Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Κατερίνα μου γιατί θα μεινεις στο κρεβάτι 3 μήνες; τωρα το διάβασα. Λόγω του πλακούντα;

ναι καλη μ.... γτ ειναι επικινδυνα χαμηλα..... περιμεναμε μηπως ανεβαινε εστω κ λιγο σιγα σιγα αλλα τιποτα....απο τν αυχενικη μεχρι κ τωρα 2.5 μηνες σχεδον μετα ειναι ακριβως στην ιδια θεση....

ειχα παθει κ μια αποκολληση στην αρχη τς εγκυμοσυνης,κ τωρα μ αυτο ο γιατρος μ φοβαται πολυ....οποτε θ μεινουμε ξαπλα....γ ν ερθει η μπουμπου μας στην ωρα τς κ οχι νωριτερα....

θ περασει μωρε..π θ παει...

εκτος κ αν ανεβει ο πλακουντας π μ ειπε ν μν εχουμε πολλες ελπιδες κ ν προσεχω πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι λίγος ο καιρός μη το σκέφτεσαι θα περάσει πολύ γρήγορα! Τα μωράκια μας να είναι καλά! Άντε μπορεί να συναντηθούμε ιασω εμενα μεχρι τέλος Φλεβάρη μου εχει πει αλλα ποτέ δεν ξέρεις! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Είναι λίγος ο καιρός μη το σκέφτεσαι θα περάσει πολύ γρήγορα! Τα μωράκια μας να είναι καλά! Άντε μπορεί να συναντηθούμε ιασω εμενα μεχρι τέλος Φλεβάρη μου εχει πει αλλα ποτέ δεν ξέρεις! :-)

φανταζεσαι..?? ν γενναμε μαζι..χαχαχα!!!  μ τ καλο ν ερθουν τ σπορακια μας μωρε...!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω τι κρέμα βάζετε για τις ραγάδες; εγω βαζω την bepanthol mammy δεν εχω κανει ακομα αλλα νιώθω οτι μεγαλωνει πολυ η κοιλια μου κ με φαγουριζει πιστευω επειδη τεντώνεται το δέρμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στη πρωτη εγκ.ειχα αρκεστει στο.αμυγδαλελαιο και η αλήθεια ειναι.οτι εκανα πολλες .....βεβαια εκανα τεραστια κοιλια και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι και αναλογα το δερμα....τωρα ξεκινησα της frezyderm για της ραγαδες ...εχω μεινει ευχαριστενη μεχρι τωρα αλλα ειμαι 19 εβδ.. εχω δρομο ακομααα....κοιλια παντβς εγω κ τωρα μεγαλη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love1988 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω τι κρέμα βάζετε για τις ραγάδες; εγω βαζω την bepanthol mammy δεν εχω κανει ακομα αλλα νιώθω οτι μεγαλωνει πολυ η κοιλια μου κ με φαγουριζει πιστευω επειδη τεντώνεται το δέρμα.

Κ ένα λαδάκι να συνδυάσεις μαζί με την κρέμα... Εγώ βάζω την prevenstria της frezyderm και αμυγδαλελαιο.  Στον έβδομο θα δοκιμάσω να βάλω βαζελίνη... αν την αντέξω με τέτοια υφή... 

Το ζητούμενο είναι να βάζεις παντού... Όχι μόνο στην περιοχή της κοιλιάς... Αλλά και στη μέση... Στους γλουτούς... σχεδόν δλδ από τα γόνατα μέχρι το στήθος.  Όμως από ότι μου λένε Κ φίλες μου που γέννησαν, αν είναι να κάνεις θα κάνεις.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω βαζω βαζελινη....καθε μερα..ειμαι 22+6... βαζω στο στηθος,στη κοιλια στην μεση μ...κ στα μπουτια....  μεχρι τωρα αν κ εχω κοιλιτσα δν εχω δει κτ....

