Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Εγω το αντιθετο-ειμαι κουκουλωμενη!!! Παλι ξυπνησα χαραματα.. Απο τις 5 ρε κοριτσια.. Κανω απο τωρα προπονηση εγω!! ΗΜΑΡΤΟΝ!!

ΝΥΣΤΑΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ!!!

Εσύ ξύπνησες στις 5 εγώ κοιμήθηκα στις 7, καλά τα πάμε και οι δυο μας, τουλάχιστον θα αντέχουμε το ξενύχτι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια μουυυυ!!αλλο ενα δυσκολο βραδυ περασε..πονουσα πολυ στην μεση...κοιμηθηκα στις 3+...ξυπνησα 7..ξανακοιμηθηκα κ ξυπνησα στις 11περιπου..εννοειται πως ειμαι σαν ζομπι,κ πως ξαπλωσα παλι...

αλλα ειμαι κ απιστευτα χαρουμενη π επιτελους μπηκα στον μηνα μ...ναι τωρα ας ερθει το κοριτσακι μ οποτε θελει..

βρηκα πολλα υγρα στο εσωρουχο μ,κ γνκ σμρ εχω αρκετουτσικα,ο γιατρος ειπε πως δν ειναι κτ π μ ανησυχει εκτος αν δω ν αυξανονται κ αλλο,κ αν εχω κ συσπασεις...

κοριτσια ναι ναι ημουν απο τς τελευταιες,τωρα ολες μπηκαμε στην τλκ ευθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου πώς ειστε; 37+5 σημερα. Χθες στα γενέθλια του άντρα μου κατάφερα να κάνουμε παρτυ μασκέ :-) ήταν πολυ ωραία αν και κουραστηκα αρκετά! Σήμερα πήγα για εξετάσεις αίματος και Αύριο εχουμε γιατρό να δούμε μήπως μπηκε στη λεκανη μου αυτο το κοριτσακι με τόσο περπάτημα. 

@katerinant95 Καλώς ήρθες στον ένατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 Να τον χαίρεσαι πολύχρονος!!!

 

Καλησπέρα κορίτσια κ εγώ πλέον στον 9ο. Εχθές το βράδυ κατάλαβα επιτέλους πως είναι οι πραγματικές συσπάσεις, είχα δυνατούς πονους που ξεκινούσαν από χαμηλά κ ανέβαιναν μαζί με πέτρωμα στην κοιλιά, τους είχα για ώρες αλλά δεν είχαν συχνότητα οπότε δεν ανησύχησα. Μήπως κοντεύω??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ν τν χαιρεσαι αγαπουλα τν αντρα σ...  εμεις σμρ παμε στο γιατρο...

μαρια μ δν ξερω,παντως αφου μπηκαμε στο μηνα μας με το καλο ν ερθουν ακομη κ τν επομενη ωρα...

εγω μ ολα οσα ειχα περασει νμζα πως θ γενναγα απο τν 6ο,κ να που τλκ μπηκα κανονικα στον μηνα μ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια μολις τελειωσαμε απο τν γιατρο!!

δν μ μετρησε τν μπεμπα γτ λεει τ κιλα δν μας απασχολουν,κ δν χρειαζεται ν τν κουραζουμε...

μ ειπε πως εχω πολυ καλα υγρα...η μπεμπα τλκ δν εχει εμπεδωθει αλλα ειναι ενα τσακ λεει πριν εμπεδωθει.. οι παλμοι μας 165... ο πλακουντας μ ομως εφτασε γραντ 3... μ ειπε πως αυτο σημαινει πως κοντευουμε..αλλα αυτο ειναι σχετικο,δλδ μ ειπε πως μπορει πχ ν μ σπασουν ακομη κ σμρ τ νερα αλλα μπορει ν σπασουν κ σ 1-2-3 εβδομαδες...

παντως λογω τν θεματων π οπως ξερετε οτι εχω,ν μετραω τουλαχιστον 15κινησεις τς μπεμπας κ ν μετραω τν πιεση μ...

