Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ εγκυμοσύνης


babybaby

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Είμαι νέο μέλος, σας διαβάζω όμως καιρό και μου αρέσει η παρέα σας!

Είμαι 3 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, αλλά επειδή δε μπορούσα να κρατηθώ άλλο από την αγωνία μου, έκανα ένα τεστ σήμερα με τα πρώτα πρωινά ούρα. Σας επισυνάπτω τη φωτό, αν και δε φαίνεται καθαρά. Βλέπω μια τόσο αχνή γραμμή που μπορεί να μην τη βλέπει και καμία σας στη φωτό! 

Αναρωτιέμαι αν έκανα για καλό το τεστ ή μπερδεύτηκα χειρότερα! Υπάρχει άραγε καμιά περίπτωση να είναι αυτό το τεστ θετικό;;;

20631787_10212709335188912_1952993020_n.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Τωρα η με παρεσυρες η οντως βλεπω τη γραμμη!!!πρέπει να ειναι παααααααρα πολυ αχνη.

Σου εύχομαι να μην ειναι μονο στο μυαλο μας κ να υπάρχει όντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι, αν και τη μία σκέφτομαι θετικά και την άλλη λέω: αποκλείεται, αρνητικό είναι και είμαι τρελή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλύτερο που εχεις να κανεις πριν σε φαει η αγωνια,ειναι να κανεις μια β-χοριακη σημερα.σε δυο ωριτσες θα ξερεις αν εισαι!!

Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ όταν κάνω τεστ...βλέπω και δεν βλέπω καμία φορά αυτή την γραμμή και ελπίζω...αλλά μετά τρώω τα μούτρα μου.

Θα συμφωνήσω με την πεταλουδιτσα πιο πάνω, κάνε άλλο ένα αν μπορείς σε μια δυο μέρες για να δεις. 

Σου εύχομαι κορίτσι μου να γίνει ένα βαθύ μπλε και εκεί να "τρελαθείς" πραγματικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Κι εγώ - είναι η αλήθεια - δε δίνω πολλές ελπίδες με αυτό το τόσο αχνό αποτέλεσμα. Πιστεύω αν ήταν εγκυμοσύνη θα φαινόταν, δε θα έπρεπε να βρεις την κατάλληλη γωνία, στον κατάλληλο φωτισμό! Αφήστε κιόλας, εδώ και καμιά ώρα έχω πονάκια περιόδου... Τελικά μάλλον έρχεται... δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Κι εγώ - είναι η αλήθεια - δε δίνω πολλές ελπίδες με αυτό το τόσο αχνό αποτέλεσμα. Πιστεύω αν ήταν εγκυμοσύνη θα φαινόταν, δε θα έπρεπε να βρεις την κατάλληλη γωνία, στον κατάλληλο φωτισμό! Αφήστε κιόλας, εδώ και καμιά ώρα έχω πονάκια περιόδου... Τελικά μάλλον έρχεται... δυστυχώς...

η γραμμή όσο άχνη και να είναι, δείχνει θετικό!!! εύχομαι σε μια δυο μέρες να βάλεις φωτο με τον έντονο μπλε σταυρό??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πονακια περιόδου μη τα φοβασαι! Οπως λεει και μια καλη φιλη "αν δε δεις αιμα,εγω δε.πιστευω τιποτα"!!! Φυσικα δε θελω σε καμια περίπτωση να σε ξεσηκωσω αδικα. Κρατα μικρο καλάθι. Αν δεν επελεξες τη χοριακη που είναι η πιο σιγουρη απαντηση, ευχομαι να μας στειλεις σε λιγες μερες οπως λενε κ τα κοριτσια ενα καραθετικο τεστακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Κι εγώ - είναι η αλήθεια - δε δίνω πολλές ελπίδες με αυτό το τόσο αχνό αποτέλεσμα. Πιστεύω αν ήταν εγκυμοσύνη θα φαινόταν, δε θα έπρεπε να βρεις την κατάλληλη γωνία, στον κατάλληλο φωτισμό! Αφήστε κιόλας, εδώ και καμιά ώρα έχω πονάκια περιόδου... Τελικά μάλλον έρχεται... δυστυχώς...