η φαρμακοποιος μ κ ο γιατρος μ ειπε πως σαν τν βαζελινη δν υπαρχει κτ αλλο....κ πως ειναι στο δερμα αν θ βγαλει η΄οχι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lini είπε:

 

Σχεδόν λουζομουν με αμυγδαλελαιο αλλα γεμισα....αρχιζαν απο πολυ χαμηλα στη κοιλια κατω κατω και ανρβαιναν μεχρι το θψος του αφαλου....αστα σου λεω...τωρα με την prevenstria δεν εχω δει καμια και ουτε εχει ενςργοποιηθει.καποια απο.τις παλιες που τωρα πθα απο μωβ εχουν γινρι στο χρωμα.του δερματος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stelvan είπε:

Σχεδόν λουζομουν με αμυγδαλελαιο αλλα γεμισα....αρχιζαν απο πολυ χαμηλα στη κοιλια κατω κατω και ανρβαιναν μεχρι το θψος του αφαλου....αστα σου λεω...τωρα με την prevenstria δεν εχω δει καμια και ουτε εχει ενςργοποιηθει.καποια απο.τις παλιες που τωρα πθα απο μωβ εχουν γινρι στο χρωμα.του δερματος.....

Δεν πιστεύω ότι θα κάνεις άλλες... Κ αυτό γιατί το δέρμα σου άνοιξε στην πρώτη εγκυμοσύνη όποτε έχει ουσιαστικά "μνήμη". Είναι στο δέρμα... το βοηθούν οι κρέμες αλλά αν είναι να γίνουν θα γίνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς μου είστε; Εγώ μια χαρά 25+1 σήμερα. Αύριο θα κάνω καμπύλη ζαχαρου. Εσείς την κάνατε; σε ποια βδομάδα; πήγα στο γιατρό για το μηνιαίο υπέρηχο  και εχω παρει ως τωρα 8 κιλά απο την αρχή. Το κακό είναι οτι τα 5 τα πήρα αυτόν τον τελευταίο μήνα. Ελπίζουμε να μην είναι ένδειξη ζαχαρου. Θα δούμε αύριο. Κατά τα άλλα όλα τέλεια τράχηλος, πλακουντας και η μπέμπα 860 γραμμάρια. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2017 at 10:00 ΜΜ, ο/η Love1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς μου είστε; Εγώ μια χαρά 25+1 σήμερα. Αύριο θα κάνω καμπύλη ζαχαρου. Εσείς την κάνατε; σε ποια βδομάδα; πήγα στο γιατρό για το μηνιαίο υπέρηχο  και εχω παρει ως τωρα 8 κιλά απο την αρχή. Το κακό είναι οτι τα 5 τα πήρα αυτόν τον τελευταίο μήνα. Ελπίζουμε να μην είναι ένδειξη ζαχαρου. Θα δούμε αύριο. Κατά τα άλλα όλα τέλεια τράχηλος, πλακουντας και η μπέμπα 860 γραμμάρια. :-)

Καλησπέρα love!!! Κ εγώ αύριο θα πάω για καμπύλη σακχάρου... Κ εγώ επίσης πήρα 4 κιλά σε 1μιση μήνα... Αύριο θα δούμε! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλα σας αποτελεσματα..κ εγω σ 1μιση μηνα πηρα επριπου 4 κιλα..

καναμε κ

καμπυλη τν προηγουμενη εβδομαδα..

ειναι σχετικα καλη,αλλα σ γενικες γραμμες θ προσεχουμε λιγο κυριως μ τν ζαχαρη...

24+1 σμρ..αρχιζει πλεον κ κανει βολτες,κ τν καταλαβαινω ακομη πιο συχνα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Kοριτσια!! Χαιρομαι που ειστε καλα!!

   Εγω εχω γυρισει δουλεια κ εχω ψιλοχαθει...

   Κι εγω πηρα 4 κιλα σε εναν μηνα (τον προηγουμενο μηνα ομως)-αυτον προσεχα πιο πολυ! Συνολικα ποσα εχετε παρει? εγω 7,5!!! Αμα συνεχισω ετσι......δε με βλεπω καλα.... κ να φανταστειτε οτι τωρα ειναι οι μηνες που μπαινουν τα περισσοτερα... Πρεπει να προσεχουμεεεε!!!

   Ραγαδες δεν εχω βγαλει ουτε μια.. Εβαζα μεχρι 4,5 μηνων καρυδελαιο κ μετα για να μην το ρισκαρω πηρα την Prevestria της Frezy-οσες γνωστες μου την εχουν βαλει μου εχουν πει τα καλυτερα κ δεν εβγαλε καμια τους ραγαδες..! Αντιθετα 2 φιλες μου που εβαλαν μονο αμυγδαελαιο, εκαναν καποιες, η μια στο στηθος η αλλη  κ σε κοιλια... Ειναι βεβαια κ στο δερμα.. Γενικοτερα ειμαι υπερ των πιο φυσικων προιοντων αλλα ρε κοριτσια, η ραγαδα μενει για παντα κ ειπα να μην το διακινδυνευσω...