θ ξαναπαμε τν αλλη πεμπτη...κ τοτε θ μ εξετασει λεει κ μτ χερι τ απο κατω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Ν τν χαιρεσαι αγαπουλα τν αντρα σ...  εμεις σμρ παμε στο γιατρο...

μαρια μ δν ξερω,παντως αφου μπηκαμε στο μηνα μας με το καλο ν ερθουν ακομη κ τν επομενη ωρα...

εγω μ ολα οσα ειχα περασει νμζα πως θ γενναγα απο τν 6ο,κ να που τλκ μπηκα κανονικα στον μηνα μ...

 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Λοιπον κοριτσια μολις τελειωσαμε απο τν γιατρο!!

δν μ μετρησε τν μπεμπα γτ λεει τ κιλα δν μας απασχολουν,κ δν χρειαζεται ν τν κουραζουμε...

μ ειπε πως εχω πολυ καλα υγρα...η μπεμπα τλκ δν εχει εμπεδωθει αλλα ειναι ενα τσακ λεει πριν εμπεδωθει.. οι παλμοι μας 165... ο πλακουντας μ ομως εφτασε γραντ 3... μ ειπε πως αυτο σημαινει πως κοντευουμε..αλλα αυτο ειναι σχετικο,δλδ μ ειπε πως μπορει πχ ν μ σπασουν ακομη κ σμρ τ νερα αλλα μπορει ν σπασουν κ σ 1-2-3 εβδομαδες...

παντως λογω τν θεματων π οπως ξερετε οτι εχω,ν μετραω τουλαχιστον 15κινησεις τς μπεμπας κ ν μετραω τν πιεση μ...

θ ξαναπαμε τν αλλη πεμπτη...κ τοτε θ μ εξετασει λεει κ μτ χερι τ απο κατω...

Ολα καλά δηλαδή, μπράβο  Κατερίνα!!

Αυτό το χέρι είναι που με τρομάζει εμένα εγώ την Παρασκευή έχω καρδιοτοκογραφο σίγουρα τι άλλο δε ξέρω δε μου είπε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί σε τρομάζει η εξέταση με το χέρι; εμένα ετσι με εξεταζει από οταν μπήκα στο μήνα μου. Δεν ποναει καθόλου και διαρκεί 2 δευτερόλεπτα.

Μπράβο Κατερίνα μου όλα καλά μη φοβάσαι καθόλου. Εγώ έχω το πρωί ραντεβού θα σας πω τα νέα μου αύριο. Είναι χάλια όμως το στομάχι μου και ελπίζω να κοιμηθώ νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Γιατί σε τρομάζει η εξέταση με το χέρι; εμένα ετσι με εξεταζει από οταν μπήκα στο μήνα μου. Δεν ποναει καθόλου και διαρκεί 2 δευτερόλεπτα.

Μπράβο Κατερίνα μου όλα καλά μη φοβάσαι καθόλου. Εγώ έχω το πρωί ραντεβού θα σας πω τα νέα μου αύριο. Είναι χάλια όμως το στομάχι μου και ελπίζω να κοιμηθώ νωρίς.

Δεν είναι ότι με τρομάζει πιο πολύ ντρέπομαι η αλήθεια. Προσπάθησε να κοιμηθείς να ηρεμήσεις κ εγώ δεν είμαι καλά πονάω λίγο και τα νεύρα μου δεν είναι καθόλου καλά, χωρίς λόγο εν τω μεταξύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το σκέφτεσαι καν ειναι πραγμαγικα πολυ γρήγορο. Κι εγώ κάπως είμαι σήμερα. Πλάτη πονάει, περίεργα συναισθηματα, αγωνία..ελπίζω αύριο να είμαστε καλύτερα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Γυρίσαμε κ εμείς από γιατρό. 3700 είμαστε μεγάλα κορίτσια. Ακόμα εκτός λεκάνης κ με μέγεθος κεφαλιού οριακό με μέγεθος λεκάνης. Ίσως να μην μπορέσει να μπει αλλά δεν μπορουμε να πούμε ακομα κατι γιατί μπορεί ακόμα και μέχρι το βράδυ να σπάσουν τα νερά και να εμπεδωθεί. Μπορεί όμως να φτάσουμε κ τις 40 βδομάδες.  Αύριο 38 ακριβώς. Οτι είναι να γίνει θα γίνει δεν με πειράζει αρκεί να έρθει η ώρα να δω το μωρό μου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γυρίσαμε κ εμείς από γιατρό. 3700 είμαστε μεγάλα κορίτσια. Ακόμα εκτός λεκάνης κ με μέγεθος κεφαλιού οριακό με μέγεθος λεκάνης. Ίσως να μην μπορέσει να μπει αλλά δεν μπορουμε να πούμε ακομα κατι γιατί μπορεί ακόμα και μέχρι το βράδυ να σπάσουν τα νερά και να εμπεδωθεί. Μπορεί όμως να φτάσουμε κ τις 40 βδομάδες.  Αύριο 38 ακριβώς. Οτι είναι να γίνει θα γίνει δεν με πειράζει αρκεί να έρθει η ώρα να δω το μωρό μου :-)

