Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγία Ειρήνη


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα να ρωτήσω ποτέ κάνουμε την νηστεία με το μήλο?  Ξέρω ότι δεν τρως ούτε λάδι!  Πριν ή μετά τις επαφές?  Οποία έχει κάνει την νηστεία ας Μ απαντήσει :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την εκανα εγω τη νηστεια αρχες Αυγουστου και ειχα παει τοτε στο μοναστηρι της Αγιας Ειρηνης ωστε να παρω το μηλαρακι.. 3 μερες διαρκει για τη γυναίκα κ 1 για τον αντρα.. Δε μου ειπαν απο το μοναστηρι οτι απαγορεύεται κ το λαδι. Επαφες ειχαμε πριν κ μετα απο εκεινο το τριημερο.. Μετα φαγαμε το μηλο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι Μ έχει πει η γιαγιά Μ για το λάδι!  Και νάνων έχω έρθει σε επαφή μια βδομαδα! Α πρέπει Κ ο άντρας δεν το γνώριζα! Κ πως είσαι τώρα στην αναμονή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τη ρωτησα τη μοναχη για τη διατροφή κ τη νηστεια κ έκανα οτι ακριβως μου ειπε. Μεσα στο πρωτο 10ημερο του Αυγουστου εγινε αυτο. Δεν θα το ελεγα οτι ειμαι σε αναμονη.. Δεν θεωρω οτι τρως το μηλο κ μεσα στο επομενο διαστημα μενεις εγκυος.. Αυτα ειναι σαν την προσευχη.. Προσευχεσαι κ δε γνωριζεις αν και ποτε θα σε βοηθήσει ο Θεος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι.. Εμένα  δεν μου είπε να μην τρώω λάδι μου είπε 3 ημέρες νηστεία εγώ και 1 ο άντρας μου και μετά να βάλω και την ζώνη... Εγώ πήγα τον Γενάρη.. να σας ρωτήσω την ζώνη στην θάλασσα την φοράτε.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα κορίτσι.. Εμένα  δεν μου είπε να μην τρώω λάδι μου είπε 3 ημέρες νηστεία εγώ και 1 ο άντρας μου και μετά να βάλω και την ζώνη... Εγώ πήγα τον Γενάρη.. να σας ρωτήσω την ζώνη στην θάλασσα την φοράτε.; 

3 μερες νηστεία εκανα εγω, δεν ετυχε να πάω στη θαλασσα εκεινο το συγκεκριμένο 3ημερο. Και δεν ειχα τη ζωνη. Ειχα το σχοινακι της Αγιας Ειρηνης. Δεν νομιζω πως ειναι το ιδιο. Μου φαινεται πως το σχοινακι αυτο προστατευει κυριως τις εγκυους. Ωστοσο εγω οταν το φορουσα δεν το γνωριζα. Δεν πειραζει ομως, η νηστεία κ η προσευχη δινουν δυναμη ειτε με ζωνη ειτε χωρις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

3 μερες νηστεία εκανα εγω, δεν ετυχε να πάω στη θαλασσα εκεινο το συγκεκριμένο 3ημερο. Και δεν ειχα τη ζωνη. Ειχα το σχοινακι της Αγιας Ειρηνης. Δεν νομιζω πως ειναι το ιδιο. Μου φαινεται πως το σχοινακι αυτο προστατευει κυριως τις εγκυους. Ωστοσο εγω οταν το φορουσα δεν το γνωριζα. Δεν πειραζει ομως, η νηστεία κ η προσευχη δινουν δυναμη ειτε με ζωνη ειτε χωρις.

Κι εγώ σχοινακι είναι απλά την λένε ζώνη εμένα μου είπε η μοναχή που μου το έδωσε ότι μετά από τις 3 ημέρες το φοράω συνέχεια. Ούτε κι εγώ το ξέρω αυτό ότι ήταν για της εγκύους.. Εμένα μου έστειλε και το Άγιο Όρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα κορίτσι.. Εμένα  δεν μου είπε να μην τρώω λάδι μου είπε 3 ημέρες νηστεία εγώ και 1 ο άντρας μου και μετά να βάλω και την ζώνη... Εγώ πήγα τον Γενάρη.. να σας ρωτήσω την ζώνη στην θάλασσα την φοράτε.; 

