Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

@Winter mama to be πραγματικά έχουμε καιρό να σε ακούσουμε! Χαίρομαι που είναι όλα καλά!!! Ουσιαστικά είμαστε μαζί... Εγώ θα εργαστώ μέχρι τέλος του έτους και επίσης δεν πήρα ακόμα τίποτα! Μόνο κάτι μικροπράγματα...  χαίρομαι που όλα σου πηγαίνουν ρολόι! Εύχομαι οσο ήρεμα κυλάει ο καιρός έτσι να είναι και στη γέννα! Ο δικος μου ενώ την προηγούμενη φορά πριν 3 εβδομάδες ήταν ισχιακος τώρα ήταν εγκαρσιος... πήρε θέση δλδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Καλημέρα κοριτσακια! Χθες είχα ραντεβου με το γιατρό για το μηνιαίο υπέρηχο και κάναμε και το ντομπλερ. Η μπέμπα μου είναι μια χαρά απλα έχουμε λιγο θέμα με τα κιλά..ειμαι στη 30η βδομάδα και είναι ηδη 1680. Θηριακι μου ειπε.. Εγώ αυτό το μήνα πήρα αλλά 4! Από 59 που ξεκίνησα είμαι 71. Στα 12 κιλά δηλαδή. Μου είπε να προσέξω πολύ γιατί αυτα τα κιλα επρεπε να τα παρω σε ολη την εγκυμοσύνη κ τωρα κινδυνεύω να περασω τα 20.. στεναχωρηθηκα λιγο αλλα απο σημερα ξεκινησα μια διατροφη που ειπε..και τα γλυκα κομμενα. Η αληθεια ειναι πως ετρωγα συνεχως..μου ειπε οτι αν το παιδι παει πάνω απο 4 κιλά θα πάω για καισαρική γιατι μπορει να παθει ζημιά στη γεννα. Για να δουμε πως θα περασω γιορτες χωρις μελομακάρονα.. τι να κάνουμε υπομονη για να είναι γερα τα μωρακια μας. :-)

   Εμεις εχουμε προβλημα με την θεση του εμρυου το οποιο ειναι παρα πολυ χαμηλα.. ειμαι πολυ αγχωμενη...

   Αυτο που ηθελα να σου πω Love, ειναι να προσεχεις το σακχαρο σου. Μωρο πανω απο 4 κιλα υποδηλωνει διαβητη. Να αποφευγεις γλυκα κ ψωμια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Καλημέρα κοριτσακια! Χθες είχα ραντεβου με το γιατρό για το μηνιαίο υπέρηχο και κάναμε και το ντομπλερ. Η μπέμπα μου είναι μια χαρά απλα έχουμε λιγο θέμα με τα κιλά..ειμαι στη 30η βδομάδα και είναι ηδη 1680. Θηριακι μου ειπε.. Εγώ αυτό το μήνα πήρα αλλά 4! Από 59 που ξεκίνησα είμαι 71. Στα 12 κιλά δηλαδή. Μου είπε να προσέξω πολύ γιατί αυτα τα κιλα επρεπε να τα παρω σε ολη την εγκυμοσύνη κ τωρα κινδυνεύω να περασω τα 20.. στεναχωρηθηκα λιγο αλλα απο σημερα ξεκινησα μια διατροφη που ειπε..και τα γλυκα κομμενα. Η αληθεια ειναι πως ετρωγα συνεχως..μου ειπε οτι αν το παιδι παει πάνω απο 4 κιλά θα πάω για καισαρική γιατι μπορει να παθει ζημιά στη γεννα. Για να δουμε πως θα περασω γιορτες χωρις μελομακάρονα.. τι να κάνουμε υπομονη για να είναι γερα τα μωρακια μας. :-)

