Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Winter mama to be είπε:

γεια σου φιλη !

οι αιματοκογικες που αφορουν τα χρομοσωματα γινονται ταυτοχρονα με την αυχενική (συνιθως ιδια μερα)

οι εβδομαδες /μηνες της εγκυμοσυνης ειναι:

1-4 εβδομαδα = 1 μηνας

5-8 εβδοαμαδα= 2 μηνας

10-13 εβδομαδ= 3 μηνας 

14-17 εβδομαδ= 4 μηνας

18-21 εβδομαδ= 5μηνας

22-26 εβδομαδ= 6 μηνας

27-30 εβδαμαδ= 7 μηνας 

31-35 εβδομαδ= 8μηνας 

36-40 εβδομαδ= 9μηνας

αααα τ αιμα π μ πηραν δλδ τν μερα π μ εκαναν τν αυχενικη..

ουφ,ευτυχως βγηκαν πολυ καλες....

σ ευχαριστω πολυ γ τν βοηθεια μ τς μηνες...

αρα εγω διανυω τ τριτο μηνα..κ σ δυο εβδομαδες μπαινω στον τεταρτο?'η λαθος τ λεω παλι.?

χαχαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

αααα τ αιμα π μ πηραν δλδ τν μερα π μ εκαναν τν αυχενικη..

ουφ,ευτυχως βγηκαν πολυ καλες....

σ ευχαριστω πολυ γ τν βοηθεια μ τς μηνες...

αρα εγω διανυω τ τριτο μηνα..κ σ δυο εβδομαδες μπαινω στον τεταρτο?'η λαθος τ λεω παλι.?

χαχαχαχα!!

πολύ καλα τα λες :)

14 εβδομαδα θα εισαι στο 4 μηνα πλεον !

παντως καλό ειναι να μην φευγεις απο το ιατρο σου με απορίες !! 

εγω γραφω σε χαρτι οτι εχω να ρωτησω και ο ιατρος πρεπει να απανταει τεκμηριωμενα σε οτι τον ρωτησεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Winter mama to be είπε:

πολύ καλα τα λες :)

14 εβδομαδα θα εισαι στο 4 μηνα πλεον !

παντως καλό ειναι να μην φευγεις απο το ιατρο σου με απορίες !! 

εγω γραφω σε χαρτι οτι εχω να ρωτησω και ο ιατρος πρεπει να απανταει τεκμηριωμενα σε οτι τον ρωτησεις :)

τ ιδιο εκανα κ εγω...

κ μ κοροιδευε κ ο φιλος μ..χααχαχαχ

απλα αυτο το προσεξα τωρα στο χαρτακι π μ εχει δωσει μ τ προγραμμα...

αν κ μ εχει πει γ τ παραμικρο ν τν παιρνω τηλεφωνο,θεωρησα πως δν χρειαζεται ν τν ενοχλησω σμρ γ κτ π ειναι ν κανω σ ενα μηνα....σιγουρα θ τν ρωτησω ν μ πει λεπτομερειες....

ουφ,τλκ αρχισε ν περναει ο καιρος...μολις φευγουν σιγα σιγα τ αγχη απο τς  εξετασεις......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

τ ιδιο εκανα κ εγω...

κ μ κοροιδευε κ ο φιλος μ..χααχαχαχ

απλα αυτο το προσεξα τωρα στο χαρτακι π μ εχει δωσει μ τ προγραμμα...

αν κ μ εχει πει γ τ παραμικρο ν τν παιρνω τηλεφωνο,θεωρησα πως δν χρειαζεται ν τν ενοχλησω σμρ γ κτ π ειναι ν κανω σ ενα μηνα....σιγουρα θ τν ρωτησω ν μ πει λεπτομερειες....

ουφ,τλκ αρχισε ν περναει ο καιρος...μολις φευγουν σιγα σιγα τ αγχη απο τς  εξετασεις......

μμ οπως λενε ολες παντα θα υπαρχει αγχος για κατι .. αλλα θελει ψυχραιμία και ξεκουραση.. 

υπομονή ολα στην ωρα τους θα γινουν Πρωτα ο Θεός :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

 

γεια σου ,

καλως ηλθες και καλή εγκυμοσυνη τελειομηνη :)

και με σενα ιδια εβδοαμαδα ειμαι :) και εγω μολις μπηκα στην 17 ενδομαδα και μπορω να πω σημερα σαν να ειδα λιγο πιο πεταχτη τη κοιλιά μου !! 

