Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• @vayaki ευχαριστω πολύ για πληροφορίες. Αυτές τις τρεις φορές φοβομουνα! Γιατί έχω κ μια φοβία με τις βελόνες... Θα μου πεις πως θα γεννήσεις.. έλα μου ντε! Για τη γαστρεντερίτιδα αν κολλήσω με τη μία θα πάω γιατρό από την τρομάρα μου... @irened91 ναι κορίτσι μου, ο φόβος φυλάει τα έρμα! Κι ο σύζυγος μ'ενα ντετολ στο χέρι είναι, ψεκάζει ο,τι πιάσει κ την τουαλέτα την έχουμε λιώσει από την απολύμανση. Θέλει προσοχή γενικά αυτόν τον καιρό γιατί όλοι είναι άρρωστοι
    • Είναι τριών κ μένα.μακαρι! Δεν είναι στάνταρ ή μέρα για τα κατεψυγμένα,επειδη είναι τεχνητός ο κύκλος τα βαζεις οταν παχύνει το ενδομητριο.
    • Εύχομαι να έχει παχύνει να σε έχω παρεα στην αναμονή!😜 Είναι 3ων ή 5 ημερών τα κατεψυγμένα σας? Σε ποία μέρα του κύκλου πρέπει να μπουν?
    • Παναγιά μου!!! Να προσέχεις, πωπω όσο σκέφτομαι ότι με τους εμετούς που είχα υπάρχει κι η γαστρεντερίτιδα νομίζω δεν ξερω πως θα τα έβγαζα πέρα... Και δυστυχώς αυτός που έχει δεν μπορεί να πάρει και κανένα χάπι τύπου cold and flu όπως σ ένα απλό κρύωμα. Να χρησιμοποιείτε αντισηπτικο οπωσδήποτε και χλωρίνη στην τουαλέτα, βέβαια αυτονόητα θα μου πεις αλλά τα λέω 🤷‍♀ 
    • πηγαινεις στο μικροβιολογικο (νηστικη). Σου παιρνουν αιμα μια φορα και αμεσως σου δινουν να πιεις τη γλυκοζη. Πρεπει να την πιεις σχετικα γρηγορα. Μεσα σε ενα 5λεπτο περιπου. Μετα περιμενεις 1 ωρα και σε τρυπανε για 2η φορα. Τελος περιμενεις για ακομη μια ωρα και σε τρυπανε 3η φορα και τελος. Συνολο αναμονης 2 ωρες. Μην αγχωνεσαι για την γαστρεντεριτιδα. Δεν εχεις κολλησει ακομη. Προσεξτε λιγο μεταξυ σας και ολα καλα. Μπορει να μην εχω εμπειρια απο γαστρεντεριτιδα σε εγκυμοσυνη αλλα εχω φιλες που το περασαν. Η μια μαλιστα μου ειπε οτι καθοταν και παιδευοταν μονη της μεχρι να περασει. Μετα δεν αντεξε, πηγε σε γιατρο, της εδωσε μια αγωγη που επιτρεπεται για εγκυμοσυνη και εγινε αμεσως καλα.
  • Νέες συζητήσεις