Νομίζω ότι μια χαρά είναι το βάρος του μωρού και το δικό σου! Εγώ είμαι στην 30η εβδομάδα είναι 1670 γρ το μωρό Κ έχω πάρει 8 κιλά.  Μου είπε Κ εμένα ότι είναι μεγάλο μωρό αλλά και τι να κάνουμε? Εγώ γεννήθηκα 3600 και ο άντρας μου 3900 οπότε κάπου εκεί θα βγει το μωρό... κάποιον μοιάζει... Ούτε καν μου είπε για σάκχαρο και κάτι άλλο.  Μου είπε ότι αν γεννηθεί στην ώρα του θα είναι ένα μεγάλο μωρό.  Να κάνεις διατροφή για σένα οκ... να μην πάρεις άλλο εσύ γιατί θα σου μείνουν, για την υγεία σου κτλ... εμένα μια χαρά μου ακουγεστε και οι 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκινησα διατροφή σήμερα θα προσεχω παρα πολύ γιατι το ειχα παρακανει. Ποτέ μου δεν ετρωγα ετσι πάντα ημουν 55-58 κιλά. Πήρα κ πολλα παξιμαδακια ολικής να μ κοβουν την ορεξη, φρουρα σαλατες κλπ. Το ζαχαρο το παιρνω το πρωί κ μια ώρα μετα το φαγητό..δεν ξεπερναει το 80 οπότε ειναι μια χαρα! Το πολυ πολυ να κάνουμε μεγαλο μωρο κι εγώ κ ο αντρας μου 3.500 ειχαμε γεννηθεί.

@Winter mama to be χάρηκα πολύ που είσαι καλά εσυ και το μωρό σου! 

Του Αγίου Ελευθερίου σήμερα προστάτη των εγκύων. Εύχομαι σε όλες μας καλή λευτεριά!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Ξεκινησα διατροφή σήμερα θα προσεχω παρα πολύ γιατι το ειχα παρακανει. Ποτέ μου δεν ετρωγα ετσι πάντα ημουν 55-58 κιλά. Πήρα κ πολλα παξιμαδακια ολικής να μ κοβουν την ορεξη, φρουρα σαλατες κλπ. Το ζαχαρο το παιρνω το πρωί κ μια ώρα μετα το φαγητό..δεν ξεπερναει το 80 οπότε ειναι μια χαρα! Το πολυ πολυ να κάνουμε μεγαλο μωρο κι εγώ κ ο αντρας μου 3.500 ειχαμε γεννηθεί.

@Winter mama to be χάρηκα πολύ που είσαι καλά εσυ και το μωρό σου! 

Του Αγίου Ελευθερίου σήμερα προστάτη των εγκύων. Εύχομαι σε όλες μας καλή λευτεριά!!!

 

 Love μου, οι τιμες του σακχαρου σου ειναι τελειες!! Εμενα τα νηστειας κυμαινονται απο 84 μεχρι 94!!! Κ πολυ με αγχωνει αυτο το 94... Τα μεταγευματικα ομως ειναι καλα (95-125). Μονο κανα 2-3 φορες εχουν ανεβει κοντα στο 140 μετα απο πρωινο με απειρες μαρμελαδες, μελια κ σοκολατενια δημητριακα!!! Γι αυτο κι εγω τα τρωω με μετρο πλεον...

