Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 23 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Αύριο περιμένεις τα αποτελέσματα της αιματολογικης σου;

Γεια σας φίλες ,

 Χρόνια πολλά στους εορτάζοντος σήμερα και η Παναγία - η χάρη της να μας φωτίσει όλους ... η Παναγία η εγκυμονούσα ευχομαι να μας προστατεύει τις έγκυες και να ευλογήσει όσες προσπαθούν ...

εγω σηκώθηκα πολυ νωρις σημερα , δεν κοιμηθηκα κ πολυ καλα .... Εχω να παω στη γυναικολόγο και να παρω τις απαντήσεις απο τις εξετασεις... Εχω τρομερό αγχος... Τωρα που πλησιάζει η ωρα νιωθω οτι θα μου πει ειναι κοριτσάκι το μπουμπούκακι μου ... Ενώ Καταβαθος για κάποιο ανεξήγητο λόγω θελω περισσότερο αγοράκι αλλα η λογική μου λεει :ξύπνα ειναι κοριτσάρος αφου η ιατρός στην αυχενική μου έδωσε 80% πιθανότητες να ειμαι κοριτσι ... 

Για να δουμε για να δουμε !!! 

Παντως οσες λενε οτι δεν τους αφορά πολυ το φύλο και οτι εχουν υπομονη και τετοια ή που ειναι πολυ χαλαρες ή λενε ψέματα ... 

Επισης σκαρφιζομαι πως να κανω την ανακοίνωση στον άντρα μου , εννοώ θελω να του την κανω έκπληξη με κάποιο δωράκι ή μπαλονακι η κατι .... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Γεια σας φίλες ,

 Χρόνια πολλά στους εορτάζοντος σήμερα και η Παναγία - η χάρη της να μας φωτίσει όλους ... η Παναγία η εγκυμονούσα ευχομαι να μας προστατεύει τις έγκυες και να ευλογήσει όσες προσπαθούν ...

εγω σηκώθηκα πολυ νωρις σημερα , δεν κοιμηθηκα κ πολυ καλα .... Εχω να παω στη γυναικολόγο και να παρω τις απαντήσεις απο τις εξετασεις... Εχω τρομερό αγχος... Τωρα που πλησιάζει η ωρα νιωθω οτι θα μου πει ειναι κοριτσάκι το μπουμπούκακι μου ... Ενώ Καταβαθος για κάποιο ανεξήγητο λόγω θελω περισσότερο αγοράκι αλλα η λογική μου λεει :ξύπνα ειναι κοριτσάρος αφου η ιατρός στην αυχενική μου έδωσε 80% πιθανότητες να ειμαι κοριτσι ... 

Για να δουμε για να δουμε !!! 

Παντως οσες λενε οτι δεν τους αφορά πολυ το φύλο και οτι εχουν υπομονη και τετοια ή που ειναι πολυ χαλαρες ή λενε ψέματα ... 

Επισης σκαρφιζομαι πως να κανω την ανακοίνωση στον άντρα μου , εννοώ θελω να του την κανω έκπληξη με κάποιο δωράκι ή μπαλονακι η κατι .... 

 

Χρόνια πολλά η Παναγία μαζι μας!!! Κι εγώ καταβαθος θέλω αγορακι και αυριο που θα παω για αυχενικη ευχομαι να δουμε φυλο! Και κοριτσακι να είναι έχω πολύ αγωνια να μάθω. Όταν μάθεις πες μας!

Μπορεις να του παρεις δώρο ένα φορμακι ροζ η μπλε αντίστοιχα και να το δωρισεις στον αντρα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραα..!!χρονια πολλα γ χθες σ ολες..!!!   ευχομαι κ οι δυο σας ν εχετε τ αποτελεσματα που θελετε...!!!!   

εμεις αυριο θ παμε στο γιατρο γ δευτερη φορα κ θ μαθουμε τ εξετασεις θ κανουμε κ γνκ γ ατν αυχενικη.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2017 at 7:52 ΠΜ, ο/η Love1988 είπε:

Χρόνια πολλά η Παναγία μαζι μας!!! Κι εγώ καταβαθος θέλω αγορακι και αυριο που θα παω για αυχενικη ευχομαι να δουμε φυλο! Και κοριτσακι να είναι έχω πολύ αγωνια να μάθω. Όταν μάθεις πες μας!

Μπορεις να του παρεις δώρο ένα φορμακι ροζ η μπλε αντίστοιχα και να το δωρισεις στον αντρα σου!

