Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

ΕΕΕΕΕ....ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΑΠΟΒΑΛΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ!!! ΗΤΑΝ ΤΡΑΓΙΚΟΣ Ο ΠΟΝΟΣ Κ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΠΟΝΑΝ ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ..!! Ουτε που ειχα φανταστει οτι θα ηταν εντερο!!!! Ευτυχως το ελυσα το θεμα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Rosemary είπε:

ΕΕΕΕΕ....ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΑΠΟΒΑΛΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ!!! ΗΤΑΝ ΤΡΑΓΙΚΟΣ Ο ΠΟΝΟΣ Κ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΠΟΝΑΝ ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ..!! Ουτε που ειχα φανταστει οτι θα ηταν εντερο!!!! Ευτυχως το ελυσα το θεμα μου!!

μεσα σ ολα τ αλλα εχουμε κ αυτο..

αχ ας βγουν τλκ γερα κ θ τ ξεχασουμε ολα τ δυσαρεστα/δυσκολα τς εγκυμοσυνης..!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε  Ευχαριστώ πολύ Κατερίνα 95.. 

 Τον πόνο αυτό χαμηλά αριστερά τον είχα και εγώ στον τέταρτο μήνα ..  Πονούσα όταν άλλαζα θέση όταν σηκωνόμουν η όταν έκανα κάτι απότομα ..  Πονάς μοιάζει με τέντωμα με  κάψιμο  περίπου !!  Είναι φυσιολογικό μην αγχώνεσαι .. 

 Η μανούλα σου έχει δίκιο τώρα θα αρχίσεις να νιώθεις κάτι να κινείται εκεί μέσα μια μικρή ελαφρά κίνηση...  Πάντως εγώ  Αυτές τις μέρες μπαίνω στον έκτο και ακόμα οι κινήσεις της είναι απαλές απαλές ...  Βέβαια κάθε μέρα και πιο ξεκάθαρες .. 

 Σίγουρα πονάς και από το έντερο αφού έχει να  Εκκενωθεί  Τρεις μέρες και με τέτοια πίεση εκεί μέσα φαντάσου ..  Εγώ είμαι από τις τυχερές που δεν έχω δυσκοιλιότητα... 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλα μ τν πονο...

τλκ ειχατε δικιο γ υν λογο π τν ειχα..

μερα μ τν μερα παριμενω κ εγω...

ν τ νιωσω εστω κ λιγο απαλα...

καπου καπου πιανω τν εαυτο μ ν αγχωνεται π φν τ νιωθει ακομη..ενω πολλες τ νιωθουν..

αχ ας δωσει κ σ εμενα τ σημαδακια του το γλυκουλικο μ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερααα!!!

τ κανετε..?

πως νιωθετε οταν σας χαιδευουν τν κοιλιτσα.?!

ειδικα οταν τ κανει ο αντρουλης μ ειναι τελειο....

η δικια μ εχει αρχισει κ κανει αισθητα τν εμφανιση τς..

μ ηρεμει πολυ..μ βγαζει μια ασγφαλεια οταν καποιος τν χαιδευει πολυ απαλα..

ξερω ομως κ πολλες π εκνευριζονται μ αυτο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

πως νιωθετε οταν σας χαιδευουν τν κοιλιτσα.?

   Οταν την χαιδευει ο αντρας μου μου αρεσει πολυ,  κυριως οταν τη φιλαει κ ακουμπαει απλα το χερι του πανω της (αγχωμενος τις περισσοτερες φορες μηπως με βαραινει)! Οταν ομως μου την χαιδευουν ασχετοι χωρις καν να με ρωτησουν εκνευριζομαι... Κ το χειροτερο μου ειναι που καποιο κοντυνο μου ατομο την χτυπαει  με το δαχτυλακι του με ρυθμο κ λεει "νοκ-νοκ!! Τι κανεις μπεμπακι"??? ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ!!!! ΜΑ ΝΟΚ-ΝΟΚ?? ΝΟΚ-ΝΟΟΟΚ????????????? Ο,τι πιο σπαστικο μου εχουν κανει με τις παλιορυθμικες αυτες κινησεις που κλονιζουν το νευρικο που συστημα.. Μου κανει εντυπωσει που δεν το εχω ξεκοψει ακομα, μαλλον επειδη το κανει με τοση αγαπη κ δε θελω να του το χαλασω.. Ε, 5-6 φορες, ας το ανεχτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

