναι κ ας κατουρανε καθιστε μωρε...χαχαχα!

καλα αποτελεσματα ν εχει ςκαλη μ...!

Αχ σε ευχαριστώ πολύ ...με το καλό η μπουμπουκα ...Εμείς έχουμε πάθει έρωτα με τη ζουζου μας....Ο άντρας μου στο πρώτο ήθελε αγόρι.....αλλα Τώρα με τη κόρη ....πάλι κοριτσάκι θέλει....άλλη.Μια μου λεει ίδια...να με τρελαίνει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Stelvan είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ ...με το καλό η μπουμπουκα ...Εμείς έχουμε πάθει έρωτα με τη ζουζου μας....Ο άντρας μου στο πρώτο ήθελε αγόρι.....αλλα Τώρα με τη κόρη ....πάλι κοριτσάκι θέλει....άλλη.Μια μου λεει ίδια...να με τρελαίνει.... 

χαχαχα...εμενα τ λεει: γιατρε μπορω ν ελπιζω στο 20%? 

του λεει πιστευε οτι θες αλλα μαλλον μπεμπα ειναι...

κ απο τοτε τ χωνεψε κ μ λεει κ δλδ θ μεγαλωσει κ θ μ τν πειραζουν.? κ αν μ τν στεναχωρησει κανενας βλακας θ τν σκοτωσω..κλπ..κλπ..

τ λεω ματακια μ κουλαρε,κ εγω ημουν κορη καποιου αλλα δν τ σκεφτοσουν κ πολυ αυτα...χαχα..

κ μν τ πολυλογω,ηδη μ λεει η κορη μου,η ετσι μ,κ θ ειναι κουκλα κ θ λατρευει τν μπαμπα τς...κλπ..

αχ οντως ομως εμεις τ κουβαλαμε 9 μηνες κ αυτα βγαινουν κ ειναι ολοιδια μαζι τς...

τ ιδιο ισχυει κ γ εμενα μ τν μπαμπα μ..χαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...