Γεια σας κορίτσια ,

εχθες ετρεχα όλη μέρα με εξετάσεις απαντήσεις και πονοκέφαλο !

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

καλησπεραα..!!χρονια πολλα γ χθες σ ολες..!!!   ευχομαι κ οι δυο σας ν εχετε τ αποτελεσματα που θελετε...!!!!   

εμεις αυριο θ παμε στο γιατρο γ δευτερη φορα κ θ μαθουμε τ εξετασεις θ κανουμε κ γνκ γ ατν αυχενικη.... 

 

Με το καλό κοριτσι μου να δεις το πανέμορφο  πλάσματακι σου !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ρε κοριτσακι μ..!!!!!   κ ολα να συνεχισουν ν πηγαινουν καλα..!!

κ αυτοι γτ δν τ εκαναν.? αμαν..

αντε υπομονη μεχρι τν σεπτεμβρη..αλλα διαβαζα πως αν εχει χτυπους πανω απο 140 εχει πιθανοτητες γ κοριτσακι....

αλλα τ πιο σιγουρο θ τ μαθεις σ λιγο καιρο..!!!

πολυ χαρηκα π ειναι ολα μια χαρα...αντε ν δουμε εμεις αυριο π θ παμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σμρ θ εκανε αυχενικη κ η @Love1988  αυχενικη...οποτε μακαρι εκεινη ν ειναι πιο τυχερη κ ν δει..κ ν ειναι κ αυτο π επιθυμει..!! <3 <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

σμρ θ εκανε αυχενικη κ η @Love1988  αυχενικη...οποτε μακαρι εκεινη ν ειναι πιο τυχερη κ ν δει..κ ν ειναι κ αυτο π επιθυμει..!! <3 <3 

Γειά σας και πάλι και χρόνια πολλά για χθες!!! :-) μόλις γυρίσαμε από Αθήνα κάναμε την αυχενική μας! Ήταν μια υπέροχη εμπειρία! Είδαμε το μωράκι μας και ο γιατρός είπε ότι όλα δείχνουν τέλεια! Το Σάββατο θα μου στείλουν και τις απαντήσεις από την εξέταση αίματος. Μας έδωσαν και dvd :-) Για το φύλο μου είπε σε κανα μήνα θα ξέρουμε με σιγουριά αν και του φάνηκε για κοριτσάκι! Ότι θέλει ας είναι αρκεί που είναι καλά :-):-) 

Μακάρι να μου έλεγε με σιγουριά για να αρχίζω να το φαντάζομαι με ροζ ή μπλε! Χαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Γεια σας κορίτσια ,

εχθες ετρεχα όλη μέρα με εξετάσεις απαντήσεις και πονοκέφαλο !

ολα δείχνουν καλά αλλά εκεί που περίμενα να μου πει για το φύλο μου λεει η ιατρός : δεν σου εχουν κανει τα φυλετικά ! Και λεω γιατι αφου πανε πακέτο μαζι αυτα κ μου λεει :δεν στα εχουν κανει !! Η αλήθεια ειναι τα πηρα στο κρανίο γιατι ειχα ψιθεί οτι θα μάθαινα το φύλο και θα εκανα έκπληξη στον άντρα μου ! Τελος παντων , τον επομενο μηνα επιτελους θα μαθω (το ελπίζω) .... Απο κιλά δεν εχω παρει γραμμάριο ! Το παιδακι μου εχει 160 χτύπους και τωρα θα ξανα παω για εξετασεις το Σεπτέμβρι με το καλό !!

 

Δεν πειράζει κοπέλα μου σε ένα μήνα πρώτα ο Θεός θα το μάθουμε και οι δυο! Χαίρομαι που όλα είναι καλά και για σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Δεν πειράζει κοπέλα μου σε ένα μήνα πρώτα ο Θεός θα το μάθουμε και οι δυο! Χαίρομαι που όλα είναι καλά και για σένα!

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου, εύχομαι τα καλύτερα και για σένα μ. μοιάζουν πολύ οι ιστορίες μας τελικά, στην αυχενική μας λένε ότι έχουμε κοριτσάκια (μάλλον) 

σου έδωσε κ πιθανότητες %? 

Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να γίνει και αγόρι..... 

άντε να δούμε το Σεπτέμβρη τι θα γίνει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου, εύχομαι τα καλύτερα και για σένα μ. μοιάζουν πολύ οι ιστορίες μας τελικά, στην αυχενική μας λένε ότι έχουμε κοριτσάκια (μάλλον) 

σου έδωσε κ πιθανότητες %? 

Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να γίνει και αγόρι..... 

άντε να δούμε το Σεπτέμβρη τι θα γίνει!!! 

Δεν μου εδωσε πιθανότητες μου είπε μου φαίνεται για κορίτσι αλλα δεν μπορώ να πω με σιγουριά..κι απο κει που πίστευα αγόρι τώρα σκεφτομαι φουστανακια..τι να πω..θα μας φάει η αγωνία..Πότε έχεις ραντεβού; εγω 14 Σεπτέμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο βρε κορίτσια; τα νύχια σας τα βάφεται; με απλό ή ημιμονιμο; Εγώ από όταν έμαθα για την εγκυμοσύνη δεν τα έχω βάψει καθόλου αν και ο γιατρός είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα..Αλλά λέω τώρα που έκλεισα το τρίμηνο να τα βάψω ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2017 at 8:35 ΠΜ, ο/η Love1988 είπε:

Να ρωτήσω κάτι άσχετο βρε κορίτσια; τα νύχια σας τα βάφεται; με απλό ή ημιμονιμο; Εγώ από όταν έμαθα για την εγκυμοσύνη δεν τα έχω βάψει καθόλου αν και ο γιατρός είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα..Αλλά λέω τώρα που έκλεισα το τρίμηνο να τα βάψω ε;;

 Το επόμενο μου ραντεβού για υπερηχογράφημα είναi Σεπτεμβρ...

όσον αφορά τα νύχια η αλήθεια είναι ότι δεν τα έβαψα καθόλου μέχρι τώρα επειδή απλά δεν ήθελα...  για το ημιμόνιμο θα σου έλεγα όχι λόγω το οτι το φουρνάκι δεν είμαι τοσο σίγουρη αν βλάπτει ή όχι ...

αλλά όσο αφορά το απλό Μάνο μπορείς να τα βάψεις καθώς τα νύχια είναι νεκρός οργανισμός οπότε δεν περνάει κάτι στον οργανισμό σου !!

Επίσης οι απόψεις διίστανται και για τις βαφές των μαλλιών . εγώ τα βάφω τα μαλλιά μου πάρα πολλά χρόνια και τώρα 4 μήνες είμαι με μία ρίζα πέντε δάχτυλα προτιμώ να είμαι ατημέλητή για λίγο καιρό.. Παρά να υπάρχει ο κίνδυνος κάποια βλαπτική ουσία να περάσει τον πλακούντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

 Το επόμενο μου ραντεβού για υπερηχογράφημα είναι 26 Σεπτεμβρίου (ουφ ποιος αντέχει μέχρι τότε) υπομονή ...

όσον αφορά τα νύχια η αλήθεια είναι ότι δεν τα έβαψα καθόλου μέχρι τώρα επειδή απλά δεν ήθελα...  για το ημιμόνιμο θα σου έλεγα όχι λόγω το οτι το φουρνάκι δεν είμαι τοσο σίγουρη αν βλάπτει ή όχι ...

αλλά όσο αφορά το απλό Μάνο μπορείς να τα βάψεις καθώς τα νύχια είναι νεκρός οργανισμός οπότε δεν περνάει κάτι στον οργανισμό σου !!

Επίσης οι απόψεις διίστανται και για τις βαφές των μαλλιών . εγώ τα βάφω τα μαλλιά μου πάρα πολλά χρόνια και τώρα 4 μήνες είμαι με μία ρίζα πέντε δάχτυλα προτιμώ να είμαι ατημέλητή για λίγο καιρό.. Παρά να υπάρχει ο κίνδυνος κάποια βλαπτική ουσία να περάσει τον πλακούντα...

Εγώ έχω σταματήσει να βαφω τα μαλλιά μου απο πέρσυ. Τα γυρισα στο φυσικό κι έτσι δεν εχω θεμα με τα μαλλια. Δεν ξερω καθόλου για τις βαφές αλλά εχω ακούσει οτι οι ανταύγειες είναι καλύτερες γιατί δεν πιάνουν από τη ρίζα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love1988 είπε:

Εγώ έχω σταματήσει να βαφω τα μαλλιά μου απο πέρσυ. Τα γυρισα στο φυσικό κι έτσι δεν εχω θεμα με τα μαλλια. Δεν ξερω καθόλου για τις βαφές αλλά εχω ακούσει οτι οι ανταύγειες είναι καλύτερες γιατί δεν πιάνουν από τη ρίζα..