   Οταν την χαιδευει ο αντρας μου μου αρεσει πολυ,  κυριως οταν τη φιλαει κ ακουμπαει απλα το χερι του πανω της (αγχωμενος τις περισσοτερες φορες μηπως με βαραινει)! Οταν ομως μου την χαιδευουν ασχετοι χωρις καν να με ρωτησουν εκνευριζομαι... Κ το χειροτερο μου ειναι που καποιο κοντυνο μου ατομο την χτυπαει  με το δαχτυλακι του με ρυθμο κ λεει "νοκ-νοκ!! Τι κανεις μπεμπακι"??? ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ!!!! ΜΑ ΝΟΚ-ΝΟΚ?? ΝΟΚ-ΝΟΟΟΚ????????????? Ο,τι πιο σπαστικο μου εχουν κανει με τις παλιορυθμικες αυτες κινησεις που κλονιζουν το νευρικο που συστημα.. Μου κανει εντυπωσει που δεν το εχω ξεκοψει ακομα, μαλλον επειδη το κανει με τοση αγαπη κ δε θελω να του το χαλασω.. Ε, 5-6 φορες, ας το ανεχτω...

αχ ναι..ακομη κ στον υπνο τς π μας παιρνουν αγκαλιτσα ποσο προσρχτικοι ειναι..?!?!...

χαχαχαχ νοκ νοκ....  τ κανουν μ αγαπη μωρε..αλλα οπως τ περιγραφεις οντως ειναι λιγο περιεργο...νοκ-νοκ..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσααα !! 

τι κανετε ; εμενα δεν μ αρεσουν να την χαιδευουν την κοιλιά μου !! 

και ολοι μου οι συγγενεις και φιλοι εδω εχουν  φαγωθεί να την πιανουν... 

η β επιπέδου γινεται μόνη της εκτός αν ο ιατρός προτείνει για το χ-ψ λόγο κ κατι αλλο !

κοριτσια θελω να μοιραστώ τη χαρά μου μαζι σας !! 

καταφερα κ εβγαλα την αδεια ασκησεως επαγγελματος εδω ατο εξωτερικό και με δεχτεικαν σε ενα νοσοκομείο ... ξεκηνάω δουλεια σε ενα μήνα !! ειμαι τρισευτυχυσμένη ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

γεια σας κοριτσααα !! 

τι κανετε ; εμενα δεν μ αρεσουν να την χαιδευουν την κοιλιά μου !! 

και ολοι μου οι συγγενεις και φιλοι εδω εχουν  φαγωθεί να την πιανουν... 

η β επιπέδου γινεται μόνη της εκτός αν ο ιατρός προτείνει για το χ-ψ λόγο κ κατι αλλο !

κοριτσια θελω να μοιραστώ τη χαρά μου μαζι σας !! 

καταφερα κ εβγαλα την αδεια ασκησεως επαγγελματος εδω ατο εξωτερικό και με δεχτεικαν σε ενα νοσοκομείο ... ξεκηνάω δουλεια σε ενα μήνα !! ειμαι τρισευτυχυσμένη ???

M τ καλο καλη μ...

παντα χαρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/9/2017 at 2:28 ΜΜ, ο/η Winter mama to be είπε:

Κορίτσια... πρωταρα στο θέμα μητρότητας... έχω μικρά χτυπηματακια (Όπως χτυπάει το μάτι μας καμία φορά ... Για να σας δώσω να καταλάβετε) σχεδόν όλη μέρα εχθές και σήμερα... Όσο είμαι ξαπλωμένη και πάντα κοντά στο ίδιο σημείο της κοιλιάς (δεξιά στο ύψος του αφαλου).  Την πιάνω και είναι μαλακή... Υπάρχει περίπτωση να είναι συσπάσεις; το έντερο; ή το μωρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω εχω μικρά χτυπηματακια σχεδόν όλη μέρα. Είναι η μπέμπα μου :-) είμαι στη 19η εβδομάδα. Η αίσθηση είναι υπέροχη. Πιστεύω κι σένα το μωρό σου είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκλεισα ραντεβού για β επιπέδου την επόμενη Τετάρτη!!! Και μου είπε θα κάνουμε 2.5 ώρες?????!!! Τόσες ώρες? Πόσο διήρκησε σε εσάς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου λινη !

εμένα  Διέρκησε περίπου 45 λεπτά....  Αναλόγως με το γιατρό με τη στάση που θα έχει το μωρό κτλ....  Δε νομίζω να φτάσεις δυόμιση ώρες χοντρικά θα στο είπε ... 

