Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσυνη


Tchryss

Recommended Posts

Ειμαι στην 21 ημέρα του κύκλου μου και είδα λίγες σταγόνες αίμα,ροζ υγρά.. όπως θέλετε πείτε το! Και δεν ξερω τι ειναι. Να ανησυχώ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tchryss είπε:

Ειμαι στην 21 ημέρα του κύκλου μου και είδα λίγες σταγόνες αίμα,ροζ υγρά.. όπως θέλετε πείτε το! Και δεν ξερω τι ειναι. Να ανησυχώ;; 

Οχι απαραιτητα! Ποσες μερες κυκλο εχεις? Ξερεις ποτε ήταν η ωορρηξια σου?? 

Αν εχει περάσει μια εβδομαδα περιπου απο την ωορρηξια θα μπορουσε να ειναι εμφύτευση του γονιμοποιημενου ωαριου στη μητρα! 

Εγω στη θεση σου θα χαιρομουν! Χωρις να θέλω να σε ξεσήκωσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Οχι απαραιτητα! Ποσες μερες κυκλο εχεις? Ξερεις ποτε ήταν η ωορρηξια σου?? 

Αν εχει περάσει μια εβδομαδα περιπου απο την ωορρηξια θα μπορουσε να ειναι εμφύτευση του γονιμοποιημενου ωαριου στη μητρα! 

Εγω στη θεση σου θα χαιρομουν! Χωρις να θέλω να σε ξεσήκωσω.

Εχω 28 μερες κύκλο και ωορρηξία είχα 21/6 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tchryss είπε:

Ειμαι στην 21 ημέρα του κύκλου μου και είδα λίγες σταγόνες αίμα,ροζ υγρά.. όπως θέλετε πείτε το! Και δεν ξερω τι ειναι. Να ανησυχώ;; 

Σε δυο τρεις μερουλες κανε ενα τεστ! Εγω για έμφυτευση το κοβω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! χιλια συγνωμη που δημοσιευω εδω αλλα μαλλον κανω κατι λαθος και το δικο μου κειμενο δεν εμφανιζεται...αν μπορειτε βοηθηστε με με την αποψη σας.. Είμαι καινούριο μέλος στην όμορφη παρέα σας και θα ήθελα την αποψή σας για να ενα θέμα που με προβληματίζει ....Η περίοδος μου είναι άστατη και φταινε η πολυκυστικες ωοθηκες που εχω μαζι με υποθυρεοειδισμο...Μετα απο καποιους μηνες που περασαν εχασα 23 κιλα που δεν βοηθησαν καθολου οπως μου συστησε ο γιατρος μου, ρυμισα με φαρμακευτικη αγωγη τον θυρεοειδη μου και προσπαθουμε με τον αντρα μου για μωρακι χωρις βεβαια να ξερουμε της γονιμες μερες μου αφου η περιοδος δεν εχει ρυθμιστει...Ο γιατρος μου πριν ενα μηνα που πηγα μου ειπε οτι δε βλεπω πολυκυστικες ωοθηκες κ σε αυτο βοηθησαν τα κιλα που εχασες αλλα αντιθετα βλεπω πολλα ωαρια...( ετυχε να παω στις γονιμες μερες μου στον γιατρο) .Προσπαθηστε κ μην αγχωνεσαι...Τελευταια επαφη με τον αντρα μου ηταν στης 11/6 και στης 15/6 ειχα καποιες καφε εκκρισεις για 1 -2 μερες και μετα τιποτα...Νομισαοτι θα αδιαθετησω αλλα τιποτα...Εκτος απο μερικα πονακια χαμηλα δε νιωθω τιποτε αλλο...Τι να υποθεσω ομως δεν ξερω...πηρα τον γιατρο μου τηλ εκεινη την βδομαδα που ειδα τις καφε εκκρισεις και μου ειπε να περιμενω γιατι μπορει να ειναι προμηνυμα οτι θα ερθει η περιοδος...Πειτε μου μια γνωμη σας παρακαλω...Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Σε δυο τρεις μερουλες κανε ενα τεστ! Εγω για έμφυτευση το κοβω!