Καλησπερα κοριτσι μου,εγω τη ζωνη τη φοραγα και στη θαλασσα....μετα τη θαλασσα οταν εκανα ντουζ την εβγαζα και την ξεπλενα απο το αλατι και τη ξαναφοραγα....Και τωρα τη βγαζω μονο στο ντουζ κ αυτο γιατι με ενοχλεο λιγο μετα που μενεο βρεγμενη κ μουσκευει τη μπλουζα,αλλιως ουτε κ εκει θα την εβγαζα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου,εγω τη ζωνη τη φοραγα και στη θαλασσα....μετα τη θαλασσα οταν εκανα ντουζ την εβγαζα και την ξεπλενα απο το αλατι και τη ξαναφοραγα....Και τωρα τη βγαζω μονο στο ντουζ κ αυτο γιατι με ενοχλεο λιγο μετα που μενεο βρεγμενη κ μουσκευει τη μπλουζα,αλλιως ουτε κ εκει θα την εβγαζα....

Α σε ευχαριστώ στο ντουζ κι εγώ τη βγάζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Εγω τη ρωτησα τη μοναχη για τη διατροφή κ τη νηστεια κ έκανα οτι ακριβως μου ειπε. Μεσα στο πρωτο 10ημερο του Αυγουστου εγινε αυτο. Δεν θα το ελεγα οτι ειμαι σε αναμονη.. Δεν θεωρω οτι τρως το μηλο κ μεσα στο επομενο διαστημα μενεις εγκυος.. Αυτα ειναι σαν την προσευχη.. Προσευχεσαι κ δε γνωριζεις αν και ποτε θα σε βοηθήσει ο Θεος. 

Ναι αυτό είναι σίγουρο δεν περιμενουμε την επόμενη εβδομάδα να γίνει το θαύμα είναι θέλημα Θεού όλου!  Από ενδιαφέρον ρώτησα πως είσαι! Που βρίσκεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Α σε ευχαριστώ στο ντουζ κι εγώ τη βγάζω.

Εμενα η μοναχη μου ειχε πει εαν θελω να μη τη βγαζω καθολου ουτε και στις επαφες με τον αντρα....και να τη βγαλω μονο λιγο πριν γεννησω και αν θελω να την κανω φυλαχτο για το μωρο αλλιως να την πεταξω στη θαλασσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Aggeliki.D είπε:

Εμενα η μοναχη μου ειχε πει εαν θελω να μη τη βγαζω καθολου ουτε και στις επαφες με τον αντρα....και να τη βγαλω μονο λιγο πριν γεννησω και αν θελω να την κανω φυλαχτο για το μωρο αλλιως να την πεταξω στη θαλασσα!

Εγώ δεν την ρώτησα. Για το θέμα αυτό.. Ναι ξέρω για την γέννα και μετά ότι τν κάνεις φυλαχτό.. Η τον κόβεις και δίνεις αλλού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα κορίτσι.. Εμένα  δεν μου είπε να μην τρώω λάδι μου είπε 3 ημέρες νηστεία εγώ και 1 ο άντρας μου και μετά να βάλω και την ζώνη... Εγώ πήγα τον Γενάρη.. να σας ρωτήσω την ζώνη στην θάλασσα την φοράτε.; 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!  Δηλαδή έβαλες την ζώνη χωρίς να είσαι έγκυος?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Εγώ δεν την ρώτησα. Για το θέμα αυτό.. Ναι ξέρω για την γέννα και μετά ότι τν κάνεις φυλαχτό.. Η τον κόβεις και δίνεις αλλού

Ουτε εγω τη ρωτησα σαφως κ ντραπηκα απο μονη της μου το ειπε!!!Εισαι εγγυουλα ή περιμενεις το θαυματακι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Candy ® είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!  Δηλαδή έβαλες την ζώνη χωρίς να είσαι έγκυος?!

