Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις On 19/8/2017 at 7:23 ΠΜ, ο/η silverstar είπε:

Γειά σας κορίτσια, εγώ είμαι για τον Μάρτη. Είδα και το μωράκι για πρώτη φορά στο κολπικό υπερηχογράφημα και εκεί που χάρηκα καθώς ήταν πραγματικά μία πολύ όμορφη εμπειρία, ήρθε ο γιατρός να με προσγείωσει δειχνοντας μου "αυτό είναι το μωράκι κι αυτό εδώ είναι μια μικρή αποκόλληση." Δεν το περίμενα γιατί δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα. Δεν είναι σημαντικό μου είπε και μου έδωσε κάτι φάρμακα, απλά με έβαλε σε μεγάλο δίλημμα γιατί ήμουν έτοιμη να ψάξω για νέα δουλειά και λόγω προϋπηρεσίας σίγουρα θα έβρισκα γρήγορα. Δεν μου το απαγόρευσε όταν του είπα ότι μιλάμε για δουλειές γραφείου, απλά ήταν κάπου στο 50-50 και μου είπε ότι γενικά πρέπει να προσέχω. Και το θέμα είναι ότι ήθελα πολύ να προλάβω να προσληφθω πριν αρχίσει να φαίνεται η κοιλιά γιατί μετά ασ'τα να πάνε. Κι ούτε εμετούς έχω ούτε τίποτα απολύτως, μόνο αυτό που μου είπε εκείνος, γι' αυτό λέω κρίμα να χάσω τη δουλειά, μα από την άλλη με έχει φοβισει γιατι σκεφτομαι και το αγχος και τις καθημερινες μετακινησεις που απαιτει μια δουλεια. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου; Έχω ανάγκη από συμβουλές!  Επίσης μου συνεστησε να κάνω παπ τεστ ειδικά επειδή δεν έχω κάνει ποτέ, αλλά είπε ότι λόγω της εγκυμοσύνης δεν παίρνει κανείς άλλος την ευθύνη να το κάνει κι ότι θα το κάνει αυτός προσωπικά.  Κι έτσι πάλι με φοβισε! Εσείς έχετε κάνει παπ τεστ στην εγκυμοσύνη; Thanks!

Γεια σου φίλη ,

πολλα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη !

πολυ σωστά ο ιατρός σου , σου είπε να κανείς τεστ ΠΑπ ... Ανήκει στο προγεννητικό έλεγχο !! Το ότι κάποιοι δεν το αναφέρουν , απλά το προσπερνάνε.. Θα πρέπει να το κανείς ιδικά επειδή δεν έχεις ξανά κάνει !!

οσο αφορά τη δουλειά, καλό είναι να προσεχείς.. Να μην πιέζεσαι, να μην κουράζεσαι και να μην αγχονεσαι ! Άμα δεις ότι σε παίρνει να μην εργαστείς  για λίγο καιρό άστο για μετά , αμα είναι ανάγκη να εργαστείς κοίταξε να μην ξεπεράσεις στιγμή τα όρια (κούρασης - άγχους και πίεσης)

σου εύχομαι μια τελιομηνη εγκυμοσύνη 

φιλικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια, με ηρεμήσατε και για το τεστ παπ. Τώρα για τη δουλειά δεν ξέρω ακόμα, είναι τεράστιο το δίλημμα γιατί θα έπαιρνα καλό μισθό, μετά από ένα οχτάωρο σκότωμα βέβαια. Αλλά προέχει η υγεία του εμβρύου. Ίσως πάρω και κανα δύο άλλες γνώμες γιατρών για την αποκόλλησή μου πριν αποφασίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η silverstar είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια, με ηρεμήσατε και για το τεστ παπ. Τώρα για τη δουλειά δεν ξέρω ακόμα, είναι τεράστιο το δίλημμα γιατί θα έπαιρνα καλό μισθό, μετά από ένα οχτάωρο σκότωμα βέβαια. Αλλά προέχει η υγεία του εμβρύου. Ίσως πάρω και κανα δύο άλλες γνώμες γιατρών για την αποκόλλησή μου πριν αποφασίσω.

