Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή πάλι απογοήτευση?


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια! Ένα χρόνο τώρα προσπαθούμε να κάνουμε μωράκι αλλά τίποτα.... έχω σταθερό κύκλο 28-30 ημερών.... κάνα δυο μήνες είχα 1 2 μέρες καθυστεριση και από την αγωνία μου επερνα τεστ εγκυμοσύνης που όμως ήταν αρνητικά.... απογοήτευση....? σήμερα είμαι στην 27 μερα του κυκλου μου και έχω αρκετό πριξιμο στο στήθος  (ποτέ δεν μου πριζετε πριν τη περιοδο) και 2-3 μέρες τώρα πονακια χαμηλα και έχω παρατηρήσει στο κυλοτακι μου 2 φορές ένα λευκό παχυρευστό πράγμα σαν ζελέ! Λέτε να ειναι συμπτώματα.... και να είμαι τελικά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα το διαπιστωσεις με ενα τεστακι σε λιγες μερες..! Δε νομιζω οτι εχουν νοημα αλλες απαντησεις... ελπιζω να μας στειλεις σε λιγες μερες χαρμοσυνα νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Θα το διαπιστωσεις με ενα τεστακι σε λιγες μερες..! Δε νομιζω οτι εχουν νοημα αλλες απαντησεις... ελπιζω να μας στειλεις σε λιγες μερες χαρμοσυνα νεα!!

Θα περιμένω όπως λες και εσύ μερικές μέρες.... ευχαριστώ που απάντησες!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε παίρνεις ένα predictor early που ανιχνεύει και τη χοριακή 10 για να δεις τι γίνεται?Είσαι πολύ κοντά κιόλας στη περίοδο.Πότε είχες τελευταία φορά επαφή κοντά στις γόνιμες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η deka είπε:

Δε παίρνεις ένα predictor early που ανιχνεύει και τη χοριακή 10 για να δεις τι γίνεται?Είσαι πολύ κοντά κιόλας στη περίοδο.Πότε είχες τελευταία φορά επαφή κοντά στις γόνιμες?

Σχεδόν μέρα πάρα μέρα ερχόμαστε σε επαφή και τι ίδιο και στις γονιμες μερες...για αυτό πιστεύω κιόλας ότι αυτή τη φορά ίσως να έγινε το θαύματα κι!  Α και σήμερα το πρωί είχα 37,1 θερμοκρασία όπως την ίδια ειχα και την Πέμπτη το πρωί. .. παίζει ρόλο αυτό? 

 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Θα το διαπιστωσεις με ενα τεστακι σε λιγες μερες..! Δε νομιζω οτι εχουν νοημα αλλες απαντησεις... ελπιζω να μας στειλεις σε λιγες μερες χαρμοσυνα νεα!!

Θα περιμένω όπως λες και εσύ μερικές μέρες.... ευχαριστώ που απάντησες!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα πήγα και έκανα χοριακή κι βγήκε αρνητική... :-( αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος και έχω αρκετά διάφανα υγρά ,συχνοουρια και πολύ πρισμενο στήθος. Μήπως έπρεπε ονα περιμένω να περάσουν κι άλλες μέρες και μετά να έκανα χοριακή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenimp είπε:

Κορίτσια σήμερα πήγα και έκανα χοριακή κι βγήκε αρνητική... :-( αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος και έχω αρκετά διάφανα υγρά ,συχνοουρια και πολύ πρισμενο στήθος. Μήπως έπρεπε ονα περιμένω να περάσουν κι άλλες μέρες και μετά να έκανα χοριακή? 

Κοριτσακι, η χοριακη φαινεται στο αιμα απο την ημερα της εμφυτευσης... αν εισαι κοντσ σε μερες περιοδου, σιγουρα θα ειχε ανεβει.. επειδη παραπανω εγραψες οτι προσπαθεις ενα χρονο......δε δοκιμαζεις κ κανενα τεστ ωρρρηξιας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/7/2017 at 2:19 ΠΜ, ο/η Elenimp είπε:

Γειά σας κορίτσια! Ένα χρόνο τώρα προσπαθούμε να κάνουμε μωράκι αλλά τίποτα.... έχω σταθερό κύκλο 28-30 ημερών.... κάνα δυο μήνες είχα 1 2 μέρες καθυστεριση και από την αγωνία μου επερνα τεστ εγκυμοσύνης που όμως ήταν αρνητικά.... απογοήτευση....? σήμερα είμαι στην 27 μερα του κυκλου μου και έχω αρκετό πριξιμο στο στήθος  (ποτέ δεν μου πριζετε πριν τη περιοδο) και 2-3 μέρες τώρα πονακια χαμηλα και έχω παρατηρήσει στο κυλοτακι μου 2 φορές ένα λευκό παχυρευστό πράγμα σαν ζελέ! Λέτε να ειναι συμπτώματα.... και να είμαι τελικά? 

Γλυκιά μου με τον κύκλο που έχεις θα είχε δείξει.Η χοριακή έστω μικρή φαίνεται 10-12 μέρες μετά την ωορρηξία(πιθανή σύλληψη).Αν κατάλαβες πότε έγινε μπορείς να υπολογίσεις.Μόνο σε καθυστερημένη σύλληψη μπορεί να μην δείξει.Μην κοιτάς τα συμπτώματα γιατί την έχω πατήσει και γω.Πριν 2 μήνες είχα συχνοουρία και έκανα χοριακή αρνητική.Πήγα σε ουρολόγο έκανα καλλιέργεια βγήκε καθαρή και μου είπε από άγχος.Μακάρι στην περίπτωση σου να είναι από εγκυμοσύνη!!!Χαλάρωσε και περίμενε τις επόμενες μερούλες!Αν δεν έρθει ,καλά ήταν να πάρεις τηλ. τον γιατρό σου!!Σου εύχομαι να διαψευθώ και αν όχι με το καλό σύντομα να μείνεις εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσακι, η χοριακη φαινεται στο αιμα απο την ημερα της εμφυτευσης... αν εισαι κοντσ σε μερες περιοδου, σιγουρα θα ειχε ανεβει.. επειδη παραπανω εγραψες οτι προσπαθεις ενα χρονο......δε δοκιμαζεις κ κανενα τεστ ωρρρηξιας?

Έτσι το ζηταω από το φαρμακείο...τεστ ωορεξιας?

Και πόσο περίπου στοιχίζει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elenimp είπε:

Έτσι το ζηταω από το φαρμακείο...τεστ ωορεξιας?

Και πόσο περίπου στοιχίζει? 

https://www.hometest.gr/el/17-test-oorixias

Δες εδω... πιο οικονομικά από του φαρμακείου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η peacock είπε:

https://www.hometest.gr/el/17-test-oorixias

Δες εδω... πιο οικονομικά από του φαρμακείου! :)

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου @peacock !!! ☺ θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα να δω τι θα γίνει τελικά θα έρθει δεν θα έρθει η περιοδος και βλέπουμε... 

Αυτό το ψυχολογικό πάντως είναι το χειρότερο γιατί εκεί που εισαι στο δρομο για το μικροβιολογικο και σκέφτεσαι διαφορά ωραία και κανείς σενάρια για το αν είσαι έγκυος και πως θα το ανακοινώσεις... μαθαίνεις ότι τελικά αρνητική η χοριακη! Και προσπαθω να το παίζω τώρα χαλαρη σαν να μην συμβαινει τιποτα για να μην καταλάβει κάτι ο άντρας μου ( γιατί δεν ήθελε να βιαστω και να κάνω από τώρα την εξέταση! ) ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...