   Οσο για τα κιλα σου αν προσεξεις λιγακι ολα θα παν καλα... Τους τελευταιους μηνες μειωνεται καπως κ η ορηξη.. Κι εγω κοντα στον 5ο ειχα παρει 4,5 κιλα σε 1 μηνα αλλα απο τοτε προσεχα, χωρις ιδιαιτερες στερησεις κ ολα βαινουνκαλως.. Αυτο το μηνα πηρα 1,5 κιλο κ ειμαι συνολικα στα 10.. Οποτε κι εσυ θα τα πας περιφημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πήγα στο γιατρό εχθές γιατί δεν ένιωθα καλά... κουράστηκα με κάτι δουλειές που είχα και ένιωσα κάποιους πόνους χαμηλά.  Πήγα να με δει να μη το έχω στο μυαλό μου και μου είπε ότι για την εβδομάδα του 30η είναι ένα μεγάλο μωρό και ότι επειδή έχω αρκετό αμνιακό υγρό να μείνω στο σπίτι και να ξεκουράζομαι όσο μπορώ γιατί πιέζετε η μήτρα μού. Εγώ τα άκουσα όλα αυτά... γύρισα σπίτι και ένιωσα μια δυσφορία... Με έπιασε ταχυπαλμία και μετράω την πίεση... 14 -10! Που εγώ έχω 11-6. Εν πάση περιπτώσει με πιάνει μια διάρροια μια αναγούλα, κρύος ιδρώτας... το μωρό είχε γίνει μια μπάλα κάτω από το στήθος μου. Μια πέτρα. Ξαπλώνω με τα πολλά μέσα σε 10 λεπτά ηρεμώ... πέφτει Κ η πίεση στα φυσιολογικά μου.  Αλλά τώρα έχω άλλη στεναχώρια γιατί να μου ανέβει η πίεση... ?☹ αν και όσες φορές Κ να την μέτρησα εχθές το βράδυ και σήμερα ήταν σταθερά 11-6.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini αφου πέρασε τόσο γρήγορα μήπως ήταν τυχαίο γεγονός και συνεβη επειδή στεναχωρηθηκες που σου είπε ο γιατρός να ξεκουραζεσαι; μην τρομάζεις δεν είναι τιποτα κι εγώ σήμερα κατεβηκα για ψώνια κ περπατησα πολυ μετα ειχα πονους χαμηλά..γύρισα ξάπλωσα και μου πέρασε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 για να είμαι ειλικρινής περισσότερο αγχωθηκα για το γεγονός ότι έχω αρκετό αμνιακό υγρό και το παιδί είναι μεγάλο και ασκεί περισσότερη πίεση στη μήτρα. Και είπε ότι αυτό μπορεί να προκαλέσει πρωοροτητες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ στην 30 είμαι και μου είπε ότι είναι μεγάλο. 1680..οχι όμως οτι ειναι κακό..απλα θα προσεξω λιγο κ για μενα κ γι αυτο κ όλα θα πάνε καλά..να χαίρεσαι που αναπτύσσεται καλά και να εισαι χαρούμενη! Γιατί ετσι γυρισα κ εγώ λυπημενη κ επεσα στο κρεβατι κ πονούσα πολυ στην κοιλιά..καθαρα ψυχολογικό..ωσπου ξυπνησα την αλλη μερα κ σκέφτηκα αντι να χαιρομαι που ειναι καλα εγώ στεναχωρηθηκα για ποιο λογο;; τωρα για το αμνιακο υγρο να σου πω οτι μια φιλη μου γεννησε ενα παιδακι 2 κιλά γιατί δεν είχε επαρκές αμνιακό υγρό και επρεπε να γεννηθεί. Δεν θυμάμαι ακριβώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/16/2017 at 3:37 ΜΜ, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια μου πήγα στο γιατρό εχθές γιατί δεν ένιωθα καλά... κουράστηκα με κάτι δουλειές που είχα και ένιωσα κάποιους πόνους χαμηλά.  Πήγα να με δει να μη το έχω στο μυαλό μου και μου είπε ότι για την εβδομάδα του 30η είναι ένα μεγάλο μωρό και ότι επειδή έχω αρκετό αμνιακό υγρό να μείνω στο σπίτι και να ξεκουράζομαι όσο μπορώ γιατί πιέζετε η μήτρα μού. Εγώ τα άκουσα όλα αυτά... γύρισα σπίτι και ένιωσα μια δυσφορία... Με έπιασε ταχυπαλμία και μετράω την πίεση... 14 -10! Που εγώ έχω 11-6. Εν πάση περιπτώσει με πιάνει μια διάρροια μια αναγούλα, κρύος ιδρώτας... το μωρό είχε γίνει μια μπάλα κάτω από το στήθος μου. Μια πέτρα. Ξαπλώνω με τα πολλά μέσα σε 10 λεπτά ηρεμώ... πέφτει Κ η πίεση στα φυσιολογικά μου.  Αλλά τώρα έχω άλλη στεναχώρια γιατί να μου ανέβει η πίεση... ?☹ αν και όσες φορές Κ να την μέτρησα εχθές το βράδυ και σήμερα ήταν σταθερά 11-6.