να είσαι καλα :)

προέχει η υγεια του εμβρίου σου !!

αν δεις οτι μετα τη 12τη εβδομαδα μπρείς και επιτρεπεται μπορείς να δουλεψεις !! 

οσο για την κοιλια αμα θελουμε την κρυβουμε μια χαρα !! στη πρωτη εγκυμοςυνη αργεί να φανει.. εγω κοντεβω να κλεισω το 4το και ισα ισα ενα μικρο μικρο βουνλακι που μονο εγω καταλαβαινω ολοι οι υπολοιποι χαμπαρι δεν με παιρνουν !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Πρώτα ο Θεός τέλη Ιανουαρίου θα έχω κι εγώ τον μπέμπη μου αγκαλιά!! :) Θα γεννήσω στο Ιασώ επειδή είναι εκεί ο γιατρός μου. Τώρα είμαι 17 εβδομάδων :x 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/8/2017 at 1:41 ΜΜ, ο/η IOP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πρώτα ο Θεός τέλη Ιανουαρίου θα έχω κι εγώ τον μπέμπη μου αγκαλιά!! :) Θα γεννήσω στο Ιασώ επειδή είναι εκεί ο γιατρός μου. Τώρα είμαι 17 εβδομάδων :x 

Γειά σου και με το καλό το μωράκι σου!!! Κι εγώ πρώτα ο Θεός θα γεννήσω στο Ιασώ. Σήμερα είμαι 13 εβδομάδων :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22 Αυγούστου 2017 at 6:41 ΠΜ, ο/η IOP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πρώτα ο Θεός τέλη Ιανουαρίου θα έχω κι εγώ τον μπέμπη μου αγκαλιά!! :) Θα γεννήσω στο Ιασώ επειδή είναι εκεί ο γιατρός μου. Τώρα είμαι 17 εβδομάδων :x 

γεια σου ,

με το καλό να ερθει το μωρακι σου :)

και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ! 

εγω τωρα διανιω τη 16 εβδομαδα !! 

εχεις νιωσει το μωρο ; 

εγώ κατι να κολυμπαει , κατι να με αγγιζει πολυ απαλα εχω νιωσει αλλα οχι συχνά !!! δεν ειναι ξεκαθαρο τι ακριβως νιωθω !!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα!! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Όλα να πάνε καλά για όλες μας!! Η αλήθεια είναι πως κι εγώ αυτό νιώθω.. Απαλά χτυπήματα κ σαν να σκάνε μπουρμπουληθρες στην κοιλιά μου... Αλλά τις τελευταίες μέρες το νιώθω κάθε μέρα κ όλο συχνότερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσια! και εγώ με πητ 14\2! :)

μετά από μία αποτυχημένη σχεδόν διέγερση και δύο φυσικούς κύκλους χωρίς ώριμα ωάρια και ενώ ετοιμαζομασταν για δεύτερη διέγερση μας πρόλαβε ή μπεμπα ( μάλλον..). είμαι 15w+2d η  αυχενική μας αρχές αυγουστου  βγήκε πολύ καλή και πήραμε μία πρώτη ανάσα από το άγχος! θα χαρώ πολύ να τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/8/2017 at 1:08 ΜΜ, ο/η donnat είπε:

γειά σας κορίτσια! και εγώ με πητ 14\2! :)

μετά από μία αποτυχημένη σχεδόν διέγερση και δύο φυσικούς κύκλους χωρίς ώριμα ωάρια και ενώ ετοιμαζομασταν για δεύτερη διέγερση μας πρόλαβε ή μπεμπα ( μάλλον..). είμαι 15w+2d η  αυχενική μας αρχές αυγουστου  βγήκε πολύ καλή και πήραμε μία πρώτη ανάσα από το άγχος! θα χαρώ πολύ να τα λέμε!

γεια σου!

ημαστε ιδια εβδομαδα ! 

εμενα πητ ειναι 10/2 :)

εχεις νιωσει καμια κινηση ; απο κοιλιά πως εισαι ; 

εγω κατι νιωθω καποιες ωρες :)

αλλα εχω ελαχιστη κοιλια !! κοντεβω να κλεισω το 4 να μπω στο 5 και εχω κοιλια λες και εχω παρα φαει !!! 