Γεια σου @Love1988  ποπο 3700 μεγάλη η μπεμπα. Εφόσον όλα πάνε καλά μην ανησυχείς καθόλου εγώ πιστεύω ότι θα την έχεις στην αγκαλιά σου σύντομα. 

Εγώ εχθές το βράδυ πάλι δεν κοιμήθηκα αυτή τη φορά πονουσα στα πόδια εκεί που ενώνονται με τη λεκάνη πόνος όχι αστεία, κάποια στιγμή κατά τις 9 το πρωί με πήρε ο ύπνος και ξύπνησα πριν από λιγο. Είδα κ κάτι περίεργα όνειρα. Όσο καλή εγκυμοσύνη ίδια τόσο καιρό τόσο χάλια είμαι τις δύο τελευταίες μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μάλλον ανοίγει η λεκάνη σου γι αυτό πονάς. Κάνε λίγο υπομονή. Κι εγώ περπάτησα μετα το γιατρό να γυρίσω κ πονάω λίγο τώρα. Θα ξαπλώσω όμως και θα είμαι οκ. Ναι είναι μεγάλη η μπέμπα βέβαια μου είπε μπορεί να έχει απόκλιση αλλά αν πάρει ακόμα δυο βδομάδες σίγουρα θα πάρει κι άλλο βάρος. Τα φορμακια νούμερο μηδέν λέτε να τα πήρα τζάμπα;

Αλήθεια η @Rosemary που είναι; γέννησε μήπως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Μαρακι μάλλον ανοίγει η λεκάνη σου γι αυτό πονάς. Κάνε λίγο υπομονή. Κι εγώ περπάτησα μετα το γιατρό να γυρίσω κ πονάω λίγο τώρα. Θα ξαπλώσω όμως και θα είμαι οκ. Ναι είναι μεγάλη η μπέμπα βέβαια μου είπε μπορεί να έχει απόκλιση αλλά αν πάρει ακόμα δυο βδομάδες σίγουρα θα πάρει κι άλλο βάρος. Τα φορμακια νούμερο μηδέν λέτε να τα πήρα τζάμπα;

Αλήθεια η @Rosemary που είναι; γέννησε μήπως;

    Εδω!! Εδω ειμαι!!

   Ολο τρεχω αυτες τις ημερες... Μου εχουν πει να περπαταω κ ενα τριωρο (σπαστο) οποτε δε με βλεπει κ πολυ το σπιτι...

    Τα nst μου ολα ειναι πολυ αλλα η εξεταση με το χερι, με πεθανε!! Κ εξηγω...! Σε καθε επισκεψη ο γιατρος μου μου κανει δακτυλικη εξεταση κ ποτε δε με φοβησε ουτε με ενοχλησε.. Νομιζα οτι αυτη ειναι η εξεταση που ολες περιγραφουν... ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΠΕΘΑΝΑ!!! ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΚΑΡΠΟ! ΣΟΟΟΟΚ!!!! Πιο πολυ τρομαξα παρα πονεσα. Εγω εβγαλα κ αιμα γιατι ηταν πολυ σκληρος ο τραχηλος μου κ μου ειπε οτι ειναι φυσιολογοκο στις ..... "σκληροτραχηλες"!! Ελπιζω να μη μου το ξανακανει..

