Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Ααααα και περα απο τον συνοδο που μενειε τη. Λεχωνα οταν ηταν ωρα επισκεπτηριου ερχοντουσαν.εφερναν.δωρακια.και εβγαιναν στο διαδρομο....εγω έτυχα σε πολυ νορμαλ.κοπελες κ.τους λεγαμε.ευγενικα η οι συγγενεις μας να.μη.μαζεύονται πολλοι μεσα.ατο δωματιο....πολυ σημαντικό....αααακαι εννοειται η τουαλετα ειναι.μονο. για τις λεχωνες αυστηρά ...ουτε οι αντρες μα ουτε ιι συγγενεις...υπαρχει ξεχωριστη τουαλετα στο διάδρομο...γιατι ολες είχαν ραμματα εκρος απο μενα.αν.κκαι εγω ξμουν.πρησμενη απο κατω κ.επρεπε.να.καθομαστε ατη λεκανη δεν.γινοταν αλλιως μη κολλησουμε.κ.τπτ....προμηθευτει ντετολ μαντηλάκι....πολυ χρησιμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ κοριτσια τωρα με βαλατε σε σκεψεις..ο γιατρος μ ειπε πως οποτε την ζηταω θα μου την φερνουν....  εκεινος ειναι τς αποψης ν μν τν παρω μαζι μ..  πφ δν ξερω καθολου τ ν κανω... θα τ σκεφτω πολυ...  με το καλο να ερθουν τα ζουμπερα μας....   η δικια μ πηρε θεση...κ εχει 2-3 μερες π μ κλωτσαει κ γνκ μ παταει κατω απο τ στηθος.. κοριτσια γκρινιαζω κ ποναω,μ ενοχλει κ στον τροπο π αναπνεω...αφου εχω νιωσει πρωτα τς τυψεις....εσεις τ παθαινετε αυτο ή μονο εγω ειμαι ετσι.?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σήμερα κουράστηκα αρκετά κ τώρα που ξάπλωσα δεν μπορώ ούτε πλευρό να γυρίσω..πονάει η μέση πονάω παντού νομίζω όλο γκρινιάζω..ολο ξεφυσαω..μόλις βολευτω μετά θέλω τουαλέτα και πάλι από την αρχή. Συμπάσχει καμμία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τν καθημερινοτητα μ περογραφεις;!

ζηλιαραααα!!! Χαχαχαχα

Σε νιωθω απολυτα,κ ειμαι κ 33μολις εβδομαδες..στο ντοπλερ μ γυρισε 5 ημερες πισω κ γκρινιαζω κ γ αυτο!! Κ η μπεμπα εχει συνεχως τ ποδια τς κατω απο τ στηθος κ μερικες φορες λεω απλα βγες δν μπορω αλλο...κ εχουμε σιγουρα 3-5εβδομαδες μπροστα μας..ν δω πως θ αντεξω...π η μπεμπα δν ειναι ακομη ουτε 2000κιλα...ν μεγαλωσει κ αλλο κ ν δω πως θ αντεχω...τ μονο καλο ειναι πως πλεον δν μπορω μ τρωω...εως κ ελαχιστα θ ελεγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν ξέρω αν έχει πάρει θέση μεθαύριο έχω γιατρό και θα δούμε. Την προηγούμενη βδομάδα ήταν 2200. Είμαι 34+5....αχ δεν την παλεύω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ τν φιλη μ εχουμε τν ιδια ΠΗΤ...

η μπεμπα μ στις 17/1 ηταν 1890...κ η δικια τς ηταν ηδη 1700 στις 3/1... κ ομως εκεινη ειναι πιο νορμαλ απο εμενα...

ποναω παντου...κ τς τελευταιες μερες μ βγηκε κ ενα καινουριο,μουδιαζουν τ ποδια μ..στο υψος απο τ μπουτια...