και εμενα μαλλον κοριτσακι μ ειπαν οτι εχω !  σεπτπεμβρι eχω να παω για β επιπεδου! 

αντε με το καλό τα μωρακια μας και καλή εγκυμοσυνη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ 25/9 πάω για β' επιπέδου :)

Καλά μας αποτελέσματα!! :)

Εμένα είναι σίγουρα αγοράκι :x Αλλά σημασία έχει να είναι υγιές μωρό!! :)

Εγώ είχα μία παλλίνδρομη (15η εβδομάδα) σχετικά κοντά (τα Χριστούγεννα) κ ήμουν ήδη +2 κιλά κ τώρα έχω πάρει ακόμα 5.. Βέβαια τα 5 μετράω σαν κιλά κ από κοιλιά φαίνεται πλέον... Σήμερα μπήκα 18η εβδομάδα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

γεια σου!

ημαστε ιδια εβδομαδα ! 

εμενα πητ ειναι 10/2 :)

εχεις νιωσει καμια κινηση ; απο κοιλιά πως εισαι ; 

εγω κατι νιωθω καποιες ωρες :)

αλλα εχω ελαχιστη κοιλια !! κοντεβω να κλεισω το 4 να μπω στο 5 και εχω κοιλια λες και εχω παρα φαει !!! 

και εμενα μαλλον κοριτσακι μ ειπαν οτι εχω ! 26/9 εχω να παω για β επιπεδου! 

αντε με το καλό τα μωρακια μας και καλή εγκυμοσυνη :)

καλημέρα! αχχχχ όχι τι να νοιώσω! είχα κάποια παραπάνω κιλάκια είχα και κοιλίτσα, μάλλον χτυπάει αυτό αλλά με τέτοιο στρωματάκι από έξω.. :D

πάντως τις τελευταίες 10 15 μέρες έχει σκληρύνει πολύ η περιοχή και πλέον καταλαβαίνεις ότι υπάρχει ένας ..όγκος!  εμένα μου είπε αυτός που μου έκανε την αυχενική ότι β' κάνει γύρω στην 22η δεύτερη εβδομάδα οπότε πάω για οκτώβρη! 

από συμπτώματα πως είσαστε; εμένα ενώ τα περισσότερα υποχώρησαν σιγά σιγά μου έμεινε μια μόνιμη κούραση μια γενική ανακατωσούρα και η αυπνία που την έχω από την αρχή και πιστεύω ευθύνεται και για την κούραση που νιώθω! σερί πάνω από 2 3 ώρες δεν έχω κοιμηθεί κανένα βράδυ! ξυπνάω και κάνω ώρες να ξανακοιμηθώ! και υποτίθεται οι έγκυες κοιμούνται.. πουυυυυυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η IOP είπε:

Κ εγώ 25/9 πάω για β' επιπέδου :)

Καλά μας αποτελέσματα!! :)

Εμένα είναι σίγουρα αγοράκι :x Αλλά σημασία έχει να είναι υγιές μωρό!! :)

Εγώ είχα μία παλλίνδρομη (15η εβδομάδα) σχετικά κοντά (τα Χριστούγεννα) κ ήμουν ήδη +2 κιλά κ τώρα έχω πάρει ακόμα 5.. Βέβαια τα 5 μετράω σαν κιλά κ από κοιλιά φαίνεται πλέον... Σήμερα μπήκα 18η εβδομάδα :)

αντε με το καλό το αγοράκι σου :)

ελαααα παλίνδρομη τη 15τη εβδομαδα ;;; δεν εχω ξανα ακουςει σε αυτη την εβδομαδα :( πω πω πρεπει να ηταν πολυ επωδυνο :( λυπαμαι !! 

κοντεβεις σιγα σιγα στα μιςα !!

ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυνοσυνη :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η donnat είπε:

καλημέρα! αχχχχ όχι τι να νοιώσω! είχα κάποια παραπάνω κιλάκια είχα και κοιλίτσα, μάλλον χτυπάει αυτό αλλά με τέτοιο στρωματάκι από έξω.. :D

πάντως τις τελευταίες 10 15 μέρες έχει σκληρύνει πολύ η περιοχή και πλέον καταλαβαίνεις ότι υπάρχει ένας ..όγκος!  εμένα μου είπε αυτός που μου έκανε την αυχενική ότι β' κάνει γύρω στην 22η δεύτερη εβδομάδα οπότε πάω για οκτώβρη! 

από συμπτώματα πως είσαστε; εμένα ενώ τα περισσότερα υποχώρησαν σιγά σιγά μου έμεινε μια μόνιμη κούραση μια γενική ανακατωσούρα και η αυπνία που την έχω από την αρχή και πιστεύω ευθύνεται και για την κούραση που νιώθω! σερί πάνω από 2 3 ώρες δεν έχω κοιμηθεί κανένα βράδυ! ξυπνάω και κάνω ώρες να ξανακοιμηθώ! και υποτίθεται οι έγκυες κοιμούνται.. πουυυυυυ;;;

αχ ναι, κουραση εχω και εγω χωρις να κανω τιποτα κουταζομαι, μου κοβεται η ανασα, λαχανιαζω !!

εκτος απο την κουραση εχω τη νυχτερινή περελαση στη τουαλετα 1-2 φορες ως τωρα... 

αλλα απο υπνο ευτυχως κοιμαμαι... 

ααααα εχω που κ που κανενα σφάχτη ειτε χαμηλά στη κοιλιά , είτε στο κόλπο βαθιά ή στη μέση , αλλα περνάει μετά απο λίγο (ευτυχώς)

ολα τα αλλα (εμμετοί, αναγουλες, ανακατοςουρες) μου περασανε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ήταν ότι χειρότερο έχουμε ζήσει... Έμαθα ότι έχω κ θρομβοφιλια από θρόμβωση που έπαθα στο κεφάλι τις ίδιες μέρες.. Αλλά μάλλον εκείνο το μωράκι είχε κάποιο θέμα καρδιοπάθειας.. κάτι είχε ανησυχήσει τους γιατρούς στην αυχενική.. Ευτυχώς τώρα το μωράκι μας είναι υγιέστατο Δόξα τω Θεό!!

Εγώ πλέον δεν ξυπνάω πολλές φορές το βράδυ.. κ ευτυχώς συμπτώματα δεν είχα ποτέ.. μόνο κούραση... Κ υπνηλία τους πρώτους μήνες :)

Τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/21/2017 at 8:54 ΜΜ, ο/η silverstar είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια, με ηρεμήσατε και για το τεστ παπ. Τώρα για τη δουλειά δεν ξέρω ακόμα, είναι τεράστιο το δίλημμα γιατί θα έπαιρνα καλό μισθό, μετά από ένα οχτάωρο σκότωμα βέβαια. Αλλά προέχει η υγεία του εμβρύου. Ίσως πάρω και κανα δύο άλλες γνώμες γιατρών για την αποκόλλησή μου πριν αποφασίσω.

Εγω ειχα κανει τεστ παπ το μηνα που εμεινα εγκυος οποτε ημουν καλυμμενη αλλα γενικως πρεπει να γινει.Τωρα οσον αφορα στη δουλεια εγω εχω να σου πω οτι καλα θα κανεις να δεις πρωτα την αποκολληση .Εγω εχασα τη δουλεια μου λογω της εγκυμοσυνης αλλα προτεραιοτητα εχει το μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

γεια σου!

ημαστε ιδια εβδομαδα ! 

εμενα πητ ειναι 10/2 :)

εχεις νιωσει καμια κινηση ; απο κοιλιά πως εισαι ; 

εγω κατι νιωθω καποιες ωρες :)

αλλα εχω ελαχιστη κοιλια !! κοντεβω να κλεισω το 4 να μπω στο 5 και εχω κοιλια λες και εχω παρα φαει !!! 

και εμενα μαλλον κοριτσακι μ ειπαν οτι εχω ! 26/9 εχω να παω για β επιπεδου! 