Την καλύτερη δουλειά έκανες :)

εγω τα βάφω μαύρα τα μαλλιά μου και το φυσικό μου είναι κάστανοκόκκινο ανοικτο όποτε φαντάζεσαι πως μοιάζω τώρα !!;;;Όσες κάνουν ανταύγειες στα μαλλιά τους μπορούνε να τα βάψουν κανονικότατα. απλά δεν πρέπει βαφή να ακουμπάει στην ρίζα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Την καλύτερη δουλειά έκανες :)

εγω τα βάφω μαύρα τα μαλλιά μου και το φυσικό μου είναι κάστανοκόκκινο ανοικτο όποτε φαντάζεσαι πως μοιάζω τώρα !!;;;Όσες κάνουν ανταύγειες στα μαλλιά τους μπορούνε να τα βάψουν κανονικότατα. απλά δεν πρέπει βαφή να ακουμπάει στην ρίζα!! 

Δεν πειράζει κι αν έχουμε λίγο ρίζα!! Έχουμε κάτι άλλο που μας κάνει πανέμορφες :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν ένιωσες το μωρό σου για πρώτη φορά που ήσουν;  λένε πως αν το νιώσεις μέσα στο σπίτι είναι κορίτσι ενώ αν είσαι έξω είναι αγόρι! Έχουμε να ακουσουμε πολλα τέτοια παραδοσιακά! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love1988 είπε:

Όταν ένιωσες το μωρό σου για πρώτη φορά που ήσουν;  λένε πως αν το νιώσεις μέσα στο σπίτι είναι κορίτσι ενώ αν είσαι έξω είναι αγόρι! Έχουμε να ακουσουμε πολλα τέτοια παραδοσιακά! Χαχα

Αχχαχααχ καλό αυτό πρώτη φορά το ακούω !!

στο σπίτι ξαπλωμένη στο καναπέ ήμουν ! Και ένιωσα κάτι να με ακουμπάει από μέσα .. Ισχύει αυτό που λένε μοιάζει σαν να είναι κίνηση του εντέρου αλλά όταν ξανά συμβεί καταλαβαίνεις ότι είναι το μωρό !! Αραιά το έχω νιώσει μόνο όταν  είμαι ξαπλωμένη !! Όλο προσπαθώ να συγκεντρωθώ μήπως γίνει πάλι και το χάσω... 

Ο άντρας μου στην αρχή όταν "συγκεντρώνουν" βάζω την τηλεόραση στο αθόρυβο - κάθομαι ξαπλωμένη - πιάνω την κοιλιά μου απαλά και κοιτάω το ταβάνι -τρόμαζε νόμιζε ότι πονούσα !! Τώρα όταν με βλέπει με ρωτάει κουνιέται !;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Αχχαχααχ καλό αυτό πρώτη φορά το ακούω !!

στο σπίτι ξαπλωμένη στο καναπέ ήμουν ! Και ένιωσα κάτι να με ακουμπάει από μέσα .. Ισχύει αυτό που λένε μοιάζει σαν να είναι κίνηση του εντέρου αλλά όταν ξανά συμβεί καταλαβαίνεις ότι είναι το μωρό !! Αραιά το έχω νιώσει μόνο όταν  είμαι ξαπλωμένη !! Όλο προσπαθώ να συγκεντρωθώ μήπως γίνει πάλι και το χάσω... 

Ο άντρας μου στην αρχή όταν "συγκεντρώνουν" βάζω την τηλεόραση στο αθόρυβο - κάθομαι ξαπλωμένη - πιάνω την κοιλιά μου απαλά και κοιτάω το ταβάνι -τρόμαζε νόμιζε ότι πονούσα !! Τώρα όταν με βλέπει με ρωτάει κουνιέται !;;; 

Ανυπομονώ να το νιώσω κι εγώ!! Είναι νωρίς λες; ειμαι 12+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Ανυπομονώ να το νιώσω κι εγώ!! Είναι νωρίς λες; ειμαι 12+1

Εγώ σήμερα 14+5 (Διανύω την 15η εβδομάδα κύησης) 

13+ κάτι Μέρες ένιωσα το πρώτο  άγγιγμα αλλά σου λέω για πολύ συγκέντρωση αχχααχαχ !!! 

Το πολύ μέχρι τη 16 θα το έχεις νιώσει !! 