   Κατα τα αλλα αν δεν υπηρχε η οισοφαγικη παλλινορθωση θα ημουν τελεια... Περπαταω, δεν ποναω πουθενα, εχω σταματησει να παιρνω κιλα, τα σακχαρα μου μια χαρα, ΑΛΛΑΑΑΑ..... Εχω κανει εμετο 3 φορες τις τελευταιες μερες... ουτε τον πρωτο καιρο ετσι...

   Καπου καπου το βραδυ γινεται κ λιγο πιο βαρια η ανασα μου-σας συμβαινει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε κοριτσακι και ανησύχησα. Χαίρομαι που είσαι καλά! Αυτό με την ανάσα δεν το έχω και όσο για τους εμετούς εχω ακουσει οτι μπορει να επανελθουν στο τέλος. Να πω την αλήθεια σήμερα κι μενα μου έβαλε λίγο πιο βαθιά το χέρι. Δεν πονεσε μονο ενοχληση ήταν και αίμα δεν είχα. 

Ευτυχώς ανέβηκε και ο αιματοκρίτης μου. Παρασκευή πάω πάλι για nst.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Ελα βρε κοριτσακι και ανησύχησα. Χαίρομαι που είσαι καλά! Αυτό με την ανάσα δεν το έχω και όσο για τους εμετούς εχω ακουσει οτι μπορει να επανελθουν στο τέλος. Να πω την αλήθεια σήμερα κι μενα μου έβαλε λίγο πιο βαθιά το χέρι. Δεν πονεσε μονο ενοχληση ήταν και αίμα δεν είχα. 

Ευτυχώς ανέβηκε και ο αιματοκρίτης μου. Παρασκευή πάω πάλι για nst.

 Α, τελικα εγω ειμαι η χεστρα εδω περα μου φαινεται.. Συσπασεις εχεις καθολου?? Εγω σχεδον τιποτα... Μ' αρεσει που ειχα απο την αρχη πολλες συσπασεις κ τωρα που τις θελω δεν ερχονται..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary να περιμένεις ότι μπορεί να ξεκινήσει πολύ σύντομα ο τοκετός μετά από τέτοια εξέταση.. τη θεωρώ κακή τακτική γενικά αν το ψαξεις, εγώ δεν θα τον άφηνα να μου την κάνει. Μου την είχαν κάνει μόνο κατά τη διάρκεια του τοκετού και όχι νωρίτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

 Α, τελικα εγω ειμαι η χεστρα εδω περα μου φαινεται.. Συσπασεις εχεις καθολου?? Εγω σχεδον τιποτα... Μ' αρεσει που ειχα απο την αρχη πολλες συσπασεις κ τωρα που τις θελω δεν ερχονται..!

Όχι συσπάσεις κι εγώ δεν έχω καθόλου.. και το κεφάλι της είναι κάτω πολύ κοντά στη λεκάνη αλλά ακόμα εκτός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Μου!!! Σας διαβάζω από τη σκοπιά της μάνας πλέον! Για την εξέταση με το χέρι έχω να πω ότι την πέρασα 3 φορές Κ μου φάνηκε πολύ εύκολη. Αυτό με τη ντροπή... Μόλις γεννησετε δε θα ντρέπεστε καθόλου!!! Εγώ σας λέω κουκλοφορουσα γυμνή μπροστά στην πεθερά μου με την καισαρική και το στήθος μου τούμπανο από το γάλα.  

Άντε όλες πλησιάζετε!!!! ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ ΤΏΡΑ!!! Μετά δεν Έχει! Το πόσα παμπερς θα αλλάξετε ... πόσα φορμακια... Δεν περιγράφω.  Ο δικός μου κάνει κακα του, τον αλλάζω, μόλις βάζω παμπερς καθαρό κάνει τσισα... στο καπάκι τον αλλάζω ... κάνει κακα... ψάχνει το στήθος... Μόλις τον βάζω στο στήθος και τραβάει μια ρουφηξιά γάλα... κάνει πάλι κακα του... Και ο κύκλος συνεχίζετε.......μεσα σε 2 μέρες έχω ξοδέψει πάνω από 50 παμπερς. 

