Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lini είπε:

Επίσης κορίτσια επειδή το συζητούσαμε με τις κοπέλες στα μαθήματα ανωδυνου τοκετού... μην τρώτε βιολογικά προϊόντα.  Τουλάχιστον όχι τώρα στην εγκυμοσύνη.  

Είναι η δουλειά μου αυτή... ειμαι χημ μηχανικός με ειδικότητα στην τεχνολογία τροφίμων και δουλεύω στον τομέα αυτό....

Στα βιολογικα δεν καταπολεμαμε τίποτα ούτε μύκητες ούτε βακτήρια ούτε παθογόνα ...

ωχ σοβαρα?? Κοίτα να δεις! Και γω τώρα λόγω της εγκυμοσύνης παίρνω μόνο βιολογικά για καλύτερα. Μου χουν στοιχίσει και μια περιουσία κίολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

  Ο γιατρος μου χθες με χαλαρωσε κ μου ειπε οτι ειδικα τον χειμωνα συμβαινει συχνα... Το internet με αναστατωσε... Διαβασα για ασθμα, για αυτισμο, μεχρι κ για σκληρυνση...

   Σ'ευχαριστω παρα πολυ παντως..!

Μη τα διαβάζεις! Ο καθένας λεει το μακρύ του και το κοντό του! Και γω που τα διαβάζω όλο κάτι λένε!

Μια χαρά θα είναι το μωράκι σου! Εδώ βγαίνουν μια χαρά μωρά από μητέρες που δεν έχουν πρόσβαση σε βιταμίνες-φάρμακα και ζουν σε χειρότερες συνθήκες από εμάς!

Και γω στην αρχή διάβαζα διάφορα για τον θυροειδή και το μωρό και στεναχωριόμουν!Αλλά μίλησα με τη γιατρό μου και με καθησύχασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Witch Hunt είπε:

Kατερίνα μου να μην αγχώνεσαι,θα ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σου και είμαι σίγουρη όλα θα πάνε καλά!

Μερικές φορές ταλαιπωρούμαστε λίγο, όλο και κάτι προκύπτει στη εγκυμοσύνη αλλά στο τέλος όλα καλά θα πάνε!

Η μπεμπούλα σου σου δίνει σημάδια για να παίρνεις θάρρος!

Μαλλον αυτο κανει τ ζουζουνι μ!!

ευχομαι σ ολες μας τ καλυτερα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Witch Hunt είπε:

ωχ σοβαρα?? Κοίτα να δεις! Και γω τώρα λόγω της εγκυμοσύνης παίρνω μόνο βιολογικά για καλύτερα. Μου χουν στοιχίσει και μια περιουσία κίολας

Δε θα σου πω μη τα τρως... αλλά τα συμβατικά στην προκειμένη κατάσταση που είμαστε είναι καλύτερα. Διότι αντιμετωπίζονται όλες οι ασθένειες μύκητες...έντομα... κτλ με φυτοφάρμακα τα οποία έχουν συγκεκριμένη περίοδο εφαρμογής και χρόνο πριν τη συγκομιδή τους... άρα δεν υπάρχει υπολειματικότητα σε δραστικές του φυτοφαρμάκου την ώρα που εμείς θα πάμε να τα καταναλώσουμε. κ επίσης τα μεγάλα σούπερ μάρκετ δε βάζουν τίποτα χωρίς πιστοποιητικό στα ράφια τους. 

Τα βιολογικά είναι επίσης καλή τροφή και σίγουρα ανώτερης ποιότητας από τα συμβατικά αλλά όχι τώρα. πχ... βιολογικό γάλα που παράγετε από βιολογικές αγελάδες? οι οποίες τρέφονται με βιολογικές ζωοτροφές και εμβόλια?  ή δεν κάνουμε καθόλου εμβόλια στα ζωντανά? δλδ δε νοσούν οι βιολογικές αγελάδες?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Μαλλον αυτο κανει τ ζουζουνι μ!!

ευχομαι σ ολες μας τ καλυτερα!!