αντε με το καλό τα μωρακια μας και καλή εγκυμοσυνη :)

Κοριτσιιιιιιι τα αποτελεσματα απο την αιματολογικη ακομα δε βγηκαν????Ποσο καιρο κανουν??Εκει δε θα σου ελεγαν και το φυλο στα σιγουρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσια! Μώλις γράφτηκα στο φόρουμ. Εγώ είμαι στη 17η εβδομάδα και περιμένουμε το μωρούλι(δεν ξέρουμε ακομα τι είναι) κάπου στις 11 Φεβρουαρίου. Καλώς σας βρήκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2017 at 10:13 ΠΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσιιιιιιι τα αποτελεσματα απο την αιματολογικη ακομα δε βγηκαν????Ποσο καιρο κανουν??Εκει δε θα σου ελεγαν και το φυλο στα σιγουρα??

γεια σου κοριτσι μου !!

εχω γραψει παραπανω σε καποιο ποστ οτι δεν μου ειχαν κανει τα φυλετικά τελικα και μου ειχαν κανει μονο τα υπόλ. χρομοσωματα ! πόσο απογοητεφτικα εκεινη τη μερα γιατι περιμενα πας κ πως αλλα χαρικα που ηταν καλες οι εξετασεις.. τωρα εχω μείνει στο οτι εχω κοριτσακιιι ?? 

στην β επιπεδου θα μαθω σιγουρα ! εσυ πως εισαι ; τι νεα εχουμε ; σε ποια εβδομαδα εισαι ; 

εγω σημερα εκλεισα 16 μπαινω στην 17 :):) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η bourboulithra είπε:

Kαλημέρα κοριτσια! Μώλις γράφτηκα στο φόρουμ. Εγώ είμαι στη 17η εβδομάδα και περιμένουμε το μωρούλι(δεν ξέρουμε ακομα τι είναι) κάπου στις 11 Φεβρουαρίου. Καλώς σας βρήκα!

γεια σου ,

καλως ηλθες και καλή εγκυμοσυνη τελειομηνη :)

και με σενα ιδια εβδοαμαδα ειμαι :) και εγω μολις μπηκα στην 17 ενδομαδα και μπορω να πω σημερα σαν να ειδα λιγο πιο πεταχτη τη κοιλιά μου !! 

εχθες με ειχε τρελανει ενας πόνος στα οστα της λεκανης ! με το ζόρι πατουσα τα ποδια μ κατω !! κατα τα αλλα ειμαι καλα !! περιμενω να αρχισει να κουνιεται κανονικα να με κλοτσισει γιατι ως τωρα κατι μικρες κινησεις εχω νιωσει ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2017 at 1:21 ΜΜ, ο/η Winter mama to be είπε:

αχ ναι, κουραση εχω και εγω χωρις να κανω τιποτα κουταζομαι, μου κοβεται η ανασα, λαχανιαζω !!

εκτος απο την κουραση εχω τη νυχτερινή περελαση στη τουαλετα 1-2 φορες ως τωρα... 

αλλα απο υπνο ευτυχως κοιμαμαι... 

ααααα εχω που κ που κανενα σφάχτη ειτε χαμηλά στη κοιλιά , είτε στο κόλπο βαθιά ή στη μέση , αλλα περνάει μετά απο λίγο (ευτυχώς)

ολα τα αλλα (εμμετοί, αναγουλες, ανακατοςουρες) μου περασανε :)

γεια σας κοριτσια...!!!!

αχ κ εγω ειμαι ακριβως στην ιδια φαση..αν κ αυριο κλεινω τς 12εβδομαδες..καναμε αυχενικη ολα παρα πολυ καλα (ευτυχως),γτ μεχρι ν παμε νμζα πως θ παθω κτ απο τ αγχος μ...

κατα 80% κοριτσακι..ευτυχως γτ ολες οι γνωστες μ εχουν αγορια κ γεννανε απο τν οκτωβρη μεχρι κ τν μαρτιο....

επισης γενναω ιασω ως 11 Μαρτιου....