εχθες με ειχε τρελανει ενας πόνος στα οστα της λεκανης ! με το ζόρι πατουσα τα ποδια μ κατω !! κατα τα αλλα ειμαι καλα !! περιμενω να αρχισει να κουνιεται κανονικα να με κλοτσισει γιατι ως τωρα κατι μικρες κινησεις εχω νιωσει ! 

 

Kαλώς σας βρήκα! Είχα και εγώ πόνο στη λεκάνη για 2 βδομάδες και το δεξί μου πόδι πόναγε όταν το πάταγα. Η γιατρός μ είπε ότι επειδη το μωράκι είναι χαμηλά ακόμα πιέζει τη λεκάνη και πονάει , αλλα φέυγει μετα από 1-2 βδομάδες. Δεν θέλει πολύ περπάτημα και μικρά βηματάκια.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στο φόρουμ από Κοζάνη με Π.Η.Τ. 15/2. Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα σύμπτωμα πέρα από 1-2 πονοκεφάλους και κάποιες αδιαθεσιες λίγων ωρών.... Έχω κάνει μεγάλη κοιλίτσα σχεδόν από το δεύτερο μήνα και ειμαι στα 64 κιλά προς το παρόν.... Το μωρό είναι μάλλον αγοράκι μας είπε ο γιατρός ❤. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

γεια σου κοριτσι μου !!

εχω γραψει παραπανω σε καποιο ποστ οτι δεν μου ειχαν κανει τα φυλετικά τελικα και μου ειχαν κανει μονο τα υπόλ. χρομοσωματα ! πόσο απογοητεφτικα εκεινη τη μερα γιατι περιμενα πας κ πως αλλα χαρικα που ηταν καλες οι εξετασεις.. τωρα εχω μείνει στο οτι εχω κοριτσακιιι ?? 

στην β επιπεδου θα μαθω σιγουρα ! εσυ πως εισαι ; τι νεα εχουμε ; σε ποια εβδομαδα εισαι ; 

εγω σημερα εκλεισα 16 μπαινω στην 17 :):) 

Αληθεια???Α καπου το χασα!!!Εγω ειμαι 11w5d και αυριο εχω ραντεβου για αιματολογικες και την αλλη Δευτερα για αυχενικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lini είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στο φόρουμ από Κοζάνη με Π.Η.Τ. 15/2. Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα σύμπτωμα πέρα από 1-2 πονοκεφάλους και κάποιες αδιαθεσιες λίγων ωρών.... Έχω κάνει μεγάλη κοιλίτσα σχεδόν από το δεύτερο μήνα και ειμαι στα 64 κιλά προς το παρόν.... Το μωρό είναι μάλλον αγοράκι μας είπε ο γιατρός ❤. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

με το καλό κοπέλα μου !

σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη :)

εισαι τυχερή που περασες το πρωτο τριμηνο με μόνο κατι μικρες αδιαθεσιες , εγω ειχα πρωινους εμετους και ανορεξία, τωρα εχω συνελθει λιγο αλλα τωρα με τρωει καθε ωρα ποτε θα νιωσω επομενη κινηση του μωρου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Αληθεια???Α καπου το χασα!!!Εγω ειμαι 11w5d και αυριο εχω ραντεβου για αιματολογικες και την αλλη Δευτερα για αυχενικη.

πολυ καλή επιτυχεια με τις εξετάσεις κοριτσακι και με το καλό να δεις το πλασματακι σου στην αυχενική :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

πολυ καλή επιτυχεια με τις εξετάσεις κοριτσακι και με το καλό να δεις το πλασματακι σου στην αυχενική :) 

Κορίτσια μου Καλησπέρα Είμαι στην όγδοη εβδομάδα.....Στην Πέμπτη πήγα και είδα σάκο και λεκιθικο ασκό....Και τη Τρίτη θα παω για καρδουλα....να σας πω το πόνο μου;;;; Ενώ στη έκτη εβδομαδα είχα πολλές ζαλάδες _αναγουλες....Τώρα τίποτα.....Και αγχώνομαι ....Κανένα συμπτωμα....άντε λίγο σκούρες θηλές .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Winter mama to be είπε:

με το καλό κοπέλα μου !

σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη :)

εισαι τυχερή που περασες το πρωτο τριμηνο με μόνο κατι μικρες αδιαθεσιες , εγω ειχα πρωινους εμετους και ανορεξία, τωρα εχω συνελθει λιγο αλλα τωρα με τρωει καθε ωρα ποτε θα νιωσω επομενη κινηση του μωρου :) 

Σ ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα! Έχετε ξεκινήσει να νιώθετε το μωράκι; Σε πιο μήνα περίπου αρχίζουν τα πρώτα σκιρτήματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stelvan είπε:

Κορίτσια μου Καλησπέρα Είμαι στην όγδοη εβδομάδα.....Στην Πέμπτη πήγα και είδα σάκο και λεκιθικο ασκό....Και τη Τρίτη θα παω για καρδουλα....να σας πω το πόνο μου;;;; Ενώ στη έκτη εβδομαδα είχα πολλές ζαλάδες _αναγουλες....Τώρα τίποτα.....Και αγχώνομαι ....Κανένα συμπτωμα....άντε λίγο σκούρες θηλές .....

Μην σκας... Εγώ είμαι στον 4ο και δεν είχα τίποτα απολύτως... πέρα από 1-2 πονοκεφάλους και κάτι αδιαθεσίες μια στο τόσο... που αυτό θα μπορούσε να συμβεί και εκτός εγκυμοσύνης! Το είχα συζητήσει με το γιατρό μου αυτό... βλέπεις Κ εγώ ανησυχούσα που δεν είχα τίποτα... Ο κάθε οργανισμός το αντιμετωπίζει διαφορετικά ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα! Έχετε ξεκινήσει να νιώθετε το μωράκι; Σε πιο μήνα περίπου αρχίζουν τα πρώτα σκιρτήματα;

ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!

τα καλυτερα και σε σενα :)

εχω νιωσει μια κινηση εκει μεσα βεβαια πολυ απαλα και παντα λεω ειναι δεν ειναι αλλα κατι γινεται ! εχθες ενιωσα 3 χτυπηματα συνεχομενα και ηταν καθαρά το μωρο γιατι ηταν  Μπροστά στο τοίχωμα της κοιλιάς !! πόσοοοο χαρηκα ! ηταν υπέροχο !!! ανημπομονω να ξανα γινει ειναι το μονο που σκευτομαι ολη μερα :) 

εσυ εχεις νιωσει τιποτα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα! Έχετε ξεκινήσει να νιώθετε το μωράκι; Σε πιο μήνα περίπου αρχίζουν τα πρώτα σκιρτήματα;

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stelvan είπε:

Κορίτσια μου Καλησπέρα Είμαι στην όγδοη εβδομάδα.....Στην Πέμπτη πήγα και είδα σάκο και λεκιθικο ασκό....Και τη Τρίτη θα παω για καρδουλα....να σας πω το πόνο μου;;;; Ενώ στη έκτη εβδομαδα είχα πολλές ζαλάδες _αναγουλες....Τώρα τίποτα.....Και αγχώνομαι ....Κανένα συμπτωμα....άντε λίγο σκούρες θηλές .....

με το καλό κοριτσι μου !

καλή εγκυμοσυνη να εχεις !

ο καθε οργανισμός ειναι διαφορετικός ! οπως σταματησαν οι ενοχλησεις μπορεί εται να ξανα εμφανηστουν !! δεν ειναι απολυτο τιποτα !!

μην αγχονεσαι :) υπομονή εως την τριτη να δεις πως ολα θα ειναι καλα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Winter mama to be είπε:

ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!

τα καλυτερα και σε σενα :)

εχω νιωσει μια κινηση εκει μεσα βεβαια πολυ απαλα και παντα λεω ειναι δεν ειναι αλλα κατι γινεται ! εχθες ενιωσα 3 χτυπηματα συνεχομενα και ηταν καθαρά το μωρο γιατι ηταν  Μπροστά στο τοίχωμα της κοιλιάς !! πόσοοοο χαρηκα ! ηταν υπέροχο !!! ανημπομονω να ξανα γινει ειναι το μονο που σκευτομαι ολη μερα :) 

εσυ εχεις νιωσει τιποτα ;;

Εγώ ακόμη τίποτα... Είμαι στη 14η εβδομάδα και δεν έχω νιώσει κανένα σκίρτημα ☹. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lini είπε:

Εγώ ακόμη τίποτα... Είμαι στη 14η εβδομάδα και δεν έχω νιώσει κανένα σκίρτημα ☹. 