 

το κοριτσάκι σου είναι και θα είναι μαζί σου και θα το κρατήσεις στην αγκαλιά σου και θα ακούσεις το κλάμα του και όλα θα πάνε καλά! Να σκέφτεσαι θετικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Δε θα σου πω μη τα τρως... αλλά τα συμβατικά στην προκειμένη κατάσταση που είμαστε είναι καλύτερα. Διότι αντιμετωπίζονται όλες οι ασθένειες μύκητες...έντομα... κτλ με φυτοφάρμακα τα οποία έχουν συγκεκριμένη περίοδο εφαρμογής και χρόνο πριν τη συγκομιδή τους... άρα δεν υπάρχει υπολειματικότητα σε δραστικές του φυτοφαρμάκου την ώρα που εμείς θα πάμε να τα καταναλώσουμε. κ επίσης τα μεγάλα σούπερ μάρκετ δε βάζουν τίποτα χωρίς πιστοποιητικό στα ράφια τους. 

Τα βιολογικά είναι επίσης καλή τροφή και σίγουρα ανώτερης ποιότητας από τα συμβατικά αλλά όχι τώρα. πχ... βιολογικό γάλα που παράγετε από βιολογικές αγελάδες? οι οποίες τρέφονται με βιολογικές ζωοτροφές και εμβόλια?  ή δεν κάνουμε καθόλου εμβόλια στα ζωντανά? δλδ δε νοσούν οι βιολογικές αγελάδες?  

ναι τώρα που τα λες έχεις δίκιο! Είναι και τόσα πράγματα που πρέπει να σκεφτείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια μ καλημερααα..!!  σας ευχαριστω ολες γ τν στηριξη σας...

γ περιδεση δν ειπαμε κτ ακομη..θ περιμενουμε ν δουμε πως θ παει... τν αγωγη τν πηραμε γτ ειχα κ κτ αλλα θεματακια ..μια πολυ ελαφρια γτ δυστυχως δν μας επιτρεπουν κ τ φαρμακα....  ευχομαι ολα ν πανε καλα... γνκ προσπαθω ν ειμαι αισιοδοξη κ οτι θελει ο θεος...

δν μ ειπε γτ συμβαινει ολο αυτο..ισως μαλλον λογω τς αποκολλησης π ειχα κ στην αρχη,κ τς κουρασης π ειχα πριν λιγες μερες... 

@Love1988 αυτα π σ ειπαν..τ ν εχω μαζι μ,κ ολα αυτα...αφηστε κοριτσια ακυρωσαμε κ τν γαμο μ ολα αυτα κ ν τυχει κ τπτ θ εχουμε κ τν γραφειοκρατεια απο πανω μας λογω τ ονοματος...

σμρ ειμαι πολυ καλυτερα,κ δν ειχα καθολου αιμα..κ οι εξετασεις μ βγηκαν καθαρες..!!ευτυχως..!!

γλιτωσαμε κ τ νοσοκομειο...

κ γ καποιο λογο η μπεμπα αυτες τς 2 μερες μ χτυπαει σχεδον συνεχεια..σαν ν μ λεει μαμα εδω ειμαι...  

Κατερίνα μου αυτά μου είπαν να έχω μαζί

Κατά την εισαγωγή σας στην Κλινική θα πρέπει να φροντίσετε να έχετε μαζί σας πιτζάμες ή νυχτικά, ρόμπα, παντόφλες, σουτιέν θηλασμού, εσώρουχα, επιθέματα στήθους, νεσεσέρ με τα είδη για την προσωπική σας περιποίηση και ρούχα εξόδου. Επίσης σας προσφέρεται υγειονομικό υλικό (σερβιέτες, εσώρουχα μιας χρήσης για την πρώτη μέρα, είδη καθαρισμού για το σώμα και τα μαλλιά). Για το μωρό θα χρειαστούν μόνο τα ρούχα του για την έξοδο σας από την Κλινική. 

Χαίρομαι που εισαι καλύτερα να ξέρεις η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο. Να σκέφτεσαι μόνο θετικά :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Κατερίνα μου αυτά μου είπαν να έχω μαζί

Κατά την εισαγωγή σας στην Κλινική θα πρέπει να φροντίσετε να έχετε μαζί σας πιτζάμες ή νυχτικά, ρόμπα, παντόφλες, σουτιέν θηλασμού, εσώρουχα, επιθέματα στήθους, νεσεσέρ με τα είδη για την προσωπική σας περιποίηση και ρούχα εξόδου. Επίσης σας προσφέρεται υγειονομικό υλικό (σερβιέτες, εσώρουχα μιας χρήσης για την πρώτη μέρα, είδη καθαρισμού για το σώμα και τα μαλλιά). Για το μωρό θα χρειαστούν μόνο τα ρούχα του για την έξοδο σας από την Κλινική. 