Αγοράστε καλές κρέμες για το συγκαμα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μ.....   αχ τι καλα που ειστε..αντε κοντευετε.... @Love1988 μ μν αγχωνεσαι γ τ κιλα πολλες φορες εχουν αποκλιση...   εγω περπαταω αλλα απο σμρ φαινεται ν χαλαει παλι ο καιρος κ μ βλεπω ν μν ξαναπερπαταω συντομα......  αντε ν ερθουν τ παιδακια μας.....  εμενα μ ειπε τν αλλη εβδομαδα θ μ βαλει χερι..χαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marytina είπε:

@Rosemary να περιμένεις ότι μπορεί να ξεκινήσει πολύ σύντομα ο τοκετός μετά από τέτοια εξέταση.. τη θεωρώ κακή τακτική γενικά αν το ψαξεις, εγώ δεν θα τον άφηνα να μου την κάνει. Μου την είχαν κάνει μόνο κατά τη διάρκεια του τοκετού και όχι νωρίτερα. 

   Μου το εκανε επειτηδες απ'οτι μου ειπε! Επειδη η μητρα μου ειναι σε πληρη......αδρανεια κ εγω υποτιθεται εχω ημερομηνια τοκετου τοκετου σε 12 ημερες!!

   Παντως τον συγκεκριμενο γιατρο, ειναι αυτο που λεμε.....με κλειστα ματια τον εμπιστευομαι!! Δεν υπαρχει τιποτα που να ακουω κ να μην ειμαι ενημερη, να μην το εχει ψαξει, να μην εχει προλαβει αυτα που προλαβαινονται...

    Δε θα αφηνα πχ να μου το κανει καποιος ξενος σε μια εξεταση στο νοσοκομειο..

    Παντως ολες οι γνωστες μου την εχουν κανει...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια εγώ μόλις γύρισα από δίωρο περπάτημα, κατά τ αλλά τ ίδια πόνοι περιόδου κ πόνος στο ισχίο... Άντε να έρθει η παρασκευή να δούμε τι γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ σήμερα μόλις γύρισα από το περπάτημα νιώθω λίγο πόνο στην κοιλιά αλλά όχι πολυ εντονο και οχι συνέχεια. Θα ξαπλώσω να κοιμηθώ λίγο και βλέπουμε. Εσείς πως ειστε σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2018 at 10:49 ΠΜ, ο/η Love1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γυρίσαμε κ εμείς από γιατρό. 3700 είμαστε μεγάλα κορίτσια. Ακόμα εκτός λεκάνης κ με μέγεθος κεφαλιού οριακό με μέγεθος λεκάνης. Ίσως να μην μπορέσει να μπει αλλά δεν μπορουμε να πούμε ακομα κατι γιατί μπορεί ακόμα και μέχρι το βράδυ να σπάσουν τα νερά και να εμπεδωθεί. Μπορεί όμως να φτάσουμε κ τις 40 βδομάδες.  Αύριο 38 ακριβώς. Οτι είναι να γίνει θα γίνει δεν με πειράζει αρκεί να έρθει η ώρα να δω το μωρό μου :-)

 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Κι εγώ σήμερα μόλις γύρισα από το περπάτημα νιώθω λίγο πόνο στην κοιλιά αλλά όχι πολυ εντονο και οχι συνέχεια. Θα ξαπλώσω να κοιμηθώ λίγο και βλέπουμε. Εσείς πως ειστε σήμερα;

Εγώ σήμερα είμαι καλά, αλλα η μικρή δεν κουνιέται συνεχεια, τις προηγούμενες μέρες με ταράζε στις κλωτσιές εχθές κ σήμερα κουνιέται αλλά αραιά κ που. Το είπα στο γυναικολόγο Μ κ Μ είπε ότι είναι φυσιολογικό κ εφόσον καταλαβαίνω κινήσεις της δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...