θα νιωσεις τις επομενες εβδομαδες σιγουρα :) κανε υπονομή και θα ερθει η μαγική στιγμή :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

θα νιωσεις τις επομενες εβδομαδες σιγουρα :) κανε υπονομή και θα ερθει η μαγική στιγμή :) 

κ εγω κοριτσια σμρ μπηκα στην 12 εβδομαδα...η μαμα μ μ ειπε πως στο τελος τ 1ου τριμηνου θ τ νιωσω...οχι τρελα πραγματα αλλα κτ θ καταλαβω...

μακαρι ολες ν νιωσουμε κτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

κ εγω κοριτσια σμρ μπηκα στην 12 εβδομαδα...η μαμα μ μ ειπε πως στο τελος τ 1ου τριμηνου θ τ νιωσω...οχι τρελα πραγματα αλλα κτ θ καταλαβω...

μακαρι ολες ν νιωσουμε κτ...

Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα ❤

Κορίτσια εσείς ποιες εξετάσεις έχετε κάνει μέχρι στιγμής; εγώ έχω κάνει τον προγεννητικο έλεγχο και την αυχενικη διαφάνεια με το τεστ papp-a. Και λαμβανω μέχρι στιγμής φολλικο οξύ. Υπάρχει κάτι άλλο που έχετε κάνει; (πέραν των υπερήχων που κάνουμε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα ❤

Κορίτσια εσείς ποιες εξετάσεις έχετε κάνει μέχρι στιγμής; εγώ έχω κάνει τον προγεννητικο έλεγχο και την αυχενικη διαφάνεια με το τεστ papp-a. Και λαμβανω μέχρι στιγμής φολλικο οξύ. Υπάρχει κάτι άλλο που έχετε κάνει; (πέραν των υπερήχων που κάνουμε)

εγώ παιρνω τις βιταμινες prental  οπου εκτος απο το φυλλικό οξύ περιέχει βιταμηνες του συμπλεγματος β , σιδηρο , βιταμινη c , ασβέστιο και καποια αλλα ιχνοστοιχια σε μικρή ποσοτητα ! επιπλεον παιρνω μια δοση ασβεστιο και βιταμινη D extra καθε μερα (τα ζητησα μόνη μου καθως δεν πίνω γαλα)  

αλλα καθε φορά στο τσεκ απ που μου κανουν φαινεται αν καπου εμφανιζω ελληψη και το προσθέτουμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

πολυ καλή επιτυχεια με τις εξετάσεις κοριτσακι και με το καλό να δεις το πλασματακι σου στην αυχενική :) 

Σ ευχαριστω πολυ πολυ.Μετραω τις μερες.Παντως η κοιλια μου εχει πεταχτει πολυ.Δεν εβαλα αλλο βαρος οποτε ειμαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

εγώ παιρνω τις βιταμινες prental  οπου εκτος απο το φυλλικό οξύ περιέχει βιταμηνες του συμπλεγματος β , σιδηρο , βιταμινη c , ασβέστιο και καποια αλλα ιχνοστοιχια σε μικρή ποσοτητα ! επιπλεον παιρνω μια δοση ασβεστιο και βιταμινη D extra καθε μερα (τα ζητησα μόνη μου καθως δεν πίνω γαλα)  

αλλα καθε φορά στο τσεκ απ που μου κανουν φαινεται αν καπου εμφανιζω ελληψη και το προσθέτουμε ! 

 

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα ❤

Κορίτσια εσείς ποιες εξετάσεις έχετε κάνει μέχρι στιγμής; εγώ έχω κάνει τον προγεννητικο έλεγχο και την αυχενικη διαφάνεια με το τεστ papp-a. Και λαμβανω μέχρι στιγμής φολλικο οξύ. Υπάρχει κάτι άλλο που έχετε κάνει; (πέραν των υπερήχων που κάνουμε)

Εγω παιρνω και καποιες πολυβιταμινες εγκυμοσυνης και βιταμD  γιατι ξερω οτι εχω ελλειψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Σ ευχαριστω πολυ πολυ.Μετραω τις μερες.Παντως η κοιλια μου εχει πεταχτει πολυ.Δεν εβαλα αλλο βαρος οποτε ειμαι καλα

τελεια ❤️?

