Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ρυθμικά χτυπήματα χαμηλά στην κοιλιά


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας !! Εχθές μου συνέβη κάτι παράξενο είναι στην 20η εβδομάδα και ξαφνικά εκεί που ξάπλωνα ένιωθα κάτι χτυπήματα ρυθμικά σαν σφιγμους καρδιάς αλλά έντονα ..το έχει πάθει καμία σας ; Και αν ναι τι είναι αυτό το πράγμα ; Υπάρχει περίπτωση να είναι συσπάσεις ; Πάντως δεν πονάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια γεια σας !! Εχθές μου συνέβη κάτι παράξενο είναι στην 20η εβδομάδα και ξαφνικά εκεί που ξάπλωνα ένιωθα κάτι χτυπήματα ρυθμικά σαν σφιγμους καρδιάς αλλά έντονα ..το έχει πάθει καμία σας ; Και αν ναι τι είναι αυτό το πράγμα ; Υπάρχει περίπτωση να είναι συσπάσεις ; Πάντως δεν πονάει 

Γεια σου&παλι κοριτσι! Απο απλες περιγραφες δυσκολο να πουμε με σιγουρια αλλα εμενα μου μοιαζει σαν λοξυγκας του μωρου. Εμενα ετσι ειναι η αισθηση οταν εχει λοξυγκα, ρυθμικα δονειται ολη κοιλια μου, γελαμε πολυ με τον αντρα μου. Βεβαια 20η βδομαδα ειναι λιγο νωρις γιατι νομιζω το μωρουλι δεν εχει αρχισει να κανει δοκιμαστικα αναπνοων. Παντως δεν ειναι κατι ανησυχητικο, μπορει απλα να κολυμπαει&να σε χτυπα ρυθμικα! Ολα ειναι πιθανα! Για συσπασεις παντως δεν μου κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Γεια σου&παλι κοριτσι! Απο απλες περιγραφες δυσκολο να πουμε με σιγουρια αλλα εμενα μου μοιαζει σαν λοξυγκας του μωρου. Εμενα ετσι ειναι η αισθηση οταν εχει λοξυγκα, ρυθμικα δονειται ολη κοιλια μου, γελαμε πολυ με τον αντρα μου. Βεβαια 20η βδομαδα ειναι λιγο νωρις γιατι νομιζω το μωρουλι δεν εχει αρχισει να κανει δοκιμαστικα αναπνοων. Παντως δεν ειναι κατι ανησυχητικο, μπορει απλα να κολυμπαει&να σε χτυπα ρυθμικα! Ολα ειναι πιθανα! Για συσπασεις παντως δεν μου κανει...

Πήρα και τον γιατρό τηλ του είπα για αυτό το πράγμα και λέει δεν είναι τίποτα ανησυχιτικο αλλά δεν μου εξήγησε τι είναι ?!! Λες να είναι λόξυγκας αλλά παντού διαβάζω όντως νωρίς είναι ..το θέμα είναι να μην είναι συσπάσεις ..ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ συσπάσεις δ είναι με τπτ. Μη βάζεις συνέχεια τ κακό με τ μυαλό σου. Το μωράκι σου είναι που κλωτσαει! Από δω κ πέρα θα τ νιώθεις σχεδόν καθημερινά έστω κ μια φορά μόνο μέσα στη μέρα. Όπως τ περιγράφεις θα συμφωνήσω με τη Χριστιαννα ότι είναι σαν λόξυγκας αλλά πιστεύω είναι πολύ νωρίς. Το μωράκι σου είναι, χαλάρωσε κ απόλαυσε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσι μ συσπάσεις δ είναι με τπτ. Μη βάζεις συνέχεια τ κακό με τ μυαλό σου. Το μωράκι σου είναι που κλωτσαει! Από δω κ πέρα θα τ νιώθεις σχεδόν καθημερινά έστω κ μια φορά μόνο μέσα στη μέρα. Όπως τ περιγράφεις θα συμφωνήσω με τη Χριστιαννα ότι είναι σαν λόξυγκας αλλά πιστεύω είναι πολύ νωρίς. Το μωράκι σου είναι, χαλάρωσε κ απόλαυσε το!

Μακάρι ρε κορίτσια απλά κάνω μια δύσκολη δουλειά με πάρα πολύ ορθοστασία και ειδικά τις τελευταίες μέρες κουράστηκα πολύ έκανα και έντονες κινήσεις και για αυτό φοβήθηκα για συσπάσεις αλλά και ο γιατρός είπε δεν είναι τπτ .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...