Ακούω λένε για κάτι περιπτώσεις  20 εβδομάδων ... Δεν ξέρω τελικά αν έχει να κάνει και ο σωματότυπος πχ (αν το κοιλιακό τοίχωμα είναι παχύ αργεί να γίνει αντιληπτό από την μητέρα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Εγώ σήμερα 14+5 (Διανύω την 15η εβδομάδα κύησης) 

13+ κάτι Μέρες ένιωσα το πρώτο  άγγιγμα αλλά σου λέω για πολύ συγκέντρωση αχχααχαχ !!! 

Το πολύ μέχρι τη 16 θα το έχεις νιώσει !! 

Ακούω λένε για κάτι περιπτώσεις  20 εβδομάδων ... Δεν ξέρω τελικά αν έχει να κάνει και ο σωματότυπος πχ (αν το κοιλιακό τοίχωμα είναι παχύ αργεί να γίνει αντιληπτό από την μητέρα) 

Όποτε κι αν είναι σίγουρα είναι μαγική στιγμή.:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, εγώ είμαι για τον Μάρτη. Είδα και το μωράκι για πρώτη φορά στο κολπικό υπερηχογράφημα και εκεί που χάρηκα καθώς ήταν πραγματικά μία πολύ όμορφη εμπειρία, ήρθε ο γιατρός να με προσγείωσει δειχνοντας μου "αυτό είναι το μωράκι κι αυτό εδώ είναι μια μικρή αποκόλληση." Δεν το περίμενα γιατί δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα. Δεν είναι σημαντικό μου είπε και μου έδωσε κάτι φάρμακα, απλά με έβαλε σε μεγάλο δίλημμα γιατί ήμουν έτοιμη να ψάξω για νέα δουλειά και λόγω προϋπηρεσίας σίγουρα θα έβρισκα γρήγορα. Δεν μου το απαγόρευσε όταν του είπα ότι μιλάμε για δουλειές γραφείου, απλά ήταν κάπου στο 50-50 και μου είπε ότι γενικά πρέπει να προσέχω. Και το θέμα είναι ότι ήθελα πολύ να προλάβω να προσληφθω πριν αρχίσει να φαίνεται η κοιλιά γιατί μετά ασ'τα να πάνε. Κι ούτε εμετούς έχω ούτε τίποτα απολύτως, μόνο αυτό που μου είπε εκείνος, γι' αυτό λέω κρίμα να χάσω τη δουλειά, μα από την άλλη με έχει φοβισει γιατι σκεφτομαι και το αγχος και τις καθημερινες μετακινησεις που απαιτει μια δουλεια. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου; Έχω ανάγκη από συμβουλές!  Επίσης μου συνεστησε να κάνω παπ τεστ ειδικά επειδή δεν έχω κάνει ποτέ, αλλά είπε ότι λόγω της εγκυμοσύνης δεν παίρνει κανείς άλλος την ευθύνη να το κάνει κι ότι θα το κάνει αυτός προσωπικά.  Κι έτσι πάλι με φοβισε! Εσείς έχετε κάνει παπ τεστ στην εγκυμοσύνη; Thanks!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η silverstar είπε:

Γειά σας κορίτσια, εγώ είμαι για τον Μάρτη. Είδα και το μωράκι για πρώτη φορά στο κολπικό υπερηχογράφημα και εκεί που χάρηκα καθώς ήταν πραγματικά μία πολύ όμορφη εμπειρία, ήρθε ο γιατρός να με προσγείωσει δειχνοντας μου "αυτό είναι το μωράκι κι αυτό εδώ είναι μια μικρή αποκόλληση." Δεν το περίμενα γιατί δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα. Δεν είναι σημαντικό μου είπε και μου έδωσε κάτι φάρμακα, απλά με έβαλε σε μεγάλο δίλημμα γιατί ήμουν έτοιμη να ψάξω για νέα δουλειά και λόγω προϋπηρεσίας σίγουρα θα έβρισκα γρήγορα. Δεν μου το απαγόρευσε όταν του είπα ότι μιλάμε για δουλειές γραφείου, απλά ήταν κάπου στο 50-50 και μου είπε ότι γενικά πρέπει να προσέχω. Και το θέμα είναι ότι ήθελα πολύ να προλάβω να προσληφθω πριν αρχίσει να φαίνεται η κοιλιά γιατί μετά ασ'τα να πάνε. Κι ούτε εμετούς έχω ούτε τίποτα απολύτως, μόνο αυτό που μου είπε εκείνος, γι' αυτό λέω κρίμα να χάσω τη δουλειά, μα από την άλλη με έχει φοβισει γιατι σκεφτομαι και το αγχος και τις καθημερινες μετακινησεις που απαιτει μια δουλεια. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου; Έχω ανάγκη από συμβουλές!  Επίσης μου συνεστησε να κάνω παπ τεστ ειδικά επειδή δεν έχω κάνει ποτέ, αλλά είπε ότι λόγω της εγκυμοσύνης δεν παίρνει κανείς άλλος την ευθύνη να το κάνει κι ότι θα το κάνει αυτός προσωπικά.  Κι έτσι πάλι με φοβισε! Εσείς έχετε κάνει παπ τεστ στην εγκυμοσύνη; Thanks!