Χαίρομαι που εισαι καλύτερα να ξέρεις η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο. Να σκέφτεσαι μόνο θετικά :-)

σ ευχαριστω πολυ αγαπουλα..!! ναι ναι σμρ ξυπνησαμε πολυ αλλιως..κ η μπεμπα μ κουνιεται πολυ πιο συχνα(νμζω παιζει μεγαλο ρολο π μ θυμιζει πως ειναι καλα)...  ελπιζουμε ν πανε ολα καλα....   κ ν τν παρω αγκαλιτσα..!!  θελω 16 ημερες γ ν μπω στον 7ο... οπου αρκετες γνωστες μ εχουν γεννησει κ τ παιδακια τς ειναι υγιεστατα(απλα στην αρχη ηταν στην θερμοκοιτιδα)..!!! 

μ τ καλο τ ζουζουνακι σ..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια έχετε Κ εσείς φαγούρα? Ειδικά στην περιοχή της κοιλιάς και των γλουτων έχω τόσο ενοχλητικό κνησμό ώρες ώρες που δε μπορώ να ησυχάσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρκετές φορές έχω φαγουρα στην κοιλια και κατω απο το στήθος. Είναι επειδή ανοίγει το δέρμα. Εγώ βαζω εναλλάξ την κρέμα bepanthol για τις ραγάδες, την άλλη της frezederm και αμυγδαλελαιο. Κάθε μερα διαφορετικό όχι ολα μαζί. Με ανακουφιζουν απο τη φαγούρα. Εγώ έχω πεσει για υπνο τωρα και μου δινει κάτι κλωτσιές πολυ δυνατες κ η κοιλια μου ολο βουναλακια κατι. Μάλλον στριφογυριζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Έχει όρεξη για παιχνίδια!

Δε θέλω να φαντάζομαι στον 8ο και 9ο τι θα γίνεται από θέμα φαγουρας!!! Θα πάω να πάρω ένα αφρόλουτρο φαρμακευτικό. Όταν μια ζωή είσαι 60 κιλά και τώρα έχεις φτάσει στις διαστάσεις του αϊ Βασίλη... τι να σου κάνει Κ η ελαστικότητα του δέρματος... έχει και τα όριά της!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερααααα..!!  βρηκαμε απο τ ειναι τ αιμα τλκ...!!!   επειδη η μπεμπα μ ειναι πολυ χαμηλα κ δν ανεβαινει πιο ψηλα, μ παταει τς ουρητηρες...κ ετσι οπως τ ειπε κ η γιατρος μ πιεζει κ τ νεφρα κ φουσκωνουν...θ τ παρακολουθησουμε κ αν δν ανεβει η μπεμπα θ κανουμε μια επεμβαση ν βαλουμε κτ αλλα σωληνακια(πικτειλ) ετσι ωστε κ ν παταει η μπεμπα ν μν επηρεαζονται τ νεφρα μ... γτ αν κερδισουμε τς πιθανοτητες κ η μπεμπα μ καταφερει τουλαχιστον κ αλλους μηνες ν περιμενει γ ν βγει,ν μν πιεζει περισσοτερο οσο θ μεγαλωνει κ θ στενευει εκει ο χωρος...

εγω βαζω μονο βαζελινη..κ μεχρι τωρα δν εχω δει κτ....  κ η αληθεια  ειναι πως εχω ανοιξει υπερ αρκετα..47 κιλα κ ειμαι 57....  ο γιατρος μ λεει πως ειναι στο σωμα αν θ κανεις η΄οχι οτι κ αν βαλεις... ωστοσο εμεις μπορουμε ν τ βοηθησουμε κ λιγακι... αλλα σκεφτομαι τωρα ν παρω μια απο τς κρεμες π λενε οι περισσοτερες... ή τς frezyderm ή τς bepathol....  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lini είπε:

Χρόνια Πολλά Κατερίνα! Σου εύχομαι  να ξεπεραστούν όλα!