   Καμπυλη σακχαρου εχω κανει απο παρα πολυ νωρις-την 13η βδομ νομιζω, γιατι ειναι πολυ αυστηρος ο γιατρος μου με την διατροφη κ την προληψη του διαβητη κυησης. Ειχα παρα πολυ καλες τιμες αλλα παρ'ολ'αυτα με βαζει να το μετραω σπιτι 2 φορες τη βδομαδα νηστικη κ 1 ωρα μετα απο τα τρια κυρια γευματα, μαζι μετραω κ την πιεση...

  Προχθες, πηρα κ τα πρωτα ρουχαλακια της μπουμπουκας μου κ τα κοιταω κ λιωνω!!!

   Το μωρο, ειναι θα ελεγα υπερδραστηριο!!! ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!!!!!!!!

    Καλη συνεχεια να εχουμε!!! Με εχει πιασει παντως τρελη ανυπομονησια!!!!! Θελω να την κρατησω στα χερια μου!!!!! Δεν μπορω να περιμενω 3 μηνεεεεεεςςςς!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήρα τις εξετάσεις μου μια χαρά είναι όλες. Οι τιμές της καμπύλης μου με 75γρ γλυκοζης ειναι 

Στα 0 λεπτά 80

60 λεπτά 150

120 λεπτά 92 

Μου είπαν είναι καλές με το γιατρό θα μιλήσω σήμερα. 

Κι εγώ νιώθω όλη μέρα τη μπουμπου καποιες στιγμές όμως όχι επειδή κοιμάται κι αυτή :-) 25+5 σήμερα κοντεύουμε :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Κορίτσια πήρα τις εξετάσεις μου μια χαρά είναι όλες. Οι τιμές της καμπύλης μου με 75γρ γλυκοζης ειναι 

Στα 0 λεπτά 80

60 λεπτά 150

120 λεπτά 92 

Μου είπαν είναι καλές με το γιατρό θα μιλήσω σήμερα. 

Κι εγώ νιώθω όλη μέρα τη μπουμπου καποιες στιγμές όμως όχι επειδή κοιμάται κι αυτή :-) 25+5 σήμερα κοντεύουμε :-):-)

Εγω στις 6 θα πάω να τα πάρω... 27 εβδομαδων ακριβώς ειμαι... ο δικος μου παλι ολη μερα κοιμάται και το βραδυ ξενύχτι! Ελπίζω όταν γεννηθεί να αλλάξει ωράριο! 

Πολύ καλές οι τιμές σου.  ❤

Αυτό το υγρό... αυτή η γλυκόζη... είναι ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει! Ακόμα Κ από τις μπαμιες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Κοριτσια καλα σας αποτελεσματα..κ εγω σ 1μιση μηνα πηρα επριπου 4 κιλα..

καναμε κ

καμπυλη τν προηγουμενη εβδομαδα..

ειναι σχετικα καλη,αλλα σ γενικες γραμμες θ προσεχουμε λιγο κυριως μ τν ζαχαρη...

24+1 σμρ..αρχιζει πλεον κ κανει βολτες,κ τν καταλαβαινω ακομη πιο συχνα!!

 

Και που να δεις σε λίγο καιρό!!! Θα βλέπεις ολόκληρα εξογκώματα στην κοιλιά σου! 

Όλοι πρέπει να προσέχουμε τη ζάχαρη ασχέτως σακχάρου και εγκυμοσυνης.  Αν ήταν λίγο τσιμπημενα τα αποτελέσματα... περιόρισε το άμυλο!!! 

Όλα με το καλό εύχομαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Εγω στις 6 θα πάω να τα πάρω... 27 εβδομαδων ακριβώς ειμαι... ο δικος μου παλι ολη μερα κοιμάται και το βραδυ ξενύχτι! Ελπίζω όταν γεννηθεί να αλλάξει ωράριο! 

Πολύ καλές οι τιμές σου.  ❤

Αυτό το υγρό... αυτή η γλυκόζη... είναι ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει! Ακόμα Κ από τις μπαμιες 

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα :-) εγώ τη γλυκόζη δεν τη βρήκα τοσο απαίσια την περίμενα πολυ χειρότερη ίσως επειδή είχα ακουσει πολλά και περίμενα τα χειρότερα. Αλλά εντάξει καλά ήταν, το χειρότερο για μένα ήταν η αναμονή να περάσει η ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love1988 είπε:

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα :-) εγώ τη γλυκόζη δεν τη βρήκα τοσο απαίσια την περίμενα πολυ χειρότερη ίσως επειδή είχα ακουσει πολλά και περίμενα τα χειρότερα. Αλλά εντάξει καλά ήταν, το χειρότερο για μένα ήταν η αναμονή να περάσει η ώρα!