Όχι δεν είμαι έγκυος.. Εμένα μου είπε να την βαλω μετά από το μήλο μου έδωσε ένα τάμα με μωρό και έβαλα στην εικόνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Ουτε εγω τη ρωτησα σαφως κ ντραπηκα απο μονη της μου το ειπε!!!Εισαι εγγυουλα ή περιμενεις το θαυματακι;;

Όχι δεν είμαι έγκυος στην προσπάθειά είμαι.. εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Όχι δεν είμαι έγκυος.. Εμένα μου είπε να την βαλω μετά από το μήλο μου έδωσε ένα τάμα με μωρό και έβαλα στην εικόνα 

Ευχαριστώ πολύ!  Θα ξανά πάω σίγουρα οπότε θα ρωτήσω ξανά! Ευχομαι τα καλύτερα σε όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου οτι καλυτερο!!!!Συντομα με ενα σπορακι στη κοιλιτσα σου.....Εγω ειμαι 23 εβδομαδων εγγυος....Απλα απο την αρχη της κυησης πηγα εφαγα το μηλαρακι,εβαλα τη ζωνη και καθε βραδυ βαζω λιγο λαδακι στη κοιλια μου απο το καντηλι της Αγιας Ειρηνης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Candy ® είπε:

Ευχαριστώ πολύ!  Θα ξανά πάω σίγουρα οπότε θα ρωτήσω ξανά! Ευχομαι τα καλύτερα σε όλες μας! 

Κι εγώ θέλω να ξαναπάω.. Κι εγώ το εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Aggeliki.D είπε:

Σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου οτι καλυτερο!!!!Συντομα με ενα σπορακι στη κοιλιτσα σου.....Εγω ειμαι 23 εβδομαδων εγγυος....Απλα απο την αρχη της κυησης πηγα εφαγα το μηλαρακι,εβαλα τη ζωνη και καθε βραδυ βαζω λιγο λαδακι στη κοιλια μου απο το καντηλι της Αγιας Ειρηνης...

Με το καλο να έρθει κοπέλα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου οτι καλυτερο!!!!Συντομα με ενα σπορακι στη κοιλιτσα σου.....Εγω ειμαι 23 εβδομαδων εγγυος....Απλα απο την αρχη της κυησης πηγα εφαγα το μηλαρακι,εβαλα τη ζωνη και καθε βραδυ βαζω λιγο λαδακι στη κοιλια μου απο το καντηλι της Αγιας Ειρηνης...

Και εγώ σταυρώνω την κοιλιά Μ κάθε βράδυ για ένα θέμα Π μ βρήκαν! Εύχομαι να μας ευλογήσει όλες!!!  Με το καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θα σας πω το δικό μας θαύμα...όποια θέλει ας το πιστέψει και να πάρει δυναμη!!!!ξεκίνησα επαφές με τον αντρούλη μου για δεύτερο παιδακι.....κάναμε 2 ελεύθερες επαφές και στις 28 Ιουλίου έμαθα Μετά από εξετάσεις ότι Έχω τη νόσο graves που οδηγεί σε εξόφθαλμο και αποβολες.....Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω αμέσως τις επαφές και βλέπουμε .....πήγα σπίτι και ήμουν καταρράκωμενη για την αγια είχα διαβάσει τυχαία και εεπειδή εκείνη την ημέρα γιόρταζε...Την παρακάλεσα με δάκρυα αν καταφέρω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι να της δώσω δεύτερο όνομα το δικό της.....Κορίτσια 10 Αυγούστου αρχίζω να ψθλιαζομαι και.κάνω τεστ.....θετικο!!!!10 Αυγούστου γιορτάζει η Αγία μας με το παλαιό ημερολόγιο....Ε τώρα πείτε μου είναι τυχαίο....Εμείς όλοι θεωρούμαι ότι είναι θαυμα!!!ότι και να βγει θα το τηρήσουμε το τάμα και θα πάμε στη Νέα μάκρη να προσκυνησουμε...πραγματικά πιστεύω ότι η Αγία Ειρήνη άκουσε τη προσευχή μου...Και μου στείλε αυτό το μωρο...ελπίζω να κυλήσει καλά η εγκυμοσύνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Candy ® είπε:

Και εγώ σταυρώνω την κοιλιά Μ κάθε βράδυ για ένα θέμα Π μ βρήκαν! Εύχομαι να μας ευλογήσει όλες!!!  Με το καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!Με πιστη κ αισιοδοξια θα πανε ολα καλα για ολες μας...κ εγω προσπαθουσα επι 1,5 χρονο και το σπορακι δεν ερχοταν μολις σταματησα τις προσπαθειες ηρθε ουρανοκατεβατη η μπουμπου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...