Μακαρι να ειναι θετικο!!!!!Στο ευχομαι απ την καρδια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου φίλη μου ,

αν δεν κανω λάθος αυτο ειναι το clear blue .!!?? δυο φορες μου έβγαλε και εμενα ετσι άχνη γραμμή και δεν ημουν εγκυος .. Αλλα εμεινα εγκυος τον επομενο μηνα οπου ειχα παρει αλλο τεστ πιο φθηνό το οποιο έβγαλε μπαμ το αποτέλεσμα σε 5 δευτερόλεπτα ... Σου ευχομαι να κρατήσεις συντομα ενα θετικό τεστ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, Winter mama to be αυτό είναι! Το ελπίζω να κρατήσω σύντομα, κι αν δεν είναι αυτόν να είναι τον επόμενο μήνα! Το ίδιο εύχομαι για όλες τις κοπέλες που το επιθυμούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Ναι, Winter mama to be αυτό είναι! Το ελπίζω να κρατήσω σύντομα, κι αν δεν είναι αυτόν να είναι τον επόμενο μήνα! Το ίδιο εύχομαι για όλες τις κοπέλες που το επιθυμούν!

Σου το εύχομαι :) αν όχι αυτόν τον μήνα το Σεπτέμβρι σιγουρα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Δυστυχώς το πρωί αδιαθέτησα! Πάμε για τον επόμενο μήνα! ... 

Ετσι με αισιοδοξια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Δυστυχώς το πρωί αδιαθέτησα! Πάμε για τον επόμενο μήνα! ... 

Ευχομαι να εχεις τη δική μου τύχη --- (δυο clear blue πολυ αχνά θετικά -- τελικα ειναι αρνητικά --- τον επομενο μηνα θετικά ))

Προτείνω αλλη μάρκα την επόμενη φορά (καθαρά προσωπική άποψη) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Ευχομαι να εχεις τη δική μου τύχη --- (δυο clear blue πολυ αχνά θετικά -- τελικα ειναι αρνητικά --- τον επομενο μηνα θετικά ))

Προτείνω αλλη μάρκα την επόμενη φορά (καθαρά προσωπική άποψη) 

 

Το ελπίζω!!!! Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ κορίτσια! Είστε πολύ ωραία παρέα και πολύ ευχάριστη! Μας κάνετε και δε νιώθουμε μόνες!!!! Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2017 at 5:25 ΜΜ, ο/η Winter mama to be είπε:

Γεια σου φίλη μου ,

αν δεν κανω λάθος αυτο ειναι το clear blue .!!?? δυο φορες μου έβγαλε και εμενα ετσι άχνη γραμμή και δεν ημουν εγκυος .. Αλλα εμεινα εγκυος τον επομενο μηνα οπου ειχα παρει αλλο τεστ πιο φθηνό το οποιο έβγαλε μπαμ το αποτέλεσμα σε 5 δευτερόλεπτα ... Σου ευχομαι να κρατήσεις συντομα ενα θετικό τεστ :)

Ποια μάρκα πήρες?Και εγώ είχα clearblue και κάπως έτσι έγινε και τπτ!Τώρα προμηθεύτηκα πακέτο 50 ταινίες της hometest hgg και θα χω να δοκιμάζω αβέρτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η deka είπε:

Ποια μάρκα πήρες?Και εγώ είχα clearblue και κάπως έτσι έγινε και τπτ!Τώρα προμηθεύτηκα πακέτο 50 ταινίες της hometest hgg και θα χω να δοκιμάζω αβέρτα!!

Εχω δοκιμάσει πολλα τεςτ οςο προσπαθούσα γιατι ενώ δεν ειχα ποτε καθυςρεριςεις οςο προςπαθουςα 1-2 μερες τις ειχε ... 

Με τα clear blue απογοητευτικά γιατι έβγαζαν αυτη την άχνη γραμμή που ηταν ψευδής .. Ενώ στη πραγματικότητα αχανή γραμμή = θετικό

Μετα πηρα τα τεστ απο το φαρμακεία Walgreen στις  (ΗΠΑ) και ηταν ξεκάθαρο το αρνητικό τους και ξεκαθαρο το θετικό τους ... 

Οσο για τα home test εχω ακούσει καλα σχόλια !! 

Καλή επιτυχεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Ευχομαι τον επόμενο γλυκιά μου να τρυπωσει!!

Αχ αυτή η αγωνία των τεστ! Αχχχ

εγω λοιπον τόσα χρονια κατέληξα στο οτι δίνουμε τσάπα χρήματα στα φαρμακεία ! Παραγγείλτε απο το eBay 7€ 60 τεστ ωορηξιας και 20 τεστ εγκυμοσυνης και σας πληροφορώ πολυ πιο αξιόπιστα απο αυτα που αγοράζουμε 15 και 20 €

εγω αφού τα ειχα σε αφθονία δώστου και τα έβρεχα

ωσπου όταν έδειξε θετικο λέω σιγα μωρε η κινεζικά οτι να ναι δείχνει παιρνω επόμενη clear blue αρνητικο κανω το στικάκι στο σπιτι θετικο Μα λέω δε μπορει αγοράζω επόμενη predictor αρνητικο κανω στικάκι απο το σπιτι θετικο Μα λέω χαλασμένα ολα ;

παιρνω βάζω ενα στο νερό δεν ειχε δεύτερη γραμμή πηγα για χοριακη θετική ! 