Ευχομαι τα καλυτερα, αλλα κατα τη γνωμη μου να περιμενεις την καθυστερηση κ  μετα πιασε τα τεστ! Δεν ειναι καλο ρε κοριτσια το  παραμικρο συμπτωμα να το βλεπουμε σαν ενδειξη εγκυμοσυνης.. Θεωρω πως μετα και αν δεν προκυψει εγκυμοσυνη, η απογοητευση ειναι πολυ μεγαλη.. Μακαρι να εισαι εγκυος κ μακαρι να ειμαι κι εγω κ ολες οι κοπελες που προσπαθουμε..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

Ευχομαι τα καλυτερα, αλλα κατα τη γνωμη μου να περιμενεις την καθυστερηση κ  μετα πιασε τα τεστ! Δεν ειναι καλο ρε κοριτσια το  παραμικρο συμπτωμα να το βλεπουμε σαν ενδειξη εγκυμοσυνης.. Θεωρω πως μετα και αν δεν προκυψει εγκυμοσυνη, η απογοητευση ειναι πολυ μεγαλη.. Μακαρι να εισαι εγκυος κ μακαρι να ειμαι κι εγω κ ολες οι κοπελες που προσπαθουμε..!

Εν μέρει συμφωνώ μαζι σου μιας και την εχω πατήσει και εγω απο δηθεν σύμπτωματα! 

Ωστόσο εγω προσωπικα σχεδόν σε ολες τις περιπτώσεις που εχω διαβασει να εχουν λιγα ροζ υγρα μια εβδομδα μετα την ωορρηξια, διαπίστωσα οτι οι κοπελες ηταν εγκυες. 

Σαφως και η καθε περίπτωση ειναι διαφορετική για αυτο κ ρωτησα τη κοπελα αν εχει σταθερο κυκλο και αν γνωριζει ποτε εγινε η ωορρηξι της. Εμεις λεμε τη γνωμη μας και απο εκει και περα ειναι και στη διαθεση της οποιαδηποτε θεματοθετριας το αν θα το "δεσει κομπο" ή θα "κρατησει μια πισινή"! 

Καλη επιτυχία στις προσπάθειες σας κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εν μέρει συμφωνώ μαζι σου μιας και την εχω πατήσει και εγω απο δηθεν σύμπτωματα! 

Ωστόσο εγω προσωπικα σχεδόν σε ολες τις περιπτώσεις που εχω διαβασει να εχουν λιγα ροζ υγρα μια εβδομδα μετα την ωορρηξια, διαπίστωσα οτι οι κοπελες ηταν εγκυες. 

Σαφως και η καθε περίπτωση ειναι διαφορετική για αυτο κ ρωτησα τη κοπελα αν εχει σταθερο κυκλο και αν γνωριζει ποτε εγινε η ωορρηξι της. Εμεις λεμε τη γνωμη μας και απο εκει και περα ειναι και στη διαθεση της οποιαδηποτε θεματοθετριας το αν θα το "δεσει κομπο" ή θα "κρατησει μια πισινή"! 

Καλη επιτυχία στις προσπάθειες σας κορίτσια!

Αγαπακι μου, για καλο το ειπες εσυ,το ξερω..! Κ μακαρι να εχεις δικιο!! Αλλα εγω για παραδειγμα, 2 φορες που το επαθα αυτο, ειχα βιοχημικη.. Την 3η ειχα βιοχημικη με κανονικη καθυστερηση κ μετα τη χαρα του θετικου τεστ.. Επειδη νιωθω τον ποθο ολων μας για ενα μωρο, γιατι κ εγω τον ιδιο ποθο εχω, ας ειμαστε λιγο ψυχραιμες κ συγκρατημενες και οταν ερθει η ωρα, θα πεταξουμε απο την χαρα μας!! Δεν πρεπει να μας γινει εμμονη κ να τα βλεπουμε ολα "υποπτα" προς εγκυμοσυνη!! Καλη συνεχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Αγαπακι μου, για καλο το ειπες εσυ,το ξερω..! Κ μακαρι να εχεις δικιο!! Αλλα εγω για παραδειγμα, 2 φορες που το επαθα αυτο, ειχα βιοχημικη.. Την 3η ειχα βιοχημικη με κανονικη καθυστερηση κ μετα τη χαρα του θετικου τεστ.. Επειδη νιωθω τον ποθο ολων μας για ενα μωρο, γιατι κ εγω τον ιδιο ποθο εχω, ας ειμαστε λιγο ψυχραιμες κ συγκρατημενες και οταν ερθει η ωρα, θα πεταξουμε απο την χαρα μας!! Δεν πρεπει να μας γινει εμμονη κ να τα βλεπουμε ολα "υποπτα" προς εγκυμοσυνη!! Καλη συνεχεια!!