 Με το καλό να την κάνεις και όλα να δείξουν υπέροχα !!! 

σε  Ποια εβδομάδα είσαι τώρα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

γεια σου λινη !

εμένα  Διέρκησε περίπου 45 λεπτά....  Αναλόγως με το γιατρό με τη στάση που θα έχει το μωρό κτλ....  Δε νομίζω να φτάσεις δυόμιση ώρες χοντρικά θα στο είπε ... 

 Με το καλό να την κάνεις και όλα να δείξουν υπέροχα !!! 

σε  Ποια εβδομάδα είσαι τώρα ;

20+4 ημέρες! 

Φαντάζομαι είναι ωραία εμπειρία να βλέπεις το μωράκι σου τρισδιάστατο ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μεγάλωσε το νινακι σου !! 

17/2 εχεις πητ ; 

ειναι υπεροχα να το βλεπεις πόσο εχει μεγαλώσει και ακομα πιο υπεροσο οταν βλεπεις τι κανει εκει μεσα μαναχουλι του ανακαλυπτει τις αισθησεις του και εξασκήται !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

αχ μεγάλωσε το νινακι σου !! 

17/2 εχεις πητ ; 

ειναι υπεροχα να το βλεπεις πόσο εχει μεγαλώσει και ακομα πιο υπεροσο οταν βλεπεις τι κανει εκει μεσα μαναχουλι του ανακαλυπτει τις αισθησεις του και εξασκήται !! 

15/2 ΠΗΤ

Το έχω ξαναδεί 3d και στον προηγούμενο υπέρηχο που πήγα... Στον 4ο μήνα.... Αλλά ήταν πολύ μικρούλι... 

Εσύ πότε με το καλό γεννας το μωράκι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α αφου το εχεις ξανα δει τωρα θα δεις μεγάλη διαφορά !! 

εμενα ηταν 17/2 με βάση τη περίοδο , 10/2 στην αυχενική, και στη β επιπέδου πηγε 12/2...

καπου αρχές φεβρουαριου θα γεννησω μαλλον με το καλό !

απο εμβρυικές κινησεις πως πατε ; το νιωθεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

α αφου το εχεις ξανα δει τωρα θα δεις μεγάλη διαφορά !! 

εμενα ηταν 17/2 με βάση τη περίοδο , 10/2 στην αυχενική, και στη β επιπέδου πηγε 12/2...

καπου αρχές φεβρουαριου θα γεννησω μαλλον με το καλό !

απο εμβρυικές κινησεις πως πατε ; το νιωθεις ;

Να πω την αλήθεια δε νιώθω και πολλά... βασικά δεν μπορώ να προσδιορίσω από που προέρχονται... νιώθω κάτι σαν χτυπηματακια, άλλες φορές σαν κυματακια... Αλλά είναι ήσυχος σε γενικές γραμμές.  

Εσείς????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Εσείς????

 Εγώ νιώθω τις κινήσεις της πολύ απαλά απαλά 1 με 2 φορές την ημέρα !! 

είναι  Μικρά ακόμα ...  Σε ένα δεκαπενθήμερο θα αρχίσουνε τα καλά νομίζω !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

 Εγώ νιώθω τις κινήσεις της πολύ απαλά απαλά 1 με 2 φορές την ημέρα !! 

είναι  Μικρά ακόμα ...  Σε ένα δεκαπενθήμερο θα αρχίσουνε τα καλά νομίζω !! 

Είναι το πρώτο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Είναι το πρώτο σου?

ναι ναι το πρωτο μου... 

κ σενα ο μπεμπης σ το ιδιο ε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

ναι ναι το πρωτο μου... 

κ σενα ο μπεμπης σ το ιδιο ε ;;

Ναι... γι αυτό όλα μου φαίνονται πρωτόγνωρα! Όπως Κ σε σένα φαντάζομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Ναι... γι αυτό όλα μου φαίνονται πρωτόγνωρα! Όπως Κ σε σένα φαντάζομαι! 

ακριβώς - πρωτόγνωρα !! προσπαθώ να ανακαλυψω κάθε μερα κατι καινούριο... επισης προσπαθώ όσο μπορώ να το ευχαριστηθώ και να απολαμβάνω όσο γινεται... 

απο ρουχαλακια και ολα τα σχετικά εχεις αρχήσει τιποτα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...