κ ασε π εχω γινει σαν φουσκα..πολυ πριξιμο παντου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω πολύ...Εγώ δεν εχω πρήξιμο αλλα αυτό το Σαββατοκύριακο επειδή είχα κάποιες υποχρεώσεις δεν ξεκουραστηκα πολύ κ τώρα πονάνε μεση, πλάτη..άστα..κ νιώθω κ βάρος χαμηλά λες να έχει γυρίσει το παιδι; τι να πω υπομονή αύριο έχω σκοπό να την περάσω όλη την ώρα ξαπλωμένη. Κι εσυ το ίδιο να κάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ολες τς μερες απο τν νοεμβριο τς περναω ξαπλωμενη..εκτος τν ημερων π μ τυχαινει κτ κ παω αθηνα στο γιατρο..κ στις προγραμματισμενες μ εξετασεις κ ραντεβου..αλλιως δν μ βλεπει τ φως τ ηλιου...χαχαχα

ξερεις τ αλλο νιωθω,μηπως τ νιωθεις κ εσυ...εχω πολλες φορες ειτε περπαταω ειτε καθομαι σουβλιες απο κατω..δν τ συζηταμε οταν περπατησω πολυ ή γνκ κουραστω εκει τ βλεπω ολα...

ακομη κ οταν γυριζω πλευρο ή κουναω τ ποδια εστω κ ξαπλωμενη..θ ρωτησω κ τ γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το έχω πάθει κυρίως όταν περπατώ πολύ..Εγώ αν εξαιρέσεις το πρώτο τρίμηνο καλά με έχει πάει δεν μπορώ να πω αλλα τέτοια πονακια πάντα είχα..

Τώρα που σηκώθηκα για τουαλέτα πάλι πέρασα από την κούνια της..σκέφτηκα οτι οτι περνάμε σίγουρα αξίζει τον κόπο..

Κατερινακι να σου πω κατι μιας κ ρωτουσες για το ιασω. Σημερα ήμουν σε ενα τραπεζι με 10 ζευγάρια..δεν τους γνώριζα όλους απλα ειχαμε κοινο φιλο το ατομο που εκανε το τραπεζι. Απο τις δεκα κοπελες λοιπόν οι δυο ημασταν έγκυες και οι αλλες είχαν ενα ή δύο παιδιά. Τυχαία όλες έχουμε τον ίδιο γυναικολόγο κ όλες εχουν γεννήσει ιασω. Μου είπαν τα καλύτερα... α επισης μου είπαν οτι ενώ παλιά το πάρκινγκ ηταν δωρεάν τωρα πληρώνεις. Εσυ που πήγες πρόσφατα τι είδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι δυστυχως πληρωνεις,πηγαμε τν προηγουμενη τεταρτη... κ αρκετα.. επειδη ομως τν πατησαμε τν προηγουμενο μηνα π ειχαμε ξαναπαει πλεον ή βρισκει ν παρκαρει καπου εκει κοντα ή τ βαζει απλα στο υπογειο παρκινγκ απο τ avenue... 

σμρ συζηταγα μ τν αντρα μ οτι πελον εχω μπερδευτει κ οτι δν ξερω αν θελω ν ακουσω τν γιατρο κ ν μν παρω τν μπεμπα μαζι μ ή ν τν παρω..εν τελει μ ειπε πως αυτη η αποφαση ειναι καθαρα δικη μ κ ισως ν κλεινει προς τν προταση τ γιατρου γτ λεει κτ θ ξερει... κ τλκ δν ξερω Τ ν κανω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι γι αυτό το θέμα. Κανε ότι σου λέει η καρδιά σου :-) έτσι κι αλλιώς είναι λίγες οι μέρες που θα μείνουμε εκεί. Σημασία έχει να είναι γερά! Σ αφήνω να κοιμηθώ λιγάκι! Καλο βράδυ!!!! Καλη ξεκούραση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως τ ιδιο θ σ ελεγα..

ενας μηνας εχει μεινει περιπου..ας απολαυσουμε κ τ τελευταιο δευτερολεπτο υπνου!!

καληνυχτα καλη μ!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; εχθές πήγα στο γιατρό... Στον 9ο μήνα πλέον! Έφτασε 2600 ο μικρούλης... Και ήταν τόσο στριμωγμένος στην κοιλίτσα... σκέτη γλύκα ❤. Μου είπε ότι έχω σίγουρα 10 μέρες μπροστά μου... Κ κλείσαμε ραντεβού σε 10 μέρες να τον ξαναδούμε.  Όλα είναι καλά... Η πίεση που νιώθω στη λεκάνη και τη μέση είναι η προετοιμασία του σώματος για τη γέννα.  Έχει πάρει θέση Αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη... Μου είπε ότι έχει μπροστά του ένα μήνα.  