ειναι υπεροχο οσο μεγαλωνει η κοιλιτσα και φαινεται ! εμενα απο κει που την καταλαβα μονο εγω κατι βλεπουν και οι αλλοι αλλα δεν φαινονται σιγουροι αν ειμαι ή οχι εγκυος !! εγω πρεπει να εβαλα μισο κιλό τις δυο τελευταιες εβδομαδες.. 

τελη σπετεμβρι εχω να κανω β επιπεδου - και αιματολογικές  εχω αγωνία μεγάλη !!! 

ολα καλα να πανε σε ολες μας :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

τελεια ❤️?

ειναι υπεροχο οσο μεγαλωνει η κοιλιτσα και φαινεται ! εμενα απο κει που την καταλαβα μονο εγω κατι βλεπουν και οι αλλοι αλλα δεν φαινονται σιγουροι αν ειμαι ή οχι εγκυος !! εγω πρεπει να εβαλα μισο κιλό τις δυο τελευταιες εβδομαδες.. 

τελη σπετεμβρι εχω να κανω β επιπεδου - και αιματολογικές  εχω αγωνία μεγάλη !!! 

ολα καλα να πανε σε ολες μας :) 

Πωπω εφτασε κιολας η ωρα να κανεις β επιπεδου???Σε ποια βδομαδα θα την κανεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Πωπω εφτασε κιολας η ωρα να κανεις β επιπεδου???Σε ποια βδομαδα θα την κανεις??

20 εβδομαδα θα την κανω ! τωρα  εχω μπεί στην 17 ❤️ οταν μπηκα  στο φορουμ και τα ειπαμε πρωτη φορά μολις ειχα κανει αυχενικη !! ως την αυχενική μου φαινοταν οι μερες ατελειωτες ! και τωρα ολο ανυπομονω αλλα μετα την αυχενική σαν να περναει πιο καλα -πιο ευχολα  να πω ο καιρός :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μελλοντικές μανούλες!!

Κι άλλα νέα μέλη!! Καλωσορίσατε!!!

Ας προσπαθήσω να θυμηθώ όλα τα θέματα που συζητήσατε...

Η αντιστοιχία μηνών-εβδομάδων είναι όπως  πολύ σωστά τα είπε η @Winter mama to be!!

Εξετάσεις έκανα προγεννητικό, αυχενική, papp-a, κυστική ίνωση (προαιρετική - απλή αιματολογική την κάνεις μια φορά όσες εγκυμοσύνες κ να κάνεις), harmony (προαιρετική - απλή αιματολογική που στέλνεται στην Αμερική κ έχει μεγαλύτερη ευαισθησία από την papp-a για χρωμοσωμικές ανωμαλίες) κ τώρα θα πάω να κάνω δεύτερο γύρο προγεννητικού..

Ταυτόχρονα κοιτάω αιματολογικά λόγω θρομβοφιλίας (κάθε μήνα) κ ενδοκρινολογικά λόγω θυροειδή (ανά 2-3 μήνες).. Κ φυσικά έχω κ τα αντίστοιχα φάρμακα..

Από βιταμίνες κλπ. Ξεκίνησα με φολικό οξύ κ συνεχίζω μέχρι τώρα, στον 2ο μήνα έβαλα βιταμίνη d μια φορά τη μέρα (ήταν οριακή), μετά την αυχενική άρχισα μαγνήσιο κ σίδηρο μια φορά τη μέρα πολυβιταμινες pregnacare μέρα παρά μέρα και τώρα μείωσα το μαγνήσιο σε μέρα παρά μέρα κ προσέθεσα ασβέστιο μια φορά τη μέρα.

Κ έχω κ απάντηση σε ένα θέμα που αφορά πολλές μας... Τα κιλά... Υπό την προϋπόθεση ότι έχουμε φυσιολογικό ΔΜΣ πρέπει να πάρουμε το πρώτο τρίμηνο 1-2,5 κιλά συνολικά κ από εκεί κ πέρα 300-500γρ κάθε εβδομάδα..

Είμαι στην 18η εβδομάδα κ έχω β' επιπέδου στις 25/9 που θα είμαι στην 23η εβδομάδα...

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...