Στη δεύτερη εννοείτε οτι μονο στικάκι κινεζικό έκανα  χαχαχαχα

IMG_5099.JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

 

Ευχομαι τον επόμενο γλυκιά μου να τρυπωσει!!

Αχ αυτή η αγωνία των τεστ! Αχχχ

εγω λοιπον τόσα χρονια κατέληξα στο οτι δίνουμε τσάπα χρήματα στα φαρμακεία ! Παραγγείλτε απο το eBay 7€ 60 τεστ ωορηξιας και 20 τεστ εγκυμοσυνης και σας πληροφορώ πολυ πιο αξιόπιστα απο αυτα που αγοράζουμε 15 και 20 €

εγω αφού τα ειχα σε αφθονία δώστου και τα έβρεχα

ωσπου όταν έδειξε θετικο λέω σιγα μωρε η κινεζικά οτι να ναι δείχνει παιρνω επόμενη clear blue αρνητικο κανω το στικάκι στο σπιτι θετικο Μα λέω δε μπορει αγοράζω επόμενη predictor αρνητικο κανω στικάκι απο το σπιτι θετικο Μα λέω χαλασμένα ολα ;

παιρνω βάζω ενα στο νερό δεν ειχε δεύτερη γραμμή πηγα για χοριακη θετική ! 

Στη δεύτερη εννοείτε οτι μονο στικάκι κινεζικό έκανα  χαχαχαχα

IMG_5099.JPG

Αχχχ βρε Ρενάτα μου πόσο χάρηκα με τα νέα σου!!! Πραγματικά σου λέω!! Σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! :* :* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας ειμαι καινουργια στ φορουμ κ δ ξερω πως ν κανω νεο ποστ γ αυτο σορυ γ τ ασχετη ερωτηση. υπαρχει περιπτωση αν βγει θετικο τ τεστ εγκυμοσυνης ν μην ισχυει??? εμενα μ βγηκε 1 γραμμη αχνη κ 1 εντονη στ οδηγιες λεει αυτο σημαινει θετικο. ν χαρωω η ν περιμενω γ τ γιατρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαρείς κουκλίτσα μου να χαρείς αλλα συγκρατημένα συνήθως ενα 90% ειναι θετικο ! Στείλε φωτό εαν θες ! Κανε ακομα εμα αυριο με πρωινά και βουρ για χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η babyrose είπε:

κοριτσια γεια σας ειμαι καινουργια στ φορουμ κ δ ξερω πως ν κανω νεο ποστ γ αυτο σορυ γ τ ασχετη ερωτηση. υπαρχει περιπτωση αν βγει θετικο τ τεστ εγκυμοσυνης ν μην ισχυει??? εμενα μ βγηκε 1 γραμμη αχνη κ 1 εντονη στ οδηγιες λεει αυτο σημαινει θετικο. ν χαρωω η ν περιμενω γ τ γιατρο??

Σου  εύχομαι  να ειναι θετικό και να χαρούμε όλες με την χαρα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

 

Ευχομαι τον επόμενο γλυκιά μου να τρυπωσει!!

Αχ αυτή η αγωνία των τεστ! Αχχχ

εγω λοιπον τόσα χρονια κατέληξα στο οτι δίνουμε τσάπα χρήματα στα φαρμακεία ! Παραγγείλτε απο το eBay 7€ 60 τεστ ωορηξιας και 20 τεστ εγκυμοσυνης και σας πληροφορώ πολυ πιο αξιόπιστα απο αυτα που αγοράζουμε 15 και 20 €

εγω αφού τα ειχα σε αφθονία δώστου και τα έβρεχα

ωσπου όταν έδειξε θετικο λέω σιγα μωρε η κινεζικά οτι να ναι δείχνει παιρνω επόμενη clear blue αρνητικο κανω το στικάκι στο σπιτι θετικο Μα λέω δε μπορει αγοράζω επόμενη predictor αρνητικο κανω στικάκι απο το σπιτι θετικο Μα λέω χαλασμένα ολα ;

παιρνω βάζω ενα στο νερό δεν ειχε δεύτερη γραμμή πηγα για χοριακη θετική ! 

Στη δεύτερη εννοείτε οτι μονο στικάκι κινεζικό έκανα  χαχαχαχα

IMG_5099.JPG

Μπραβο Ρενατα μου!!!!Μια υπεροχη εγκυμοσυνη ευχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...