 

     Lini, καταλαβαινω απολυτα την αγωνια σου... Να ξεκουραστεις οσο περισσοτερο μπορεις.. Εγω αυτες τις μερες 2-3 μερες που ξαπλωνα ειδα οτι ειχα λιγοτερα πετρωματα αν κ εχθες την ωρα που εκανα μπανιο ενιωσα μια πιεση χαμηλα...

   Οσο για την πιεση, την παρασκευη, την ημερα που εμαθα οτι το μωρο ηταν πολυ χαμηλα, η πιεση μου, απο 5,5-11 που ειναι παντα ηταν 9-14.  Λογικο με την ταραχη μου, λογικο κ με την δικη σου...

   Αυτο με το αμνιακο υγρο πως εγινε? Υποδεικνυει κατι? Μπορει να ειναι κ απο αυξημενη ουρηση του εμβρυου...

   Να ξεκουραζεσαι κ να προσεξεις την διατροφη σου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/16/2017 at 3:37 ΜΜ, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια μου πήγα στο γιατρό εχθές γιατί δεν ένιωθα καλά... κουράστηκα με κάτι δουλειές που είχα και ένιωσα κάποιους πόνους χαμηλά.  Πήγα να με δει να μη το έχω στο μυαλό μου και μου είπε ότι για την εβδομάδα του 30η είναι ένα μεγάλο μωρό και ότι επειδή έχω αρκετό αμνιακό υγρό να μείνω στο σπίτι και να ξεκουράζομαι όσο μπορώ γιατί πιέζετε η μήτρα μού. Εγώ τα άκουσα όλα αυτά... γύρισα σπίτι και ένιωσα μια δυσφορία... Με έπιασε ταχυπαλμία και μετράω την πίεση... 14 -10! Που εγώ έχω 11-6. Εν πάση περιπτώσει με πιάνει μια διάρροια μια αναγούλα, κρύος ιδρώτας... το μωρό είχε γίνει μια μπάλα κάτω από το στήθος μου. Μια πέτρα. Ξαπλώνω με τα πολλά μέσα σε 10 λεπτά ηρεμώ... πέφτει Κ η πίεση στα φυσιολογικά μου.  Αλλά τώρα έχω άλλη στεναχώρια γιατί να μου ανέβει η πίεση... ?☹ αν και όσες φορές Κ να την μέτρησα εχθές το βράδυ και σήμερα ήταν σταθερά 11-6.

 

   Lini μου, εχω αγχωθει κι εγω με το αμνιακο μου... Μολις γυρισα απο τον γιατρο κ εκτος απο το μικρο μηκος τραχηλου, ειδε οτι εχω αμνιακο υγρο στα κατωτατα ορια..

   Πως σου το μετρησε βρε Lini μου το αμνιακο? σε τι μοναδες? Ψαχνω στο ιντερνετ κ δε βρισκω πολλα για τις φυσιολογικες τιμες... Εμενα εγραφε βαθυτερη λιμνη 4,8 cm κ κατι τετοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary κάτσε... 14 -9 Είναι η φυσιολογική σου πίεση? Μου φαίνεται λίγο τσιμπημενη. 

Δεν ρώτησα για μονάδες αμνιακου υγρού... εκείνη τη στιγμή δε μου πήγε καν το μυαλό.  Μου είπε ότι ειναι στα ανώτερα φυσιολογικά όρια μόνο αυτό. 

3 εκατοστά είπες είναι ο τράχηλος στις 28 εβδομάδες? Εγώ τώρα στις 30 έχω 3.3 εκατοστά και μου είπε ότι είναι πολύ καλά. Άρα λογικά και τα 3 εκατοστά είναι επίσης καλα...

Αχ... Μην ψάχνεις άλλο στο ίντερνετ.  Σε ικετεύω.  Άσε το γιατρό σου να σου δώσει τις συμβουλές που πρέπει και ακολουθησε τις κατά γράμμα. Ξεκουράσου... ξάπλωσε... ηρέμησε... Κάνε θετικές σκέψεις.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lini είπε:

@Rosemary κάτσε... 14 -9 Είναι η φυσιολογική σου πίεση? Μου φαίνεται λίγο τσιμπημενη. 