Silverstar Τώρα για το θέμα δουλειά είναι επιφοβο γιατί η κατάσταση απαιτεί προσοχή ...σε μια νέα δουλειά που θα έχουν τις απαιτήσεις τους ειδικά στην αρχή Κατά Πόσο θα μπορείς να προσέχεις ;;;;γιατί δε μένεις σε αυτή και αν δεις ότι κουράζεσαι να πάρεις επαπειλούμενη;;;;;ελπίζω να το γράφω σωστά!!!!στη πρώτη μου εγκυμοσύνη κουραζομουν αρκετά ...Ο γιατρός εβλέπε ότι οι συσπάσεις άρχισαν από τον έβδομο Αλλά φοβόμουν μη χάσω τη δουλειά μου ...το αποτέλεσμα στο ογδοο μπήκα με προωρο τοκετο.....Τώρα για τεστ Παπ δε Έχω ξανακούσει να γίνεται στη διάρκεια εγκυμοσύνης...πάρε όμως και.Μια δεύτερη γνώμη να διασταυρωσεις τα λεγόμενα του γιατρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η silverstar είπε:

Γειά σας κορίτσια, εγώ είμαι για τον Μάρτη. Είδα και το μωράκι για πρώτη φορά στο κολπικό υπερηχογράφημα και εκεί που χάρηκα καθώς ήταν πραγματικά μία πολύ όμορφη εμπειρία, ήρθε ο γιατρός να με προσγείωσει δειχνοντας μου "αυτό είναι το μωράκι κι αυτό εδώ είναι μια μικρή αποκόλληση." Δεν το περίμενα γιατί δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα. Δεν είναι σημαντικό μου είπε και μου έδωσε κάτι φάρμακα, απλά με έβαλε σε μεγάλο δίλημμα γιατί ήμουν έτοιμη να ψάξω για νέα δουλειά και λόγω προϋπηρεσίας σίγουρα θα έβρισκα γρήγορα. Δεν μου το απαγόρευσε όταν του είπα ότι μιλάμε για δουλειές γραφείου, απλά ήταν κάπου στο 50-50 και μου είπε ότι γενικά πρέπει να προσέχω. Και το θέμα είναι ότι ήθελα πολύ να προλάβω να προσληφθω πριν αρχίσει να φαίνεται η κοιλιά γιατί μετά ασ'τα να πάνε. Κι ούτε εμετούς έχω ούτε τίποτα απολύτως, μόνο αυτό που μου είπε εκείνος, γι' αυτό λέω κρίμα να χάσω τη δουλειά, μα από την άλλη με έχει φοβισει γιατι σκεφτομαι και το αγχος και τις καθημερινες μετακινησεις που απαιτει μια δουλεια. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου; Έχω ανάγκη από συμβουλές!  Επίσης μου συνεστησε να κάνω παπ τεστ ειδικά επειδή δεν έχω κάνει ποτέ, αλλά είπε ότι λόγω της εγκυμοσύνης δεν παίρνει κανείς άλλος την ευθύνη να το κάνει κι ότι θα το κάνει αυτός προσωπικά.  Κι έτσι πάλι με φοβισε! Εσείς έχετε κάνει παπ τεστ στην εγκυμοσύνη; Thanks!

Γεια σου και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!

Εγώ έκανα τεστ παπ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου. Έκανε και η κουνιαδα μου και η κολλητή μου. Και οι τρεις παμε σε διαφορετικούς γιατρούς..θεωρώ πως είναι απαραίτητο καθώς θα περάσει καιρός για να κάνεις πάλι! 

Τώρα για τη δουλειά είναι προσωπικό σου θέμα δεν μπορώ να σε συμβουλεψω! Να είσαι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...