?? είχες προετοιμαστεί για τα χειρότερα! 

Με το κινητό ούτε που το κατάλαβα πως πέρασε η ώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love1988 είπε:

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα :-) εγώ τη γλυκόζη δεν τη βρήκα τοσο απαίσια την περίμενα πολυ χειρότερη ίσως επειδή είχα ακουσει πολλά και περίμενα τα χειρότερα. Αλλά εντάξει καλά ήταν, το χειρότερο για μένα ήταν η αναμονή να περάσει η ώρα!

ακριβως τ ιδιο επαθα... ειχα ακουσει τ χειροτερα..αλλα μ λιγη υπομονη τν ηπια κ τελος.. οι τιμες ηταν 

0' 85..

60' 100

120' 111.....

κοριτσια κ εμενα η μπεμπα ειναι κυριως δραστηρια 5-7 τ πρωι...

μ τ καλο σ ολες μας...

κ ολες ν εχετε τελεια αποτελεσματα στις εξετασιες..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα! Εχθές πήγα στο γιατρό μου, μπήκα στον 7ο μήνα και μου είπε έχει ισχιακη θέση...(Είναι με τον πωπο). Με στεναχώρησε αυτό να πω την αλήθεια.  Εσάς ο γιατρός σας σχολίασε κάτι για τη θέση του μωρού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Εχθές πήγα στο γιατρό μου, μπήκα στον 7ο μήνα και μου είπε έχει ισχιακη θέση...(Είναι με τον πωπο). Με στεναχώρησε αυτό να πω την αλήθεια.  Εσάς ο γιατρός σας σχολίασε κάτι για τη θέση του μωρού;

   Καλημερα Lini!!! Δε νομιζω οτι χρειαζεται να αγχωνεσαι ακομα με αυτο...  Εχει μερες ακομα το νινακι σου... Εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι μετα την 28η αρχιζει να παιρνει θεση (μεχρι κ την 32η εχω διαβασει)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Καλημερα Lini!!! Δε νομιζω οτι χρειαζεται να αγχωνεσαι ακομα με αυτο...  Εχει μερες ακομα το νινακι σου... Εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι μετα την 28η αρχιζει να παιρνει θεση (μεχρι κ την 32η εχω διαβασει)!!

Από την 28 μέχρι 32; 

Ελπίζω να έχει γυρίσει στη σωστή θέση μέχρι τότε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Από την 28 μέχρι 32; 

Ελπίζω να έχει γυρίσει στη σωστή θέση μέχρι τότε... 

   Ναι! Μου ειπε κ να περπαταω μια ωρα την ημερα αλλα δεν ξερω αν μου το ειπε γι αυτο...

   Τι κανεις κατα τα αλλα...? Εγω ολη μερα ειμαι καλα, αλλα το βραδυ (ακομα κ μετα απο το πιο ελαφρυ φαι) δυσανασχετω πολυ... Δυσκολευομαι να σηκωθω απο το κρεβατι, να στριψω, ποναω κ λιγο στα μπροστινα πλευρα..  Σκεφτομαι μηπως ειναι απο τα κιλα... Εχω παρει ηδη 8.. Πραγματικα δε μου φαινονται αλλα νομιζω οτι ειναι πολλα για τη βδομαδα που ειμαι (25η)... Επισης αρχισαν κ οι καουρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Μπήκαμε στον έβδομο μήνα! Δεν το πιστευω οτι εφτασε κιολας το τρίτο τρίμηνο :-) εγω ειμαι μια χαρα αν εξαιρεσουμε τον πόνο στην πλατη που με πιάνει καποιες φορές και είναι πολύ ασχημο. Καουρες ακομα δεν εχω. 

@Lini μην αγχώνεσαι ειναι νωρίς σε λίγο θα παρει θεση σιγα σιγα και εμενα μου ειπε οταν πηγα πριν μια βδομαδα οτι στριφογυρίζει. Έστειλα και μειλ στο ιασω και μου είπαν ποια πράγματα πρέπει να έχει η βαλιτσα μας. Ποτε πιστεύετε πρεπει να τη φτιαξουμε; μετα τον ογδοο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...