Δεν ρώτησα για μονάδες αμνιακου υγρού... εκείνη τη στιγμή δε μου πήγε καν το μυαλό.  Μου είπε ότι ειναι στα ανώτερα φυσιολογικά όρια μόνο αυτό. 

3 εκατοστά είπες είναι ο τράχηλος στις 28 εβδομάδες? Εγώ τώρα στις 30 έχω 3.3 εκατοστά και μου είπε ότι είναι πολύ καλά. Άρα λογικά και τα 3 εκατοστά είναι επίσης καλα...

Αχ... Μην ψάχνεις άλλο στο ίντερνετ.  Σε ικετεύω.  Άσε το γιατρό σου να σου δώσει τις συμβουλές που πρέπει και ακολουθησε τις κατά γράμμα. Ξεκουράσου... ξάπλωσε... ηρέμησε... Κάνε θετικές σκέψεις.  

 Οχι βρε!! Παντα μου ειναι 5,5-11 κ απο το αγχος μου πηγε  9-14!!

O τραχηλος μου δεν ειναι 3 εχει κοντυνει κ πηγε 2,7.

Εχεις δικιο παντως, θα προσεχουμε κ ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Winter mama to be  κοριτσακι μ χαιρομαι π εισαι καλα.... εγω σμρ ειμαι 29 εβδομαδες ακριβως..... τ παρακολουθω πλεον καθε εβδομαδα... η μπεμπα μ εχει τερμα ορεξη σχεδον ολη μερα..κοριτσια ομως αν η μπεμπα μ ειναι ξυπνια τς ιδιες ωρες μ τωρα παω χαμενη..τ κοριτσι μ θ ειναι νυχτοβιο..χαχαχαχα 

κοριτσια σμρ ξεκινησα τν βαλιτσα τ μαιευτηριου....  ν τ μαζευω σιγα σιγα γτ ποτε δν ξερεις τ θ θελει η μπεμπα.... 

φετος τ χριστουγεννα μας θα ειναι πολυ περιορισμενα,γτ πρεπει ν ειμαι ξαπλα...  αλλα χαλαλι τς θ τ καταδιασκεδασω τ χρονου...κ τν μπαμπα τν λενε κ χρηστο..ποιος τν χαρη τ χρονου θ εχει κ τν κορακλα τ...

28/12 μαλλον θ παμε στο γιατρο..φανταζομαι πως θ ειναι γυρω στα 1200-1300 γρ...τοτε θ ειμαστε 30+2..

ολα τα αλλα τ εχουμε ετοιμα.... ανυπομονω πολυ κοριτσια.... να περασουν τα χριστουγεννα κ μετα θ εχω 1 μηνα π γ ν μπω στο μηνα μ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είστε όλες καλά; Εγώ έχω μπει στον όγδοο. Το λέω και δεν το πιστεύω. Συνεχίζω τη διατροφή μου κ προς το παρόν δεν έχω πάρει άλλα κιλά. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα εκτός από λίγα πονακια όταν κουράζομαι. Κουράζομαι πιο εύκολα τώρα αλλα κοιμάμαι πολύ καλά προς το παρόν. Όλο κοιτάω την κοιλίτσα μου που στριφογυρίζει. Εύχομαι σε όλες καλά χριστουγεννιάτικα!!! Τα τελευταία χωρίς τα μωράκια μας :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @Love1988 , καλησπέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια! Χαίρομαι που είσαι καλά... εύχομαι έτσι να συνεχίσει μέχρι το τέλος! Εμείς πήγαμε σήμερα και ψωνισαμε επιτέλους δλδ για το μωρό... Έχω γίνει πτώμα! Την Παρασκευή θα κάνουμε Κ έναν πολιτικό γάμο... Και θα περιμένουμε το νέο μέλος.  

Έχει αρχίσει να με πιάνει ένα άγχος για τη γέννα και όλα αυτά... 

Εύχομαι σε όλες σας καλά Χριστούγεννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό ο γάμος σας!!! Εμείς παραλάβαμε και την κουνια μας και σήμερα ξεκινήσαμε να τη συναρμολογουμε. 