σ ευχαριστω πολυυυ καλη μ..!!!!   ευχομαι κ εγω μ τν σειρα μ τ καλυτερα σ ολες μας..!! κ ν παρουμε ολες μας τ μωρακια μας αγκαλια..κ ν τ χουζουρεψουμε πολυ πολυ γ ολα αυτα π εχουμε κατα τν διαρκεια τς εγκυμοσυνης μας..ν τ σκασουμε απο τ φιλακια μας κ τς αγκαλιτσες μας..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Χρόνια πολλά μελλουσα μανουλα Κατερίνα! Όλα θα πάνε καλά!!! 

ευχαριστωω πολυυυ..!!!!    κ εσυ οτι επιθυμεις..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Με τ καλό τα μωράκια σας!

Κατερινάκι χρόνια πολλά!

Όντως ισχύει αυτό αν είναι να κάνεις ραγάδες θα κανεις. Εγώ στην εγκυμοσύνη έβαζα την bepanthol μ άρεσε πολύ γτ την απορροφαει αμέσως τ δέρμα. Το λάδι τ σιχαίνομαι κ της frezyderm είναι εξαιρετικά ακριβές. Παρόλα αυτά χρησιμοποίησα μια της frezyderm που είναι για μετά τη γέννα κ είμαιυπέρ ευχαριστημένη. Εγώ στην εγκυμοσύνη είχα φαγούρα κάτω από τ στήθος γτ είχα σχεδόν συγκαει. Με έσωσαν κάτι δείγματα sudocrem που είχα. Άμεση ανακούφιση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lini είπε:

Ρε κορίτσια έχετε Κ εσείς φαγούρα? Ειδικά στην περιοχή της κοιλιάς και των γλουτων έχω τόσο ενοχλητικό κνησμό ώρες ώρες που δε μπορώ να ησυχάσω. 

   Προσπαθησε να ενυδατωνεις οσο πιο συχνα μπορεις τις περιοχες που σε ενοχλουν. Βαζε καθε μερα μετα το μπανιο κρεμα για ραγαδες κ εφ οσων εχεις τοσο εντονο θεμα αν πχ βαζεις το βραδυ την κρεμα για τις ραγαδες, βαζε το πρωι μια πολυ καλη ενυδατικη ή λαδι (καρυδελαιο, ελαιολαδο, αμυγδαλελαιο ή babyoil). Οταν εχεις πολυ φαγουρα, εχε διπλα σου κ μια βαζελινη.. Ειναι φουλ ενυδατικη, αλλα εγω βαζω περιππου μια φορα τη βδομαδα γιατι οπως κ να το κανουμε.......ειναι λιγο πετρλελαιο...

   Στην αρχη που δεν προσεχα τοσο την ενυδατωση μου κ ειχα λιγη φαγουρα... Τωρα το νιωθω ελαχιστες φορες κι αυτο αν τυχει καμια μερα να μην προλαβω να βαλω κρεμες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Σήμερα είμαι 26 και 5 εβδομάδων. Έχω ακούσει ότι μπορεί να έχουμε κάποιες μικροσυσπάσεις αργότερα δεν ξέρω πότε. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως μοιάζουν? Πώς θα το καταλάβουμε? Από κλωτσιές πώς πάτε? Εμένα κάτι φορές είναι πολύ δυνατές. Τη μία φορά με κλώτσησε τόσο στον αφαλό που πόνεσε λίγο.

@katerinant95 πώς είσαι κοπέλα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/11/2017 at 3:23 ΜΜ, ο/η Love1988 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Σήμερα είμαι 26 και 5 εβδομάδων. Έχω ακούσει ότι μπορεί να έχουμε κάποιες μικροσυσπάσεις αργότερα δεν ξέρω πότε. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως μοιάζουν? Πώς θα το καταλάβουμε? Από κλωτσιές πώς πάτε? Εμένα κάτι φορές είναι πολύ δυνατές. Τη μία φορά με κλώτσησε τόσο στον αφαλό που πόνεσε λίγο.

@katerinant95 πώς είσαι κοπέλα μου?