Αυτά από εμένα... πλησιάζουμε κορίτσια!!! Σα χθες μου φαίνεται που γραφτηκαμε εδώ Κ όλους αυτούς τους μήνες μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου @Lini!!! Κι εγώ γύρισα από το γιατρό. Μπαίνω την Τετάρτη στο μήνα μου. 2500 κιλά η μπουμπού :-) απο τωρα θα πηγαίνω δυο φορές τη βδομάδα στο γιατρό. Τη μια για υπέρηχο και την αλλη θα είμαστε στο μηχανημα που μετράει την καρδούλα. Όλα τέλεια. Περπάτημα είπε να ξεκινήσω γιατί ο τράχηλος είναι 5 εκ.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

5 εκατοστα τράχηλο!!!! Wow! Εμένα είναι στα 3 εκατοστά.  Μου είπε για περπάτημα αλλά όχι υπερβολές τις πρώτες 10 μέρες του μήνα... 

Την επόμενη φορά θα πάω και για εξετάσεις... Είμαι και τόσο αλλεργική... Έχω αλλεργία στις χρωστικές ? 

Έρχονται στον κόσμο αυτές οι ψυχουλες και αλλάζουν ολόκληρη τη ζωή μας! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ τ καλοοοο!!!

χαιρομαι πολυ γ εσας κ τ ζουζουνια σας..εμεις 33+3σμρ...κ ανυπομονω ν μπω στο μηνα μ...

στο γιατρο θ παμε στις 2/2..καθε εβδομαδα απο τοτε π θ μπουμε στο μηνα μας θ κανουμε καρδιτοκογραφο(αν τ γραφω σωστα)...οσες κανετε στο ιασω θ τ πληρωνουμε καθε φορα;εκανα ηδη μια φορα κ μ ειπαν πως ειναι 65ευρω κ θ τ πληρωσω μαζι μ τν τοκετο... 

επιπλεον εσεις π μπηκατε στο μηνα σας,σας ειπε εκτος απο περπατημα ν κανετε κ μπολικο σεξ κ ν τελειωνει ο αντρας σας μεσα;

ετσι μ ειπαν 2 φιλες μ κ μ φανηκε λιγο περιεργο..

εμας τν επαφη μας τν εκοψε απο τν αρχη λογω αποκολλησης..

χαχα αφου μερικες φορες λεω πως θ τν φαω τν αντρα μ,κ αλλες τ λεω μν μ ακουμπας καν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Κοριτσια μ τ καλοοοο!!!

χαιρομαι πολυ γ εσας κ τ ζουζουνια σας..εμεις 33+3σμρ...κ ανυπομονω ν μπω στο μηνα μ...

στο γιατρο θ παμε στις 2/2..καθε εβδομαδα απο τοτε π θ μπουμε στο μηνα μας θ κανουμε καρδιτοκογραφο(αν τ γραφω σωστα)...οσες κανετε στο ιασω θ τ πληρωνουμε καθε φορα;εκανα ηδη μια φορα κ μ ειπαν πως ειναι 65ευρω κ θ τ πληρωσω μαζι μ τν τοκετο... 

επιπλεον εσεις π μπηκατε στο μηνα σας,σας ειπε εκτος απο περπατημα ν κανετε κ μπολικο σεξ κ ν τελειωνει ο αντρας σας μεσα;

ετσι μ ειπαν 2 φιλες μ κ μ φανηκε λιγο περιεργο..

εμας τν επαφη μας τν εκοψε απο τν αρχη λογω αποκολλησης..

χαχα αφου μερικες φορες λεω πως θ τν φαω τν αντρα μ,κ αλλες τ λεω μν μ ακουμπας καν!!! 

Αχαχαχαχαχ... Εμένα μου είπε για την ακρίβεια για 10 μέρες ακόμα να προσέχω.  Να κάνω περιπάτους και όχι τρελό περπάτημα.  Για σεξ δεν είπε κάτι! Κ εγώ το άκουσα αυτό αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι. Άσε που το σεξ το έχουμε ξεχάσει εδώ και 7 μήνες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Αχαχαχαχαχ... Εμένα μου είπε για την ακρίβεια για 10 μέρες ακόμα να προσέχω.  Να κάνω περιπάτους και όχι τρελό περπάτημα.  Για σεξ δεν είπε κάτι! Κ εγώ το άκουσα αυτό αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι. Άσε που το σεξ το έχουμε ξεχάσει εδώ και 7 μήνες! 

Εμεις τ εχουμε ξεχασει απο τν πρωτη επισκεψη στο γιατρο..χαχαχα

καποιες φορες λεω πο πο περασε ο καιρος κ μετα απο λεπτα λεω πο πο ποσο εχω ακομη..δν θ γεννησω ποτε...