Μην έχεις άγχος για τη γέννα αν και ειναι λογικό με πιανει κ μενα καμμια φορά. θα είναι το ωραιότερο ραντεβού της ζωης μας. Όλα θα πάνε καλα.:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά κορίτσια! Τι κάνετε?? Πλέον στην 32η εβδομάδα... Ο καιρός φτάνει... κοντεύουμε όλες δλδ... παρατηρώ ότι το μωρό δεν είναι τόσο κινητικό όσο ήταν.  Μάλλον μεγάλωσε πολύ και δεν έχει χώρο! Αισθάνομαι κάποιες φορές σα να μπαίνει κάτω από τα πλευρά μου! Την Παρασκευή έχω ραντεβού στο γιατρό και εκεί θα συζητήσουμε τα του τοκετού... χρηματα και τα σχετικά.  Πήγα Κ στην κλινική...1600 ευρώ (επαρχία βεβαια) μονοκλινο επέλεξα γιατι έχει μονοκλινα και τετρακλινα, στην τιμή συμπεριλαμβάνεται ο αναισθησιολογος, ο παιδίατρος, κάποιες εξετάσεις ακουογραμμα και κάτι άλλες, το κρεβάτι του συνοδού το φαγητό του, κάτι άλμπουμ μας είπαν με τις πρώτες φωτογραφίες του, γάλατα και αποστείρωτης, πιπιλες, μπιμπερό που μετά τα παίρνεις μαζί σου... Αυτά... 

Σιγά σιγά να κάνω κ τη βαλίτσα μου... 

Από τη δουλειά ακόμα δε σταμάτησα... με το νέο έτος θα σταματήσω.  Εν τω μεταξύ αλλιως τα κανονίσαμε...αλλιως μας ήρθαν. Είπαμε να κάνουμε πολιτικό γάμο μόνο με συγγενείς πολύ κοντινούς γονείς Κ αδέρφια Κ ο γαμπρός μου 40 χρονών είχε καρδιακό επεισόδιο ανήμερα των Χριστουγέννων Κ τελικά θα είμαστε μόνο εμείς Κ οι γονείς... θα πάρουμε Κ 2 φίλους για μάρτυρες τελικά. 

Αυτά τα ολίγα από εμένα ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Lini κι εγώ σήμερα μπήκα στην 32..:-) Η μπέμπα ειναι ακόμα κινητική αρκετά θα έλεγα σχεδόν όλη μέρα. Κουράζομαι όμως αρκετά. Σήμερα κατέβηκα για κάποιες δουλειές και μετά είχα πόνο στην πλάτη και κάτω ανάμεσα στα πόδια. Διάβασα στο ιντερνετ ότι αυτό λεγεται δυσφορία της ηβικης περιοχης επειδή ανοίγουν τα κόκαλα της λεκάνης. Τα βράδια βάζω ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια μου και μια χαρά κοιμάμαι. Πρέπει να ξεκινήσω κι εγώ τη βαλίτσα μου σιγά σιγά νομίζω. Μην μας τύχει και τίποτα ξαφνικό! Το ραντεβού μου ακόμα στο γιατρό αργεί έχω στις 9/1..Καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια μου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου χρονια πολλα κ..με.το καλο τα μωρακια.μας,....μπαινω 26 εβδομαδα ...ολα βαινουν καλως....να ρωτησω κατι απο ποτε αρχισε οτα γιατρος σας να σας βλεπει ανα 15μερες...και επισης εχετε καθολου λευκα υγρα;;;;συγνωμη κιολας βρε κοριτσια ....εγω αραια κ που αλλα ολες οι.εξετασεις ειναι.καθαρες ο γιατρός μ.μ ειπε.οτι. ειναι φυσιολογικο αλλα.εγω αγχωνομαι για πειτε κ σεις.;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Stelvan είπε:

Καλημέρα @Stelvan τα συμπτώματά σου είναι εντελώς φυσιολογικά! Κ εγώ έχω αραιά και που ... ειδικά όταν κουράζομαι. Ρώτησα Κ εγώ το γιατρό μου αλλά είναι φυσιολογικά μου είπε. Εγώ σκέφτηκα μήπως είναι κολπιτιδα ή κάτι τέτοιο... Αλλά τίποτα. Όλα είναι φυσιολογικά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 αυτό το είχε και μια φίλη μου σε μεγάλο βαθμό! Δε μπορούσε να πάει από εδώ ... εκεί.  Υπέφερε πραγματικά. Αλλά δεν ήταν τίποτα. Δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα στη γέννηση.  Καλή χρονιά με υγεία!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Κοριτσια μου!! Χρονια πολλα..!! Τι ξεχωριστα Χριστουγεννα ειναι αυτα..? Με μπεμπακι στην κοιλιτσα μας..!! Κ του χρονου, θα΄ναι ακομα πιο ομορφα..!!!

   @Lini να ζησετε ευτυχισμενοι με τον αντρα σου κ να χαιρεστε την καθε σας στιγμη με το νινακι σας!! Τα πονακια που αναφερεις στα  πλευρα αρχισα να τα εχω κι εγω ειδικα οταν ξαπλωνω για ωρα στο ιδιο πλευρο..! Ευτυχως δεν εχω πονους σε πλατη κ μεση..

   @Love1988 κατι παρομοια τραβηγματακια στη βουβωνικη χωρα τα εχω κι εγω συνηθως οταν σηκωνομαι απο τον καναπε κ προχωραω... Δε με ανησυχουν γιατι καταλαβαινω οτι ειναι μυς....κρεας!! Δηλ εχω μια ενοχληση εκει που διπλωνει το ποδι κ εκτεινεται στα εξωτερικα....χειλη!!!

   Πιο πολυ με ενοχλουν οι βραδυνες καουρες... Αφου μερικες φορες, νιωθω οτι εχω στο οισοφαγο μου οξυ, που προσπαθει να βγει εξω...

   Σημερα εχω ξανα γιατρο-ελπιζω να μην εχει κατεβει κι αλλο η μικρη μου...

   @Stelvan εμενα ο γιατρος μου αρχισε να με βλεπει καθε 15 απο την 28η βδομαδα... Πιστευω ομως οτι αν δεν ηταν τοσο χαμηλα το μωρο ισως το καναμε λιγο πιο αργα...

   Κοριτσια, doppler θα κανετε? Αν ναι ποτε? Εγω σημερα μαλλον θα μαθω την ημερομηνια... Φανταζομαι θα το κανω προσεχως..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντοπλερ έκανα εγώ όλα καλά :-) εμένα δεν έχει αρχίσει ακομα να με βλέπει κάθε 15 αλλά τώρα θα πάω στις 25 μέρες. Και φανταζομαι μετά απο αυτό θα πηγαίνω κάθε 15 μέρες.  Κ προς το τέλος μου είπε θα πηγαίνω δυο φορές τη βδομάδα. Να σας ρωτήσω κορίτσια. Έχω αγοράσει σχεδόν τα πάντα κούνια καροτσι μπανακι και μερικά ρούχα πανακια κλπ. Πόσα πιστεύετε ρουχαλάκια πρέπει να πάρουμε; Ζιπουνακια και φορμακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 καλησπέρα! Εμείς είμαστε μαζί στος εβδομάδες... πήγα εχθές Κ τον είδα.  Έχει γυρίσει! Δεν πήρε θέση ακριβώς Αλλά το κεφάλι του είναι πλέον κάτω.  Κ μου είπε να ξαναπάω σε 4 εβδομάδες!!! Έφτασε 2 κιλά και κάτι...εγω σταθερά στα 8 κιλά είμαι ακόμα.  Μιλήσαμε και για τον τοκετό... 700 ευρώ θέλει.  Μου ζήτησε και κάπου στα μέσα Γενάρη να πάω να κάνω βυθοσκοπηση σε οφθαλμίατρο.  Ντοπλερ ποτε έκανες? 

Από ρουχαλάκια όλες μου λένε 10 φανελάκια Κ 10 φορμακια 0-3 μηνών Όχι παραπάνω Γιατί θα σου φέρουν Κ πολλά δώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...