κοριτσια μ δοξα σοι ο θεος..! ολα ειναι πολυ καλυτερα....   ο πλακουντας αρχισε να ανεβαινει..απιστευτο κ ομως αληθινο..!!   τωρα αναμενουμε λυση γ τ νεφρα μ...   εχουμε μια πετρα κ θ τ παρακολουθουμε.. πλεον ειμαι 26 εβδομαδες ακριβως..ο γιατρος μ ειπε πως πλεον δν θ αλλαξει παλι η ημερομηνια....τοσο ειχε βγει κ στην β επιπεδου,αλλα σ εναν απλο υπερηχο ξαναγυρισαμε στις 11/3..αλλα πλεον ειπε ο γιατρος πως η μπεμπα μ εχει πολυ αναπτυξη κ πως μεχρι 6/3 γενναμε..!!  ο τραχηλος ειναι σ καλη κατασταση,δν εχουμε πλεον φοβο γ προωρο τοκετο..κ ολα αυτα χαρη στην αγωγη  π εκανα κ μ τν τερμα ακινησια αυτης τς μια εβδομαδας..!!

οτι κ ν πω ειναι λιγο... !! μακαρι να πανε σ ολες μας τελεια μεχρι τ τελος αυτου τ ταξιδιου..!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο χαίρομαι κούκλα μου!!! Είδες όλα καλά θα πάνε!!! :-) έρχονται οι κούκλες μας!!!

Κορίτσια έχετε σκεφτεί αν θα θηλασετε; Εγώ θέλω πολύ και έχω γινει μέλος σε μια ομάδα στο facebook για να αρχίσω να μαθαίνω πράγματα!

Επίσης παρήγγειλα δωρεάν δείγματα πάνες αγνοτις και μου ήρθε σήμερα ένα πακέτο με 26 πάνες πλήρωσα 2.90 τα έξοδα αποστολής :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αύριο μπαίνω στην 28η και διάβασα ότι όπου να ναι θα αρχίσουν κάποιες προπαρασκευαστικές συσπάσεις που προετοιμάζουν τη μήτρα που λέγονται νομίζω braxton. Θα δούμε αν τις καταλάβουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημεραααα!!!   ναι ναι ερχονται τ κοριτσια μας..!!  εγω θελω πολυ κ ν γεννησω φυσιολογικα και να θηλασω... ειδικα τωρα π ανεβαινει ο πλακουντας μ.!? ποσο χαιρομαι δν μπορειτε ν φανταστειται ,εφοσον ξαναμπαινει στο παιχνιδι ο φυσιολογικος τοκετος...   αν παρω απο τν μαμα μ δυστυχως δν θ εχω πολλες πιθανοτητες ν θηλασω..ελπιζω να μην τς τ παρω κ αυτο..χαχαχαχα

κοριτσια μ ευτυχως ειχα ψωνισει σχεδον τ παντα γ τν μπεμπα μ...κ τωρα π καθομαι στο κρεβατι δν μ αγχωνει αυτο..σμρ πηγαμε ν κανω εξετασεις κ τσουπ αγορασα 2-3 πραγματακια ακομη...μας εχει μεινει μονο η σιφονιερα-αλλαξιερα..εχω βρει μια στα ικεα,εντελως ασπρη γ ν τν εχουμε κ γ πιο μετα...

εσεις ποτε..?!?

εμεις 26+1 σμρ..κ κλωτσαμε..μαλλον γ μπαλαρινα το παει..χαχαχα!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Πόσο χαίρομαι κούκλα μου!!! Είδες όλα καλά θα πάνε!!! :-) έρχονται οι κούκλες μας!!!

Κορίτσια έχετε σκεφτεί αν θα θηλασετε; Εγώ θέλω πολύ και έχω γινει μέλος σε μια ομάδα στο facebook για να αρχίσω να μαθαίνω πράγματα!

Επίσης παρήγγειλα δωρεάν δείγματα πάνες αγνοτις και μου ήρθε σήμερα ένα πακέτο με 26 πάνες πλήρωσα 2.90 τα έξοδα αποστολής :-)

σκεφτομαι σιγα σιγα ν αρχισω ν παιρνω κ εγω κανα πακετακι babylino(ολοι γ αυτες μ λενε) οταν θ τ εχει προσφορα..αλλα τωρα π λες γ αυτες θ τς παραγγειλω κ εγω...

σ ποια ομαδα εχεις γραφτει καλη μ..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...