κοιλιτσα ισα ισα π αχνοφαινεται,ηταν πλακα η κοιλια μου...47 κιλα ημουν..τωρα ειμαι 50.5...

ειδικα οταν τρωω φαινεται...χαχαχα

ωστοσο η μαμα μ ειπε(μετα απο 3 παιδια) πως οταν κλεινουμε τν τριτο καταλαβαινουμε μια φορα τ μωρο...περιμενω κ εγω αλλα δεν.....

νμζω ειναι πολυ νωρις...

ευχομαι τ καλυτερα σ ολες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου κατι ακομη..εσεις που ειστε πιο μπροστα σε εβδομαδες....

ποιο ασβεστιο πινετε.?και πως.?

εγω πινω το mega calcium  sandoz  αναβραζον μεσα σ χυμο πορτοκαλι κ καθε φορα μ κανει χαλια...και δεν πινεται....

και με την διαθεση σας τι γινεται.? εγω εκει π ειμαι μια χαρα μπορει ξαφνικα απλα ν πεσω τελειως κ ν μν θελω τπτ.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Winter mama to be είπε:

γεια σου κοριτσι μου !!

εχω γραψει παραπανω σε καποιο ποστ οτι δεν μου ειχαν κανει τα φυλετικά τελικα και μου ειχαν κανει μονο τα υπόλ. χρομοσωματα ! πόσο απογοητεφτικα εκεινη τη μερα γιατι περιμενα πας κ πως αλλα χαρικα που ηταν καλες οι εξετασεις.. τωρα εχω μείνει στο οτι εχω κοριτσακιιι ?? 

στην β επιπεδου θα μαθω σιγουρα ! εσυ πως εισαι ; τι νεα εχουμε ; σε ποια εβδομαδα εισαι ; 

εγω σημερα εκλεισα 16 μπαινω στην 17 :):) 

καλησπερα σας κοριτσια....τι αιματολογικες ειναι αυτες.?και ποτε τς κανουμε.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι ωραία!!! Μαζευόμαστε κάμποσες σιγά σιγά :)

Την Δευτέρα πάω για να κάνω εξετάσεις αίματος... Τοξόπλασμα κ ζάχαρο με φοβίζουν λίγο... Αλλά ότι χρειάζεται για να είναι υγιές το μωράκι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η IOP είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι ωραία!!! Μαζευόμαστε κάμποσες σιγά σιγά :)

Την Δευτέρα πάω για να κάνω εξετάσεις αίματος... Τοξόπλασμα κ ζάχαρο με φοβίζουν λίγο... Αλλά ότι χρειάζεται για να είναι υγιές το μωράκι μου...

σε ποια εβδομαδα εισαι καλη μου.?

μ τ καλο τ γλυκουλακι σ....

ξερεις πως μετραμε τς μηνες.? με ρωτανε κ δν ξερω να απαντησω..παω μονο σ εβδομαδες...χαχαχα

κ γτ σ φοβιζουν οι εξετασεις αυτες.?  ν τς φοβαμαι κ εγω.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

σε ποια εβδομαδα εισαι καλη μου.?

μ τ καλο τ γλυκουλακι σ....

ξερεις πως μετραμε τς μηνες.? με ρωτανε κ δν ξερω να απαντησω..παω μονο σ εβδομαδες...χαχαχα

κ γτ σ φοβιζουν οι εξετασεις αυτες.?  ν τς φοβαμαι κ εγω.?

γεια σου φιλη !

οι αιματοκογικες που αφορουν τα χρομοσωματα γινονται ταυτοχρονα με την αυχενική (συνιθως ιδια μερα)

οι εβδομαδες /μηνες της εγκυμοσυνης ειναι:

1-4 εβδομαδα = 1 μηνας

5-8 εβδοαμαδα= 2 μηνας

10-13 εβδομαδ= 3 μηνας 

14-17 εβδομαδ= 4 μηνας

18-21 εβδομαδ= 5μηνας

22-26 εβδομαδ= 6 μηνας

27-30 εβδαμαδ= 7 μηνας 

31-35 εβδομαδ= 8μηνας 

36-40 εβδομαδ= 9μηνας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...