Ειχα και εγω μια βιοχημικη τον Οκτώβρη και ενιωθα πολυ ασχημα που εκανα τεστ. Ειπα τότε "δε θα ξανα κανω πριν τη καθυστέρηση". Την επόμενη φορά πραγματι αργησα πολυ να κανω τεστ για να μην απογοητευτω.. το έμαθα Πολυ αργότερα αλλα παλλινδορμησε.

Τώρα πια ξερεις τι σκέφτομαι? Ισως ειναι Καλυτερα να μαθαίνεις αν εχεις βιοχημικες για να το ψάξεις ακομα περισσότερο. Οσο και αν πονάει. 

Οπότε το καθε πραγμα εχει δυο οψεις.. απο τη μια ειναι καλο να περιμένουμε μεχρι να κανουμε τεστ για να μην απογοητεύτουμε αλλα απο την αλλη το να ξερεις οτι εχεις καποιες βιοχημικες θα σε οδηγησει στο να ψαξεις αν και τι συμβαινει κ να μειωσεις τις πιθανότητες να πονεσεις ξανα.. 

Οποτε μαλλον ειναι και θεμα χαρακτήρα και διαθεσης σε καθε κυκλο. Εχει τυχει ας πουμε να κανω νωρίτερα τεστ επιτηδες για να δω οτι ειναι αρνητικο και να ξεκολλησω πια απο το να ψαχνω συμπτώματα. Αλλες πάλι φορές προτιμώ να δω τη περιδο παρα ενα αρνητικο τεστ....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια καλησπερα...!θα ηθελα να ρωτησω κ εγω καποια πραγματακια...τη τελευταια φορα που ειχα παει στη γυναικολογο διαπιστωσε οτι εχω κατι σαν πολυκυστικες αλλα το προσδιορισε πιο πολυ σαν να εχω μια μεγαλη κυστη..επειδη δεν ειχα σταθερο κυκλο μια μου ερχοντουσαν στις 16 μερες μια στις 28 κ μια στις 35 μερες μου ειπε η γιατρος για να ρυθμιστει αλλα για να μη μου δωσει αντισυλλιπτικα γιατι δε τα θεωρει καλα μου ειπε να ξεκινησω κατι φυτικα χαπια τα innofert plus...μετα απο ενα μηνα αφου πηγα στη γιατρο εξαφανιστηκε η κυστη οπως ανεφερε αλλα μου ειπε πως ειναι δυσκολο να πιασω παιδι...λογο το οτι ειναι ακριβα γιατι χρειαζομουν τουλαχιστον 80€ καθε μηνα για να τα παιρνω τα σταματησα...για λιγο καιρο εφτιαξε ο κυκλος κ καθε 30 με 32μερες μου ερχοταν κανονικα...το τελευταιο καιρο παλι μου ερχονται ακανονιστα...μια στις 22 μια 25 κ μια στις 35 κ στις 36 μερες..η αληθεια ειναι οτι θελω να κανω ενα παιδακι κ ειπαμε να προσπαθησουμε με τον συντροφο μου κ ετσι στις 9/7 καναμε ελευθερα...το θεμα ομως ειναι οτι 2με 3 μερες πριν ειχα εμφανιση καφε κηλιδες οι οποιες εμφανιζονταν για 2 μερες το μεσημερι...τι μπορει να ηταν;;κανονικα σε 3 μερες πρεπει να μου ερθει περιοδος..υπαρχει περιπτωση μετα απο αυτο να μπορω να συλλαβω ή να προσπαθησω πιο μετα;;επισης μπορεις να συλλαβεις λιγες μερες πριν τη περιοδο;;;ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...