μονο εγω ειμαι τοσο ανισορροπη;

χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στο γιατρό θα κάνω τους υπέρηχους και τον καρδιοτοκογραφο καθε βδομαδα. Απο δω και περα μου είπε όλα δωρεάν. 

Όσο για το σεξ δεν μας το απαγορεψε ποτέ αλλα ειχε πει ήπια πράγματα. Τώρα που θα μπω στο μηνα επιβάλλεται και πολυ μαλιστα. Ειπε του αντρα μου οτι με τετοιο τραχηλο θα χρειαστουμε πολυ τη βοηθεια του. Χαχα. Ελπίζω να κατέβει η μπέμπα γιατί ακόμα ψηλά είναι. Επίσης έκανα κ καλλιέργεια σήμερα. 

Μην ανησυχείς κι εγώ ετσι σκέφτομαι τη μια θέλω να γεννήσω την αλλη λέω μου αρεσει και θελω να ζησω κάθε στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιταξα τωρα τν β επιπεδου μ ο τραχηλος ηταν 3,41 κ γκραντ 0 ο πλακουντας..

κ στο ντοπλερ γραφει 3,2 κ γκραντ 2 ο πλακουντας..δν ξερω τ παιζει μ τν τραχηλο καθοκου..εννοω ποσο πρεπει ν ειναι κ τετοια.. 

παντως ρωτησα στο τηλ γ τν πλακουντα τν γυναικολογο μ κ μ ειπε ν μν μ ανησυχει π ειναι γκραντ 2..ενω η ξαδερφη μ μ ειπε πως γεννησε επιτηδες μ καισαρικη κ 37εβδομαδων επειδη ηταν γκραντ 2 ο πλακουντας...

βεβαια στις 2 τ μηνα π θ παμε θ τ ρωτησω ολα..αλλιως απο κοντα κ αλλιως απο τ τηλεφωνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω καθόλου τι είναι το γκραντ. Πρωτη φορά το ακούω. Ο τράχηλος νομίζω εκει γυρω στα 3 εκ. ειναι μια χαρά. Ρώτησε τα να μην εχεις απορίες κ πες μας κ μας :-)

Ξέχασα επίσης να σας πω οτι έχασα 1,5 κιλό. Κουφό; και άρχισα πάλι να τρώω πολύ αυτες τις μέρες γιατι ολο κάπου ημασταν καλεσμένοι. Τώρα ειμαι στα 10 κιλά. Μάλλον τα τρώει όλα η μικρή μου.χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

10;;;;

τ ειναι αυτο;;

εχω ν ζυγιστω απο τς 8/1 π ημουν 17κιλα πανω..δν εχω ζυγιστει απο τοτε φοβαμαι..χαχαχα

αν κ τς τελευταιο μηνα προσεχω πολυ...  θ τν ρωτησω..τ γραφω ολα γ ν μν ξεχασω κτ...ε κρωτη φορα μας συμβαινει αυτο στη ζωη μας..δν τ ξερουμε ολα,ακουμε ακομη πιο πολλα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει κατερινακι ετσι κι αλλιως ήσουν πολύ λεπτούλα! Κιλά ειναι και θα φύγουν! Μάλιστα είναι κιλά τιμής!!!

Φυσικά δεν ξέρουμε όλα είναι καινούρια για μας αλλά υπέροχα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 Ειπες πως απο εδω κ περα σ ειπε ο γιατρος σ ολα δωρεαν... Τ κανει δλδ στο γραφειο τ ε;

γτ εμενα μ ειπε πως τ nst θ τ κανω στο ιασω..κ θ χρεωνομαι λογικα(εγω τ υποθετω γτ δν μ τ διευκρινησε)...μιλησα μ τ ιασω κ κοστιζει 65ευρω αυτη εξεταση..

θ τ κανω καθε εβδομαδα αφου μπω στο μηνα μ..;

τ μονο π ξερω απο τωρα ειναι πως θ μ βλεπει 1φορα τν εβδομαδα απο οταν μπω στο μηνα μ κ μετα...

Ο γιατρος μ απο τν αρχη δν μ επαιρνε χρηματα..

κ απλα θ πληρωσω μονο τ ιασω κ αυτον γ τν τοκετο..

ποσο θ σ παρει ο γιατρος σ αν επιτρεπεται;

εμενα μ ειπε πως ολα ολα μαζι νοσοκομειο κ αυτος τ πολυ ν φτασουν 3500ευρω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...